» »

Ugotavljanje premoženja dolžnika

Ugotavljanje premoženja dolžnika

d0rK ::

Zdravo,


zanima me, kako se ugotovi premoženje dolžnika? Želel bi podati zahtevo za izvršbo na podlagi verodostojne listine, pa me zanima na kaj lahko poseže sodišče. Predvsem nepremičnine me zanimajo. Je kakšen postopek ki se ga lahko sproži s katerim se dobi tak seznam? Rečeno mi je bilo da obstaja.


Hvala.

Zheegec ::

Nepremičnine je prepisal na ženo, uradne lastnine nima, plače ni - dela najbrž na črno ali pa ni zaposlen.

Nima smisla se v to spuščati, ti že vnaprej povem :)

lonz ::

Mislim, da po novem obstajajo vzvodi,ki omogočajo da se nepremičnina lahko rubi tudi če je bila prepisana na bližnjega sorodnika/ženo.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Mavrik ::

Fantje, več pomaganja, manj jamranja - avtor je postavil konkretno vprašanje. Dajte mal potlačit svoje komplekse in mu odgovorit.
The truth is rarely pure and never simple.

PecenkA ::

Obrni se na podjetje, ki se ukvarja z izterjavami. Če to ne pomaga najdi lokalne kostolomce.

fosil ::

A moraš to sam ugotavljat, kaj se lahko rubi?
Sem mislil da to ugotavlja sodišče.
Tako je!

Invictus ::

Imaš eTerjatve ali nekaj podobnega, pa tam vloži.

Ko boš sprožil uraden postopek pa dalje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Timurlenk ::

d0rK je izjavil:

Zdravo,


zanima me, kako se ugotovi premoženje dolžnika? Želel bi podati zahtevo za izvršbo na podlagi verodostojne listine, pa me zanima na kaj lahko poseže sodišče. Predvsem nepremičnine me zanimajo. Je kakšen postopek ki se ga lahko sproži s katerim se dobi tak seznam? Rečeno mi je bilo da obstaja.


Hvala.

kaj ti bo ta birokracja, kaj te zanima koliko ima premoženja


ukinimo te birokrate, ki cele dneve samo to počnejo
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

francek1 ::

Najbolj učinkovita za take golufe je baseball palica in dva obrita tipa...
Najprej je na vrsti BMW, potem kamion, če pa ima pretrdo glavo, da bi pogruntal, kaj to pomeni, pa pride še ta na vrsto...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

St235 ::

d0rK je izjavil:

Zdravo,


zanima me, kako se ugotovi premoženje dolžnika? Želel bi podati zahtevo za izvršbo na podlagi verodostojne listine, pa me zanima na kaj lahko poseže sodišče. Predvsem nepremičnine me zanimajo. Je kakšen postopek ki se ga lahko sproži s katerim se dobi tak seznam? Rečeno mi je bilo da obstaja.


Hvala.


Rubež je možen na ali TRR ali premičnine ali nepremičnine. Kaj konkretno ima nekdo v lasti boš težko zvedel, ker gre tukaj za varovanje osebnih podatkov. Ko podaš zahtevo za izvršbo moraš napisat z česa želiš naj se rubež vrši. Najlažje je pač napisat vse troje, potem pa naj se sodišče ukvarja s česa se bo poplačal dolg.
Glede nepremičnin pa ti to kaj dosti ne koristi, ker ti ne moreš zahtevat preko izvršbe poplačila v obliki nepremičnine.

francek1 ::

Nepremičnina še kako koristi, ker te sodišče vpiše kot solastnika. Sem imel enega dolžnika, ki je po napovedi tega v trenutku poravnal dolg.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

mikic007 ::

Kot solastnika te prav gotovo ne vpise. To ni mogoce.

al3n ::

francek1 je izjavil:

Najbolj učinkovita za take golufe je baseball palica in dva obrita tipa...
Najprej je na vrsti BMW, potem kamion, če pa ima pretrdo glavo, da bi pogruntal, kaj to pomeni, pa pride še ta na vrsto...


Bravo. Tako se to reši.. +1!

St235 ::

francek1 je izjavil:

Nepremičnina še kako koristi, ker te sodišče vpiše kot solastnika. Sem imel enega dolžnika, ki je po napovedi tega v trenutku poravnal dolg.


Neumnost stoletja, nikakor se upnik ne vpiše kot solatnik.

Invictus ::

Na nepremičnino se da plomba ali predkupna pravica. Ne pa solastništvo.

Sam folk ne pozna zadev, pa mu lahko zagroziš s čimerkoli. Tudi da boš njegovo nepremičnino na podlagi dolga pisal nase.

Zadnji primer Vaskršičev je še vedno živ :D. Ljudje še niso pozabili.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Aston_11 ::

Invictus je izjavil:

Na nepremičnino se da plomba ali predkupna pravica. Ne pa solastništvo.

Sam folk ne pozna zadev, pa mu lahko zagroziš s čimerkoli. Tudi da boš njegovo nepremičnino na podlagi dolga pisal nase.

Zadnji primer Vaskršičev je še vedno živ :D. Ljudje še niso pozabili.



Kot npr zgornja plomba ali predkupna pravica...


da se zaznamba izvršbe, če smo čisto natančni, kar je zastavna pravica.

francek1 ::

Res sem se nepravilno izrazil; na zemljiški knjigi pač dobi plombo na nepremičnino kar pomeni, da je niti za kreditne namene zavarovanja ne more uporabit brez mojega soglasja.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Aston_11 ::

Morda pa celo veš, kaj plomba je? Hint - ni to, kar misliš, da je.

francek1 ::

Aston_11 je izjavil:

Morda pa celo veš, kaj plomba je? Hint - ni to, kar misliš, da je.

Našel posebej zate.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

St235 ::

Ni videt. Plomba je samo napoved neke spremembe v zemljiški knjigi.

Na noben način pa plomba kot taka ne omejuje lastniške pravice. Še več niti sama zaznamba izvržbe ne vpliva na to ali posameznik lahko razpolaga s svojo lastnino.

do zmotne predstave, da ploba ali zaznamba zahteva tvoje soglasje pa pride zato ,ker banka pogojuje hipotekarni kredit z ti. vknjižbo na prvo mesto. Banka tako ne bo dala hipotekarnega kredita, če na nepremičnini nisi prvi v vrsti. Tvoje soglasje gor ali dol.

d0rK ::

Hvala za podatke. Danes jih posredujem naprej in se vrnem še s kakšnim vprašanjem.

V igri so večji denarji tako da pozabilo na zadevo se sigurno ne bo. Hkrati pa se tudi ne bo dajalo denarja za odškodnine zardi fizičnega obračunavanja.

Ziga Dolhar ::

Zadošča da vložiš predlog za izvršbo ter predlagaš (vsa) izvršilna sredstva. Premoženja ni potrebno navajat.
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zoran Vaskrsić zaradi dolga ob hišo (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Problemi človeštva
1668225876 (153014) matjash
»

Odredba o prodaji nepremičnine

Oddelek: Loža
152708 (2367) Invictus
»

eizvršbe - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7523762 (17143) MajorM
»

sodna izvršba

Oddelek: Loža
122846 (2473) Invictus

Več podobnih tem