» »

Katero toplotno crpalko zrak-voda?

Katero toplotno crpalko zrak-voda?

;-) ::

Zanima me predvsem od tistih ki uporabljate TČ zrak voda, katero izbrati.

Hisa 150 kvadratov v dveh etazah za gretje in sanitarno vodo. Fasada 20cm, mansarda dobro izolirana estrihi izolirani 5cm stiropor. Po vsej bajti talno gretje (1800m cevi), vse bi delano za nizkotemperaturen sistem

Rad bi celovito resitev brez dodatnih energentov tudi v hladnih dneh.

nsa_ag3nt ::

Od klima tč:
Toshiba estia, fujistu waterstage (ne hp), daikin altherma lt, panasonic tcap, mitsubishi ecodan.

Od "pravih" tč:
nibe 2120, ochsner air 416 cbasic, ctc EcoAir 410.

Naštel sem jih le nekaj.


https://www.ekosklad.si/dokumenti/rd/37...

Lonsarg ::

"klima tč" so tiste, ki so zrak-zrak, ker to je način delovanja navadne klime.

Kar si pa ti naštel zgoraj v prvi vrstici pa so zrak-voda in predstavljajo glavnino toplotnih črpalk. Medtem ko pa je luksuzna voda-voda v 90% že pretiravanja (ker se v 90% investicija ne povrne glede na zrak-voda).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

;-) ::

Eni tudi tem pravijo klima crpalke. Zrak zrak mi odpade ker ze imam cevi za talno in tudi bolj udobno se mi zdi. Voda zrak pa tudi odpade ker nimamo podtalnice.

Daikin altherma lt vidim da ima veliko ljudi je kak tukaj?

feryz ::

Lonsarg je izjavil:

"klima tč" so tiste, ki so zrak-zrak, ker to je način delovanja navadne klime.

Kar si pa ti naštel zgoraj v prvi vrstici pa so zrak-voda in predstavljajo glavnino toplotnih črpalk. Medtem ko pa je luksuzna voda-voda v 90% že pretiravanja (ker se v 90% investicija ne povrne glede na zrak-voda).
Kaj pa nakladaš!?
Klima TČ pravijo inverterskim TČ zrak-voda. Za razliko od on/off TČ.
Zrak-zrak, je bila in bo, samo čisto navadna klima.

Našteli so ti jih pa dovolj. Dobi ponudbe in izberi.

nsa_ag3nt ::

Saj sem napisal razlikovanje, čeprav oboje delujejo bp.

Pri klima tč (neprave tč) bi izpostavil dejstvo, da večinoma niso primerne za postavitev strah od hiše, temveč morajo biti vsaj deloma pod napuščem, oz če so stran, mora biti hrbtna stran zaprta in zgoraj strehica.

nsa_ag3nt ::

Nekaj "pravih" tč za zunanjo postavitev:

Ochsner Golf Maxi plus
http://www.ecopoint.ee/wp-content/uploa...

Alpha-innotec LW 121A
http://www.alpha-innotec.ch/alpha-innot...

Viessmann vitocal 300A
https://www.viessmann.co.uk/en/resident...


Gorenje AEROGOR SPLIT G
http://static14.gorenje.com/files/defau...
stran 24

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

RegulusDraco ::

mitsubishi. Ostalo so igrače.

Ti hočeš predvsem da bodo rezervni deli na voljo čez žnj let. Če se ti toplotna črpalka pokvari čez 20 let jo boš hotel popravit, ne pa zamenjat.
Hočeš tudi, da toplotna črpalka dela "normalno" pod -20 stopinj celzija. In hočeš, da imaš opcijo se greti na električne grelce, če toplotna črpalka se pokvari.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

videc ::

Ena možnost je še Vaillant aroTherm.

energetik ::

RegulusDraco je izjavil:

mitsubishi. Ostalo so igrače.

Ti hočeš predvsem da bodo rezervni deli na voljo čez žnj let. Če se ti toplotna črpalka pokvari čez 20 let jo boš hotel popravit, ne pa zamenjat.
Hočeš tudi, da toplotna črpalka dela "normalno" pod -20 stopinj celzija. In hočeš, da imaš opcijo se greti na električne grelce, če toplotna črpalka se pokvari.

Ma kako popravilo čez 20 let. Takrat gladko zamenjaš celo zunanjo enoto za tam do 2k€.
Pa nobene potrebe ni, da TČ "dela" tudi pod -20°. Takih situacije je povprečno na leto v promilih časa, za take primere se vklopijo el. grelci za tistih par ur zjutraj.

OP rabi tam do max 8kW NT napravo in to je to. Vse od naštetega, pa še LG, Samsung in Hitachi Yutaki S.
Dobi ponudbo za te naprave in izberi.
Sicer imam jaz montiran v tem rangu Arotherm 8kW.

Big_Al ::

Imam podobno situacijo: 157,6 m2 v dveh etažah, 20cm fasade, dobro izolirana mansarda. Uporabljam TČ Hitachi Yutaki S + notranja enota z 260L sanitarne vode. Grejemo se na 21,5 stopinj C in tudi v najhujšem mrazu je toplotna črpalka delovala brez pomoči električnih grelcev.

Poleti je račun za elektriko cca 45EUR, pozimi je do zdaj v dveh letih bilo največ 125EUR za januar 2017.

Tac20 ::

Big_Al je izjavil:

Imam podobno situacijo: 157,6 m2 v dveh etažah, 20cm fasade, dobro izolirana mansarda. Uporabljam TČ Hitachi Yutaki S + notranja enota z 260L sanitarne vode. Grejemo se na 21,5 stopinj C in tudi v najhujšem mrazu je toplotna črpalka delovala brez pomoči električnih grelcev.

Poleti je račun za elektriko cca 45EUR, pozimi je do zdaj v dveh letih bilo največ 125EUR za januar 2017.


Identične številke.

negot ::

Big_Al je izjavil:

Imam podobno situacijo: 157,6 m2 v dveh etažah, 20cm fasade, dobro izolirana mansarda. Uporabljam TČ Hitachi Yutaki S + notranja enota z 260L sanitarne vode. Grejemo se na 21,5 stopinj C in tudi v najhujšem mrazu je toplotna črpalka delovala brez pomoči električnih grelcev.

Poleti je račun za elektriko cca 45EUR, pozimi je do zdaj v dveh letih bilo največ 125EUR za januar 2017.

Praktično enake številke, Viessmann Vitocal, :)

energetik ::

Kar je praktični indikator, da se vzame eno izmed zgoraj napisanih naprav, ki te z montažo vred pride najceneje. Razlike med 22° in 22° v sobi ni. Pokvari se pa lahko vsaka. :D
Če bi jaz zdajle še enkrat nabavljal, bi vzel LG, Fujitsu ali pa Yutaki S.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

RUready ::

Nam so pri Termo Shopu zmontirali toplotno črpalko mitsubishi zubdan zato da smo lahko koristili subvencije od eko sklada. Tako da ti definitivno predlagam mitsubishi

feryz ::

Kam pa to paše? Pod reklamo?
Blagor tebi, ki so ti jo zmontirali. Jaz sem si jo moral sam.

aborko ::

Kaj pa jaz ko sem celo plačal za montažo, pa sem jo moral vseeno sam zmontirati :)) Hvala še 1x Fery! Res je taprava mašina, edino ta barva ni ravno nekaj lepega. Jo bom verjetno špricnu v snežne belo, pa rešeto v mat črno. Po eni strani je pa fino, da se ni treba ozirat na garancijo...

;-) ::

RUready je izjavil:

Nam so pri Termo Shopu zmontirali toplotno črpalko mitsubishi zubdan zato da smo lahko koristili subvencije od eko sklada. Tako da ti definitivno predlagam mitsubishi


Fajn da si odprl leto pa pol staro temo. Kolk te je stal mitsubishi z montazo??

Machete ::

Jaz bi pa priporočil TEHNOHLAD, pa vidim da so v stečaju :|
Dela že 13 let kot ura brez enega posega vanjo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toplotna črpalka katero izbrati (strani: 1 2 3 475 76 77 78 )

Oddelek: Loža
3858558243 (8744) edi123
»

Ogrevanje v neizolirani hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14042856 (34838) kixs
»

Izkušnje s toplotno črpalko regija, moč, delovanje, vrsta izolacije etc. - samo eno m (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8733676 (30569) konspirator
»

Toplotna črpalka zrak-voda

Oddelek: Loža
2215889 (7517) Nesta
»

Ogrevanje, kurilno olje vs. plin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5620131 (18252) zrataj4201

Več podobnih tem