» »

Krtačke (ščetke) za klip-klap vrtalnik. Kje v MB?

Krtačke (ščetke) za klip-klap vrtalnik. Kje v MB?

barbarpapa1 ::

Pozdrav

Imam iskrino Kip-klap orodje (če se spomnite, to je tista "pormašina" na katero si lahko priključil krožno žago, vibracijski brusilnik in vbodno žago. Vse skupaj zapakirano v takem modrem kovčku), ki je z mano vred že marsikaj prestalo. Tako je prišlo do tega, da so ščetke elektromotorja v vrtalniku blizu konca. Zanima me, ali se da te ščetke še sploh da kje dobiti v MB?

LP

Jože

baresi ::

Lp
Za Maribor ne vem, probaj poklicati trgovino Majster Murska Sobota. Mislim da je Cankarjeva ulica,majo ogromno tega.
lp baresi

TESKAn ::

Povprašaj kakega serviserja, če ima kaj tega.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Azrael ::

Po pdatkih Iskra ERO imate servis v Mariboru.

Servisna mreža

Po opisu sklepam, da gre za vrtalnik VV910 A12 (ga imam doma, proti današnjim neuničljiv).

IIRC so bile enake krtačke vgrajene tudi v nekaterih drugih, novejših strojčkih, samo že več kot 15 let nisem več v tem poslu, dokumentacije pa tudi nimam, da bi preveril. Nekaj dokumentacije na Iskra ERO sicer je, vendar samo za aktualne modele, klik!

Dobiti pa moraš krtačke, ki so za ta strojček, razne spiljene ali kako drugače prilagojene variante največkrat hitro uničijo kolektor.

Če ne bo sreče, kontaktiraj centralo.
Nekoč je bil Slo-tech.

Alkoman ::

barbarpapa1 je izjavil:

Pozdrav

Imam iskrino Kip-klap orodje (če se spomnite, to je tista "pormašina" na katero si lahko priključil krožno žago, vibracijski brusilnik in vbodno žago. Vse skupaj zapakirano v takem modrem kovčku), ki je z mano vred že marsikaj prestalo. Tako je prišlo do tega, da so ščetke elektromotorja v vrtalniku blizu konca. Zanima me, ali se da te ščetke še sploh da kje dobiti v MB?

LP

Jože


Tudi moj tast ima takšno zadevo, pa me zanima, kako priključim na bormašino recimo tisto krožno žago, ki je v kompletu? Najverjetneje moram sneti vrtalno glavo v katero vstavim svedre, ali kako drugače? Prosil bi, če mi lahko kdo pomaga pri tem.

lp, Aleš
/// --- I Am What I Am --- \ \ \

lampa ::

Za Alkomana
Sneti moraš glavo,kar je včasih problem.Najlažje storiš to tako, da v glavo vstaviš ključ za svedre in po njem z občutkom udariš s kladivom. Ko je glava odmontirana pa lahko natakneš krožno žago ali kaj drugega kar pač imaš.

Lp
lampa

Alkoman ::

Hmmm... ravno to sem tudi mislil, da bom moral s kladivom udarjati po glavi, ampak nisem bil prepričan, če je to pravi način. Nisem hotel uničiti "zgodovinske" bormašine :) Če ni druge variante, bom seveda poskusil tako. Hvala za odgovor!

lp
/// --- I Am What I Am --- \ \ \

barbarpapa1 ::

Pozdrav

Sem komaj sedaj videl nadaljevanje te teme. Glede montaže drugih priključkov je tako, kot je že @lampa napisal. Smiselno je, da vrtalnik prestaviš v počasno prestavo, tako bo rotor nudil več upora pri odvijanju glave. Da bi vrtalnik uničil, je relativno malo verjetno (zadeva je robustna), težava zna biti edino, če glava še ni bila nikoli odvita in/ali če je navoj slučajno zarjavel. No, glavo se privije samo z roko, se bo že "zategnila" z vrtanjem.

In še o ščetkah. Originalnih nisem niti na servisu dobil, so mi pa znali pomagati z enimi podobnimi, ki so bile malo širše. Malo "šmirglanja" po brusnem papiru in vrtalnik spet deluje, kot nov. Sem vzel dva para ščetk in mislim, da sem preskrbljen do konca mojih ali pa vtralnikovih dni...

LP

Jože

Alkoman ::

Zdravo @barbarpapa1!
Mislim, da se ne razumeva najbolj. Glava se da odviti, da lahko vstavim sveder vanjo, problem je v tem, da bi rad celotno glavo snel in na os pritrdil recimo krožno žago.
Mislim, da je rešitev takšna kot mi jo je napisal @lampa, da moram celotno glavo nekako s kladivom stolčti z osi.

lp
/// --- I Am What I Am --- \ \ \

barbarpapa1 ::

Pozdrav

Mogoče sem se malo neprecizno izrzazil. Z odvijanjem glave sem mislil točno to, kar je @lampa napisal. V eno od lukenj na glavi, ki so namenjene ključu za zategovanje, vtakneš tisto prečno "palčko" na ključu, preko katere zateguješ glavo pri vpenjanju svedrov. Po drugi strani palčke pa udariš s kladivom in sicer tako, da boš glavo skušal premakniti v smeri, v katero se normalno vrti pri vrtanju (v nasproti smeri jo boš zategnil). Počasna prestava pomaga, da se glava manj "izmika" pri udarjanju. Če ne bo šlo, potem si lahko pomagaš s kakšnimi ozkimi "papagajkami", s katerimi primeš utorni nastavek za glavo (na tega se pol nataknejo priključki) in potem poskusiš odviti glavo.

LP

Jože

Alkoman ::

Aha... hvala za odgovore, bom poskusil :)

lp
/// --- I Am What I Am --- \ \ \


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mašine za hobi mizarstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8435774 (618) Hudobec82
»

Kako odpreti zalepljeno elektronsko napravo...

Oddelek: Pomoč in nasveti
13976 (624) fosil
»

Cenejša elektropnevmatska kladiva - primerjava in nasveti

Oddelek: Loža
2514855 (7913) barbarpapa1
»

Katero bormašino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7732881 (31110) thor24
»

Dremel vs Perceuse Minilor?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101453 (1330) Lio

Več podobnih tem