» »

Chiptuning čipi iz interneta.

Chiptuning čipi iz interneta.

matjash ::

Zanima me če ima kdo izkušnje z nabavo čipa po internetu konkretno govorim o chipu za Ford Focus 1.6 109KM model 2008
Na netu sem naletel različne ponudnike čipov, ki varirajo od 100-350€.

Npr. 130€ ali 350€

Pri nas firme ki se ukvarjajo s tem računajo okrog 400€.

Avto je nov, s tuningom bi počakal do prvega servisa. Na opisu piše da se škatlico le fizično priklopi in s tem je postopek končan, če se jo umakne, ostanejo prvotne nastavitve in prav v tem vidim jaz plus v temu.

Je bolje plačati razliko in pustiti firmi da opravi tuning?
... bolje pozno kot nikoli.

black ice ::

Najprej počakaj, da avto nabere nekaj kilometrov.
Raje plačaj firmi naj ti naloži ustrezno mapo, tale škatlica samo pošilja napačne signale v ECU. S tem lahko narediš več škode kot koristi.
Druga stvar je, da ti 'custom' stunajo avto - priredijo parametre točno za tvoj avto. To te bo stalo od slabega tisočaka naprej, samo je tudi najbolj ziher.

s1m0n ::

Tako kot pravi prednik! Najbolje je res reskirat kakšnega tisočaka in ti lepo prepišejo računalnik z bolj popoljenimi nastavitvami!
Pri tem tudi pridobiš največ pa še garancija je, če se opravi pri priznanem podjetju!

TOP ::

Kaj ti misliš,da se kupi tako škatlico in priklopi gor kot na PC.Bo treba še kaj več nastavit,kot pa samo čip dodat.Če imaš 1,6 TDI 109km niti ne razmišljaj o čipanju,ker bolšo varjanto glede zmogljivosti in porabe ne boš več imel.Tole so zlati motorji.

RejZoR ::

Ne kupovat tuning boxov. Že res da se da enostavno odstranjevat zadevo ampak je to bolj kot ne "hack", ki samo shacka podatke. Pravi re-map pa bo deloval kot tovarniški čip. Je pa dražje in zahtevnejše ter se ne da odstranit kadarkoli.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

WarpedGone ::

Pa ko boš svojo zjahano gajbo prodajal, se ne pozabi pohvalit, da si zadevo fural s čiptjuningom katerega si nabavu na internetsih iz kitajske.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zheegec ::

Kolega je s tuning boxom spedenal 1.9 JTD iz 105HP na cca 125HP. S svojih 900Kg je avto kar lepo potegnil.

Pač tiste tri dni dokler ni motor crknil in ga je bilo treba zamenjati.

Avenger ::

A pa lahko s tuningom dosežejo tudi to, da se navor, oziroma moč premakne v nižje vrtljaje? Da bi se krivulji samo pomaknili na levo, navzgor pa sploh ni nujno da kaj.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

RejZoR ::

To igrajčkanje se lahko izvaja samo na turbo avtomobilih kjer spremenijo delovanje turbine. Slednjo pa veš da ženejo izpušni plini, ki jih je v nižjih obratih manj. Tko da ne, prav nekih hudih razlik ne moreš naredit, drugače bi vsi imeli velik navor že od nule, če bi se dalo.

Kaj takega bi se verjetno dalo sprogramirat v avtih z dual stage kompresijo zraka. Npr TSI motorji, ki imajo kompresor za nižje obrate in turbine za višje.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zheegec ::

Razne TSI in Multiair varijante se da, samo je motor že v štartu narejen da je odziven v nizkih obratih.
Če imaš gor navadno turbino pomaga zamenjava za variabilno, pa še mimogrede intercooler in remapping.

Mesar ::

Jaz mam podoben čip, tudi naročen preko neta in ni nekih problemov, sem kar zadovoljen... že ena 3 leta. Pa še poraba mi je lepo padla.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sandmat ()

Janac ::

kater avto?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sandmat ()

Mesar ::

Vectra
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sandmat ()

Janac ::

katera?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sandmat ()

Mesar ::

Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sandmat ()

Janac ::

letnik? paket opreme? motor? barva?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sandmat ()

Mesar ::

DaFaQ?
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sandmat ()

koyotee ::

itak da je nimaš, luzr :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gregor_m ::

Mesar je izjavil:

Opel Vectra @ Wikipedia


Kot bi napisal doma sem naredil overclock procesorja in grafične, sedaj dela ful hitrej. Ko te folk sprašuje kakšne karakteristike ima računalnik mu odgovoriš je črne barve ima LCD zaslon in brezžično miško.

Sicer je imel oče pred leti Renault laguno mislim, da je bila 2004 letnik 1.9dci 110km. Imel je vgrajeno tuning škatlico, ki si jo lahko kadarkoli odstranil. Vgradil jo je ko je imel avto cca 60.000km. Dve leti uporabe je avto deloval brez problema in je bil zelo zadovoljen, nato je avto prodal. Cena takrat je bila nekje 100kSIT.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čipiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9515895 (12437) m0LN4r
»

Poceni in stabilen način za povečanje moči avtomobilskega motorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10819401 (16552) Unknown_001
»

Audi a4 2,5tdi motnje

Oddelek: Na cesti
183256 (2310) korenje3
»

Chip tuning box (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9630955 (28523) Blinder
»

Avtomob čip

Oddelek: Na cesti
254393 (3996) Dr_M

Več podobnih tem