» »

Nakup avtomobila

Nakup avtomobila

1 2
3
»

-valvoline- ::

Jaz bi vseeno pogledal kšnega dobrega oldschool tdija z navadno bosch crpalko. Npr:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=632...
200.000km za takle avto in mašino ni nič,to so zadnji modeli avtov kjer so še vgrajeval najboljših 66kw tdijev noter. Poraba pa tam 5-6l na 100km,oz 2-3l manj kot primerljivi bencinar.

@supersonic,v avtohiši se kupuje izključno zarad pogojev financiranja(obroki pa to).Drgač nikoli.Verjemi da so to skoraj vsi profi šminkerji in nategatorji.In zakaj bi bil zgrešen nakup od prvega lastnika? Normalno da ne boš kupu avta ki ima našpanano ceno,se strinjam da je una xsara vsaj za 1000e precenjena za tako ceno je ziher ne bo prodal.Kilometrov jaz nena gledam preveč,tisti avto ku ma zelo malo km je ponavadi fejst zamorjen in vedno gre slabše kot nek avto ko se skoz fura sploh pa na AC.

Zgodovina sprememb…

Super Sonic ::

Verjemi da so to skoraj vsi profi šminkerji in nategatorji.

To so čisto subjektivni pogledi, ampak kot sem že večkrat rekel - vse take nategune, se da nategnit nazaj. Sestra je kupila pri večji hiši avtomobil, ki je imel prešvasane številke na šasiji in kljub temu, da je med tem preteklo več kot 1 leto, je dobila skoraj vse nazaj. Od katere fizične osebe lahko kaj izterjaš, če se kasneje izkaže, da so te nategnil?

In zakaj bi bil zgrešen nakup od prvega lastnika?

Zato, ker imaš problem visoke cene. Tisti, ki so pedantni, avto vzdržujejo redno in po predpisih, so prvi lastniki, praviloma za avto od "neznancev" zahtevajo precej preveč denarja - kar je logično, saj so tudi vložili veliko denarja in časa v avtomobil. In ker gre ponavadi za stara vozila (ranga +10 let) ti nihče ne more garantirat, da ti bo vse delalo še naprej. Tale Xsara je odličen primer tega, kar sem napisal.

Realno je precej odvisno od vsakega avtomobila posebej, cene vozila, starosti vozila, ipd. Redko je fizična oseba boljša rešitev za nekoga, ki nima nobenih vez in poznanstev, predvsem iz stališča varnosti nakupa.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Super Sonic ::

http://www.ti.gov.si/nc/si/splosno/cns/...
Z uveljavitvijo ZVPot-E bodo morali vsi prodajalci od 20. 12. 2011 pri prodaji rabljenih vozil izdati garancijski list, na katerem je trajanje garancijskega roka najmanj en mesec.

Ko govorim o varnosti nakupa, govorim vsaj o tem.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

-valvoline- ::

No če si sam povedal da so tvojo sestro po domače *nategnili*.Sreča v nesreči če si bo dnar dobila nazaj in vrnila avto prodajalcu,ponavadi se kupec kar sprijazni z tem da so ga zjebal. Verjetno se je vlekla po inšpekcijah,raznoraznih sodiščih.... Kaj takega ni če si kupiš avto od prvega lastnika,ali drugega ali tretjega vseeno ampak da je vsaj 5 let lastnik in da avto ni uvožen iz tujine. Za vas ne vem,jaz osebno avtohiše ne povoham,pa vem kaj govorim.

Zgodovina sprememb…

Super Sonic ::

No če si sam povedal da so tvojo sestro po domače *nategnili*.

Ja, so jo, ker je z menoj preveč stresno hodit kupovat stvari, je šla s fantom. Kupila sta kar sta kupila, ko sta pa čez leto dni prodajala avtomobil, so ugotovili, da so številke prešvasane. Zadeva se je rešila hitro in v bistvu v njun prid. Če bi se to zgodilo pri fizični osebi, bi imel vsaj civilno tožbo, ki pa je, kakršna pač je.

In ravno to je celotni point zadeve, da se izključiš. Se pravi, nateguni, ki komaj čakajo da te nategnejo, te bodo nategnil, potem boš pa ti odkril napake na avtomobilu, jo bodo prisiljeni popravljat. Kdo misliš, da je tako neumen? To je strašno nasprotje in dvomim, da so preprodajalci kaj večji nateguni od posameznikov, ki skušajo avtomobil prodati (problem so sploh tisti, ki niso imeli denarja za pravilno vzdrževanje avtomobila). Kar je, je edino to, da ne poznajo avtomobilov, ki jih prodajajo, ker jih je preveč. Ampak to se da rešit dokaj elegantno in že ob nakupu vozila.

http://www.motorevija.si/si/778/1378/Ki...
Še nekaj na to temo.

da avto ni uvožen iz tujine

Sej v bistvu je precej bolje, da je avto uvožen iz tujine, ker je precej več možnosti, da je redno servisiran. In ravno nasprotno je - avtomobili iz Slovenije so v EU bolj na slabem glasu - ne obratno.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

-valvoline- ::

Iz tujine se uvaža izključno poceni klump z ogromno kilometrov za sabo ali razbitine. Odlično ohranjenih avtov z normalnimi km se uvoznikon ne splača sem vlačt ker niso skoraj nič cenejši k tle in ni zaslužka.

Super Sonic ::

Iz tujine se uvaža izključno poceni klump z ogromno kilometrov za sabo ali razbitine.

Potem imaš pa še eno službo. Poišči nategune, ki prodajajo klump z ogromno kilometrov in so razbiti, skleni pogodbo, potem pa vse toži zaradi zavajanja pri nakupu in povpročenja škode, ipd.

Dodatnega denarja se nihče ne brani. ;)
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Mesar ::

-valvoline- je izjavil:

@cordoba,izogibaj se avtohiš.V 90% primerov prodajajo šminkan uberklump.Išči avto od 1vega lastnika,al pa vsaj od nekogar ku ga ma ene 5 let ali več. Ampak kupuj direkt od lastika,ne od avtohiše ki ti kao *frizirajo* podatke in dejansko stanje avta.Just my 50 cents.

Glede na trenutne cene goriva če boš kupoval bencinarja jaz ne bi priporočal prostornino večjo k 1.4-1.5 še najboljše bi biv kšn 1.0-1.2 mlinček pod pokrovom,seveda če te ne motijo slabše performance. Osebno menim da je corsa najboljši nakup,ker ma motor na ketno,praktično nobenega vzdrževanja,šparovna je,ednino je mal počasna in motor je slabše odziven.Zato je tudi nižja poraba.


Corsa B je imela ketno, Corsa C katero je linkal pa ima zobati jermen.
Your turn to burn!

amigo_no1 ::

Super Sonic
Ja, so jo, ker je z menoj preveč stresno hodit kupovat stvari, je šla s fantom. Kupila sta kar sta kupila, ko sta pa čez leto dni prodajala avtomobil, so ugotovili, da so številke prešvasane. Zadeva se je rešila hitro in v bistvu v njun prid. Če bi se to zgodilo pri fizični osebi, bi imel vsaj civilno tožbo, ki pa je, kakršna pač je.

Kako hitro je bilo to v mesecih/letih ?

cordoba ::

Joj zdej res nevem, kaj kupiti. :-D

WarpedGone ::

Kupi, kar ti je najbol všeč in pozabi na ta pametovanja.

Ko bo kej narobe, boš mel vsaj izgovor/tolažbo, da je to zato, ker se nisi velik poglabljal.
Če se ful poglabljaš in bo neki narobe, bo to zato, ker si nesposobn dobr se poglobit.

Vedno pa bo neki narobe.
Zbogom in hvala za vse ribe

first_line ::

Malo preveč skrajnih primerov navajajo. Za neznalce je res najbolje da reskirajo tistih 100€ in se da avto pregledati. Crkujeje pa vse, edino moj prvi avto AX ni nikoli. Še olja nisem menjal par let (za hec) pa ni hotlo biti nič narobe :) .

cordoba ::

Kolega prodaja megana letnik 2004, z 189000 km, ampak je pravkar menjal glavni jermen in vse ostalo. Servis za 1100 eur, pa me zanima, če je to ok za cca 3200 eur?

Super Sonic ::

Kako hitro je bilo to v mesecih/letih ?

Teden dni.

Joj zdej res nevem, kaj kupiti. :-D

Kot ti je bilo že povedano - rabljena vozila niso nova in tudi če so bila redno servisirana (pa tako naprej), ti lahko jutri kaj odleti, sploh če govorimo vozilu, ki ima 10 let vožnje za seboj. Pokazal si sama relativno konzervativna vozila, kjer kakšnih hudih tehničnih napak, s strani proizvajalcev, ni. Še vedno pa lahko tisto vozilo pred nakupom primerno preveriš na servisu, če se ne spoznaš prav veliko. In s tem boš dosegel le to, da boš ugotovil klasične stvari, kot so ali je bil avto razbit, ali je kaj večjega za popraviti in ali je možen sum na prevertene kilometre. Kljub vsemu ti avto lahko še vedno odlično dela, čeprav bo verjetnost manjša.

In to je vse kar delaš v svojem procesu nakupovanja - zmanjšuješ možnosti, da boš kupil nekaj zelo narobe, še vedno pa na koncu lahko to narediš in kupiš vozilo, ki ti ne bo odgovarjalo v nobeni točki in se na koncu še pokvarilo. Pa je to čisto neodvisno kakšen strokovnjak si, torej se pridružujem mnenju W1 - kupi tisto kar ti je všeč.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

leetspeek ::

Imel golfa, 106, 406, Megana in zdaj 520i (e39).
Tega ne menjam več, dokler se ne spoji s cesto od izrabljenosti, najboljši avto za to ceno (udobje, lega, oprema, vzdrževanje, poraba). Danes boš dobre primerke dobil za okol 7000e, Super so 520i, 525i in 530i (čeprav je slednji že bolj za ljubitelje :)). Vzdrževanje je okoli (olje, filtri, tekočine) 120-160e na servis (obstaja samo en servis, ni velikega in malega), katerega opraviš vsaj enkrat letno oz. glede na porabo bencina. Gume so relativno drage, glede na 14" jajca, ampak se odkupijo z lego in vzdržljivostjo (zaradi lege :D) en par ti bo držal cca. 3 sezone. Poraba je med 6-7 na razdaljo in 9-10 mestne vožnje, povprečno okoli 8, 8.5 / Še ena super stvar pri bmwjih (sploh peticah) je izmenjava delov, vsak del lahko skoraj brez izjeme prestaviš iz enga avta v drugega. Sedeže iz sedmice vtakneš v petico. Volan iz trojke v sedmico ... etc.

Malusi?
Hm, obstaja par delov, katere je treba po določenih kilometrih menjat, ker pač crknejo in katerih cena sega od 70 do 300e. Se pa menjajo samo enkrat, nakar si dober za naslednjih 150.000 km.

Težko je dobiti dobro ohranjen primerek z relativno malo kilometri. Jaz sem svojega iskal dobro leto dni, vendar se je trud poplačal s kot novim avtom in 105.000 prevoženimi v 8 let starem avtu. Seveda sem kilometre preveril.

Pri vzdrževanju je potrebno bit zelo pedanten, sicer avto ni pretirano zahteven (sploh pa ne bencinar), vendar če se določene ključne komponente ne menja oz. vzdržuje znajo s sabo potegnit še katere druge in zelo povišati mundan strošek menjave.

Pijejo olje. To je znano za skoraj vse bmwje, in ni slab znak, je znak da avto kuri olje namesto materiala :) Je pa treba kupit kak liter več, ko se menjava olje, da imaš za dotočit v naslednjih 15k km. Če pije več kot liter na 5000km, je po vsej verjetnosti motor že konkretno v 500.000 ali čez.

LP

Zgodovina sprememb…

šernk ::

Za 520i si napisal skoraj kar ti nudi tudi konkurenca le da za 2x nižjo nakupno ceno :)

za 3000€ razlike imam pa lahko še cca 8 velikih servisov plačanih :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

black ice ::

Šernk: Kaj si mislil kot konkurenco? Italijane?

šernk ::

In če je nemec je pa jaka razlika...zadeve ki v vseh najbolj pogosto crkujejo so vse MADE IN BOSCH (od kdaj je bistveno iz katere države prihaja avto?)

btw...romunska dacia duster poseka v vsem BMW X5, tako da...ja iz kateredržave prihaja avto je res odlična primerjava :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zheegec ::

Veliko elektronike in delov motorja je made by Bosch, ja.
Večina ostalih zadev je pa made by Chinese company #231534.

Moja AR159 in BMW 5-serija istega letnika imata popolnoma isto volansko letev istega krš kitajskega proizvajalca in oba isti letnik vpoklic za vse modele...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

leetspeek ::

šernk, upam, da ti je jasno da je moj post zelo subjektiven in ne poveličujem bmwja kot znamke. Enako navdušen oz. še bolj sem bil nad Golfom, ki je bil takrat skoraj 6 let starejši od mene in mel prevoženih 540k km :D Napisal sem samo izkušnje z njim in par razlogov zakaj ga ne zamenjam. Ker sem zaljubljen v RWD in linijske šestake. Razlagat to nekomu, ki išče racionalen avto pa je nekako tako, kot opravičevat ferarrija kot smotern nakup :)

cordoba ::

Danes sem na avto.net našel avto, ki bi ga kupil je pa iz Maribora jaz pa iz Lj. Ker sem se že 3krat nategnil, da sem se vozil nekam zaradi avta in seveda vedno našel napako, me zanima...
Klical sem to trgovino, ki prodaja PRIMA AVTO in mi je gospod po telefonu rekel, da številko sašije lahko samo osebno dobim, da ne pride do zlorab?
Kakšne zlorabe pa lahko jst naredim, če izvem št. sašijo? Nateg?

Lp

amigo_no1 ::

cordoba ::

Aha se pravi nateg...
Gre pa za ta avto
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=644...

RejZoR ::

Bedarija, da jo skriva. A ko imaš avto parkiran na ulici in ti jo vsak lahko prebere iz okenčka na šipi, to je pa ok? Lol no.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

antonija ::

Ce skriva tako stvar potem mogoce tistle avto niti ni tolk super.


"Long story short, we hear a story too good to be true... it ain't."
Lt. Aldo Raine
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avtomobila pri avto hiši. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8932552 (15296) Nvuko
»

Kupovanje rabljenega avta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12727333 (19241) TheJack
»

Nakup prvega rabljenga avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10020542 (16516) vorantz
»

Kateri avtomobil naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9719746 (17620) RejZoR
»

Svetovanje za nakup avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12227194 (24803) amigo_no1

Več podobnih tem