» »

KKS, Arnes - a vas kej zeza v mozek?!

KKS, Arnes - a vas kej zeza v mozek?!

1
2
»

mortal ::

Rešitev problema če ste na KKS-Arnesu je da pri e-muli spremenite "Client port" iz 4662 -> 4669 in 4672 -> 4679 ... po tej spremenbi vam bo mula začela delat tako kot pred dnevi, se pravi maksimalno >:D

Cokolesnik ::

Mortal: Ali lahko malce obrazlozis, zakaj bi bilo boljse, da bi spremenil porte in bi potem boljse delalo. Res me zanima.

nintakiu ::

Dela isto tudi,če spremeniš porte:(

mortal ::

Ker je očitno da ARNES nekaj zajebava s temi porti. Recimo Kazza dela brez problema, medtem ko je mula začela zajebavat pred malo več kot tednom dni. Pred 3 dnevi sem za hec probal spremenit port, pa mi zdaj dela mula maksimalno. O tem sem obvestil tudi kolega in mu je po spremenbi portov začela delat tako kot je delala pred caa. 10 dnevi, se pravi maksimalno.

Res pa je da če imaš navadno mulo ne moreš spremenit mislim da drugega porta ker ni opcije .
Sam uporabljam "eMulo v0.24b 4 Plus Leecher", kjer je možnost te spremenbe.

nintakiu ::

Daj povej prosim kje si jo dobil?

mortal ::

V emuli si poišči to verzijo (search :D ) !

mortal ::

Sem probal navadno mulo in imaš možnost spremenit Client port in UDP port, tako da če ta dva spremeniš bi mogla mula začet delat ! Pri obeh porti spremeni zadnjo 2-ko z 9ko !!! Pa seveda par minut je treba počakat da začne mule vlečt. (Najboljši je restart mule po spremenbi)

nintakiu ::

Hvala za trud mortal.Uporabljam v25 tarod16d.Zdaj mi vsaj povezave več ne padajo.Upam le,da bo dl malo višji kot je sedaj(cca. 50k)

Cokolesnik ::

Danes se mi zdi, da je ze nekajkrat cisto prekinilo povezavo. Uporabljam KKS in ARNES-ov dostop. Se je komu danes to dogajalo?

Trenutno omrezje dela normalno a me zanima kaksne teste dosegate vi.

Jaz sem z ukazom TRACERT 193.2.1.66 dosegel takle rezultat danes ob 22.30:

1 13 ms 14 ms 12 ms rizum1-F5-0x101.arnes.si [194.249.32.1]
2 17 ms 16 ms 15 ms rarnes12-A4-0-0x1.arnes.si [194.249.16.81]
3 18 ms 22 ms 29 ms rarnes13-G1-0x61.arnes.si[194.249.16.76]
4 13 ms 14 ms 28 ms kanin.arnes.si [193.2.1.66]

Potem sem z ukazom PING [stevilka_serverja] -n 100 dobil za vsakega od zgornjih stirih streznikov naslednje rezultate:

Ping statistics for 194.249.32.1:
Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 10ms, Maximum = 49ms, Average = 20ms

******************

Ping statistics for 194.249.16.81:
Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 13ms, Maximum = 51ms, Average = 23ms

******************

Ping statistics for 194.249.16.76:
Packets: Sent = 100, Received = 99, Lost = 1 (1% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 13ms, Maximum = 49ms, Average = 23ms

******************

Ping statistics for 193.2.1.66:
Packets: Sent = 100, Received = 99, Lost = 1 (1% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 13ms, Maximum = 39ms, Average = 23ms

******************

Opomba: povezava med testiranjem ni bila obremenjena z drugimi prenosi podatkov iz omrezja ali proti omrezju.


Quickbeam ::

tracert 193.2.1.66

Sledenje smeri do kanin.arnes.si [193.2.1.66]
prek največ 30 preskokov:

1 31 ms 21 ms 16 ms rizum1-F5-0x101.arnes.si [194.249.32.1]
2 16 ms 16 ms 21 ms rarnes12-A4-0-0x1.arnes.si [194.249.16.81]
3 16 ms 15 ms * rarnes13-G1-0x61.arnes.si [194.249.16.76]
4 18 ms 26 ms 24 ms kanin.arnes.si [193.2.1.66]

Sledenje končano.




Statistika preverjanja dosegljivosti za 194.249.32.1:
Paketov: Poslanih = 50, Prejetih = 50, Izgubljenih = 0 (0% izguba),
Povprečni čas v milisekundah:
Minimum = 9ms, Maksimum = 43ms, Povprečje = 18ms




Statistika preverjanja dosegljivosti za 193.2.1.66:
Paketov: Poslanih = 50, Prejetih = 47, Izgubljenih = 3 (6% izguba),
Povprečni čas v milisekundah:
Minimum = 13ms, Maksimum = 47ms, Povprečje = 22ms

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

fantje sem iz maribora in mi je na začetku februara full net šteko,kot da sem na dial up,pa sem KKS-ovce 14dni;14dni!!!!!!!!, klical da so prišli zrihtat zadevo.Prišli pa so takrat ko sem en hudi MAIL poslal.In ko je serviser prišo mi je reko da net šteka zato,ker si je vojska nadgradila oddajnik in to tako moti delovanje neta v moji okolici.Čudno mi je ker pol pa se je v 4 urah vse uredilo in zdaj mi net spet šiba.
Sem doma poleg vojašnice in mam net kot fizična oseba prek KKS.Moram pa rečt da KKS podpora sucks big time.;((

Soprano ::

Zanimivo... jaz in vsi ostali, ki jih poznam in imajo KKS, imamo ravno obratne izkušnje z njihovo podporo. Mogoče so imeli slab dan ali pa ti ne znaš z ljudmi? ;)

boštjan ::

čuj prvo sem lepo se meno z njimi in so mi že 1.teden obljubljali da bodo prišli.Sem potrpžljiv,samo kar je preveč je pa preveč.

AngelOfDeath ::

samo 1 teden ? bodi srečen men so pravli 3mesce da bodo drugi dan prišli >:D

boštjan ::

samo 1 teden ? bodi srečen men so pravli 3mesce da bodo drugi dan prišli

AOD,a ti si iz Maribora?3mesece8-O ,v tem času bi jaz tam že 100X bil,pa računov tudi ne bi plačal,ker 7,7k ne poberem na cesti.Za tako ceno mora net delovat nonstop brezhibno,če pa pride do napak pa jih vsak lahko sporočijo,kaj je narobe,ne pa da moraš sam raziskovat.

AngelOfDeath ::

Iz Lenarta sem :)

speed machine ::

Glede kabelskega KKS(Arnes) bi edino vprašu, če zaračunavajo dodatne MB, ko presežeš neko mejo? Al je sam naročnina in čist nič drugega.

boštjan ::

samo naročnina,sicer pa ti v pogodbi vse piše;)

speed machine ::

Je še nisem vidu.:D Zrihtal so mi kabelsko. Pogodba pa je reku pride naknadno.

nintakiu ::

Idioti na arnesu do ponovno blokirali porte na muli.Bah.Meni zopet niha upload ,dl pa je tak v kurcu.

Imortales ::

Aja! Kaj so jih kdaj odblokirali? Meni že nekaj mesec al dva nič ne gre.
To sporočilo se bo samo uničilo čez 5 sekund.

speed machine ::

Men pa emul na arnesu zadnje cajte kr lepo vleče. Na 256Kbit mam stalno od 15-25kb/s.

flipflop ::

Meni pa že kakšne 3 dni dela neeverjetno počasi. Še komu drugemu?

boštjan ::

kje živiš flipflop

flipflop ::

V Zabukovici,mamo pa preko KABEL TV,Petrovče kabelsko in internet. Me pa zanima če še komu dela počasi,preden serviserju zatežim spet.:8)

Cokolesnik ::

včeraj zvečer je arnes bojda doživel napad na omrežje. tako so mi obrazložili pri arnesu. danes mi ta trenutek in tudi pol ure nazaj, povezava sploh ne deluje, tako klicni kot tudi kabelski dostop. še dobr da imam alternativo butn.net ampak sem pa sit težav na arnesu.

zgleda da bom presedlal od države (arnes) na privat (kks fizični uporabniki ki niso upravičeni do arnesa, pohvalijo pa pinge).

flipflop: a maš ti arnesov paket pri kksju?

Zgodovina sprememb…

flipflop ::

Ja,ampak ponavadi dele bp.:|

Soprano ::

Očitno je spet obdobje DDoS napadov, verjetno spet kakšni irc wari? ;((

flipflop ::

Jutri kličem na KKS,bom videl kaj je narobe.

WhiteWolf ::

Pa povej kas si zrihto, ker mene tut ta ARNES paket jebe!

Cokolesnik ::

Včeraj napad na omrežje, danes ob ponovnih težavah naslednji odgovor na moje posredovanje po emailu:

Spostovani!

Ponovno je slo za napad, ki je bil tako mocan, da je onesposobil povezavo med
LJ in MB. Zato vam tudi klicni dostop ni deloval. Po blokadi povzrocitelja je
stanje ponovno normalno.

Lep pozdrav,

Janko Kersnik
ARNES


MOJ ODGOVOR NA ZGORNJE ARNES-OVO OBVESTILO, KI SEM GA PRAVKAR POSLAL:

Zahvaljujem se za pojasnilo. Kljub temu pa me skrbita naslednji zadevi:

1. Zakaj o tovrstnih motnjah v omrežju ne obveščate uporabnikov prek
spletnih strani http://www.arnes.si/obvestila.shtml, s čimer bi se gotovo
izognili negotovosti, v kateri so uporabniki omrežja v času težav. Če
pogledamo omenjene strani, lahko ugotovimo, da na njih objavljate mnogo manj
problematične dogodke, kot pa je popolna prekinitev povezave za široko
področje LJ-MB. Ali si predstavljate, koliko uporabnikov je na tej relaciji
in ali niso vsi ti uporabniki vredni ustreznega načina obveščanja težav v
omrežju? In četudi bi obvestilo dali po že odpravljenih težavah, bi vsekakor
preprečili marsikatero negotovost na strani uporabnika. In to kljub temu, da
današnji in včerajšnji napad na omrežje nista bila izvedena v dopoldanskem
času, ko ARNES uporabljajo še številni drugi uporabniki. Konec koncev je
hitreje in učinkoviteje na spletno strani dodati obvestilo, kot vsem
zainteresiranim odgovarjati po e-pošti. Ali pa se morda kdo boji, da bi s
preveč obvestili o težavah na ARNES gledali kot slabega ponudnika?

2. V učinke in principe delovanja napadov, ki jih omenjate se ne nameravam
spuščati, ker nisem strokovnjak za omenjene težave, kot laičnemu deskarju pa
mi je jasno, da je potrebno zagotoviti vse pogoje, da se na napad odgovori
kar najhitreje, da se prepreči daljše izpade omrežja (daljši izpad je za
tako velikega ponudnika kot je ARNES tudi več kot 5 minut) in da se zagotovi
ustrezna tehnična služba, ki stalno bedi nad omrežjem in ki ima orodja za
učinkovito reševanje tovrstnih težav ali pa da razpolagate z ustreznimi
mehanizmi, ki so sami sposobni učinkovito in hitro vzpostaviti omrežje v
opravilno stanje. Le upam lahko in si želim, da ARNES tem dejavnikom v prid
namenja dovolj sredstev in ustrezno podkovani kader.

boštjan ::

cokolešnik,pri kks-u je isto.v februaru 14dni same težave in nobenega pojasnila na njihovi strani,komaj od servisera zvem v čem je problem.

Cokolesnik ::

kaj ko bi uporabnik zamenjal operaterja brez pojasnila ?:\

boštjan ::

pogodba te veže,vsaj mene

Cokolesnik ::

se toliko "boljse". si vsaj lahko naberes dovolj (tudi negativnih) izkusenj in potem v kljucnem trenutku lazje presodis, ali bos nekje vztrajal se ali sel drugam.

flipflop ::

Kriv sem bil jaz,oziroma kazaa. Pod uploads ni nikjer pisalo,da komu kaj pošiljam,potem pa kličem na KKS in mi pove,da imam že nekaj dni 100% zaseden upload. Pol sm pa kazaa zaprl in kot kaže dela spet 60kB/s.>:D

Zadnje tri dni mi je delalo pa počasneje kot na dialupu,sem kako minuto čakal da se je stran odprla;(( .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flipflop ()

Cokolesnik ::

flipflop: nalozi si DU METER ki ti stalno kaze DL in UL prenos. Z njim bos imel vsako sekundo pod nadzorom povezavo, kako je obremenjena.

Soprano ::

flipflop: tudi sam sem lani imel identičen problem =) Preklinjal KKS in čakal, da bo boljše, nato pa le pokličem na podporo in mi povejo, da imam nonstop na 100% zaseden upload.

Odkar sem nastavil upload od mene na maks. 2 hkrati nimam več nobenih problemov.

Soprano

Cokolesnik ::

ARNES-KKS, ura je 23.38... spet so tezave s povezavo, tudi zdaj, ko je pol ure ze mimo, se vedno obcutne tezave s povezavo.

Pa vi?:\

boštjan ::

na KKS kot fizička oseba in vse lepo špila:D 8-)

Cokolesnik ::

boštjan: koliko ur dnevno ti bediš nad povezavo, če dela oz. ne dela? in še to: kdaj si imel zadnji izpad pri kksju?

boštjan ::

nazadnje je povezava na KKS bla v qri sredi februara,od takrat dalje pa vse laufa kot se šika.

flipflop ::

Meni tudi dela brez problemov sedaj. Je pa najhutrejše okoli druge ure zjutraj,ful hitro dela.0:)

Cuoresportivo ::

lep pozdrav! glede kks-a bi lahko tvezil na dolgo in široko, bom raje na kratko povedal, ker se za take kretene na splača zgubljat besed : kks= sucks big time. mam preko njih od oktobra lani. od začetka je blo vse vredu. letos pa se je začelo. ful izpadi, sem mislu da je kaj z mrežno dam na usb . je bilo 1 mesec vredu, pol pa se je še tu začelo.kličem na kks, nekaj bluzijo, pridejo pogledat, pravijo, da je vse vredi edino da preveč dl.halo. da baje zato dol pada. nekaj časa ni bilo izpadov, kaki teden potem pa spet. preko mrežne mi sploh ni hotelo več delat. pridejo spet in končno ugotovijo da je modem v k.... dobim nov modem, čez dva dni sem biol cel dan brez linije, nakar so mi poslali nek konfiguracijski file za modem , ki je stvar rešil. seveda za kako dolgo ne vem.

Naslednje:
njihov odnos do dela je res nekorekten, pridejo ob najbolj neprimernem trenutku. sporočiš jim da te ne bo doma, pa vseeno pridejo. pol pa bluzijo neke zadeve, ko moji zelo mljaši sestri nekak niso najbolj razumljive.
glede na to da je povezava, to mislim prenos, zelo v k...., očitno preveč denarja.

nazadnje sem jim tak zagrozl, da če se zadeva ne bo zrihtala, tako kot mora za 7.735 sit bit, gre moja pritožba v časopis.
7.735 ni mali denar in za ta denar hoče človek neko storitev koristit, če jo že plača. drugač, naj mu vsaj ne računajo, če nekaj ne deluje kot bi naj. zagovarjam vse tiste, ki imate podobne težave z ponudniki, tisti , ki pa jih nimate, pa imate pač srečo in pač eno izkušnjo manj, kak se s takimi težavami spopast. mogoče vas to še čaka.
zanima me pa , kako imate kaj zadevo rešeno z emule. sam uporabljam 23a verzijo, pa nekak ne gre najbolje dl. imam pa 512 hitrost povezave.
lep pozdrav(best regards)

boštjan ::

cuoresportivo,te popolnoma razumem,saj sam plačujem isto in ko so se začeli izpadi(sredi februara)so rabli 14dni da se je en pridevo do mene.Najbolj pa mi gre na qrac,ko jih pokličeš pa začnejo z oguljeno frazo,da naj modem izklopim in počakam par minut.Ko pa jim rečeš da si že vse to naredo pa je tiho pa ne zna nič več rečt,samo to da nekdo bo kmalu prišo in zadevo porihto.
Hvala bogu pa da je zdaj vse v redu.

Cuoresportivo ::

sam delam v računalniški firmi, pa so pravi kreteni izpadli, ko so prišli prvi priklop delat. oni tip je bil tako zmeden, da še mrežne ni znal nastavit. nekaj je štekalo(malo staro mašino sem mel takrat) in on prvo reče , da je treba sistem na novo gor dat. jaz pa ravno čistko nardil , da bo vse lepo na sveže šlo. pol ni vedel en čas kaj bi rekel, samo je šel, pa je rekel da pride kasneje. vmes pa sem vse sam rešil. mislim, težka neorganiziranost in izurjenost njihovih serviserjev. s tisto frazo pa so že tečni. reset modema nardite pa počakajte malo.
lep pozdrav(best regards)

boštjan ::

ma reset modema sem tudi takrat delal.Finta je bla da je njim net delal meni pa ne ,pa sem svašta probal,od reseta na modemu do izključitve iz el.toka.No pol pa ko pride serviser pa mi reče da je to zarad tega,ker si je armija oddajnik poosodobila in da jim zdaj moti signal.Okoli 16 ure pa na KKS vse prekinejo in na novo zaženejo in od takrat pa vse lepo dela.No da se je serviser pridevo,sem tudi moral malo bolj začinjen E-MAIL poslat.

Tero ::

?
Zanimivo...
Meni internet na kks-ju (komercialni), čisto lepo deluje..
Nikoli še nisem mel izpada. Imam 1mbit povezavo in mi lepo dol vlece tuji iz p2p programov...

Prav čudim se nekaterim da imate take probleme...
8-O

boštjan: To se mi zdi da sem ze enkrat povedal ampak... Jaz sem tudi doma poleg te vojasnice in uporabljam njihovo kabelsko povezavo za internet (Naša je bila namreč preslaba). Ker pa kolko jaz vem vojasnica nima kabelskega interneta.. Imam celi kabel samo za sebe:D
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

flipflop ::

No,jaz tudi preko arnesa čez kks nimam problemov,razen tistih,za katere sem kriv jaz sam,pa še UL mam slab (ARNES 200).

Soprano ::

Jaz prav tako nimam nobenih problemov. Sicer pa je zadeva takšna - komur deluje itak tega ne piše po forumih. Pišejo tisti, ki imajo zaradi katerega koli vzroka pač težave. To velja za vse stvari (če ti po dveh dneh crkne novi Sony TV, tako kot meni, že napišeš kaj o tem, sicer pa verjetno ne objavljaš, da ti dela brez problemov =)

In če ima KKS okoli 10.000 naročnikov, je pritožb procentualno torej izredno malo. Nič več kot npr. tistih v zvezi z ADSLjem.

Takšnega ponudnika, ki pa bi imel 100% oh-in-sploh zadovoljnih uporabnikov pa itak ni nikjer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Soprano ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trenutno delovanje omrezja KKS(arnes)

Oddelek: Omrežja in internet
101327 (1066) bastadu
»

KKS Online dvig hitrosti povezav ?! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27819069 (12102) darkolord
»

Osebno zadovoljstvo: ADSL ali KABL ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1017506 (5707) Narcos Satanicos
»

kbel in prenos iz neta!

Oddelek: Omrežja in internet
382297 (1435) [t502]
»

KKS Online v Mb

Oddelek: Omrežja in internet
312179 (1662) frudi

Več podobnih tem