» »

Toplotna črpalka zrak-voda

Toplotna črpalka zrak-voda

negot ::

Hišo 160m2 bi ogreval z toplotno črpalko zrak-voda. Hiša je popolno toplotno izolirana, nova okna, vrata, prezračevanje, stoji v jugovzhodni Sloveniji.Ima 10 klasičnih radiatorjev, talno gretje kopalnica, hodnik, stanujeta v njej 2 osebi.
Ob veliki izbiri toplotnih črpalk me zanima vaše mnenje katera je trenutno najbolša na trgu, predvidena moč 10-13kw, lp:)

ziga1990 ::

stari si ti mau zgrešu?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

negot ::

Seveda, tema je primerna za Ložo, ;)

arozma ::

Glede na ceno in kvaliteto so trenutno zrak-voda od Termotehnike najboljša izbira. So čista kopija nemškega Dimplexa. Naslednja, ki bi jo priporočal pa je Alpha Innotec in CTA, ki pa sta tudi nekoliko dražji. Potem pa poznam še Vaillant, ki pa nima najbolje rešene povezave med uparjalnikom in kompresorjem. Zaradi tega pri nižjih temperaturah ni tako učinkovita kot prej omenjenje. Ostalih pa ne poznam. Kakorkoli se boš odločil ti proporočam kakšno od nemških ker nimajo nobenih težav z odtaljevanjem. Nekatere druge, predvsem azijske, imajo velike probleme z odtaljevanjem.

Ice-Heki ::

Stiebel Eltron.

Zvezdica27 ::

lp,

izberi tisto, ki ti jo bo servisiral tvoj "toplovodar". T opomeni, da bo v eni uri pri tebi in odpravil zadevo. Kaj ti pomaga Vaillant ali Buderus, če majstr pride čez dva dni.

Ostale karakteristike pa naj bodo v povprečju in to je to.

zz

negot ::

ha, ha, ha ta je dobra in resnična. Sam razmišljam največ o uveljavljenih znamkah: alpha innotec, dimplex, viessmann, vaillant, thermia atec, nibe, če ima kdo izkušnje, znanje o njih, bi bil vesel, lp:)

gensi ::

negot je izjavil:

ha, ha, ha ta je dobra in resnična. Sam razmišljam največ o uveljavljenih znamkah: alpha innotec, dimplex, viessmann, vaillant, thermia atec, nibe, če ima kdo izkušnje, znanje o njih, bi bil vesel, lp:)


Glede Vaillant-a bi dal (zaradi slabe podpore) pridržek.
Poznam primer, ko je bila neka hiša opremljena s plinsko pečjo, kolektorji in zalogovnikom. Sistem ne deluje dobro, avtomatika nima nekaterih logičnih možnosti, kljub veliko pozivom pa verjetno pri Vaillant-u čakajo, da mine garancijski rok. Zato predlagam "roke proč"...

arozma ::

negot je izjavil:

ha, ha, ha ta je dobra in resnična. Sam razmišljam največ o uveljavljenih znamkah: alpha innotec, dimplex, viessmann, vaillant, thermia atec, nibe, če ima kdo izkušnje, znanje o njih, bi bil vesel, lp:)

Glede na tvoj seznam in glede na to kar poznam bi izbral alpha innotec. Dodelana regulacija, lepa oblika, učinkovita, zanesljiva. Vaillant ima, kot sem že rekel, slabo rešeno povezavo med uparjalnikom in kompresorjem. Zaradi tega ne deluje do tako nizkih temp. kot npr. alpha innotec, dimplex... in ga zaradi tega nebi vzel. Cenovno je pa mislim da v rangu Alphe. Mislim pa da nobena od naštetih ni slaba. Katerokoli vzameš te ne bi smelo zebst.

Doma imamo alpha innotec in dela brez problema. V šestih letih še ni bilo nobenega problema in kolikor vem tudi drugje ni bilo kakšnih večjih problemov. Seveda kdaj kje kaj crkne tako kot povsod. Samo tega ni veliko. Sorodniki imajo dimplex, ravno tako nobenega problema v mislim, da štirih letih. Tudi s termotehniko ni večjih problemov. V glavnem vse te črpalke delajo zanesljivo. To je to kar poznam. Dobre naj bi bile tudi Stiebel-eltron, ki pa imajo visoko ceno.

negot ::

Nekako mi je v ospredju Vitocal 350a v kombinaciji z Vitocell 360-m svsa od Viessmann in pa Thermia Atec, imam namreč pretežno radiatorje v hiši in se nekako bojim nizkih temperatur pod -15, lp

Ima mogoče kdo kake izkušnje z tč Ochsner, lp:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: negot ()

migaj ::

Evo na podlagi moje izkušnje bi priporočal Daikin Althermo HT 11, ki pa tudi ni poceni, verjetno trabiš ogrevat tudi sanitarno vodo?

borges ::

Jaz imam tudi reverzibilno (ogrevanje/hlajenje) Daikin Althermo že več kot tri leta in sem z njo zaenkrat zadovoljen. Takrat, ko sem jo kupoval ni bila dosti dražja od recimo Termotehnike, glede na število proizvedenih enot, pa verjamem, da je bolj dodelana kot od Termotehnike. Pa sem bil tudi pri Termotehniki na obisku - v proizvodnji - in se pogovarjal z njimi o toplotnih črpalkah in kako jih krmilijo.

negot ::

Moja dilema: Ochsner, Viessmann, Alpha innotec, Thermia Atec, če ima kdo izkušnje z njimi, hvala arozma za post, tudi pri meni je Alpha v prednosti, lp;)

migaj ::

TČ zrak voda (on)OFF so OFF :)
hvala admin, ker si pobrisal mojo izkušnjo, vsaj link do foruma pod mojo streho bi pustil, ker je tam veliko postov uporabnikov TČ.
Sedaj pa je ta tema čista propaganda za drage (on)/OFF-ovke.
Daikin HT je najbrž edina prava izbira za radiatorje, ki dvakrat prepolovi stroške energenta za ogrevanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: migaj ()

migaj ::

negot ::

TČ zrak voda (on)OFF so OFF,

verjetno res, zato jih dela in stalno razvija toliko uglednih proizvajalcev iz gospodarsko popolnoma neuspešnih držav in jih kupujejo in nameščajo off ljudje kot je moja malenkost.
Nekatere stvari pač niso primerljive, lp;)

migaj ::

samo izvoli in naj ti dobro služi, pa potem povej če si 2 X razpolovil porabo tako kot jaz tudi na raditorjih slabše izolirane hiše 200m2 (iz 31.000kWh => 7.600kWh).

negot ::

Odločitev je sprejeta, Vitocal 350A, zalogovnik 360-M,je kar trajalo, ogledal sem si veliko stvari pri uporabnikih, mislim da je to zame najprimernejši sistem.
Hvala Merlin1 za nasvet in seveda tudi Migaj za pobudo, lepe pozdrave vsem na temi, :)

AnitaO ::

negot je izjavil:

Hišo 160m2 bi ogreval z toplotno črpalko zrak-voda. Hiša je popolno toplotno izolirana, nova okna, vrata, prezračevanje, stoji v jugovzhodni Sloveniji.Ima 10 klasičnih radiatorjev, talno gretje kopalnica, hodnik, stanujeta v njej 2 osebi.
Ob veliki izbiri toplotnih črpalk me zanima vaše mnenje katera je trenutno najbolša na trgu, predvidena moč 10-13kw, lp:)

____
Mi smo vgradili toplotno črpalko zrak voda Mitsubishi Zubadan in prihranek pri ogrevanju je bil 50%, glede na prejšnjo zimo. Pravijo, da nekatere toplotne črpalke, ki imajo vgrajene grelce prihranijo bistveno manj, ko so zelo mrzle zime, ker se grelci veliko vklapljajo, tako da previdno.

arozma ::

Pri vseh toplotnih črpalkah je možno električne grelce izklopiti. Tako, da so za vklapljanje grelcev večinoma krivi ljudje sami.

migaj ::

No in kako kaj dela Vitocal 350A ?
Je zmanjšala porabo energentov za 75% -tako kot jo je DHT pri meni (iz 31.000kWh na 7.240kWh) ?

Hammer123 ::

10-13kW? imaš 26 stopinj po celi hiši?

Nesta ::

Ima kdo iskusnje z thermia atec?
Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toplotna črpalka katero izbrati (strani: 1 2 3 475 76 77 78 )

Oddelek: Loža
3858558336 (8837) edi123
»

Kolikšna je električna moč toplotne črpalke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7141500 (12142) zamotsloteh
»

Katero toplotno crpalko zrak-voda?

Oddelek: Loža
189846 (6259) Machete
»

Zakaj se z radiatorjem ne da hladiti prostora ?

Oddelek: Loža
457907 (6392) Zion10
»

Ogrevanje - Nafta / Elektrika

Oddelek: Loža
3710724 (9699) gruntfürmich

Več podobnih tem