» »

Samsung Galaxy S3

Samsung Galaxy S3

««
10 / 13
»»

floyd1 ::

Oldi je izjavil:

@floyd1 Vstavil sem SIM z od WD40 mokrimi kontakti.
Danes mi je spet napisal SIM card removed.

Saj razumem. In pravim, da je to zelo slabo za telefon - WD40 res NI kontakt sprej. Še posebej pa ni za tako občutljivo elektroniko.
Si za kak dan lahko sposodiš drugo SIM kartico? Pol bi najboljše vedel. Nisi še povedal, če si si jo obrezoval sam, ali si "micro" že kupil?

Doman ::

Včeraj sem posodobil Android iz verzije 4.1 na 4.3. Vse bi bilo ok, če nebi nenormalno dolgo trajalo, da se mi telefon ob pritisku na tipko za vklop prižge. (screensaver?). Včasih traja tudi do 4 sekunde da se prižge.
Izklopil sem S-voice, naredil hard reset in nič ne pomaga. Pri verziji 4.1 tega problema nisem imel.

Pozna kdo kakšno rešitev?

mjolnir ::

Dejansko je to problem exynos procesorjev, da potrebujejo 2+ sekundi, da se zbudijo iz deep sleep-a. Edina rešitev je kakšen program, ki bi preprečil, da bi bil procesor nedejaven. To bi ti porabljalo veliko več baterije. Wake Lock je en izmed teh.

Oldi ::

SIM so obrezali v trgovini in se na njej lepo vidi, da so kontakti točno na sredi.
Danes zjutraj je izgubil SIM dobro uro predno sem se prebudil, torej vedno bolj je jasno, da problem ni kontakt.
Zamenjati SIM, lahko čez vikend, bom probal.

Blum ::

Doman, tudi pri meni so se pojavile te težave, drugače imam pa občutek, da baterija dlje zdrži.

Izaso ::

Blum je izjavil:

Doman, tudi pri meni so se pojavile te težave, drugače imam pa občutek, da baterija dlje zdrži.


Baterija definitivno drži dlje, kar je super, sem pa imel tudi sam isti postopek. Ampak glavno da zadeva deluje :)

floyd1 ::

SIM so obrezali v trgovini in se na njej lepo vidi, da so kontakti točno na sredi.

Ko si boš sposodil SIM daj obe skupaj in ju primerjaj, če sta popolnoma identični po velikosti. Pri meni je bil to problem. Tudi če so jo obrezali v trgovini je to še vedno "ročno delo" in je možno, da je šlo kaj narobe. "Šlampasto" obrezana SIM je meni v SGS3 delovala zelo dolgo (več kot pol leta), potem pa jo je začelo metati ven.

Blum, Isazo, Doman:Ste posodobili preko računalnika (Kies) ali se je posodobil sam (OTA)? Pri prejšnji OTA posodobitvi so imeli eni težave, ki jih pri posodobitvi preko Kiesa ni bilo. (sem pa že pozabil kaj točno je bilo narobe).

Doman ::

mjolnir je izjavil:

Dejansko je to problem exynos procesorjev, da potrebujejo 2+ sekundi, da se zbudijo iz deep sleep-a. Edina rešitev je kakšen program, ki bi preprečil, da bi bil procesor nedejaven. To bi ti porabljalo veliko več baterije. Wake Lock je en izmed teh.


Zakasnitev pri verziji 4.1 je bila minimalna, kar pa za zakasnitev pri verziji 4.3 ne morem reči. To pomeni, da je programska napaka.

floyd1 je izjavil:

SIM so obrezali v trgovini in se na njej lepo vidi, da so kontakti točno na sredi.

Ko si boš sposodil SIM daj obe skupaj in ju primerjaj, če sta popolnoma identični po velikosti. Pri meni je bil to problem. Tudi če so jo obrezali v trgovini je to še vedno "ročno delo" in je možno, da je šlo kaj narobe. "Šlampasto" obrezana SIM je meni v SGS3 delovala zelo dolgo (več kot pol leta), potem pa jo je začelo metati ven.

Blum, Isazo, Doman:Ste posodobili preko računalnika (Kies) ali se je posodobil sam (OTA)? Pri prejšnji OTA posodobitvi so imeli eni težave, ki jih pri posodobitvi preko Kiesa ni bilo. (sem pa že pozabil kaj točno je bilo narobe).



Meni se je posodobil sam.

Če bi namestil verzijo 4.4 v upanju da so to napako odpravili, ali mi garancija pri simobilu še vedno velja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Doman ()

floyd1 ::

"Uradno" 4.4. ne moreš namestiti. 4.3 pa bi verjetno šlo naložiti ponovno (že dolgo nisem uporabljal Kiesa), nisem pa prepričan, ali pri ponovni namestitvi istega ROM-a Kies zahteva "formatiranje" sistema (izguba vseh programov, nastavitev, telefonskih...). Če nameščaš uradni ROM preko Kiesa garancija gotovo velja - to je uradna tovarniška nadgradnja, le da jo narediš po drugi poti.

Raje pa počakaj nekaj dni, da vidiš, če se bo za tvojo težavo pojavila kaka rešitev (in verjetno se bo hitro, glede na to, da ste že tukaj trije s tem problemom).

Meni pa telefon (kupljen pri Tušmobilu) javlja, da še ni nadgradnje.

MrStein ::

Bob enako.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

floyd1 ::

Sem poskusil tudi preko Kiesa nadgradit, pa je enako - ni posodobitev. Zgleda da OTA in "Kies" posodobitev prideta v istem času.

MrStein ::

http://live.samsung-updates.com/index.p...
tule piše, da je samo za SiMobil v Sloveniji.

Ta FW je customiziran za operaterja?

Se splača začasno SIM (SiMobilov) kakega prijatelja not dati, update-at in nazaj drugi SIM?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Blum ::

Ne updejtajde, ker boste izgubili živce s tem, koliko časa rabi, da se telefon zbudi, ko je zaklenjen.

mjolnir ::

Update nima nobene veze s tem.

Blum ::

Dokler nisem updejtal, se to ni dogajalo. Predvidevam, da je to zaradi varčevanja.

Oldi ::

Kdaj moraš točno čakati, vsakič, ko zbudiš telefon iz ugasnjenega zaslona? to bi pop___l.
Imam SiMobil pa se mi še ni updejtal, ali updejt lahko zavrneš oziroma se da telefon zablokirati pred updejti.
Glede izgube SIM kartice je pa že 2 dni mir, pa je nisem niti pipnil, prej pa dvakrat premaknil, pa se je isto izgubljala.

Blum ::

Da, ko nekaj časa telefon miruje v zaklenjenem zaslonu (in tudi ko te med tem časom nekdo kliče in želiš prekiniti klic - boš čakal). Lahko si izbereš (te vpraša) kaj boš posodobil in kaj ne.

Oldi ::

Telefon zazvoni in potem je 4s kaj? črn zaslon, ali tista 2 krogca sprejmi ali zavrni? Bolj logično bi bilo, da telefon rabi 4s, da se odzove na sprejeti klic oziroma signal iz etra.
Nič ne štekam.

Kaj pa ko se ti ekran ugasne zaradi neaktivnosti?

Blum ::

Tistih 4-5s delay-a se nanaša na to, da se pogovarjaš nekaj minut in umakneš telefon z ušesa, da boš prekinil klic. Navadno se ti v momentu, ko umakneš telefon prižge ekran, tu pa čakaš najprej nekaj sekund, šele nato lahko prekineš. Nanaša se tudi na to, da čakaš telefon, da se zbudi, ko imaš zaklenjenega nekaj časa; moje laično mnenje je, da ne prižge vseh potrebnih aplikacij v sistemu, ko sprejme klic, zato tudi enak delay ko želiš prekiniti klic ali pa ko ga želiš zbuditi.
Tako je pri meni, in me to zelo živcira. Upam, da bodo to čimprej poštimali.

Doman ::

Popolnoma isti problem imam tudi jaz. Me že pošteno živcira ta problem...

cinketa ::

Imam probleme s klici, tistemu ki ga kličem zvoni in ko sprejme klic ni nič slišati, po par sekundah se povezava prekine in mi izpiše na na ekranu izven območja storitve. Če drugi kliče mene zgleda ponavadi to tako, da se lahko javim ampak v slušalki ne slišim ničesar (sekunde pogovora pa normalno tečejo)... Android 4.1.2 - pomoč dobrodošla

pkrev ::

Za vse tiste ki imate probleme z 4.3

Tudi jaz sem obupal z verzijo 4.3 ... za prikaz unlock screena je vedno preteklo nekaj sekund preden se je prikazal, da ne omenim sprejemanja klica
trajalo je tudi do 6sec preden se je telefon prizgal za tem ko je zacel zvoniti.

Trajalo je kar nekaj casa preden sem nasel resitev za downgrade nazaj na 4.1.2, problem je da vecina 'stock' romov uporablja EFS in ne EFS2 kot najnovejsa razlicica 4.3 ('EFS' tukaj so shranjene vse nastavitve poleg IMEI ), tako da ce ste nadgradili na 4.3 se je nadgradil tudi EFS na EFS2 tako da je pot nazaj na 4.1.2 zaprta, IMEI zgine ko downgradas ... da ne bom prevec dolgovezil ..obstaja 4.1.2 ROM, ki podpira EFS2 (I9300XXEMG4), sledi navodilom spodaj.

http://androidromupdate.com/2013/07/31/...

na kratko (ne pozabi narediti backupa!!!)
1. namesti samsung kies
2. prenesi rom in iod 3.07 iz zgornje strani
3. nastavi telefon v download mode (home + volume down + power )
4. zazeni oid in izberi rom (pda)
5. po downgradu se telefon verjetno ne bo pobral zato ugasni telefon (home + volume up + power), factory wipe in cache wipe


lp from down under,

Uros
fsd

MrStein ::

Hmm, pa je kaki uraden odziv na te probleme?
Recall?
Fix?
Ignorance?
Denial?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

floyd1 ::

Nobenega odziva zaenkrat, zgleda. Šalabajzerji, samo to lahko rečem. Ali je mogoče zajebat čisto vsako večjo nadgradnjo na skoraj vseh telefonih? Samsungu uspe vedno znova. Tragikomično je že to.

Tu piše, da nadgradnja v UK ni več ne voljo (neuradno).

UK (model number GT-I9300) and South Korean (model number SHV-E210K) Galaxy S3 owners were able to install the highly-anticipated Android 4.3 update, but it appears that's not an option anymore.

mjolnir ::

Ja update so umaknil in popravljajo. Res ne vidim razloga, zakaj si vsak ne more naložit en custom rom gor. Hitreje dela pa še najnovejši android imaš.

Oldi ::

Meni na SiMobilu ga še niso ponudili, torej so reagirali tudi oni.
Po parih dnevih miru danes spet enkrat SIM removed :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

mjolnir ::

CyanogenMod ima na google play aplikacijo, ki ti sama namesti rom, tudi če maš nerootan telefon.

floyd1 ::

mjolnir je izjavil:

Res ne vidim razloga, zakaj si vsak ne more naložit en custom rom gor. Hitreje dela pa še najnovejši android imaš.

Enkico sem imel preflashano na CM, na trojki pa še vztrajam z originalnim FW, ker je dovolj hiter.
Imaš na alternativah tudi podprto npr. "kontrolo" preko sprednje kamere, da ti ne ugaša ekrana med npr. branjem www strani? Sem nekje bral, da na CM tega menda ne bo, pa sem potem nehal gledati, kaj se dogaja novega, ker mi je to res uporabno (in jeza zvečer v temi, ko zadeva ne deluje). Mogoče malenkost, a res praktično.

MrStein ::

Na nekaterih niti večji fičrji ne delujejo (kamera, BT itd..) - ne na S3 ampak nasploh.
Zato je custom ROM stvar za zanesenjake.

Tisti, ki jim nedelujoči BT ne pomeni "sranje, ne dela", ampak "še ena izboljašava v naslednji verziji! komaj čakam!". ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

floyd1 ::

Pol pa je sploh brezveze. Na enki mi ni delal edino FM radio, ki pa ga res nikoli nisem uporabljal, zaradi ogromno mp3 glasbe na telefonu.
Sem pa to zgoraj omenil zato, ker se takoj, ko primem v roke puncin SGS1 in mi ekran ugasne med branjem, zavem, kak fajn je ta funkcija.

first_line ::

FM radio na CM dela, le aplikacije nima zraven (SpiritFM z marketa nabaviš in rešeno).
Jaz sem še na vseh telefonih/tablicah imel CM in nisem niti 1x opazil da bi kaj ne delalo (Nightly). Je pa res, da moraš nekaj vedet o tem kaj delaš.

mjolnir ::

Odpovedal si se hitrejšemu sistemu zaradi ene funkcije. Ne, resno, cm 10.2/aokp/omni je hitrejši kot org. samsungov software. S tem da ni bloata in jajc, ki jih večina nikoli ne rabi.

Z novo google play aplikacijo za cm ti dejansko ni treba nič vedet o rootanju/flashanju, da bi si ga namestil.

Je pa smešno, ko na sII deluje cm 10.2 hitreje kakor samsungov software 4.3 na sIII.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjolnir ()

MrStein ::

first_line je izjavil:

Je pa res, da moraš nekaj vedet o tem kaj delaš.

Ko bo "namestiš ga in nadaljuješ, kot da je to tovarniški", takrat bo za folk.
Če pa rabiš "ekstra znanja" pa pač ni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mjolnir ::

Folk ki se za nič ne potrudi, si tudi nič ne zasluži.

MrStein ::

Govoriš o developerjih? >:D

Glej, folk potrebuje delujoč FW. Če ga community producira, kul. Če ne, pač ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mjolnir ::

Ne, o uporabnikih.

floyd1 ::

Ko imaš enkrat družino, se prioritete malo spremenijo. Sem bil tudi jaz še nedaleč nazaj "mulc z veliko časa", ki je tedensko flashal razne zadeve (DVD in divx playerje, biose na MB, grafikah, celo na EIDE kontrolerjih, telefone). Nastavljal sem Sony TV-je do "nule" (kalibracija slike preko "service" nastavitev, do katerih smo se dokopali na netu). Sebi, prijateljem rihtal računalnike. Nabavljal nove HI-FI komponente (kar resen "hobi" nekaj časa), ure in ure poslušal glasbo, na veliko kupoval CD-je, koncertne DVD-je...

Zdaj pač prosti čas preživim raje z otroci (2 in 4,5 let) - oni me potrebujejo, ne pa neke "kište" (elektronika). Na SGS1 sem še namestil Cyanogena (deloval je fantastično) in "Cyan Delta", ki mi je "avtomatsko" posodabljal nigtly-je. Zdaj pa se mi (zaradi zgoraj razloženega) več ni. ;) Vsak pač po svoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

Oldi ::

Danes mi je kar 3 x sporočil, da je SIM odstranjen, dvakrat sem ga imel v vidnem polju in se je samo zaslon prižgal in na njem obvestilo, nobenega zvoka nič. In samo restart naredim in vedno dela. Bi rekel, da gre za bag, bi vsaj poizkusil znova komunicirati s kartico ali zapiskal, da človek ve, da je brez povezave v GSM omrežje.

francek1 ::

mjolnir je izjavil:

CyanogenMod ima na google play aplikacijo, ki ti sama namesti rom, tudi če maš nerootan telefon.

Lepo bi bilo ob takem sporočilu prilepiti link, kje se nahaja. Eni so še vedno nerodni pri tem. Naj še kdo navede link do roma, ki normalno deluje.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

mjolnir ::

Ne rabiš prenašati delujočega roma. Aplikacija ti zazna napravo, unlocka bootloader, roota ter prenese rom za tvojo napravo.

francek1 ::

Sprašujem za druge načine nadgradnje...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Blum ::

Do konca meseca novembra je kao napovedano, da bodo izdali popravljeno verzijo oz. nek popravek, da bo delalo vse tako kot mora.

francek1 ::

Hitri so kot albanska železnica...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Doman ::

Naš Samsungov support je katastrofalen. Samsung je že izdal uradni popravek glede napak z Android 4.3, naši Samsungovci pa ne znajo povedati niti datuma kdaj bo pri nas na voljo popravek. Na Ram2 sploh ne vedo, da je popravek že zunaj, Simobil pravi naj se obrnemo na Ram2...
To je res že sramota...
Samsung UK je že v petek omogočil posodobitev.

http://www.ibtimes.com/android-43-jelly...

FlyingBee ::

eh, pa te posodbitve, kot da so tako pomembne

Doman ::

Če ti telefon šteka, ne prikaže neodgovorjenih, se izklaplja sam od sebe, so zame te popravki še kako pomembni. Še posebej če imaš telefon višjega cenovnega razreda, in od njega pričakuješ da dela tako kot mora.

MrStein ::

Če si kupil za 600 EUR pri kakem SiMobilu, bi jaz stvar reklamiral in zahteval denar nazaj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

$%&/() ::

Kolega z S2 Plus je pred kratkim dobil posodobitev na 4.2.2, jaz na i9300 pa še vedno na 4.1.2, wtf? (mobitel oz. telekom)

Oldi ::

Danes sem dobil novo SIM kartico brez plačno.
Kako zamenjam PIN, v navodilih piše, da je to stvar telefona, vendar tega na brzino ne najdem.

||pSyCh0| ::

Nastavitve -> Varnost -> Nastavitve zaklepanja kartice SIM -> Spremeni SIM PIN
««
10 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Mobitela (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2529513320 (9630) Leko
»

Samsung galaxy S4 (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
711162663 (53466) Dr-4Skull
»

Galaxy S3 rom

Oddelek: Mobilne tehnologije
222455 (1808) klinker
»

Kateri telefon naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7022708 (11556) boris82
»

Se še splača kupit Galaxy S2?

Oddelek: Mobilne tehnologije
475461 (3928) Samson

Več podobnih tem