» »

KKS, Arnes - a vas kej zeza v mozek?!

KKS, Arnes - a vas kej zeza v mozek?!

«
1
2

Cokolesnik ::

Zadnje dni se kar velikokrat pojavljajo tezave pri moji povezavi - uporabljam ARNES prek KKSja. Povezava, zlasti pri prometu s tujino na trenutke obmolkne, potem kar naenkrat spet normalno deluje, pa kmalu spet obmolkne in spet ozivi... In to ze nekaj dni.

Nekdo je napisal pred casom, da so krivi napadi na slovenske ISPje. Ampak, ce pogledate naprimer na ARNESovo stran, o tem ni ne duha ne sluha med obvestili o omrezju. Kje drugje pa tudi nisem zasledil tovrstnih informacij.

Torej, kako je pri Vas in kaj mislite? Kaj veste?

PaJo ::

Hm, zadnej dni se dogajajo cudne stvari na uni-mb mrezi, zdaj ce pa to velja za celotno arensovo mrezo pa ne vem. Vem da je ze nekaj casa neko cudno sranje v Mariboru in upam da se bodo stvar kmalu normlizirale;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Sims ::

Sem mel enake težave. V tujino ni šlo. Imam kks preko arnesa ...

Sem zaman gledal za informacijami, ni jih bilo. Mislo sem, da že kaj delajo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

Imortales ::

Ma ja. Probam mail prečitat pa mrk. Probam net, ne radi. Probam čez 5 minut pa vse laufa kot po žnurci. Naslednji dan se štorija ponovi.
To sporočilo se bo samo uničilo čez 5 sekund.

Tr0n ::

Yup, tudi meni se to dogaja. Uni-mb in ARNES omrezji sta na case v q.

nintakiu ::

Danes dela v redu,prejšnje dni pa za k...

morphius ::

nintakiu : Ne kliči hudiča, kr če bo prišo....

Lp, morphius

Cokolesnik ::

No, dans sem objavu novico glede arnesa na slotechu. upam da je nadgradnja, omenjena v novici, razlog za tezave. sicer bomo posredovali naprej.

WhiteWolf ::

Še zmeraj mam visoke pinge v igrah! Kaj naj nardim???

Soprano ::

A maš prižgano kako Kazaa-o ali kaj podobnega? To je za*ebavalo mene svoj čas :P

WhiteWolf ::

Ne nimam, vsaj tedaj ne, ko igram igre! Če bi imel te p2p programe vklopljene, potem sploh ne bi spraševal! Vseeno hvala!

Soprano ::

Če ti kaj pomaga, meni dela brez problemov. Je pa res, da imam komercialni link in ne Arnes :D

Uros!no ::

Hehe, torej se ne dogaja samo meni>:D
Zanimivo je da mam do kks prbližno 10-20ms medtem ko do arnesa pa 200ms;((. To se mi dogaja že dva tedna...Btw sem iz MBja:\




Soprano ::

Kakšen pa imaš ping do svojega gatewaya? In kakšen do www.arnes.si ter www.dante.net?

Tako boš videl kje je ozko grlo =)

Se pravi, če imaš dober ping do gatewaya in slab do www.arnes.si je zabasan Arnes po Sloveniji. Če je ping dober lokalno in do www.arnes.si ter slab do www.dante.net, potem ima Arnes zabasano tujino.

Soprano

WhiteWolf ::

Uprosino! Imava enak problem!

Ping do kks.net je zmerja zelo dober 20, getaway se boljsi, arnes vcasih vredu, dante pa navadno slab!

Soprano ::

WhiteWolf, če je tako, potem je ta občasna težava po vsej verjetnosti na Arnesovem omrežju

Zadnje dni tudi sam na faksu opažam, da se ping poveča med uni-mb.si in arnes.si, kar verjetno pomeni, da ima Arnes občasno polno povezavo LJ-MB

Soprano

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Soprano ()

WhiteWolf ::

Hm, bolj kot občasno zasedene, ima stalno zasedene!;( ;(

nintakiu ::

Tudi jaz mam velik ping,medtem o dela internet v redu razen par izjem pred tednom ali dvema.
Na splošno se mi je zgodlo,ko sem prešel iz kksa na arnes,da je ping v optimalnih pogojih bil 90,medtem ko je bil pri kksu 35.

Uros!no ::

Hm.. če se ne bo normaliziralo bom pač šel na kks(Arnes-->kks) :(

WhiteWolf ::

Tole mi je Arnes poslal!

rezultat
(zal) ponovno potrjuje prvotno diagnostiko, da tezave povzroca
obcasno prezasedena linija med vozliscema ARNES v Mariboru in
Ljubljano.

Kot smo vam ze napisali, pohitritev omenjene povezave, ki jo je ARNES
ze dal v plan, zavisi od odobrenih financnih sredstev, ki jih bo drzava
namenila ARNES-u v letosnjem letu.


IN KDAJ BI TO MADNOA NAJ BILO?????

Soprano ::

Baje naj bi Arnes nadgradil povezavo LJ - MB na 1 Gigabit, po neuradnih informacijah iz RCUM-a (računalniški center Univerze v MB) predvidoma nekje februarja.

Soprano

nitko ::

A ima kdo pri KKS MB - Tezno kakšen packet loss zadnje čase?;((
Ali se samo meni tak zdi!?:\ ;(

Soprano ::

nitko - kolega je imel packet loss pred kratkim v Rušah, poslal mail na podporo in so mu prihodnji dan uredili.
Problem je bil v dotrajanem koaksialnem kablu v stanovanju, ostalim v bloku je delalo OK.

Zagnjavi, ti bodo že porihtali :P

Uros!no ::

No ja, bom pač ta mesec treniral (cca 300ms) :D

nitko ::

Ma saj gnjavim že 2 meseca, da je že meni nerodno:8) :D
Pravijo, da je slab kabel do moje hiše (in ne v hiši) in do soseda, samo jaz ne verjamem, mislim da se jim ne da s tem ubadat zgleda da sem edini na Teznu, ki gnjavim al kaj.;(
Mislite da je to njihova naloga da popravijo kable do hiše??

Uros!no ::

K meni so prišli brez da sem jih poklical:\

bostjan11s ::

hja res je, da se nekaj občasno dogaja na uni-mb mreži, sam jo uporabljam in mi prejšnji teden iz kks-ovega strežnika prek www.tucows.net downloadalo "sam" 1mb/s medtem, ko je normalen prenos 3.5-4mb/s medtem ko je z arnesovega ftpja iz cca 6mb/s upadel prenos na 3mb/s povprečni prenos 600mb velike datoteke.....
zatrdili so mi da je to samo zažasne narave....

nintakiu ::

Kaj samo meni emule dela danes s hitrostjo 3k namesto 200k?;((

Uros!no ::

Zanimivo, pri meni je pa danes obratno. Začuda dela vse kot po maslu. Zaenkrat:\

Soprano ::

Meni emule pipa 100 KB/s + >:D

prismo ::

Meni pa se dogaja da se mi kar velikokrat skonekta, torej linija pade. Pa so mi na KKS-u rekli da se načeloma to ne dogaja. Se to vam tudi dogaja, al je to kaj softwarskega???

Soprano ::

Meni nič ne pada linija :D
Zagnjavi jih, da ti preverijo zadevo, če si ziher da je pri tebi vse OK!

Soprano

WhiteWolf ::

prismo: Ko sm je mel take probleme, je bil modem ckrnjen in to nov, potem so mi ga zamenjali in zdaj dela.

Imortales ::

Mene pa je zaj naenkrat WinMX začel zezat. DL mi po nekaj sekundah pade na 0.0 kb/s, UL pa je še hujši. Mam pa KKS (Arnes).
To sporočilo se bo samo uničilo čez 5 sekund.

WhiteWolf ::

Matr men zdaj ze ene 4 dni mule nikamor ne gre! Pridem tam do 3k downloada,....
Mam tanovo verzijo v.25b Tarod16, probo tud z drugimi pa en gre,....
A ve kdo, kaj je krivec?

nintakiu ::

Kot sem že povedal mam enak problem z emulo.Število povezav raste in pada do nulo,Download,če je sreča 6k,upload sicer včasih doseže 20k samo rabi uro,pol pa pade na nulo;(

segedinar ::

Sam neki bi vprasu! A te linije so zasedene samo na liniji LJ-MB? Kaj pa povezava LJ-CE?AL pa LJ-Žalec? Kako pa kej tukaj dela(arnes)? Je kdo na forumu s ttih koncev SLO da bi mi lahka povedu!
AJD

Cokolesnik ::

segedinar: jaz sem relacija zalec - kks - arnes in sem to temo tudi odprl, ker imam zadnje case obilico tezav s povezavo, enkrat dela, enkrat ne... kaj pa ti?

segedinar ::

U pizda! Zdej sm se pa kr mal ustrašu.Kaj ti pa pravijo oni na KKS-u? Al je kriv arnes? Kaksne probleme pa imaš! Milahka mal poveš ker si nameravam zdle tole omislat- še mogoč ta teden, pa me zanima da se nebi zajebu! Kaj mi pa svetuejš, da naj nardim?
LP

Cokolesnik ::

segedinar: pocaki, jih bom vprasu. pa ti sporocim. dej me kontaktiri se na moj mail da ti poslem email z komentarjem o kablu in teh stvareh.

Zgodovina sprememb…

segedinar ::

COKOLESNIK: a si dobu moj mail? Mi lahko prnbližn poveš kdaj boš to zvedu.
LP

kingec ::

Fantje jaz sem tud iz MB (kks-arnes) in mi mula nikak ne dela zadnji tedn priblizno.... tam do 10kb pride max.... prej pa je normalno delalo....

KRNEKI bi rekli v lublani:)

LP

Klampfer ::

Fantje, link ARNESA MB-LJ je 150mega. Zdaj pa malo poglejte okol sebe kaj vse je tu gor obešeno (že vsak klinc ma doma 1mega link,...). Se še kr čudite počasnosti?:D
Bogomir

Cokolesnik ::

A ves da moras tudi razlikovati med megabajti in megabiti?

Klampfer ::

Nevem kaj tebi tu ni jasno. Saj govorim o megabitih - lol:P

[BISI] ::

Jaz sem iz MB-Center in mi recimo DC++ deluje normalno (Kazaa in WinMX tudi)... Aja, sem preko Arnesa.

Zavo ::

Sem tudi iz MB, pa mi zdaj nekje 2 tedna mula dela na 3-6kb DL, ša ne dolgo nazaj pa je haralo z 130kb!!!

Grrrrrr.....

nintakiu ::

Gremo jim zagnjavit?Samo ne vem če je emule zadosten razlog,če pa vse drugo dela normalno.Mislim,da se bodo sklicevali na to.

Soprano ::

nintakiu: to imaš Arnes dostop ali komercialni? Meni namreč komercialni šiba isto kot vedno. Torej, če imaš komercialni dostop zagnjavi KKSU, sicer pa Arnesu

Soprano

nintakiu ::

Mam arnes,samo ne verjamem ,da bodo kaj naredili.če bom reko,da mi emule ne dela.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trenutno delovanje omrezja KKS(arnes)

Oddelek: Omrežja in internet
101327 (1066) bastadu
»

KKS Online dvig hitrosti povezav ?! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27819067 (12100) darkolord
»

Osebno zadovoljstvo: ADSL ali KABL ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1017503 (5704) Narcos Satanicos
»

kbel in prenos iz neta!

Oddelek: Omrežja in internet
382297 (1435) [t502]
»

KKS Online v Mb

Oddelek: Omrežja in internet
312179 (1662) frudi

Več podobnih tem