» »

KKS Online v Mb

KKS Online v Mb

Cosmo ::

Ali je kdo gledal cenike od KKS Online...mislim...svinjarija. Ostala podjetja za cca 8k sit dajo dostop 512kbit/s vsaj, ce ze ne neomejeno hitrost(G-kabel). Pri kks online pa za 8k sit dobis bogih 64 kbit/s;(( Shit, da so edini kabelski ponudnik neta v mb. Mogoce bo Telekom z ADSL kaj spremenil (cenejsi modem, hitrost 512kbit/s)

Kak se vam to zdi?
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Bakunin ::

There is no such thing as free lunch.8000 SIT za 8kb/s za 24ur na dan je PMM dobra cena. SIOL ADSL ni cisto tako kot ga reklamirajo - teoreticni max JE 512, koliko pa je v resnici... :-]

Soprano ::

Jaz imam kksonline ze skoraj dve leti in sem zelo zadovoljen. Osebno mi je najpomembnejsa zanesljivost, manj hitrost, ceprav je znotraj slovenije 256 kbit in preko proxijev lepo siba :D
Se pa strinjam, da bi lahko za ta denar dali recimo 128 kbit tujine, pustili 256 slovenije in naj ohranijo zanesljivost, pa bom happy 8-)
Nekaj se govori, da bodo novi ceniki poleti, jaz
pa tako grem na Arnes s 1.6. za 4k sit :D

Cosmo ::

Jaz pa ravno obratno - mislim it iz Arnesa na KKS. Baje se da zrihtat proxy tak da ti pol laufa tud 256 na mednarodnem netu.

lp

P.S. Kje si slisal, da bi naj bli poleti novi ceniki?
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

DC- ::

Pos iz osebnih izkušen ti povem da se motiš. Trenutno leti z 512kbps. Tudi tujina

DC-

NoUse4AName ::

adsl je trenutno najbolsa resitev, poznam 2 ki ga mata in sta zelo zadovoljna. KKS pa mam jst, nebi ravno reko da sem nevem kak zadovoljen, laufam pa prek enega proxya tak da mi dela 256kbit ne 64. Pa kks ni ravno tak zanesljiv, link v tujino vsaki tolko casa izpade.

Cosmo ::

Rapsey - ftp ti tud dela 256 prek proxyja?
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

NoUse4AName ::

vse razen iger in irca mi dela na 256, ce program podpira proxy potem dela.

NoUse4AName ::

|TheEdge|: ce si nameravas kupit kks kabl, bi jst na tvojem mestu pocakal na ADSL, narocnina je ista sam dela pa ADSL hitro ko strela. Razen seveda ce zivis predalec od centrale. poglej si adsl.siol.net

Cosmo ::

Ne, sej jaz mam KKS kabl, samo sem na Arnesu pa mam 64/64 - zato sn mislo da bi sel na KKS narocnino (neki 8k al nekaj takega) pa potem prek proxyja da bi mel 256kbit/s, ker te hitrosti zdaj ni za prenasat.;(.(posebej ker mam 3 compe v mrezi)
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

MArko ::

najhujse je pa to da odkar je kabl v mb, to je ze ena 4 leta se cena ni spremenila niti za tolar. spomnim se da je ze takrat blo za 64/64 7.700 na mesec isto ko zdaj. omrezje zadnje dni nekaj dol pada recimo v soboto zvecer je vse skup slo, pa laga zopet kar se sicer pri brovzanju ne pozna se pa ce igras kake FPS igre kr mas pol na netgrafu tako zago da bi z njo lahko drva podiral
aja pa se to... Rapsey.. da se tut igre zrihtat da delajo prek proxija, moj kolega laufa q2 prek linux masine

Cosmo ::

Danes sem dobil mail od kks, v katerem pravijo, da bojo v zacetku junija novi ceniki (uff koncno :D)

lp

aja pa od arnesa sem ga tud dobo...oni pa ne mislijo zaenkrat niti spremenit hitrosti niti cene...
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

NoUse4AName ::

hmm nisem vedu da se da igre dat prek proxya, sam tam kjer ga mam jst majo tak da majo hitre povezave ampak visoki zaostanki povsot po evropi nad 100ms.

[t502] ::

KKS mi ze 1 leto govori, da bodo tu pri meni zamenjali kable in pripravili za internet in se jih niti blizu ni! zato se bom rajsi odlocil za ADSL (pa se cenejsi je ADSL in hitrejsi od trenutne ponudbe na KKS).

[t502]

GrizlyBear ::

Baje je ta mesec ze mozno zaprosit za visjo hitrost dostopa na KKS/Arnes. Po podatkih KKS-a celo do 256 kb/s !! Po njihovih navodilih sem klical na Arnes, kjer mi je nekdo, ki se ni znal predstavit zatrdil, da to ne drži in da za navadne uporabnike se vedno ostaja 64 kb/s, kar je citiram: "zelo hiter dostop :(, in ce bi nam dali hitrejsega, bi to spodbujalo piratstvo, ;( cesar pa oni ne morejo dovoliti"

Na odgovor KKS-a se cakam!

NoUse4AName ::

GrizlyBear kaj mas ti kks prek arnesa?

GrizlyBear ::

Pogodba je s KKS-om, modem je tud od njih in oni tudi skrbijo za povezavo po kabelskem omrezju, vse ostalo pa placa drzava (Arnes) - domaci in mednarodni vodi

Cosmo ::

Bom se jaz probal poklicat. Me zanima, kaj bojo rekli :D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Soprano ::

Jaz sem danes klical na Arnes in so mi povedali, da so hitrosti, višje od 64 kbit/s, možne od 1. junija naprej, vendar je to možno le za študente in profesorje.
Za učence in dijake pa zaenkrat ni možnosti višje hitrosti.

-> Soprano

GrizlyBear ::

A mi lahko prosim poves s kom na Arnesu si govoril, ker naceloma spadam v kategorijo studentov.

NoUse4AName ::

hmm kaj ni da ce mas prek arnesa potem surfas po arnesovem linku? in ne grejo podatki po tistih poteh ki so od kksja.

GrizlyBear ::

KKS zagotovi povezavo od moje hise do Arnes-ove vstopne točke (mislim da je to IZUM) in to tudi placujem z mesecno narocnino, ne placam pa domacih oz. mednarodnih povezav, ker to casti drzava (Arnes). Ker smo prikljuceni direktno na Arnes tudi nimamo vecje hitrosti znotraj KKS-a.

Po se toplih informacijah s strani Arnesa dijaki ne bodo mogli dobiti visje hitrosti dostopa, za zaposlene na univerzi in raziskovalce baje ni problema, studentje pa moramo se kaksen teden pocakat, da se dogovorijao, kaj bodo z nami.

Cosmo ::

Sem klical na Arnes in so potrdili, da za ucence & dijake ne bo nic visja hitrost...za studente pa delavce univerze pa ni hotel nic povedat (je rekel, da je to stvar dogovora)...Tak da ce kdo ve okvirno kolko bi naj meli delavci univerze, naj prosim pove :D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

GrizlyBear ::

Na KKS-u so mi omenjali 128 in 256 kbit/s kot opciji z doplacilom seveda. Sicer mislim da imajo v ljubljani nekateri celo 512 kbit/s (bom preveril!) ampak to nekako v Mariboru sploh ni mozno. :\

sgdjkdlsugi4 ::

kaj pa za ucitelje OS ? oni tuji majo pravico do povecanja linka ? ker namrec, majka mi je ucitlca , pa sn prek nje na arnesu :D

GrizlyBear ::

Moj nasvet je, naj poklice na Arnes in vprasa, pa naj ma pripravljen se kaksen argument, za kaj to rabi, ker samo sinova zelja po surfanju ne bo dovolj.

Tako ali tako smo za Arnes vsi, ki ne delamo na univerzi, pirati (ce to jemljes kot zalitev ali pohvalo je pac osebna stvar).>:D

sgdjkdlsugi4 ::

hehe , kdo pa te ma kabl za surfanje pa posiljanje mailov ? hm , bom si mogo nekaj pametnega zmislit... kaki predlogi ? :D


kurcevi smajliji ..neja delajo vreji ;(

poldi ::

jaz na KKS sicer se nisem gor ..baje da bo prisel do nas tudi cez kakega pol leta ... mogoce prej/kasneje ... kaj mi predvsem tam suxa je to:

1. ni dovoljeno meti svojega web/ftp/... streznika ... ker potem ti masina za kaj drugega kot surfanje/irc/email/piratstvo ne more niti sluzit , ker bi oni zraven narocnine se radi pobirali kes od hostanja veb strani, kjer pa bi za kake web aplikacije z bazo zadaj oz. takoimenovane zahtevnejse veb strani zahtevali vec denarja, oz vprasanje ce bi sploh dovolili na njihovih serverjih (proc. cas itd itd)..
..druga stvar ki sux ...
2. ..kolikor sem jaz slisal iz dobro obvescenih virov naj bi KKSonline tako ali tako bil naprej povezan preko SIOLovega linka .....

cyber ::

ja ne vem zakaj toliko kritizirate kks saj bo boljše obetajo se boljši časi jaz imam 256kbs prenos se pravi raealnih 20 do 30 kbs tujina včasih še več lahk tud 40 in pedeset drgač pa zagotovljeno med 20 in 30 kbs.. saj res da so včasi h izpadi sam tisto je zanemarljivo saj pade link dol mogoče za deset minut al pa največ pol ure pa kaj saj to se vsepovsod dogaja noben link ni zanesljiv prii nobenem ponudniku.....res da pa je da recimo ti ki imajo prek arnesa jim dela dost bolj počasneje...takje to če ne gre direkt llinija kks to je logično saj plačujejo pol majn kot kks..jaz sem zadovoljen z svojo ponudbo ki jo imam od kks sicer vsak ima svoje mnenje
no ja cena je res mal zasoljena samo kaj čmo .če so pa edin ponudnik na mb koncu no tu to se bo spremenilo tak da recimo tile ki imajo zdej 64 kbs prenos jim bodo dvignil na 128kbs brez doplačila in tile ki imajo na 128 kbs pa na 256kbs.seveda to je vse neuradno.......tak da teoretično prenos.....64 kbs ne bo obstajal razen če bo kdo izrecno zahteval..

Cosmo ::

Ve kdo na kolko bi se naj povecala hitrost na Arnesu prek KKS, ce mam zdaj 64kbit/s, pa mati mi dela na univerzi tak da bi lahko prek nje dobo.

lp
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

GrizlyBear ::

Govorijo o 128 kbps in 256 kbps

oboje seveda z doplacilom, ampak mislim da je za 256 kbps samo cca 1500 SIT/mesec.:D

Vendar mislim da je to na koncu odvisno od Arnesa.

frudi ::

jaz mam od lanskega februarja kabl prek kks (KRS Selnica-Ruše). mam pa 64 kbps linijo, ampak mi nekako zadnje 2 tedna laufa 256 kbps - prenosi so nekje 20-30 KB/s, včasih tud do 50 (to mislim tujino seveda). upam, da gre za trajno spremembo, sicer pa, bomo vidli, kaj bo pisalno na novih cenikih :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KKS Online dvig hitrosti povezav ?! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27819106 (12139) darkolord
»

Upload

Oddelek: Omrežja in internet
91258 (1004) sgdjkdlsugi4
»

kbel in prenos iz neta!

Oddelek: Omrežja in internet
382301 (1439) [t502]
»

ADSLvsCABLE

Oddelek: Omrežja in internet
311572 (1119) krucymucy
»

Kateri dostop naj vzamem???

Oddelek: Omrežja in internet
121704 (1390) Pat_MaGroin

Več podobnih tem