» »

Kako odpreti zalepljeno elektronsko napravo...

Kako odpreti zalepljeno elektronsko napravo...

Mati ::

Pozdrav,

ali pozna kdo kakšno podjetje, ki odpira zalepljene aparate, kot recimo gsm telefon, razni ročni terminali, ročni čitalci kod...
Crknil mi je namreč en čitalec, menim da poznam napako (delček v vrednosti 1 EUR), uvoznik mi pa hoče aračunati 800€ za popravilo.
Upam, da pozna kdo koga. ;)

mihec87 ::

Gsm je zalepljen?

Precej verjetno se pod kakšno nalepko skriva vijak ali pa zadevo skupaj držijo zatiči na parih mestih..

LuGi ::

Verjetno potrebujes nekaj takega (-minus izvijas). Razen ce je zadeva sestavljenega iz enega dela v kar dvomim =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Mati ::

Naprava ni gsm, pač pa poseben industrijski ročni čitalec. Dva vijaka sicer ima in smo jih odtegnili, vendar je zadeva zalepljena in se niti premakne ne.
Verjetno obstaja način kako to odpreti (segrevanje + tekočina....), vendar nikogar ne poznam, ki to dejansko dela.

jukoz ::

Tip, model?

Predvidevam da je obdan z gumo:
običajno se jo strga (uniči). Če imate za lastno uporabo jo previdno odreži. Bo vidno da je bilo odpirano, funkcionalnost pa ne bo trpela. Če maš za stranko boš pa rabil novo.

Mati ::

Ni guma. Je trda plastika.
Zalepljeno je ohišje, tako da ga po sredini ne morem spravit narazen, brez da bi ga popolnoma uničil.

DragonHeart ::

Na tak način lepo preprečijo da bo uporabnik lahko sam popravil zadevo.

Zadnja možnost je da recimo izvrtaš tanko luknjo v del kjer je prilepljeno skupaj (recimo na spodnji strani naprave), nato pa z izvijačem poizkusiš zadevo na silo spraviti narazen...počasi, da jo čim manj poškoduješ.

Nato jo spraviš nazaj skupaj z duct tapom..črnim ali sivim. Boljše ideje nimam, če je zadeva tako močno zlepljena skupaj kot praviš.

Zgodovina sprememb…

MisterR ::

Tako kot je dragonheart rekel, luknjo, not nek nožek in obrežeš vse skupaj. Enkrat sem celo neko stvar rešil tako, da sem jo z vročo nitko obrezal ;) Skrajna rešitev, je pa.

jukoz ::

A ima kakšno razpoko oz neki kjer sta oba dela ohišja zlimana skupaj?
Če je, in če je ravna površina, potem naredi tako kot delamo pri nas v takem primeru:

v modelarski trgovini kupi en mini vrtalnik (MicroCraft(?)) (pomožnosti s kompletom brusev, svedrov...). Potem pa vpraši če majo tudi nastavek s krožno žago (debeline 0,5 mm oz kolikor rabiš).
V bistvu je to mini list od krožne žage, pritrjen na os. Ta os se vpne v vrtalnik:

----- — tu ureže
|
| — os
^ — glava vrtalnika

Keč je zdej da ne zarežeš pregloboko. Zato rabiš distančnik, ki ga pa meni še ni uspelo kupit.

Rezultat je to da po razpoki lepo razžagaš ohišje in ga ne polomiš.

Mati ::

Ne bo šlo. Pretrdo ohišje.
Slišal sem, da obstaja neka tekočin s katero se zadeva po razpoki namaže in lepilo spusti.
Baje, da neki profiji to izvajajo, samo ne najdem ničesar, zato sem vprašal.
Vseeno hvala.

#000000 ::

A kakega fotoaparata pa pri vaši bajti ne premorete ? Mislm fajn bi blo videt kako zadeva dejansko izgleda.

Mati ::

Ok, bom probal uredit sliko.

francek1 ::

Take zadeve se narazen reže z Dremel vrtalnikom.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

fosil ::

Včasih so kje skriti še dodatni vijaki, recimo pod gumijastimi nogicami ali čem podobnim.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mašine za hobi mizarstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8436858 (1702) Hudobec82
»

Kater baterijski vrtalnik? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
603204349 (12454) lopov
»

Komplet akumulatorskega orodja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2813406 (8724) bozgo88
»

alpha tools (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5829027 (19987) Aar2rk
»

Krtačke (ščetke) za klip-klap vrtalnik. Kje v MB?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
105087 (4247) Alkoman

Več podobnih tem