» »

Kupovanje rabljenega avta

Kupovanje rabljenega avta

1 2
3
»

GrimReaper ::

očitno je zato tudi taka cena

To misliš visoka cena, da pokrijejo stroške popravila?
Če je to že pri 2 leti starem, potem brez lakomera sploh ne gre kupovat avto, kolk to pride, 50€?
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

hojnikb ::

koyotee je izjavil:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=894...

Avto je bil pred kratkim totalka, očitno je zato tudi taka cena. Da ne bo kdo slučajno kupil

kok lahko iz totalke nastane tak avto ven ??
#brezpodpisa

GrimReaper ::

Na zunaj se itak vsi deli zamenjajo, ampak nosilci pa ne verjamem. Ko sem jo sam dobil od zadaj, vem da se nosilca niso dotikali, ampak samo zamenjali odbijač.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

fosil ::

Ampak nekdo ki se spozna verjetno to lahko opazi?
Recimo kakšen mehanik?
Tako je!

IL_DIAVOLO ::

LeQuack je izjavil:

Dizel letnik 1998 z 200.000 km, to je manj kot 15.000 km na leto, to je še bolj sumljivo kot ta Clio.


In zakaj sumljivo...moj golf je 15 let star pa se nima 200k. Motor laufa kot mora.

chucki ::

Sej se vidi znotraj, ko odpreš pokrov motorja... Vari niso originalni, če je bilo poškodovano... Pa seveda merilec laka pokaže svoje, ker če je bila totalka, so barvali celotno vozilo...
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

D3m ::

Moj Golf mk.5 letnik 2007 ima 155k kilometrov. Zame bi rekli, da so ziher preverteni kilometri. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

GrimReaper ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

In zakaj sumljivo...moj golf je 15 let star pa se nima 200k. Motor laufa kot mora.

Seveda obstajajo izjeme, ampak prednost dizla je samo še poraba, se pravi ga ne boš kupil če delaš manj kot 20k km.
Recimo novi TT je dokaz, da tudi pri navoru dizli ne bodo več v prednosti:
http://www.autoweek.nl/auto/79582/audi-...
http://www.autoweek.nl/auto/79586/audi-...
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

TheJack ::

Neka ljudska modrost je, da se nakup dizla splača pri cca. 30-40 k letno. Nekateri pravijo, da celo pri manj.

Jaz nisem več tako prepričan o tem. Še posebej če si revež (kot jaz).

Če si ne moreš privoščiti avta za 10 jurjev in več, je nakup dizla vprašljiv. Recimo, da delaš 40k letno, ampak za avto si lahko privoščiš le tam nekje od 5.000 do 8.000 EUR. Za tak denar boš dobil:

- odličnega bencinarja z malo prevoženimi kilometri (tudi manj kot 50k). Recimo clia III ali megana. Takega, ki bo kot nov. Takega, ki ga boš samo vozil in tankal. Tudi če bo treba kaj popraviti, bodo popravila poceni oz. mnogo cenejša kot pri dizlu. Seveda, avto ti bo pil malo več, ampak IMO boš vse dobil notri pri stroških/popravilih.

- dizla, ki ima (realno) prevoženih vsaj 200.000 km. Raje 300.000 ali več. Skratka avto, ki ga je nekdo "zvozil", sedaj ga pa prodaja. Turbina, šobe. Podvozje, bremze, amotizerji. Pri 200-300 km je vse to za zamenjat. Če boš delal z njim 40k/letno, bo avto v dveh-teh letih samo še za na odpad, oziroma za v Bosno. Seveda bo pil manj. Ampak kar boš prišparal na nafti, boš zmetal v popravila in redno vzdrževanje.

Kje je torej prednost starega dizla pred starim bencinarjem? Prihranek pri porabi, ki ga požre vzdrževanje. Navor in posledično večji užitek pri vožnji. Meni bi recimo Clio III 1.2 pil cca. liter, maksimalno liter in pol več od dizla. Ampak kdor je vozil clia 1.2 in VAG TDI ve, zakaj je clio bolj kisla alternativa :D

Aja, seveda bi lahko kupil bencinarja z 2.0 mašino ali pa takega s turbom. Ampak taka reč pije vsaj 8 litrov, kar je potem hitro drago.

Ali pa sem nekje zgrešil/se zaračunal oziroma je moja logika napačna?
Bonis nocet, qui malis parcit.

TheJack ::

Aja, ker ste ravno obudili mojo temo, bi bilo morebiti vljudno, če bi napisal, kako se clio, ki ga je punca kupila, obnese.

Z eno besedo: super. Punca je do sedaj z njim naredila cca. 13k (in to v glavnem mestne vožnje), razen dveh žarnic in velikega servisa (300 EUR pri uradnem servisu z originalnimi deli) ni bilo nobenih stroškov. Avto je precej udobnejši, kot sem si mislil (glede na razred) in se lepo pelje. Poraba je nekaj čez 7 litrov, kar je IMO glede na večinoma mestno vožnjo (avto se tipično niti orenk ne ogreje) zelo v redu.

Clio III je v bistvu zelo soliden avtomobil.

Samo len je ko 300 mater.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Utk ::

Ampak kdor je vozil clia 1.2 in VAG TDI ve, zakaj je clio bolj kisla alternativa
Najprej poskušaš vse racionalno preračunat, potem pa tako pihneš. Se moraš sam odločit, ali greš na najcenejšo varianto, ali je pa še karkoli drugega pomembnega in računica ni več najbolj pomembna.
Lahko pa 1,2 tce, ki je nekje vmes.

TheJack ::

Utk je izjavil:

Ampak kdor je vozil clia 1.2 in VAG TDI ve, zakaj je clio bolj kisla alternativa
Najprej poskušaš vse racionalno preračunat, potem pa tako pihneš. Se moraš sam odločit, ali greš na najcenejšo varianto, ali je pa še karkoli drugega pomembnega in računica ni več najbolj pomembna.
Lahko pa 1,2 tce, ki je nekje vmes.


Narobe si razumel. Jaz sem seveda racionalen človek. Itak da bom, ko bom kupoval drug avto, vse preračunal in pač izbral tisto, kar bo najbolj smiselno. Ampak, če bo to avto s 75 konji, bom globoko v sebi žalosten.

Seveda pa upam, da mi bo takrat kdo za nizko ceno ponudil vrhunsko ohranjenega dizla z 200 konji.:))
Bonis nocet, qui malis parcit.

Mesar ::

Sam pol vzdrževanje in uporaba tega 200 konjskega dizla ni racionalna.
Your turn to burn!

TheJack ::

Če bi dobil takega, za katerega bi vedel, da bo brez večjih popravil (le redno vzdrževanje in potrošni material) prevozil še 150k, bi ga vseeno vzel. Sanja svinja kukuruz, ne?
Bonis nocet, qui malis parcit.

Mesar ::

Vseeno so dražje gume kot na clitu, dražji je še zračni filter in vse ostale malenkosti. Dražje zavarovanje, registracija...

neracionalno ;((
Your turn to burn!

TheJack ::

Se strinjam. Ampak en užitek pa mora človek imeti v življenju, ne? :D
Bonis nocet, qui malis parcit.

šernk ::

TheJack je izjavil:

Se strinjam. Ampak en užitek pa mora človek imeti v življenju, ne? :D


užitek in TDI... :|
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mesar ::

No to pa so že prioritete, želje in okusi vsakega posameznika.
Your turn to burn!

D3m ::

TheJack je izjavil:

Neka ljudska modrost je, da se nakup dizla splača pri cca. 30-40 k letno. Nekateri pravijo, da celo pri manj.

Jaz nisem več tako prepričan o tem. Še posebej če si revež (kot jaz).

Če si ne moreš privoščiti avta za 10 jurjev in več, je nakup dizla vprašljiv. Recimo, da delaš 40k letno, ampak za avto si lahko privoščiš le tam nekje od 5.000 do 8.000 EUR. Za tak denar boš dobil:

- odličnega bencinarja z malo prevoženimi kilometri (tudi manj kot 50k). Recimo clia III ali megana. Takega, ki bo kot nov. Takega, ki ga boš samo vozil in tankal. Tudi če bo treba kaj popraviti, bodo popravila poceni oz. mnogo cenejša kot pri dizlu. Seveda, avto ti bo pil malo več, ampak IMO boš vse dobil notri pri stroških/popravilih.

- dizla, ki ima (realno) prevoženih vsaj 200.000 km. Raje 300.000 ali več. Skratka avto, ki ga je nekdo "zvozil", sedaj ga pa prodaja. Turbina, šobe. Podvozje, bremze, amotizerji. Pri 200-300 km je vse to za zamenjat. Če boš delal z njim 40k/letno, bo avto v dveh-teh letih samo še za na odpad, oziroma za v Bosno. Seveda bo pil manj. Ampak kar boš prišparal na nafti, boš zmetal v popravila in redno vzdrževanje.

Kje je torej prednost starega dizla pred starim bencinarjem? Prihranek pri porabi, ki ga požre vzdrževanje. Navor in posledično večji užitek pri vožnji. Meni bi recimo Clio III 1.2 pil cca. liter, maksimalno liter in pol več od dizla. Ampak kdor je vozil clia 1.2 in VAG TDI ve, zakaj je clio bolj kisla alternativa :D

Aja, seveda bi lahko kupil bencinarja z 2.0 mašino ali pa takega s turbom. Ampak taka reč pije vsaj 8 litrov, kar je potem hitro drago.

Ali pa sem nekje zgrešil/se zaračunal oziroma je moja logika napačna?


Si pa zelo slab pri iskanju rabljenih dizel avtomobilov.

Jaz sem že "kupil" dva dizla v kratkem. Enega za taščo drugega za ženo.

Redno servisirana, cena prvega 4100€ drugega 4400€. Realno prevoženih prvi cca.178k drugi cca.158k km. Letnik prvi 2007 drugi 2008.

Kako vi iščete ne vem? Bom pa vaše mnenje jemal z rezervo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

TheJack ::

Odlično. Te lahko pokličem, ko bom jaz kupoval avto? Dobiš ZS nekje v roku enega leta. Hvala vnaprej!
Bonis nocet, qui malis parcit.

D3m ::

Ni problem. Samo je zaželjena samoiniciativa.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mesar ::

Verjetno iščejo nekaj kar ni že pred prvim velikim servisom ali pa takoj za prvim velikim servisom (ko ti vsak pocar dan danes neki spaca pol pa preverjaj če je blo vse ok nareto). Za take stvari pa folk nabija cene že v nebesa, sploh za pri nas velecenjen VAG&co.
Your turn to burn!

TheJack ::

Jaz sem poklical Audijev servis in vprašal za ceno velikega servisa, tj. menjava jermena, napenjalcev in vodne pumpe (Audi A3, l. 1998, 1.9 TDI 110 KM). 350 EUR.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Mesar ::

Ja ... letnik 1998. Pa 350EUR dan danes že vsak šmrkavec po žepih vlači?

Sploh če se ima lastnik v planu avta rešit...
Your turn to burn!

francek1 ::

TheJack je izjavil:

sasli: Nov avto? Ta je pa dobra. Punca rabi avto za cca. 5 km do službe in nazaj. Jaz sem ji rekel, naj kupi avto za jurja. Ampak ne. Starša sta ji rekla, da se njuna hčerka pa že ne bo vozila s takšno podrtijo in sta ji rekla, naj si kupi avto do 5 jurjev, na njun račun. "Najebal" sem seveda jaz, ki se moram poleg deseturne službe sedaj jebati še s tem. No, pa bodi dovolj o tem, da ne bom slučajno kregan, če tole vidi. Bo pa vseeno malce smešno, da se bo sedaj vozila s še enkrat dražjim avtom od mojega, s katerim naredim vsak dan 130 km.

Janac: gledal, pri prvem ni km navedenih, drugi je predrag.

Menjaj babo!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

TheJack ::

Težka bo. Vmes sem jo že poročil.
Bonis nocet, qui malis parcit.

francek1 ::

:)) Ma, ni to neki problem, jaz sem že dve poročeni nogiral... Iz mojih izkušenj ti povem, da imaš težavo takoj, ko začne ženska izbirat avto. Dober izgled in barva(vse barve so v redu, samo da so srebrne; sivo svetlo srebrne :D) je zadnje, kar je treba upoštevat pri avtu. Vprašaj jo, če se ti vtikaš v kuhinjo....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

TheJack ::

Veš, da bo moderator tole najino debato o babah izbrisal, ne?

Zadnjič se sprehajava in ji rečem, lej, tak clio, kot tvoj. Ampak ne, ta je grd, mi pravi. Moj je lep. Kako je grd, če je enak kot tvoj??? Ta je rjav! :D
Bonis nocet, qui malis parcit.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
32685832 (51376) lucky13
»

Nakup prvega rabljenga avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10020548 (16522) vorantz
»

Kateri avtomobil naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9719746 (17620) RejZoR
»

kateri rabljen avto do 5000 €? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6522144 (20225) Blinder
»

Svetovanje za nakup avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12227195 (24804) amigo_no1

Več podobnih tem