» »

Obnova trave

Obnova trave

Yossarian ::

Trava (beri zelenica) je postala mestoma polna plevela in bi jo bilo treba obnovit. Mislil sem kar zdaj, spomladi, da bi jo požgal z boom efektom, nato bi jo s frezo preoral, zgladil in posejal travico. Pa sem slišal, da je boljše to naredit septembra. Kdaj je torej pravi čas?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

mihec87 ::

septembra? ravno ven potem pogleda pa jo dobi mraz...sam bi jo sedaj res da si že skor malo pozn,pač zalivaš da jo suša ne požge.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

RejZoR ::

Vprašaj v kakšni vrtnariji za nasvet ane. Osebno bi rekel, da je pomlad najbolj idealna. Dost vlage, ne preveč močno sonce, ki bi požgalo mlado nanovo posejano travo. Idealni pogoji za rast. Al pa konec poletja, ko sonce ne nabija več toliko, je pa še vedno dost aktivno. Najbolj ziher pa je če vprašaš v vrtnariji. Al pa mal pogooglaj na netu kdaj jo je pametno sejati...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dzinks63 ::

April je najidealnejši čas za sejanje trave, ponavadi dovolj padavin in ne prevroče.

energetik ::

Maš vse napisan tuki.

Vikking ::

mihec87 je izjavil:

septembra? ravno ven potem pogleda pa jo dobi mraz...sam bi jo sedaj res da si že skor malo pozn,pač zalivaš da jo suša ne požge.....


Ja septembra in seveda tudi spomladi. Trava se jeseni more samo okoreniniti in bo brez problema preživela zimo. Zakaj je jesenoi bolje sejati travo kot spomladi. Ravno zaradi plevela. Trava ki se okorenini jeseni, spomladi tako okoreninjena trava že poganjae prej kot plevel in zaradi tega manj plevela. Sredi in konec avgusta pa večina travniškega plevela ne poganja več.

Sicer avtor teme ni napisal kako veliko površino ima. Če govorimo tam do 2000m2, bi večjo plevel izpulil na roke, trato dobro prezračil, magari z branami. Mogoče še dognojil.

Yossarian ::

Kakšnih 5 arov je, ampak je tudi tak plevel, ki je globoko ukoreninjen in se plazi po tleh; nemogoče ga je spipati ven.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

roCkY ::

Koliko % pa je še trave. Če nisi ravno EKO fan in ni majhnih otrok se da s selektivnimi herbicidi precej rešit. Vkolkor pa so velke zaplate "plevelov" - širokolistnih rastlin pa drugo kot presejati ne pride v poštev.

Travo se da praktično skozi celo leto gor spravit. Poleti je pa poraba vode precejšnja in se nima smisla v našem klimatu s tem špilat. Zavedat se je treba, da ima trava zelo plitve korenine in ob pomankanju vode predvsem mlada hitro trpi sušo in propada.

Če sedaj "ubiješ s totalcem" in preseješ okoli prvomajskih boš komot brez večjih zalivanj spravil travo gor. Poleti pa v prvi sezoni nekaj dodatne vode ob sušah ne bo odveč.

RockyS ::

Pri nas smo že 3x poskušali s herbicidi ampak ne pomaga čisto nič. Imamo pa širokolistne rastline in mah.

Opažam, da se je to v veliki meri razpaslo po celotni vasi.

roCkY ::

Se da. Tako mah kot širokolistne. Je pa treba malček strategije in vztrajnosti. Škropiva je treba ustrezno pokolibarit in seveda tudi vedeti kateri pleveli so.

Največji problem v trati so agresivne plevelne trave po setvi. Teh pa se je zelo težko znebiti vkolikor je bilo seme v tleh. Večinoma pa je vedno vkolikor je bila zemlja pripeljana ali dlje časa razkopano zaradi kakšnih del.

gzibret ::

RockyS je izjavil:

Pri nas smo že 3x poskušali s herbicidi ampak ne pomaga čisto nič. Imamo pa širokolistne rastline in mah.

Opažam, da se je to v veliki meri razpaslo po celotni vasi.



Kaj točno? Zastrupljanje lastnega okolja? Kaj pa je narobe s širokolistnimi rastlinami in mahom? Če imate prevlažna in prekisla tla, bo pač rastje temu primerno. Namesto, da bi morda poiskušali najti primerno vrsto trave, ali pa narediti takšna tla, da mah ne bi uspeval (recimo z apnom in brez gnojenja, melioracija ipd), raje zastrupljate sebe in svoje otrok, pa še sosedje kaj kasirajo, pa vsi, ki živijo dolvodno od vas.
Vse je za neki dobr!

RockyS ::

Smo že poskusili z apnom, pravtako z različnimi vrstami trave. Pred tem pa je bila zemlja na novo navožena.

Kaj pa je narobe s širokolistnimi rastlinami in mahom?
Eni bi radi imeli trato in ne travnika.

Vsi sosedje, tudi mi, škropimo sadno drevje. Celo družine, ki imajo majhne otroke in hišne ljubljenčke, mi nimamo nič. In kaj se naj zdaj jaz za njih sekiram, če sami ne znajo zase?

Map ::

Mene pa zanima, kako kaj vi urejate trate okoli hiše? Potrebna je redna košnja in pa v teh vročih dneh tudi zalivanje, me pa zanima kaj več glede zračenja, koliko kaj to pomaga? In pa kako bi zgladil površino? Trava je bila posejala spomladi in lepo raste, tudi ni velikih grbin, bi bilo pa tu in tam treba malenkost pogladit, da bi se lepše kosilo.

videc ::

Ko si jo posadil bi jo moral še povaljati. Lahko poskusiš sedaj povaljat večje grbine.

masevc ::

Map je izjavil:

Mene pa zanima, kako kaj vi urejate trate okoli hiše? Potrebna je redna košnja in pa v teh vročih dneh tudi zalivanje, me pa zanima kaj več glede zračenja, koliko kaj to pomaga? In pa kako bi zgladil površino? Trava je bila posejala spomladi in lepo raste, tudi ni velikih grbin, bi bilo pa tu in tam treba malenkost pogladit, da bi se lepše kosilo.

Teren se ti bo skozi gibal, torej kako grbino bos vedno imel.

Zracenje vsaj 1x letno (pomlad, jesen), po zracenju posipanje s kremencovim peskom in gnojenje. Gnojenje 3x letno pomlad, poletje in jesen.
Kosnja redno 1x tedensko, zalivanje (ce je potrebno) po kosnji, naj bo izdatno. Travi je suho, ko stopis nanjo in se ne pobere vec.
V glavnem je to recept za travo brez plevela. Ce se pojavi kak plevel pa najbolje puljenje, skropiva ni potrebno.

Map ::

Teren je bil povaljan, ampak v nulo ga je pa praktično nemogoče povaljat. Obstaja kaka zemlja za posipat, da po malo posipaš po luknjah in na tak način zgladiš teren?

No, tole se sliši super in konkretno. Me pa zanima, čemu služi pesek, koliko se ga posuje in kakšno gnojilo se uporabi(kako posebno ali ta prvo, ki ga zagledaš)? Sicer na trato precejšen del dneva žge sonce in kljub rednemu zalivanju se je zemlja čez dan izsušila in razpokala, nato pa je trava pognala ravno v razpokah. Zato sem danes z vilami napikal in narahlo privzdignil zemljo, da bodo korenine dobile več zraka in vode, dosejal in zalil. Upam, da bo to koristilo.

dreta ::

Samo idiot si polivajo okolico s herbicidi!

Sosed je imel najlepse dvorisce...vnukinji so pri 4 letih ugotovili levkemijo. Zdaj na stara leta jo je tudi sam fasal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dreta ()

videc ::

Kremenčev pesek se uporabi zato, da je zemlja manj zbita. Torej bolj zračna.

phuntaox ::

masevc ::

Map je izjavil:

Teren je bil povaljan, ampak v nulo ga je pa praktično nemogoče povaljat. Obstaja kaka zemlja za posipat, da po malo posipaš po luknjah in na tak način zgladiš teren?

No, tole se sliši super in konkretno. Me pa zanima, čemu služi pesek, koliko se ga posuje in kakšno gnojilo se uporabi(kako posebno ali ta prvo, ki ga zagledaš)? Sicer na trato precejšen del dneva žge sonce in kljub rednemu zalivanju se je zemlja čez dan izsušila in razpokala, nato pa je trava pognala ravno v razpokah. Zato sem danes z vilami napikal in narahlo privzdignil zemljo, da bodo korenine dobile več zraka in vode, dosejal in zalil. Upam, da bo to koristilo.


Peska ali navadne mivke gre kar nekaj. Lahko je vse belo po posipanju. Ne kupuj pa namenskega peska za travo, ki je vsaj 10x drazji kot navaden. Vsebina je verjetno enaka.
Ce si sedajle sejal travo, bos moral imeti kar sreco da jo obdrzis. Zalivaj vsak dan in to veliko.
Najbolje jo je sejati jeseni, septembra. Hitro vzklije (topla zemlja) in ni vec aktivnega plevela, kar pomeni, da ima lazje delo pri razrascanju.
Gnojila so po moje najboljsa Compo. Pri nas jih prodaja Metrob. Se pa najdejo v tujini morda malo cenejsa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: masevc ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Robotska Kosilnica (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Loža
853162822 (4876) sbawe64
»

Abc vrtičkanje

Oddelek: Loža
243643 (1095) koyotee
»

Odstranjevanje plevela iz fug tlakovcev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8222592 (19752) louser
»

Zanemarjeno sosednje zemljišče in njega urejanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508843 (6753) Okapi
»

Nakup kmetije za samooskrbo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14824328 (18566) otago

Več podobnih tem