» »

Trenutno delovanje omrezja KKS(arnes)

Trenutno delovanje omrezja KKS(arnes)

segedinar ::

Ze 1 mesec in vec opazujem da mi deluje povezava le s polovicno mocjo(tega nisem edini opazil). Ko poklicem nasega serviserja (Zalec Kabel TV) in ga vprasam kaj je narobe mi preprosto odgovori da je omrezje arnes preprosto prezasedeno.
Kaj lahko sedaj jaz storim glede tega? Lahko prekinem pogodbo z KKS(sedaj triera) ker mi internet ne deluje s tako hitrostjo kot jo placujem).
Vasi nasveti in predlogi!
Hvala

Bakunin ::

BERI TUKAJ!
a arnes catv uporabniki ne razumejo:

- ceprav imas KABEL od triere/kks in NJIM placujes za ta kabel, je tvoj Internet ponudnik Arnes.

Torej ce ti ne dela Internet > helpdesk@arnes.si, ce ti ne dela slika na tv > kks.

- arnesova povezava LJ-MB je zasedena 200% in tam tudi filtriranje p2p prometa vec ne pomaga.
- ponavljam da to gre za arnes Internet in da triera nima nic s tem - ne blokira p2p od arnesovih uporabnikov (saj tudi lastnih ne!)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

Soprano ::

Segedinar, vzami si Trierin dostop, pa boš imel mir... Vsaj do takrat, ko Arnes ne nadgradi linkov =)

M&M ::

Sam imam enake težave z ARNESOM!!

Zanima me samo še to, v kolikem času naj bi Arnes nadgradil linije, če jih sploh bo in ali se mi splača ostati na Arnesu,.. ker trenutno si s takšno povezavo nimam prav nič početi!!

Še Slo-Tech se mi pol ure gor nalaga !!!!!!

Banda Arnesova, če mislijo crknit, naj to nardijo čimprej, ne pa da že dva meseca razmetujemo denar za KKS, ki v tem primeru res ni kaj kriv, lahko pa bi bili toliko fer in vsaj znižali stroške, ker vedo kaj se dogaja z Arnesom ! ;(
M&M

Bakunin ::

Pa vzami Internet dostop od Triere, ce ti Arnes ne ugaja.

Prosto ko pasulj. :D

PaJo ::

Arnesova povezava LJ-MB je res totalno zabasana, nekako napovedujejo, da jo bodo nadgradili do konca leta ali pa zacetku naslednjega. Upajmo samo da se boodo tega tudi drzali. Saj pri vsej zadevi ni vsega kriv Arnes ampak drzava, ki si zmisljuje cudne razpise;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Bakunin ::

da se tudi brez razsipavanja drzavnega (nasega?) denarja, ce le nisi len.

Arnes bi lahko v MB na Trierino omrezje postavil svoj router in promet za Arnes ze kar v MB preusmerjal na izum/uni-mb.

Sedaj gre okoli riti v zep ( MB > LJ > MB).

PaJo ::

Kolko je meni znano imasta kks in uni-mb IX, se pravi da se zadeva izmenjuje lokalno. Evo dokaz:
traceroute to www.si.kernel.org (164.8.6.250), 30 hops max, 38 byte packets
1 rizum1-F5-0x101.arnes.si (194.249.32.1) 8.318 ms 19.851 ms 18.095 ms
2 193.2.125.98 (193.2.125.98) 12.794 ms 8.490 ms 9.102 ms
3 rrcum4-v201.uni.uni-mb.si (164.8.102.57) 8.066 ms 11.540 ms 8.534 ms
4 rsm7200-vlan010.uni.uni-mb.si (164.8.102.65) 8.916 ms 12.041 ms 15.725 ms
5 kernel.camtp.uni-mb.si (164.8.6.250) 10.470 ms 253.983 ms 123.673 ms

Vseeno pa vecina userjev rabi promet izven arnesovega omrezja in ta zadeve pa gre vsekakor preko pocasne povezave med MB in LJ.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PaJo ()

bastadu ::

Da ne bom odpiral nove teme, bom kar tukaj nastopil z vprašanjem: In sicer si v MB nameravam zrihtati kabelski internet in sedaj me zanima, če je Arnes že kaj porihtal svoje povezave MB - LJ, ali se mi za brezhibno delovanje bolj splača Triera?

Cosmo ::

Od cca sredine decembra dela Arnes spet super>:D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

bastadu ::

Hvala za informacijo, Arnes torej...
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

triera & arnes - pogosti izpadi mednarodne linije

Oddelek: Omrežja in internet
231610 (1269) mtosev
»

vpis v MSN - vam deluje trenutno?

Oddelek: Omrežja in internet
212821 (2550) AngelOfDeath
»

KKS, Arnes - a vas kej zeza v mozek?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
996139 (4371) Soprano
»

kakšne so pipice v svet?

Oddelek: Omrežja in internet
262019 (1532) PaJo
»

Arnes in kabel

Oddelek: Omrežja in internet
201900 (1640) Hux

Več podobnih tem