» »

Omrežna kartica nezdružljiva z Ubuntujem

Omrežna kartica nezdružljiva z Ubuntujem

KvaziVenet ::

Kot pomožni operacijski sistem sem namestil Ubuntu. Vse lepo in prav, če omrežna kartica ne bi bila nezdružljiva z Linuxi. Našel sem driverje (v .tar.gz) in jih prek USB-ja prenesel na računalnik, ampak jih ne morem inštalirati, ker za namestivev potrebujem dodatna orodja ("build-essential linux-headers-generic" in "build-dep linux") - ki pa mi jih noče prenesti, ker ubuntu nima dostopa do interneta. Kje oziroma kako bi lahko dobil potrebna orodja brez interneta ali na kak drug način omogočil povezavo z internetom?
HP Pavilion 15: Windows 10 (64-bit)

Gapi ::

Dej pokaži kaj ti izpiše lspci.

Lahko probaš zamenjat mrežno kartico za kako ki ma bolj poznan čipset kot je realtek. Če pa gre za prenosnik bo pa treba usb ključ pa na roke vlečt dol paketke.
No person is rich enough,to buy back his past.

KvaziVenet ::

00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family DRAM Controller (rev 09)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller (rev 09)
00:14.0 USB controller: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family USB xHCI Host Controller (rev 04)
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family MEI Controller #1 (rev 04)
00:1a.0 USB controller: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #2 (rev 04)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family High Definition Audio Controller (rev 04)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family PCI Express Root Port 1 (rev c4)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family PCI Express Root Port 2 (rev c4)
00:1c.3 PCI bridge: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family PCI Express Root Port 4 (rev c4)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #1 (rev 04)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation HM76 Express Chipset LPC Controller (rev 04)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 7 Series Chipset Family 6-port SATA Controller [AHCI mode] (rev 04)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family SMBus Controller (rev 04)
02:00.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4313 802.11b/g/n Wireless LAN Controller (rev 01)
03:00.0 Ethernet controller: Atheros Communications Inc. AR8162 Fast Ethernet (rev 10)
HP Pavilion 15: Windows 10 (64-bit)

Gapi ::

http://somethingcomputers.blogspot.com/... Žal nimam ubuntu sistema tuki da bi lahko malo bolj pomagal. Lahko samo brskam po netu in ugibam. Tale link ki sem ga dal si vidu. In ja, upam da dela.
No person is rich enough,to buy back his past.

KvaziVenet ::

@Gapi: ko poskušam namestiti tvoj driver, mi terminal javi Permission denied, error 126.
HP Pavilion 15: Windows 10 (64-bit)

Aston_11 ::

kot da bi ti manjkal sudo pred komando

Hayabusa ::

Katero mrežno imaš, kateri Ubuntu bi rad uporabljal ?
Kje si našel driverje ?

Pc ali prenosnik ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

KvaziVenet ::

@Hayabusa
- Broadcom BCM4313 802.11n Wireless LAN Controller
- Atheros AR8162 Fast Ethernet.

Rad bi uporabljal Ubuntu 12.10 (prek wubija).

Za Broadcom sem našel driverje tu in tu, za Atherosa pa, kar je rekel Gapi.

@mk818764 Še vedno je moj glavni OS Win7. Z Ubuntunjem zgolj malo eksperimentiram.

Ubuntu bom itak poskusil na novo namestiti.
HP Pavilion 15: Windows 10 (64-bit)

Zvezdica27 ::

lp,

ja nič, internet boš rabil. Pojdi h kolegu. ali preko GSM

Za tvoj network kontroler so za ubuntu navodila tu: http://ubuntuforums.org/showthread.php?...

upam, da bo šlo.

zz

Hayabusa ::

Saj lahko bootaš v ubuntu, izbereš "try" in ze distro zboota live verzijo.
Ti ubuntu preko wubi ne prepozna niti lan niti wifi ?

Kateri prenosnik ?


AR8162:
http://askubuntu.com/questions/205582/h...

In my case (Ubuntu 12.10 with Inspiron 14z), just installing the linux-backports-modules-cw-3.6-quantal-generic package solved the problem. Here's the magic command:

sudo apt-get install linux-backports-modules-cw-3.6-quantal-generic


BCM4313:
http://askubuntu.com/questions/94021/ho...

Predlagam da prvo rešiš lan težavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Zvezdica27 ::

lp,

poizkusi tudi namestiti najnovejši rc kernel. http://kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/ma...

povlečeš dol 4 deb pakete glede na tvojo arhitekturo in jih namesti z sudo dpkg -i ime_datoteke.deb (da ne pišeš si pomagaj s tabulatorjem), to v terminalu-

Ne skrbi. starejši kernel se ne izgubi, shift pri zagonu je izbirnik.

Morda je v novem kernelu zadeva podprta.

Le pogum, skor ni HW da pod linux slej ko prej ne kolcne kot j treba.

zz

KvaziVenet ::

Po noči reinštaliranja ubuntuja in mukotrpnega prenašanja paketov je končni rezultat (predvsem potem, ko sem namestil kernel od Zvezdice27) nekaj minut stabilne povezave (uspelo mi je prenesti nekaj posodobitev, ampak ne vseh), nakar jo začne metati ven in po nič ali nekaj kratkih presledkih povezanosti na koncu več noče sprejeti gesla.
HP Pavilion 15: Windows 10 (64-bit)

Zvezdica27 ::

no, no...

počasi počasi. Zdaj se zanimivost šele prične. Malo dela, to je dober znak.

daj najprej namesti program lshw (sudo apt-get install lshw), če ga v ubuntu še ni (v debianu ni po defaultu)

potem pač sudo lshw in prilepi sem izpis za network kontroller da vidimo če je driver (module) loadan, kateri driver je in tako naprej. ali pa lspci -nn, samo to da manj podatkov. OD tu naprej bova pa malo googlala. Bom pomagal, samo počasi, ful sem busy.

Torej zdaj imamo najsodobnejši kernel in zadnji ubuntu, problem je v driverju. Za foro lahko probaš še live cd kake druge distribucije, čeprav bo po moje isto (fedora, debian...).

zz

KvaziVenet ::

Dobra novica: danes zjutraj sem spet zagnal ubuntu in Wi-fi dela normalno. Pod system options mi kaže, da so za omrežno kartico prisotni ročno nameščeni gonilniki. Ne vem sicer, kaj točno je zadevo usposobilo, ampak včeraj sem namestil wireless-tools in izgleda, da so naredila svoje. Hvala vsem za podporo.
HP Pavilion 15: Windows 10 (64-bit)

LorD_DDooM ::

Trenutno je nekaj zelo narobe z Broadcomovimi gonilniki za BCM4313 in aktualnimi kerneli, saj ima ogromno ljudi z dotičnimi karticami težave, žal sem med njimi tudi sam. Simptomi po naložitvi Ubuntu 12.10 x64 so popolno neprepoznavanje kartice (kljub rfkill=ON, modprobe, itd), težave z wifi povezavo (wlist scan=no response from wlan0) in/ali zelo slaba povezava. Problem leži nekje v kernelu, kjer je gonilnik napačno skonfiguriran/skompajlan. Rešitev zame je bila sledeča:
sudo apt-get install linux-headers-generic
sudo apt-get install --reinstall bcmwl-kernel-source 
sudo modprobe wl

To je rešilo neprepoznavanje/nedelovanje kartice na Lenovo EDGE E135 prenosniku. Edini problem je ostal neprepoznavanje kanalov od 11-13, najde mi le kanale 1-10, višjih pa ne. Ampak zgleda je to omejitev kartice/gonilnika.

Zvezdica27 ::

lp,

hja, to je pa čar ubuntu kernelov... zrihtajo nekaj pa dve drugi stvari polomijo. spomnim se da v 3.15 ter 3.18 niti pod razno nisem mogel usposobiti wireless, enostavno ni loadalo/modprobalo iwlwifi modula (niti drugih). In seveda človek ne ve, ane, ker ni vsak kernel developer: po pol leta pa nekje preberem da je šlo za bug... v novejših mi pa neki HDMI zajebava (in sem šel na Debian)

Zdaj smo na 3.8 in je lahko isto - medtem ko debian še vedno ima samo dve verziji 3.2 ampak to rock solid (pa govorim o debian unstable!). Dokler ne bo upstream...

imam idejo, lahko poizkusšiš še najnovejši smbxi kernel ali pa liquorix (custom kerneli), nekateri jih ful hvalijo. Ali pa počakaj na še novejše... saj bo, važno da dela.

zz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu ali debian

Oddelek: Pomoč in nasveti
131334 (999) pikachu004
»

Gentoo - problemi z framebuffer in ifconfig (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
674622 (3946) Zaibatsu
»

[linux] problem z zvokom

Oddelek: Operacijski sistemi
282234 (1481) overlord_tm
»

[Linux][Ubuntu] Inštalacija dodatkov na prenosniku

Oddelek: Operacijski sistemi
142077 (1972) Looney
»

Novi SuSE v10.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1089220 (6671) kriko1

Več podobnih tem