» »

Iskanje v Windowsih ne dela

Iskanje v Windowsih ne dela

bisernik ::

Na Notebooku mi je kar naenkrat odpovedala opcija za iskanje po mapah (ukaz "search"). Ko kliknem na ukaz "Search" v oknu, se mi na levi strani, kjer bi moralo izpisat možnosti iskanja, samo pojavi sivo polje in nič ne izpiše. Ko sem sistem resetiral, je blo spet isto. Kaj bi to blo in kako se da to napako odpravit po čim krajši poti? Je mogoče virus?

SLO_Matej ::

Obnovi sistem na stanje, ko je bilo še vse ok; http://www.zmaga.com/ucenje.php?id=2401

bisernik ::

Sem naredo tak, zaj mi spet dela, hvala!

Mesar ::

Drugič ko ti nebo delalo samo obnavlajš PC na prejšnje stanje, dokler ne prideš do stanja ko si naložo windowse pol pa formatiraš pa rešeno.
Your turn to burn!

bisernik ::

A se zna to še naprej ponavlat?

SLO_Matej ::

Preprosto spreglej Mesarjev komentar.

Če se zna še naprej ponavljat, pa je težko reči, ker ne vemo kaj je to napako povzročilo. Po vsej verjetno bi sedaj delalo ok.
Če boš še kdaj naletel na kakšno težavo, pa sedaj veš kaj najprej storiti. ;)

Mesar ::

Preprosto spreglej SLO_Matej-ev komentar.

Verjetnost, da se ti je sistem pričel rušit je glede na napisano velika, tako da se zna dogajat še naprej ja.
Your turn to burn!

SLO_Matej ::

Mesar je izjavil:

Preprosto spreglej SLO_Matej-ev komentar.

Verjetnost, da se ti je sistem pričel rušit je glede na napisano velika, tako da se zna dogajat še naprej ja.

Kje tiči je tvoj problem? 8-O

bisernik ::

Zaenkrat je vredi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bisernik ()

RejZoR ::

Drugače se da Search popravit tkole (Windows 7):

Greš v Control Panel -> Programs -> Turn Windows features on or off

Poišči "Windows Search" in odstrani kljukico in restartaj sistem če Windows to zahteva. Nato pa greš enostavno še enkrat nazaj na isto opcijo in dodaš kljukico. Spet restartaš če je potrebno.
Windows Search bi spet moral delovat kot je treba.

Sem imel problem, ko search iz start menuja enostavno ni delal (okno se je pojavilo in takoj izginilo).
Ta metoda pa je zadevo popravila. 5 minut dela z rebooti vred. Toliko če bo še kdo rabil kaj takega popravit.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mesar ::

SLO_Matej je izjavil:

Mesar je izjavil:

Preprosto spreglej SLO_Matej-ev komentar.

Verjetnost, da se ti je sistem pričel rušit je glede na napisano velika, tako da se zna dogajat še naprej ja.

Kje tiči je tvoj problem? 8-O


JAz bi sam rad ga opozoril na možnosti in napake ki pretijo naj si raje backup porihta če se mu je sistem pričel rušiti oziroma se mu bo pričel rušiti. Doseže lahko namreč kritično točko ko ostane brez podatka in vsega kar se je nahajalo na omenjenem sistemu, ki več kot očitno ne funkcionira niti stabilno niti optimalno.
Your turn to burn!

solatko ::

Mesar - preseli se že z XP-ja. Vistin in w7 restore point dela brez problema. Greš na datum, ko je sistem funkcioniral in problem v v 99,9%-ih rešen.
S tem se rešiš tudi pridobljenih zlobnih kod in ostale šare.
W7 je ob pravilni uporabi R.P. enako odziven, kot na začetku, nekaj let. Ni nikakršne potrebe po novi instalaciji, kot je bilo to v XP.
Paziti moraš na začetku, da določiš zadosti velik prostor na disku, da imaš lahko čimveč točk, za obnavljanje, kar pa pri danes povprečni kapaciteti diskov ni nikakršen problem.
R.P. ti avtomatsko instalira tudi stari register in vse nastavitve sistema, ne dotika pa se tekočih dokumentov. Če moraš preveč nazaj, je edino opravilo posodobitev instaliranega programja.
Delo krepa človeka

amigo_no1 ::

Mesar fura win98 in norton av 2001.

Mesar ::

solatko je izjavil:

Mesar - preseli se že z XP-ja. Vistin in w7 restore point dela brez problema. Greš na datum, ko je sistem funkcioniral in problem v v 99,9%-ih rešen.
S tem se rešiš tudi pridobljenih zlobnih kod in ostale šare.
W7 je ob pravilni uporabi R.P. enako odziven, kot na začetku, nekaj let. Ni nikakršne potrebe po novi instalaciji, kot je bilo to v XP.
Paziti moraš na začetku, da določiš zadosti velik prostor na disku, da imaš lahko čimveč točk, za obnavljanje, kar pa pri danes povprečni kapaciteti diskov ni nikakršen problem.
R.P. ti avtomatsko instalira tudi stari register in vse nastavitve sistema, ne dotika pa se tekočih dokumentov. Če moraš preveč nazaj, je edino opravilo posodobitev instaliranega programja.


Najboljše da zato celi disk nameniš za obnovitev pa nimaš nič druga gor samo pol tak nimaš kaj fasat a ne?

amigo_no1 je izjavil:

Mesar fura win98 in norton av 2001.


Si mi fauš ne? Kr meni dela, ti pa moreš 24ur prej zakurblat pc da lahko greš kaj delat...
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

solatko ::

Mesar - 10% prostora na disku rezervirat za obnovitev sistema, za kar bi porabil ure in ure zajebancije, ni nikakršen problem - to je prostor, ki ga zasede ena malo večja igra. Reši pa te, ob večini problemov s sistemom, razen pred okvaro diska.
Ti si pa po želji lahko daš ne cel disk en fail v 5000 verzijah, pa je to tvoj problem, jaz sem samo dal odgovor na vprašanje.
V času XP-jev, sem na veliko uporabljal Acronis true image in sem imel kar nekaj večjih diskov zato, da sem delal slike računalnikov strank, ki so nas obiskovale na cca 3-6 mesecev. Od Viste naprej, jih vidimo enkrat letno za čiščenje (fizično) in eventualno zamenjavo kakšne komponente, programska oprema, sistem kot celota ni več problem. Nesnago se očisti v nekaj minutah, prej pa je bil ob trojancu, edini siguren poseg, fresh install, z vsemi problemi (kopiranje datotek, slik, nastavitev, naslovov.....), skratka nekaj urno delo.
Delo krepa človeka

k4vz0024 ::

Mimogrede, je kakšen boljši iskalnik (program) kot tole v Win 7?

solatko ::

Urediš si mape, pa ni nobene potrebe po iskanju.
Delo krepa človeka

amigo_no1 ::

SLO_Matej ::

solatko je izjavil:

Mesar - 10% prostora na disku rezervirat za obnovitev sistema, za kar bi porabil ure in ure zajebancije, ni nikakršen problem - to je prostor, ki ga zasede ena malo večja igra. Reši pa te, ob večini problemov s sistemom, razen pred okvaro diska.
Ti si pa po želji lahko daš ne cel disk en fail v 5000 verzijah, pa je to tvoj problem, jaz sem samo dal odgovor na vprašanje.
V času XP-jev, sem na veliko uporabljal Acronis true image in sem imel kar nekaj večjih diskov zato, da sem delal slike računalnikov strank, ki so nas obiskovale na cca 3-6 mesecev. Od Viste naprej, jih vidimo enkrat letno za čiščenje (fizično) in eventualno zamenjavo kakšne komponente, programska oprema, sistem kot celota ni več problem. Nesnago se očisti v nekaj minutah, prej pa je bil ob trojancu, edini siguren poseg, fresh install, z vsemi problemi (kopiranje datotek, slik, nastavitev, naslovov.....), skratka nekaj urno delo.

Se povsem strinjam. Eni pač ne dojamejo, da ni nov OS samo nov izgled (pa še za to se pritožujejo, če je preveč spremenjen - kaj bi torej sploh smelo biti novega v novem OS, ali naj kar ustavijo razvoj?). Pa tudi, če želiš na novo namestiti Windows 7 oz. zamenjati PC, lahko tudi to dandanes storiš zelo enostavno: http://zmaga.com/ucenje.php?id=3571

k4vz0024 je izjavil:

Mimogrede, je kakšen boljši iskalnik (program) kot tole v Win 7?

In zakaj bi ga rabil? Kaj manjka temu? Išče praktično povsod (http://windows.microsoft.com/sl-SI/wind... ) in to še zelo hitro.

k4vz0024 ::

Word 2003 je imel zelo dober iskalnik po dokumentih. To so v verziji 2007 opustili, ker so se zanašali na sistemski iskalnik. Ta pa pogosto ne najde določene besede v nekem dokumentu, ki je v neki mapi, ali pa če je nekje naključno shranjen.

SLO_Matej ::

CTRL + F? Kako naj bi Word iskal po dokumentih, ki niso trenutno odprti v njem?

k4vz0024 ::

Ja, to je funkcija Worda 2003, ki je imel vgrajen iskalnik po HD glede njegovega formata.

Mesar ::

Ja še Win XP ma to... a če pogledaš Win 7 pa še po mapah ne zna najt vsega.

Sn bi pri kolegu ko ma Win 7 pa mi ni našlo mape, ki jo Win 98SE najde!
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

SLO_Matej ::

Drugače iskalnik v Windows 7 ne išče zgolj datotek in map, temveč tudi znotraj določenih programov (npr. Outlooka). ;)

Poglejte si kako se lahko napredno išče s tem iskalnikom: http://windows.microsoft.com/sl-SI/wind...

technolog ::

k4vz0024 je izjavil:

Mimogrede, je kakšen boljši iskalnik (program) kot tole v Win 7?


mlocate. Jaz uporabljam.

amigo_no1 ::

Linux only....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
394782 (4025) Blaz93
»

Format sistema?

Oddelek: Operacijski sistemi
161570 (1345) solatko
»

Prenosnik - ob mirovanju ne zatemni ekrana

Oddelek: Pomoč in nasveti
414949 (4555) win64
»

Google ukinja manj popularne storitve

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
225681 (3574) bibip
»

Windows 7 ne mapira particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
71596 (1524) kroky

Več podobnih tem