» »

Mikrovalovke škodljive ali ne?

Mikrovalovke škodljive ali ne?

«
1
2 3 4

kivi113 ::

Ali je hrana, pripravljena z mikrovalovko bolj škodljiva od pripravljene na ognju ali v vodi? Je res kaj škodljivega pri teh mikrovalovkah, ali so to samo blodnje in šarlatanske teorije?

Če pa takole malo na hitrico pomislim, bi bilo možno, da bi zaradi načina priprave nastajali kakšni škodljivi elementi. Če prav razumem, pri cvretju v olju nastajajo določene stvari/spojine, ki so rakotvorne.
  • spremenil: kivi113 ()

ivanuscha ::

To so ta večna vprašanja. Kolikor jst vem, se škodljivost še ni mogla ne potrditi ne ovreči. Tudi za indukcijske plošče se ne ve ali so mogoče škodljive, ker imajo močno EM sevanje...

jype ::

kivi113> Ali je hrana, pripravljena z mikrovalovko bolj škodljiva od pripravljene na ognju ali v vodi? Je res kaj škodljivega pri teh mikrovalovkah, ali so to samo blodnje in šarlatanske teorije?

Odvisno. Če z mikrovalovko pripravljaš jajca, so precej slabša od spečenih v ponvi.

Da bi bilo zdravju škodljivo, ker je segreto na način, ki se nekaterim ljudem ne zdi intuitiven, pa seveda ne drži.

Live> Tudi za indukcijske plošče se ne ve ali so mogoče škodljive, ker imajo močno EM sevanje...

Ve se, da sevanje, ki ni ionizirajoče, zelo težko škodi organizmom.

Okapi ::

Dim in ogenj sta precej bolj škodljiva, kar se priprave hrane tiče.

O.

Berserker ::

Sevanje ali ne , v 2 minutah imam toplo mleko za kafe. Na dolgi rok zdravo ni. Vsekakor je pa pisana za g33k folk.

jype ::

Berserker> Na dolgi rok zdravo ni.

Kafe res ne, mikrovalovna pečica pa nima kaj dosti z nezdravjem tega.

RejZoR ::

Samo da folk sliši besedo "sevanje" pa že letajo okoli in mahajo z rokami v zrak. Sevanje je neionizirano in je med delovanjem ujeto znotraj kletke mikrovalovne. Razlike se kažejo zgolj v obliki drugačnega okusa, ker nekatere snovi drugače reagirajo na izredno hitro segrevanje z mikrovalovi proti npr ponvi ali vreli vodi. Pa tud sicer, glede na to kolk smo izpostavljeni (časovno) je to zanemarljiva stvar.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Berserker ::

jype je izjavil:

Berserker> Na dolgi rok zdravo ni.

Kafe res ne, mikrovalovna pečica pa nima kaj dosti z nezdravjem tega.


Jah kaj pa ? :)

mojsterleo ::

meni je mikrovalovka nepogresljiva zadeva ze dolgo let. hrana pripravljena v njej je naravnega okusa in manj oz. nic mastna. samo res priporocam da se kupi boljso pecico z zarom in programatorjem.

francek1 ::

Če je trenje med molekulami nevarnejše od konvekcije močno dvomim. Čistuni bodo seveda imeli večno kakšne dvome.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

lonz ::

Konec koncev je tudi svetloba sevanje, pa radio je sevanje pa še kej druga; pa še kar migamo.
...arrrrrr, shiver me timbers...

RejZoR ::

mojsterleo je izjavil:

meni je mikrovalovka nepogresljiva zadeva ze dolgo let. hrana pripravljena v njej je naravnega okusa in manj oz. nic mastna. samo res priporocam da se kupi boljso pecico z zarom in programatorjem.


Grill je brezvezna stvar. Uporabli smo ga ene 3x, ves čas ko pa ga ne, je pa zaščitna mrežica samo navlaka, ki je ne moreš očistit kot se zagre.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mojsterleo ::

RejZoR je izjavil:

mojsterleo je izjavil:

meni je mikrovalovka nepogresljiva zadeva ze dolgo let. hrana pripravljena v njej je naravnega okusa in manj oz. nic mastna. samo res priporocam da se kupi boljso pecico z zarom in programatorjem.


Grill je brezvezna stvar. Uporabli smo ga ene 3x, ves čas ko pa ga ne, je pa zaščitna mrežica samo navlaka, ki je ne moreš očistit kot se zagre.

Kakšna zaščitna mrežica? Moja mikrovalovna nima nič posebnega takega, tudi čiščenje je povsem enostavno. 8-O
Grill v kombinaciji z mikrovalovi je naravnost fantastična kombinacija! Hrana se skuha in speče hkrati, super za pečenje zelenjave in tudi nekaterih vrst mesa.
Grill brez mikrovalov pa osebno uporabljam za opečene kruhke, in delno za pripravo biskvita.

PS: sicer pa ne zamerim kritikom, ker dokler zadeve nimaš sam in je konkretno ne sprobaš, ne veš kolk je pravzaprav uporabna, in koliko stvari se da v njej enostavno pripraviti. Za določene stvari, kot je recimo pogrevanje vode, enostavno naliješ vodo v lončke, daš v mikrovalovno, naštimaš jakost in časovko, ki jo veš že na pamet, in ko zapiska, veš da je zadeva fertik. Nobenega drkanja s štedilnikom in čakanja da zavre.

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Da, nezdravo postane takrat, ko daš recimo žemljico na MAX W za ene 10 minut>:D

P.S.: sicer bo kuhinja popolnoma zadimljena že dosti prej; če maš pa senzorje za zaznavo dima, ti pa lahko še gasilci pridejo na dom (če si povezan na centralo) :P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Freezy ::

jype je izjavil:


Ve se, da sevanje, ki ni ionizirajoče, zelo težko škodi organizmom.


Točno tako, debata se na tej točki lahko več ali manj konča.

detroit ::

hmm ok torej indukcija škodi?
Skero

Invictus ::

lonz je izjavil:

Konec koncev je tudi svetloba sevanje, pa radio je sevanje pa še kej druga; pa še kar migamo.


Seveda, samo če ti s 5kW žarnico svetim v obraz, boš ugotovil da je tudi svetloba škodljiva :D, ker boš dobil opekline in slepoto ...

Mikrovalovno so odkrili, ko si je nek znanstvenik skuhal svoj trebuh. Dobesedno. Ker je stal pred radarsko anteno delovanju.

To da ima hrana enak okus iz mikrovalovke kot skuhana na ognju, lepo prosim. Če bi bilo to res, bi vse restavracije imele mikrovalovno. Ampak mislim da je bolj trend da je sploh nimajo.

Najboljše se hrana skuha na plinu. Oz. če greš še malo bolj v ekstrem, na ognju iz drv.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mojsterleo ::

Hrana nima enak okus iz mikrovalovne, to je nekak normalno. Ker se drugače kuha (od znotraj navzven), je manj zapečena in potrebuješ manj olja za pripravo.
Restavracije pa niso neko jako merilo...

compaq ::

Jaz sem opazil razliko v okusu mleku, v mikrovalovki je slabšega okusa od tistega, ki ga pripravim na štedilniku, tak da mikrovalovko uporabim kadar se mi mudi, ali pa če pica ostane od kosila jo za večerjo pogrejem v mikrovalovki.

L.p

jype ::

detroit> hmm ok torej indukcija škodi?

Indukcija ne ionizira.

Invictus> Najboljše se hrana skuha na plinu. Oz. če greš še malo bolj v ekstrem, na ognju iz drv.

Ja, tako dobi najbolj tradicionalen okus. Zdravo je kvečjemu manj od mikrovalovno skuhane hrane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

RejZoR ::

mojsterleo je izjavil:

RejZoR je izjavil:

mojsterleo je izjavil:

meni je mikrovalovka nepogresljiva zadeva ze dolgo let. hrana pripravljena v njej je naravnega okusa in manj oz. nic mastna. samo res priporocam da se kupi boljso pecico z zarom in programatorjem.


Grill je brezvezna stvar. Uporabli smo ga ene 3x, ves čas ko pa ga ne, je pa zaščitna mrežica samo navlaka, ki je ne moreš očistit kot se zagre.

Kakšna zaščitna mrežica? Moja mikrovalovna nima nič posebnega takega, tudi čiščenje je povsem enostavno. 8-O
Grill v kombinaciji z mikrovalovi je naravnost fantastična kombinacija! Hrana se skuha in speče hkrati, super za pečenje zelenjave in tudi nekaterih vrst mesa.
Grill brez mikrovalov pa osebno uporabljam za opečene kruhke, in delno za pripravo biskvita.

PS: sicer pa ne zamerim kritikom, ker dokler zadeve nimaš sam in je konkretno ne sprobaš, ne veš kolk je pravzaprav uporabna, in koliko stvari se da v njej enostavno pripraviti. Za določene stvari, kot je recimo pogrevanje vode, enostavno naliješ vodo v lončke, daš v mikrovalovno, naštimaš jakost in časovko, ki jo veš že na pamet, in ko zapiska, veš da je zadeva fertik. Nobenega drkanja s štedilnikom in čakanja da zavre.


Vse mikrovalovke z grillom imajo zaščitno mrežico preko kvarčnih grelcev. In pomoje da ni fora v fizični zaščiti ampak je povezano z mikrovalovi in tem kako bi reagirali na sam material kvarčnega grelca oz preostalega ohišja, ker imajo vse mikrovalovke različnih proizvajalcev mrežico z enako velikimi luknjami.
Neka specifična fora mora bit.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Magic1 ::

No no rajzor, ne sklepat po svoji mikrovalovni. Moji grelci so čisto preprosto vidni spodaj in zgoraj. Imaš materjale kateri mikrovalove ne absorbirajo.
Magic

Bananovec ::

Freezy je izjavil:

jype je izjavil:


Ve se, da sevanje, ki ni ionizirajoče, zelo težko škodi organizmom.


Točno tako, debata se na tej točki lahko več ali manj konča.

Na kratki rok, na dolgi rok pa menda ni dokazov.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Magic1 ::

Ne vem za katero stvar na tem svetu je dokazano, da na dolgi rok ne škoduje...
Magic

RejZoR ::

Dej slikaj, če ti ni odveč. Bi rad videl kako izgleda, ker res še nisem videl nobene brez mrežice čez kvarčne grelce. Pa jih gledam v okviru službe vsak dan že ene 3 leta...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Magic1 ::

Magic

RejZoR ::

It figures. To ni kvarčni grelec. To je čist navadni grelec kot ga najdeš v klasičnih pečicah.

V Google napiši "quartz heater" pa boš videl kako izgleda kvarčni grelec. Kot neka steklena cevka izgleda in vedno je montirana na stropu mikrovalovke. Tvoj grelec izgleda kot da je pritrjen na dnu aparata.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Magic1 ::

Ahh, ko uletavam v sred teme in ne vem konteksta:D pol pa spregledam v čem je fora.
Nisem vedel, da za žar uporabljajo dandanes kvarčne grelce.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

RejZoR ::

Vbistvu niti ni tolk "dandanes". Doma imamo Zanussi mikrovalovko, stara je pomoje ene 12 let (najmanj) pa ima že kvarčne grelce. Takrat mislim da je bila okoli 35 jurjev (SIT). Zdej take dobiš za 50 EUR...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Magic1 ::

Zgleda da so v moji uporabili navadne grelce, ker ima še funkcijo vročega zraka, kot navadne pečice.
Magic

poweroff ::

jype je izjavil:

Ve se, da sevanje, ki ni ionizirajoče, zelo težko škodi organizmom.

Kaj pa mobilna telefonija?

(OK, provociram). ;)

Pa če gremo še korak dalje... organizmu morda res ne škodi, kaj pa auri?
sudo poweroff

jype ::

Matthai> Pa če gremo še korak dalje... organizmu morda res ne škodi, kaj pa auri?

Aura ne boli.

kpkp ::

jype je izjavil:

Matthai> Pa če gremo še korak dalje... organizmu morda res ne škodi, kaj pa auri?
Aura ne boli.

Mene pa po dolgih telefonskin (mobitel) pogovorih očitno začne boleti aura v glavi :P
I have a sensitive aura.

Okapi ::

Si moraš nabavit mobile aura protector. Jaz ti enega prodam za 30 evrov:)

O.

gendale ::

Freezy je izjavil:

jype je izjavil:


Ve se, da sevanje, ki ni ionizirajoče, zelo težko škodi organizmom.


Točno tako, debata se na tej točki lahko več ali manj konča.

še več

da bi ti hrana iz mikrovalovke škodila, bi morale v njej pod vplivom mikrovalov v zadostnih količinah nastajat zdravju škodljive snovi
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

poweroff ::

A je atestiran?

:))
sudo poweroff

ivanuscha ::

Malo OT, ampak kaj menite o tej mikrovalovki?

http://www.lidl.si/cps/rde/xchg/lidl_si...

Mesar ::

Jaz jo imam pa se mi zdi ful vredu, kr 3 sem kupo.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Jaffa ()

Okapi ::

A si že spet premalo klobas jedel?

O.

Ganon ::

Mi jo imamo, pa je že nekaj let nismo uporabljali. Opazil sem, da hrana, pogreta v mikrovalovki, spremeni okus. Ogabno.

Magic1 ::

A bejš no, pogreta hrana spremeni okus? Čudn, sem mislil, da je vedno kot sveže pripravljena.
Magic

oracle ::

Okapi je izjavil:

Si moraš nabavit mobile aura protector. Jaz ti enega prodam za 30 evrov:)

O.

ŠARLATAN!

Ne nasedaj takim zadevam. Raj pejt v lekarno po homeopatsko remedijo.8-)

Okapi ::

Kaj govoriš bedarije. Mobile aura protector znanstveno dokazano deluje. Piše na škatli.

O.

primar ::

Sama po sebi hrana pripravljena v mikrovalovki naj ne bi bila škodljiva, v smislu toksinov. Problem bi naj bil v tem, da se mulekole s tem ko sledijo menjavanjem polov usmerijo. Ta usmeritev pa bi naj bila ključ po katerem telo prepozna posamezne nutriente. To pa bi naj bil razlog da telo s tako hrano prejme samo prazne kalorije, hranljivih snovi pa zaradi pokvarjenjega ključa ne zna izkoristiti.
To sem nekje prebral, ko sem iskal vzroke za ene probleme ki sem jih imel z zdravjem. Mikrovalovko sem zagnal med kosovne odpadke, pripravi hrane pa posvetil malo več časa, kakor tudi samemu obroku. Okus je vsekakor boljši, težav pa tudi nimam več - je pa res da verjetno sama mikrovalovke ni imela dosti z tem....

LP

jype ::

primar> Problem bi naj bil v tem, da se mulekole s tem ko sledijo menjavanjem polov usmerijo. Ta usmeritev pa bi naj bila ključ po katerem telo prepozna posamezne nutriente.

Lahko ti zagotovim, da to ne drži.

gumby ::

Mikrovalovna je definitivno škodljiva. Čisto vsak bo umrl, ki je pojedel karkoli pripravljenega v mikrovalovni pečici.
my brain hurts

Magic1 ::

Jaz bom še malo posplošil: čisto vsak bo umrl
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

mojsterleo ::

primar je izjavil:

To pa bi naj bil razlog da telo s tako hrano prejme samo prazne kalorije, hranljivih snovi pa zaradi pokvarjenjega ključa ne zna izkoristit
LP
hmm kako pa naj bi to izgledalo? kalorije niso nic drugega kot vsota vrednosti vseh hranljivih snovi.
o praznih kalorijah se ponavadi govori pri nenasitni hrani z visoko kaloricno vrednostjo. 3 cele cokolade ti recimo lahko dajo 1500 kalorij (toliko kot eno celo obilno kosilo), ampak bos kmalu spet lacen.

Mesar ::

Okapi je izjavil:

A si že spet premalo klobas jedel?

O.


Sem ravno pol kile zmazal, mater je blo dobro!
Your turn to burn!

primar ::

mojsterleo je izjavil:

primar je izjavil:

To pa bi naj bil razlog da telo s tako hrano prejme samo prazne kalorije, hranljivih snovi pa zaradi pokvarjenjega ključa ne zna izkoristit
LP
hmm kako pa naj bi to izgledalo? kalorije niso nic drugega kot vsota vrednosti vseh hranljivih snovi.
o praznih kalorijah se ponavadi govori pri nenasitni hrani z visoko kaloricno vrednostjo. 3 cele cokolade ti recimo lahko dajo 1500 kalorij (toliko kot eno celo obilno kosilo), ampak bos kmalu spet lacen.


...saj pravim možno da je larifari, ker nisem spremenil samo tega, pač pa celotni način prehranjevanja. No glede kalorij pa je mišljeno, da je to vse kaj dobiš iz te hrane, nič pa vitaminov ter ostalih zadev ki jih telo pač rabi za funkcioniranje.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mikrovalovke - ja/ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7013178 (11175) Magic1
»

Pogrevanje hrane v mikrovalovki 2016 - (bad or good)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7114552 (11763) okidoki
»

Mikrovalovka ne greje (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5916581 (13470) Jst
»

Ve kdo kaj o mikrovalovnih pečicah?

Oddelek: Loža
325910 (3924) mojsterleo
»

Škodljivost mikrovalovne pečice.

Oddelek: Problemi človeštva
3911690 (10721) Pyr0Beast

Več podobnih tem