» »

"Strupena" voda

"Strupena" voda

detroit ::

Kaj se da naredit glede vode, mislim, kje se da urigirat. V grosuplju dvomim da imamo aplikacije ala pobude meščanov. Gre se namreč za to da vodo, ki jo pijemo je kot cement. Čez vikend sem za foro nalil pol kozarca vode in počakal. Na dnu se je pojavila usedlina. Človek bi si mislil, da je to cedevita, toliko jo je. Okus ima po kloru oz. čist neki umetnega kot bi persil pil, saj ne da je to kaj novega ampak vseeno bi rad ne dobil 512 vrst raka zaradi retardov, mislim wtf a grejo biological warfare na nas:).
Bistvo tega spama je vprašanje kako se vi tega problema lotevate oz. kam bi se dalo urigirat.
Skero

Trupl0 ::

Saj v Kočevju je isto, pač apnenc.
Pomaga pa, da pustiš, da voda malo odteče preden si natočiš kozarec.
If you are going through Hell, keep going !

Mesar ::

A se ne dobijo neki filtri? Moreš jih menjavati na vsake toliko časa ampak zadržijo pa svinjarijo, verjetno ima kdo to pa lahko kaj več pove, jaz sem samo slišal zato, ker pri nas je voda načeloma kul.
Your turn to burn!

lmorgh ::

bodi srečen, da imaš trdo vodo...CaCo3 ne škoduje.

drugo je pa s klorom in drugimi zadevami...vedt morš, da je bila zdaj huda suša in glede na hidrološke podatke se zna ponoviti leto 2003. večja je suša več pičkari je v vodi, da je dobra za pit. če ne bi bilo not klora, bi bila pa vrjetno še slabša.

ne vem kakšno mate tam, tko da govorim na pamet.
vedno se da pa kake teste naročit.

se da pa zmer tud filtre kupit, sam pazi, da ne kupiš kakšnih magic neumnosti, ki ne pomagajo čist nič.

shadowfax ::

Obstaja cel kup filtrov, najbolj znani oz. pogosti mislim, da so britta filtri http://www.brita.net/si/household.html?.... Verjetno tudi najcenejši. Sam sicer ne uporabljam nobenih filtrov. Sem že večkrat slišal, da imamo na splošno v Sloveniji zelo kvalitetno vodo pa mogoče izvzamem pomurje, tam mislim, da je nekaj problemov.

Mesar ::

No jaz sem imel v mislih neki takega...

http://www.vodni-filter.si/filter-za-hi...
http://www.vodni-filter.si/filtri-za-vo...

tistega, ki je dal shadowfax sem imel celo možnost videt delovat v praksi, sem se spomnil ko sem ga videl, vendar jaz osebno nebi čakal pol ure da mi malo vode preteče skozi ta filter pol pa lahko to pijem komaj.
Your turn to burn!

figula ::

Ampak čisto res je voda v tem koncu fuj in fej. Ne samo zaradi apnenca. Že nekajkrat je bilo dano obvestilo o oporečnosti. Hm, kakšen takle filter si bo treba omisliti, ja.

dzinks63 ::

Ti filtri vodo skoraj preveč očistijo, okus vode je pa takšen kot bi pil destilirano vodo v laboratoriju. S časom se najbrž navadiš, ko pa jo prvič poizkusiš, ti pa ne gre po grlu sama dol.

detroit ::

Hmm ta voda ima okus po cedeviti...iz klora:)
Skero

gruntfürmich ::

dobr bi blo te usedline analizirat, da lahko potem naprej ukrepaš.
glede filtrov pa morda res da si ne boš preveč sfiltriral vode, ampak pri hišnih napravah s tem verjetno ne bo težav...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Boobiz ::

Tudi na gorenjskem koncu je na dolečenih placih obupna voda, filtri so ob vseh teh pizdarijah, ki se danes primešajo zelo super zadeva.
I'm drunk, what's your excuse?

Avenger ::

dzinks63 je izjavil:

Ti filtri vodo skoraj preveč očistijo, okus vode je pa takšen kot bi pil destilirano vodo v laboratoriju. S časom se najbrž navadiš, ko pa jo prvič poizkusiš, ti pa ne gre po grlu sama dol.


Najbolj vodo očisti reverzna osmoza, ven pobere praktično vse škodljive snovi, voda je skoraj kot destilirana in v tem ni nič slabega, pač piješ vodo brez nitratov, težkih kovin, klora in bakterij. Minerale itak dobivaš s hrano, kar se vode tiče jih je notri zanemarljiva količina. Ko se navadiš ti je navadna voda zanič.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Venomus ::

Trupl0 je izjavil:

Saj v Kočevju je isto, pač apnenc.
Pomaga pa, da pustiš, da voda malo odteče preden si natočiš kozarec.


Verjetno še nisi probal ljubljanske vode? V Kočevju imamo skoraj vodo iz potoka, v primerjavi z ljubljansko.

RejZoR ::

Mja no, da se nabere TOLIKO usedlin mora bit nekaj hudo narobe z vodo. Že res da imamo v sloveniji precej trdo vodo ampak nikakor pa ne toliko, da se ti v kozarcu nabere za pol centimetra usedlin.

Definitvno bi sam stestiral to usedlino s citronsko kislino ali pa alkoholnim kisom, kako bi reagirala (da vidiš, če je zadeva res to kar misliš da je). Nato pa bi kontaktiral svojega distributerja vode. Sploh če se to začelo dogajat kar naenkrat in ni stvar, ki bi bila v tvojem koncu kot nekaj splošno znanega (kar bi pomenilo, da je tko že skoz).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

oemdzi ::

V okolici Ivancna Gorice imamo zadnje case tudi kar konkretno klorirano vodo in smo doma nabavli vrc z filtrom. Zadeva je odlicna, pac das 18 eur za 3 vlozke in jih menjas tam priblizno na 1,5 mesca(ceprav oni priporocajo se mi zdi da na 4 tedne). Glede na to da vsak dan samo jaz stankam 4-6 litrov vode je dobra nalozba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

Mesar ::

Pa stari če ti pravim, da mamo to doma. Samo nebom zjutraj nastavo vodo za ceu dan, ko sem žejen pa tui nem gledo vode kak se mi pred okami pretaka pol ure preden lahko požrem en kozarc.
Your turn to burn!

oemdzi ::

Pol ure ? Pri meni 1 liter gre v 3 minutah skozi :D

Mesar ::

Si ziher? Kok je meni znano kr malo več traja tole... tok traja, da sem spodi ležal z odprtim gobcem. Pa crkoval od žeje. Ne vem no, mogoče pa sem mel kak čuden filter.
Your turn to burn!

oemdzi ::

Seveda, jaz sem imel isto tezavo. Spodaj ko sede filter na odprtino se malce igraj z enim delckom plastike, jaz sem ga malo obracal in je zacelo sibat, mislim da ga mores pravilno obrnit/centrirat.

In ja, sicer sem cakal 2 uri z 1 liter xD, ker je kapljalo ... Sem jih ze mislil klicat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

Mesar ::

Ooo hvala bom ga probo na cilat! Thx!
Your turn to burn!

Magic1 ::

Te vrčki so kar fajn, če je količina mineralov in klora res prevelika. Pa ne mislit, da klor prefiltrira :D Klor izhlapi. Če imate problem le s klorom, natočite vodo v vrč in čez uro ali dve ne bo sledi klora v vodi.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Mesar ::

Tile vrčki so fajn ker rožice lepše rastejo če jih zalivaš z vodo brez vodnega kamna. Pa brez heca, res lepše uspevajo govorim iz prakse kr mam ta vrček za rožice ne za pitje, ker se mi kot že rečeno ne da čakat da prcanka use skoz.
Your turn to burn!

RejZoR ::

Magic1 je izjavil:

Te vrčki so kar fajn, če je količina mineralov in klora res prevelika. Pa ne mislit, da klor prefiltrira :D Klor izhlapi. Če imate problem le s klorom, natočite vodo v vrč in čez uro ali dve ne bo sledi klora v vodi.


To ni ravno res. Klor v vodi razpade sam od sebe v roku nekje 24 ur. Lahko pa ga enostavno kemično pospešiš z uporabo limoninega soka, ki ga stisneš v vodo. Oz točneje rečeno z vsako stvarjo, ki vsebuje vitamin C. Slednji namreč pospeši nevtralizacijo klora v vodi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mesar ::

In zato naj žrem vse z okusom limone? Hvala lepa...
Your turn to burn!

RejZoR ::

Jah, madona, saj si reku, da te moti vonj klora. Očitno ne dovolj... Jezst pijem vodo z limoninim sokom že eno leto. Pa ne zaradi klora ampak zaradi alkalne narave citronske kisline in zato ker sem s tem prekinil uporabo sladkih sirupov. Pa okus sploh ni slab in se ga zlepa ne naveličaš. Sploh ker si lahko mešaš od blagega okusa pa do izjemno močnega. Samo na zobe moraš pazit pri tem ker jih citronska kislina lahko hitro obdela, če zanje ne skrbiš.

Bottom line, ali pusti vodo toliko časa, da klor sam razpade (very unlikely) al pa v vodo nekako dovedi vitamin C. Limona je nekako najbolj očiten in najcenejši način.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mesar ::

Zakaj bi s citronsko kislino obdeloval zobe?
Your turn to burn!

RejZoR ::

Demineralizacija zob. Po domače rečeno, citronska kislina počasi topi in mehča zobno sklenino.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mesar ::

Super, še to rabim...
Your turn to burn!

RejZoR ::

Pol pa se ne pritožuj nad vonjem klora ane. Pa tud sicer, mogoče sem celo stvar mal prenapihnil glede demineralizacije ampak vseeno ne pkodi če spremljaš zadevo. Mislim, to je problem če skoz piješ čisti sok pomaranč recimo. Tle mešaš zadevo v razmerju 20:1, tko da je kislost minimalna.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Meizu ::

Pa kaj je narobe s fino limonadico? Poleti je to dbest pijača kar jih je. :)

Mesar ::

Dokler ne prideš do proteze, pol ti je pa vseeno.
Your turn to burn!

redstrasse ::

Ali mogoče kdo pozna kakšno RO napravo, da je za gospodinjsko rabo?

Zgodovina sprememb…

VelikiTun ::

Mesar je izjavil:

Dokler ne prideš do proteze, pol ti je pa vseeno.
Če si redno ne umivaš zob, potem naj bo limonada tvoja zadnja skrb.

Mesar ::

Si jih umivam večkrat dnevno, tako da to ni problem.
Your turn to burn!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Filtri za vodo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11721778 (10255) denabiker
»

čiščenje deževnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5324875 (14854) Apple
»

Ali je voda pitna

Oddelek: Loža
388533 (6947) m0LN4r
»

Bazeni za nosečnice

Oddelek: Loža
173767 (3208) jype
»

Zdrava Voda iz Pipe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7926611 (24091) SkIDiver

Več podobnih tem