» »

Kaj ima Slovenija boljšega od Jugoslavije?

Kaj ima Slovenija boljšega od Jugoslavije?

««
«
1 / 14
»»

salex ::

Sam sem premlad, da bi vedel kako je življenje takrat zgledalo, ampak rad bi vedel kako je bila dobra ideja, da se je ustvarila Slovenija, ko gre pa zdaj vse vedno bolj navzdol. Pravzaprav zakaj ste hoteli ustvariti Slovenijo, če je bla Jugoslavija dokaj razvita država. Vem, da proti koncu je blo že bolj slabo ampak ne vem kako je ustvarjanje nove države (in to kapitalistične :/) bolje? Najbolj me to jezi, da je vedno več in več manjših držav, in tudi ne razumem zakaj morajo nujno vse nove države, ki so nastale v zadnjih dvajsetih letih nujno izbrati kapitalizem? In kot drugo, kaj je bil smisel tega, da se ustanovi premajhno državo, ki je v tem svetu žal ampak realno za en drek pomembna. Takrat smo bili vsaj v očeh sveta nekoliko večji, bolj razviti, pomembnejši pa bil je en potencial, zdej pa mate vašo Slovenijo z 2 miljona prebivalci in vojsko k ma 5 Hummerjev pa letalo na dalinc. Da ne bo pomote, Slovenija mi je lepa ampak, res ne razumem kje je bil smisel, da ste ustanovili novo državo ki je petkrat manjša in nevidna na tem svetu.

jype ::

Nisem kriminalec, ker imam računalnik.

To je dovolj, da sem raje tu.

zee ::

Imamo evro in lahko brez tezav potujemo po velikem bolj in civiliziranega sveta.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

donfilipo ::

Sam sem premlad, da bi vedel kako je življenje takrat zgledalo, ampak rad bi vedel kako je bila dobra ideja, da se je ustvarila Slovenija, ko gre pa zdaj vse vedno bolj navzdol


Za federacijo morajo biti izpolnjeni minimalni pogoji ujemanja idej o politiki in ekonomiji, da lahko fukncionira.

To je 1945-1980 zagotavljal Tito. Če ni šlo z lepa, pa z grda. Tudi šus v glavo, kdor mu je oporekal!

10 let po njegovi smrti, pa so se dediči tako sprli, da je bil samo en izhod. Vojna in razpad. Mi smo izbrali izhod praktično z minimalno vojne i maksimalno muda:D, drugi pa niti ne. To je bil takrat edini neovrgljiv logičen ukrep. Kapitalizem, demokracija itd.... o tem pa še danes ne vemo, ali dela dobro8-)

Pri nas namreč. Ker za te reči mora res narod in aparat moralno dozoreti. Kot arestant ki ga izpustiš na svobodo, ni rečeno da bo pa zdaj normalno deloval. Lahko se samo tako pretvarja, na skrivnem pa svojo raboto nadaljuje, dokler nekje resno ne poči.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

salex ::

jype je izjavil:

Nisem kriminalec, ker imam računalnik.

To je dovolj, da sem raje tu.


Ok, se čisto strinjam, da je takrat je blo preveč omejitev glede svobode, ampak po drugi strani, se meni zdi kot boljši sistem. Jaz bi sicer tam slabše živel kot tukaj, ampak po drugi strani se mi zdi, kot bolj uspešen sistem.

ripmork ::

Nisem dosti "Juge" doživel in bo kdo drug lahko kaj več o tistem času povedal, se je pa treba zavedat, da nostalgija ljudi zanese - ter radi pozabijo vse grde stvari. Lepe, na katere se spomnijo pa napihnejo do skrajnosti. Najverjetneje so se pa točno ti osebki tudi 30 let nazaj pritoževali nad vsem mogočim. Nedolgo je bila tule na s-t tema, ki se je tega dotikala: V jugi je bilo veliko (meaningless) služb, dolg Juge je rasel in je bil takšen način dolgoročno nevzdržen, inflacija bencina dandanes v primerjavi s takratno je drobiž, prav tako sigurno mnogo jugonostalgikov pogreša parne dneve, ko si se lahko vozil z avtom vsak drugi dan in podobne fore. Zanimivo bi bilo videt eno objektivno primerjavo (če jo je sploh kdo sposoben).

Ena stvar, ki je v Jugi bila in bi definitivno lahko ostala do danes je bila t.i. agencija (sorry, pozabil ime), ki je zmrcvarila vsak dinar, ki se je na tistem prostoru obrnil. Da bi to tudi danes funkcioniralo, se noben Vegrad ali SCT ne bi mogla dogodit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

salex ::

donfilipo je izjavil:

Sam sem premlad, da bi vedel kako je življenje takrat zgledalo, ampak rad bi vedel kako je bila dobra ideja, da se je ustvarila Slovenija, ko gre pa zdaj vse vedno bolj navzdol


Za federacijo morajo biti izpolnjeni minimalni pogoji ujemanja idej o politiki in ekonomiji, da lahko fukncionira.
To je 1945-1980 zagotavljal Tito. Če ni šlo z lepa pa z grda. Tudi šus v glavo, kdor mu je oporekal!

10 let po njegovi smrti, pa so se dediči tako sprli, da je bil samo en izhod. Vojna in razspad. Mi spmo izbrali izhod praktično z minimalno vojne i maksimalno muda:D, drugi pa niti ne. To je bil takrat edini neovrgljiv logičen ukrep. Kapitalizem, demokracija itd.... o tem pa še danes ne vemo, ali dela dobro8-)

Pri nas namreč. Ker za te reči mora res narod in aparat moralno dozoreti. Kot arestant ki ga izpustip na svobodo, ni rečeno da bo pa zdaj normalno deloval. Lahko se ssamo tako pretvarja, na skrivnem pa svojo raboto nadaljuje, dokler nekje resno ne poči.


Dobro razloženo! :D Pa nauču si me neki novega.

jype ::

Ripmork> Ena stvar, ki je v Jugi bila in bi definitivno lahko ostala do danes je bila t.i. agencija (sorry, pozabil ime), ki je zmrcvarila vsak dinar, ki se je na tistem prostoru obrnil. Da bi to tudi danes funkcioniralo, se noben Vegrad ali SCT ne bi mogla dogodit.

Služba družbenega knjigovodstva, ki je eventuelno postala Agencija za plačilni promet. Ja, v Jugoslaviji ni bilo čisto vse slabo, a tudi nobenega pametnega razloga (razen lažjega izvajanja mutnih poslov) ni, da teh reči ne bi imeli še naprej.

Boobiz ::

donfilipo je izjavil:

Sam sem premlad, da bi vedel kako je življenje takrat zgledalo, ampak rad bi vedel kako je bila dobra ideja, da se je ustvarila Slovenija, ko gre pa zdaj vse vedno bolj navzdol


Za federacijo morajo biti izpolnjeni minimalni pogoji ujemanja idej o politiki in ekonomiji, da lahko fukncionira.

To je 1945-1980 zagotavljal Tito. Če ni šlo z lepa, pa z grda. Tudi šus v glavo, kdor mu je oporekal!

10 let po njegovi smrti, pa so se dediči tako sprli, da je bil samo en izhod. Vojna in razpad. Mi smo izbrali izhod praktično z minimalno vojne i maksimalno muda:D, drugi pa niti ne. To je bil takrat edini neovrgljiv logičen ukrep. Kapitalizem, demokracija itd.... o tem pa še danes ne vemo, ali dela dobro8-)

Pri nas namreč. Ker za te reči mora res narod in aparat moralno dozoreti. Kot arestant ki ga izpustiš na svobodo, ni rečeno da bo pa zdaj normalno deloval. Lahko se samo tako pretvarja, na skrivnem pa svojo raboto nadaljuje, dokler nekje resno ne poči.



Hvala Drnovšu za Brionsko deklaracijo. Če bi JNAjevci ostali na našem ozemlju 3 leta in bi pri nas poveljevala bedaka Janša in Pučnik, potem bi šele najebali oz. šele potem bi folk občutil kaj pomeni vojaška napetost.
I'm drunk, what's your excuse?

salex ::

Mene osebno najbolj moti razlika med bogatimi, ter revnimi ter količino resursov, ki jih kapitalizem nesmiselno kuri (npr so zgradili eno manjšo stolpnico v Las Vegasu ampak, ker je kriza se je firma, ki je to stolpnico zgradila, odločila tudi podreti, ker se je oddajati enostavno ne splača, in je sami tudi ne rabijo, prodati je pa tudi menda ne morejo WTF? in tega je vedno več).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: salex ()

amigo_no1 ::

ripmork je izjavil:

Nisem dosti "Juge" doživel in bo kdo drug lahko kaj več o tistem času povedal, se je pa treba zavedat, da nostalgija ljudi zanese - ter radi pozabijo vse grde stvari. Lepe, na katere se spomnijo pa napihnejo do skrajnosti. Najverjetneje so se pa točno ti osebki tudi 30 let nazaj pritoževali nad vsem mogočim. Nedolgo je bila tule na s-t tema, ki se je tega dotikala: V jugi je bilo veliko (meaningless) služb, dolg Juge je rasel in je bil takšen način dolgoročno nevzdržen, inflacija bencina dandanes v primerjavi s takratno je drobiž, prav tako sigurno mnogo jugonostalgikov pogreša parne dneve, ko si se lahko vozil z avtom vsak drugi dan in podobne fore. Zanimivo bi bilo videt eno objektivno primerjavo (če jo je sploh kdo sposoben).

Ena stvar, ki je v Jugi bila in bi definitivno lahko ostala do danes je bila t.i. agencija (sorry, pozabil ime), ki je zmrcvarila vsak dinar, ki se je na tistem prostoru obrnil. Da bi to tudi danes funkcioniralo, se noben Vegrad ali SCT ne bi mogla dogodit.

Agencija je bila Sdk (Služba družbenega knjigovodstva)
http://www.mladina.si/91448/umiranje-na...


http://intelektualec.blog.siol.net/2011...

Cela Juga v 45 letih:
Dolg Jugoslavije ob razpadu je bil 14,6 milijarde evrov oziroma 16 milijarde dolarjev, nekateri pravijo da je bila zadolženost 20 milijarde dolarjev. To se pravi, da je bil vsak prebivalec nekdanje SFRJ zadolžen za manj kot 1000 dolarjev!


vs

Slo 20 letih:
Torej, dolg Slovenije znaša 51 milijard dolarjev, kar pomeni, da je vsak Slovenec zadolžen za 20 000 dolarjev. Če to primerjamo s SFRJ je
Slovenija danes bolj zadolžena kot celotna Jugoslavija z 22 milijoni prebivalci skupaj – in to celo 3-krat več!

dodatek:
(Nekateri pravijo, da Slovenija danes ne bi bila tako zadolžena, če ne bi podedovali dolga Jugoslavije. Tega nisem nikoli razumem, saj je Slovenija v svoji samostojnosti pridelovala 90 odstotkov dolga, največ prav v zadnjih letih. Tako da te izjave mi niso popolnoma jasne.)

Ni kaj, če si talent si talent.

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

salex, v tvojem postu je polno enih napačnih predpostavk.

ko gre pa zdaj vse vedno bolj navzdol.


Kaj točno gre navzdol? Danes živimo neprimerno boljše kot v jugi, po vseh možnih kriterijih.

če je bla Jugoslavija dokaj razvita država.


Razvite so bile 3 republike, Slovenija, Hrvaška in Srbija (pa še večinoma samo Beograd). Overall je bila juga "third world".

zakaj morajo nujno vse nove države, ki so nastale v zadnjih dvajsetih letih nujno izbrati kapitalizem?


Ker je kapitalizem edina pametna oz. povsem naravna izbira.

In kot drugo, kaj je bil smisel tega, da se ustanovi premajhno državo,


Velikost je relativna. Tudi Slovenija bi lahko bila pomembna. Sicer pa cilj države ni biti pomemben, ampak zagotavljati državljanom okolje za kvalitetno življenje.

Takrat smo bili vsaj v očeh sveta nekoliko večji, bolj razviti, pomembnejši pa bil je en potencial


Ni res. Tito je bil v svetovnem merilu en nepomemben klovn, noben ga ni preveč resno jemal. Enako je bilo s celo jugoslavijo.

salex ::

Sam res ne morem oceniti ali je bilo tam življenje dobro ali ne, ampak mamo eno učiteljico za Slovenščino, ki skozi daje reference na stare čase, ampak dobre :P pa sama je rekla, da bi bla pripravljena živet prejšnje življenje če bi dobili kakšnega, ki bi bil resno pripravljen voditi narod.

IceIceBaby je izjavil:

salex, v tvojem postu je polno enih napačnih predpostavk.

ko gre pa zdaj vse vedno bolj navzdol.


Kaj točno gre navzdol? Danes živimo neprimerno boljše kot v jugi, po vseh možnih kriterijih.

če je bla Jugoslavija dokaj razvita država.


Razvite so bile 3 republike, Slovenija, Hrvaška in Srbija (pa še večinoma samo Beograd). Overall je bila juga "third world".

zakaj morajo nujno vse nove države, ki so nastale v zadnjih dvajsetih letih nujno izbrati kapitalizem?


Ker je kapitalizem edina pametna oz. povsem naravna izbira.

In kot drugo, kaj je bil smisel tega, da se ustanovi premajhno državo,


Velikost je relativna. Tudi Slovenija bi lahko bila pomembna. Sicer pa cilj države ni biti pomemben, ampak zagotavljati državljanom okolje za kvalitetno življenje.

Takrat smo bili vsaj v očeh sveta nekoliko večji, bolj razviti, pomembnejši pa bil je en potencial


Ni res. Tito je bil v svetovnem merilu en nepomemben klovn, noben ga ni preveč resno jemal. Enako je bilo s celo jugoslavijo.


Čisto možno, da so napake in če so se tudi opravičujem, ampak tvoja izjava, da je kapitalizem povsem naravna in pametna izbira, se mi ni zdi prav res. Pa z "Takrat smo bili vsaj v očeh sveta nekoliko večji, bolj razviti, pomembnejši pa bil je en potencial" nisem namigoval na Titota, sam tudi ne vem kaj dosti o njemu, ampak kakor se gre zanašat na informacije, ki jih imam o njem, me on spominja na Jankovića (samo da drugega več ljudi sovraži).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: salex ()

mtosev ::

List of countries by Human Development Index @ Wikipedia
slovenija je po razvitosti na 21 mestu. toliko o tem kak je v SLO vse slabo in narobe. Malo poglej kje na lestvici so hrvati, srbi, bosanci, makedonci, črnogorci.boš ne/prijetno presenečen
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

salex ::

mtosev je izjavil:

List of countries by Human Development Index @ Wikipedia
slovenija je po razvitosti na 21 mestu. toliko o tem kak je v SLO vse slabo in narobe. Malo poglej kje na lestvici so hrvati, srbi, bosanci, makedonci, črnogorci na lestvici.boš ne/prijetno presenečen


Sem videl ta seznam, ja, in moram priznati, da sem mogoče v svojem pogledu predstavil Slovenijo res malo preveč slabo, in če se ne motim smo celo najbolj razvita bivša jugoslovanska država?

BALAST ::

Najbolj zapufana in obdavčena pa res. :D
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

mtosev ::

salex je izjavil:

mtosev je izjavil:

List of countries by Human Development Index @ Wikipedia
slovenija je po razvitosti na 21 mestu. toliko o tem kak je v SLO vse slabo in narobe. Malo poglej kje na lestvici so hrvati, srbi, bosanci, makedonci, črnogorci na lestvici.boš ne/prijetno presenečen


Sem videl ta seznam, ja, in moram priznati, da sem mogoče v svojem pogledu predstavil Slovenijo res malo preveč slabo, in če se ne motim smo celo najbolj razvita bivša jugoslovanska država?
da.slovenija je tudi najbolj razvita slovanska država na svetu(naslednja je češka republika)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jype ::

Ampak če ne bomo kmalu izenačili pravic istospolnih in se znebili ksenofobije in rasizma, ne bomo dolgo na vrhu.

jest10 ::

amigo_no1 je izjavil:


Cela Juga v 45 letih:
Dolg Jugoslavije ob razpadu je bil 14,6 milijarde evrov oziroma 16 milijarde dolarjev, nekateri pravijo da je bila zadolženost 20 milijarde dolarjev. To se pravi, da je bil vsak prebivalec nekdanje SFRJ zadolžen za manj kot 1000 dolarjev!


Saj menda veš, da so jugi dolg dokaj redno odpisovali ane?

mtosev ::

Democracy index se ne stranja s tabo jype.SLO je tam ~40 mestu

Democracy Index @ Wikipedia
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

donfilipo ::

IceICebaby----Ni res. Tito je bil v svetovnem merilu en nepomemben klovn, noben ga ni preveč resno jemal. Enako je bilo s celo jugoslavijo.


Na pogreb slabega klovna ne bi hodilo toliko delegacij!

Tudi na naziv klovna ne bi pristale številne žrtve (partije) in preživeli sorodniki.

In balkana NIKOLI nihče ni jemal povsem resno, ker so se bratje med sabo stepli in to do smrti. Če jim je le kdo namenoma ali ponesreči, skušal recimo razložiti prednosti vere8-)

Za Tita je vedel in ga čislal tudi pravi svetovni master klovn (in poznavalec a zelo desen:) Henry Kissinger, ki ga ni postavil med lutke z ogromno šapko. Ker je Tito Stalina poslal direkt u PM, kar ni upal noben ameriški predsednik!

Bil pa je diktator, jugoslavija brez diktature federacija ne more biti, In bil je komunist. Kar kaže je za nerazvite pogubno, če ne rečem, da praktično za vse8-) Kako se bo balkanarija obnesla v konfederaciji** tipa EU, in kapitalizem v teh državicah nekdanje juge, je pa še tudi vprašanje veliko:).

**//Dejansko EU ima nekaj značilnosti tudi federacije a ne bi utrujal
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

jype ::

mtosev> Democracy index se ne stranja s tabo jype.SLO je tam ~40 mestu

Ja, bistveno nižje kot vse države, v katerih so ta vprašanja že zadovoljivo urejena.

salex ::

mtosev je izjavil:

salex je izjavil:

mtosev je izjavil:

List of countries by Human Development Index @ Wikipedia
slovenija je po razvitosti na 21 mestu. toliko o tem kak je v SLO vse slabo in narobe. Malo poglej kje na lestvici so hrvati, srbi, bosanci, makedonci, črnogorci na lestvici.boš ne/prijetno presenečen


Sem videl ta seznam, ja, in moram priznati, da sem mogoče v svojem pogledu predstavil Slovenijo res malo preveč slabo, in če se ne motim smo celo najbolj razvita bivša jugoslovanska država?
da.slovenija je tudi najbolj razvita slovanska država na svetu(za nami je česka republika)


Zanmiv, smo celo bolj napredni kot si mislim :), sam še vsem politikom, ki kradejo damo puško u rit in u glavo pa smo rešeni. Po mojem mnenju ma slovenija zelo velik potencial za svojo velikost, samo če nebi imel takih politikov, ki so v bistvu samo družine, ki "vodijo" to državo zato, da lahko njihovi prijatelji zmagajo na razpisih in, da tudi oni sami lepo služijo, kar se tiče države jih boli kura*

_IKE_ ::

Agencija je bila Sdk (Služba družbenega knjigovodstva)


Prva agencija katero je bilo v demokraciji stran spravit, ker je v prejšnjem režimu zagotavljala kolikor toliko reda....

mtosev ::

za nami je italija, grčija, izrael, ciper...da tak argument ne bo zdržal.(vse te države spadajo med bolj razvite pa so za Slovenijo na lestvici)

@jype

salex je izjavil:

mtosev je izjavil:

salex je izjavil:

mtosev je izjavil:

List of countries by Human Development Index @ Wikipedia
slovenija je po razvitosti na 21 mestu. toliko o tem kak je v SLO vse slabo in narobe. Malo poglej kje na lestvici so hrvati, srbi, bosanci, makedonci, črnogorci na lestvici.boš ne/prijetno presenečen


Sem videl ta seznam, ja, in moram priznati, da sem mogoče v svojem pogledu predstavil Slovenijo res malo preveč slabo, in če se ne motim smo celo najbolj razvita bivša jugoslovanska država?
da.slovenija je tudi najbolj razvita slovanska država na svetu(za nami je česka republika)


Zanmiv, smo celo bolj napredni kot si mislim :), sam še vsem politikom, ki kradejo damo puško u rit in u glavo pa smo rešeni. Po mojem mnenju ma slovenija zelo velik potencial za svojo velikost, samo če nebi imel takih politikov, ki so v bistvu samo družine, ki "vodijo" to državo zato, da lahko njihovi prijatelji zmagajo na razpisih in, da tudi oni sami lepo služijo, kar se tiče države jih boli kura*

politiki tukaj niti niso tako slabi. samo si poglej malo kakšno je stanje na hrvaškem, srbiji in bosni.v nekaterih predelih hrvaške je brezposelnost 40%,o kakšni srbiji kje je povprečna plača 350E pa rajše ne bi
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jype ::

mtosev> za nami je italija, grčija, izrael, ciper...

Nobena od teh držav nima urejenega družbeno konsistentnega odnosa do priseljevanja, tujcev, istospolno usmerjenih in drugih na različne načine drugačnih prebivalcev.

Skandinavske in nizke države (Islandija, Norveška, Švedska, Finska, Danska, Belgija, Nizozemska, Luksemburg) so vse pred nami, prav tako Španija. Skupno imajo ravno to, da imajo sodobna, v znanosti zakoreninjena družbena stališča, iz katerih je nastala tudi zakonodaja, ki dejansko zagotavlja enake pravice vsem (za razliko od naše).

mtosev ::

geji se lahko v izraelu normalno poročajo.mislim,da enako velja tudi v italiji
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

salex ::

jype je izjavil:

Ampak če ne bomo kmalu izenačili pravic istospolnih in se znebili ksenofobije in rasizma, ne bomo dolgo na vrhu.


Mah, to za istospolne je dober primer kapitalizma, ko se 95% ljudi skos krega kako bolj razvit je narod če ni rasizma pa, da so geji vredu, ko če tako pogledaš se to tiče manj kot 5% ljudi, namesto, da bi se ubadali s čim kar zadeva več ljudi. Ampak to me niti nebi jezilo če ne bi bilo več primerov ko se gre o kakšni stvari, ki se tiče 5% ljudi (ali več) in je lahko celo bolj pomembna ampak, tam so pa vsi tihi in jim je vseen.

jype ::

mtosev> geji se lahko v izraelu normalno poročajo.mislim,da enako velja tudi v italiji

Misliš sicer narobe, ampak nič za to.

salex> ko če tako pogledaš se to tiče manj kot 5% ljudi, namesto, da bi se ubadali s čim kar zadeva več ljudi.

Vprašanje ni, koliko ljudi se tiče. Računalniki so se leta 1986 tičali manj kot 1% ljudi, pa je bilo kljub temu zelo narobe, da je bil uvoz z zakonom kar prepovedan.

ThinkPad ::

...torej lahko pričakujemo, da bodo v prihodnosti prevladovali geji.. :))

jype ::

ThinkPad> ...torej lahko pričakujemo, da bodo v prihodnosti prevladovali geji..

Od kod ti takšna ideja?

ThinkPad ::

iz one računalniške, ko smo iz 1% prišli na skoraj 100%.

mtosev ::

SLOVENIJA stoji kr dobro tukaj:
Homosexuality legal: Yes (for men since 1977, never illegal for women)
Equal age of consent: Yes
Anti-discrimination laws: Yes (in employment since 1998)
Same-sex marriage(s): No
Recognition of same-sex couples as registered partnerships: Yes (since 2006)
Joint and step adoption by same-sex couples: No
Gay men and women allowed to serve openly in the military: Yes
Right to change legal gender: Yes
MSMs allowed to donate blood: No
Commercial surrogacy for gay male couples: No
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jype ::

mtosev> SLOVNIJA stoji kr dobro tukaj:

Preslabo, da bi bila "full democracy".

mtosev ::

niti ne. pol mi razloži zakaj niso francozarji Full democracy. slovenija je sfalila za par mest kar pa ni niti približno slabo

francija dosti bolj napredna država od slovenije
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

solatko ::

IceIceBaby - Če ti živiš bolje, to še ne pomeni, da se vsi počutimo in živimo bolje v tem skrpucalu od države.
V prejšnjem sistemu, so povprečno plačo dosegali delavci s 4. stopnjo izobrazbe - poklicne 3. letne šole. Nad povprečno plačo je dobivalo cca 60% zaposlenih.
Problemov z osnovnim preživetjem ni bilo. Večina tistih, ki so pokradli družbeno premoženje prejšnje generacije, se je šolala zastonj v takratnih režimskih šolah. Večina družboslovnih doktoratov je iz tem, kot so delavsko samoupravljanje, politična ekonomija SFRJ, družbenopolitični sistem, združeno delo, bratstvo in enotnost jugoslovanskih narodov.........., danes pa se predstavljajo, kot najbolj napredni strokovnjaki kapitalističnega sistema.
Kako stvari obvladajo se vidi vsak dan. Vidi se to na napredku države, položaju ljudi, pravicah državljanov, socialni varnosti, pravni varnosti in seveda na počutju in delovanju vseh politično - kriminalnega podzemja vseh nacionalnosti in barv.

80% delavnega prebivalstva živi veliko slabše, kot so živeli najslabše plačani delavci v bivšem sistemu. Še malo, pa bomo postali sužnjelastniška država, kjer lastniku sužnjev - delodajalcem, ne bo potrebno skrbeti niti za hrano, niti za prenočišče in niti za obleko, svoje lastnine ( v ukinjenem suženjstvu, so morali skrbeti vsaj zato, saj je vsak suženj koštal določen znesek, naši delavci pa so praktično zastonj v neomejenih količinah).

Dejansko pa je neki zadosti veliki manjšini, ta sistem prinesel veliko več, kot si zaslužijo, saj je samo rezultat tega, da so bili pravi čas, na pravem mestu in imeli dovolj jajc, da so legalno okradli slovenski narod, skupaj s pokojninsko blagajno.

Dejansko, napredek je viden.
Delo krepa človeka

salex ::

Z upanjem, da končam prehajanje te teme v vedno večjo debato o gejih bom podal še svoje mnjenje. Moti me to, da se sploh ubada z nečim takim, ko naj bi živeli v "svobodi", ki vsi pravite jo kapitalizem prinaša. Po mojem mnjenju se loh geji poročijo kokr hočjo to sploh neb smel bit vprašanje, ker smo "svobodni". Najbolj me pa mot to, da moja generacija misl kaj bodo zdej carji k bodo gejem dal pravico, ki bi jo že zdavni mogl met.

PRIMER:

Generacija mojega dedija je spravlja človeka na luno.
Generacija mojih staršev je dala čez hladno vojno.
A je*iga moja generacija se bori proti IDEJI, da se geji ne smejo poročvat med sabo.

amigo_no1 ::

Obe tvoji prejšnji generacija sta ravno tako bili proti temu, za kar se bori sedanja.

salex ::

amigo_no1 je izjavil:

Obe tvoji prejšnji generacija sta ravno tako bili proti temu, za kar se bori sedanja.

Ja, ampak zakaj ne mormo že tega zakona skoz dat (ne družinski zakonik ampak za poroke gejev mislim :P). Ena generacija sestavi raketo in pošlje človeka na luno, druga pa dela na tem, da bodo mel en list k bo gor pisal, da se geji lahko poročajo, k je itak enakovredno normalni poroki!

BALAST ::

Če ti ni to všeč, pa sestavi jedrsko bombo s katero boš razstrelil Luno.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

salex ::

BALAST je izjavil:

Če ti ni to všeč, pa sestavi jedrsko bombo s katero boš razstrelil Luno.

Nah, da nau pomote, men je vseen če gre moja generacija mim in ne naredi nič velikega, ampak zdi se mi pa brezveze, da mislijo, da je to če se geji lahko poročajo nevem kaj velikega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: salex ()

jype ::

mtosev> niti ne. pol mi razloži zakaj niso francozarji Full democracy. slovenija je sfalila za par mest kar pa ni niti približno slabo

Ker ne priznava enakih pravic istospolno usmerjenim (poleg tega da ima cel kup neumnosti v zakonodaji).

Zero0ne ::

jype je izjavil:

Ampak če ne bomo kmalu izenačili pravic istospolnih in se znebili ksenofobije in rasizma, ne bomo dolgo na vrhu.


Kaj imajo družbena vprašanja v zvezi z gospodarsko razvitostjo?
uname -o

jype ::

Zero0ne> Kaj imajo družbena vprašanja v zvezi z gospodarsko razvitostjo?

_Ogromno_.

ahac ::

80% delavnega prebivalstva živi veliko slabše, kot so živeli najslabše plačani delavci v bivšem sistemu.

Ja, mi smo doma imel stoenko pa v Avstrijo smo se vozil po hrano! Kwa smo bli to bogati...

jype: Orenk offtopic si.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

donfilipo ::

Generacija mojega dedija je spravlja človeka na luno.
Generacija mojih staršev je dala čez hladno vojno.
A je*iga moja generacija se bori proti IDEJI, da se geji ne smejo poročvat med sabo.


We will do it not because it's easy, but because it's difficult.
Je reku Kennedy pol so ga pa počl8-)

Ok. Na videz res izgleda veliko težje priti na Luno, kot narediti pravičnejšo družbo. Ampak NI!

Rušiti nevidne pregrade, ki jih naredi ustroj morale, podane z tisočletja starimi buklami in predsodki, brez da bi stanje še poslabšali, je po nekaterih SF-filozofskih doktrinah:)) predpogoj, da dobimo passport za vesolje.

Pomeni vesoljska federacija ne more dovoliti divjakom kot smo, v njihove odprte vode8-) Najprej se moramo izuriti iz opic v miroljubno in smotrno civilizacijo. Do tam pa še manjka.

Pa tudi realistično. Če smo sami. Divjaštvo in prevlada najmočnejšega se zdita opciji, ki sta vedno bolj no-go. Ker orožja in orodja, vedno bolj nevarna za cel planet, poseduje vedno več narodov in njih diktatorjev. Prej ali slej to vodi v major clash, v kolikor se seveda VSI ne civiliziramo.

Kako? E to je pa še za dodogovor:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

jype ::

ahac> jype: Orenk offtopic si.

Kako off-topic? V Jugoslaviji (družbeno bistveno bolj nazadnjaški državi) so bile osebne svoboščine podrejene "skupnemu dobremu" na veliko bolj absoluten način kot so danes.

Družbeni in gospodarski napredek en brez drugega ne moreta.

salex ::

mikic007 ::

Po jypovo bi gladko rekel, da je bila juga povsem zanic, ker doloceni narodi se zdaj zivijo v srednjem veku glede gejevskega vprasanja. Bo noter tudi kaj resnice, ceprav se zdalec ne bi pripisoval tako velikega pomena nekaksnim porokam, ki jih mimogrede vecina ze tako zavraca kot nekaj obsoletnega. To mi je v bistvu hecno, ce sedaj odprem temo o poroki, bo verjetno velika vecina popljuvala to anticno obliko skupnosti kot nekaj, cesar sedaj res vec ne rabimo, ampak isti ljudje bodo zahtevali, da se tudi geji lahko porocijo.

Uh, off topic, ampak zdaj pa zares.

Dolg se je Jugoslaviji odpisoval, hkrati je bila vmes se ogromna inflacija in zdaj smo pac bolj zadolzeni. Hkrati smo Slovenci zeleli rasi preko svojih zmoznosti, medtem ko za to nismo imeli niti osnovnih pogojev (komunisticne ostaline v obliki udbaskih financ in hecnega gospodarstva niso mogle ustvarjati toliko, kot smo porabljali).

Utopicno, ce bi Slovenija takrat startala skromno in delavno, bi sedaj imeli dejansko neprimerno boljse zivljenje, tako pa smo najprej prebarvali bajte, razdelili nepremicnine zastonj in vsakomur, kupili avte za vse, uvedli kulturo sopinga in dragih pocitnic ... in zagonili denar, ki bi ga mrali vloziti v prihodnost.

Ampak to se zdalec ne pomeni, da je bilo v jugi boljse, niti, da bi se lahko ohranila. Komur celo po taki moriji to ni jasno, je za specialista.

IceIceBaby ::

Na pogreb slabega klovna ne bi hodilo toliko delegacij!


Seveda hodijo. To je delo zunanje politike. Hodijo po pogrebih in kongresih.

Za Tita je vedel in ga čislal tudi pravi svetovni master klovn (in poznavalec a zelo desen:) Henry Kissinger, ki ga ni postavil med lutke z ogromno šapko. Ker je Tito Stalina poslal direkt u PM, kar ni upal noben ameriški predsednik!


To je podobno, kot če grem jaz s svojimi slabimi 170cm pred klub in 2 meterskega bouncerja pošljem v PM. Misliš, da me bo kdo vzel resno?

Mah, to za istospolne je dober primer kapitalizma,


Pomoje nimaš čisto razjasnjenih pojmov, kaj pomeni kapitalizem. Nima prav veliko skupnega z odločanjem o pravicah istospolnih.

IceIceBaby - Če ti živiš bolje, to še ne pomeni, da se vsi počutimo in živimo bolje v tem skrpucalu od države.


Še dobro, da nič od tega, kar si napisal ni res. Vse statistike kažejo precej drugačno stanje.
««
«
1 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socializem po ameriško (3): Foxconnova tovarna v Wisconsinu

Oddelek: Novice / Rezultati
4215673 (12417) FireSnake
»

Socialna pomoč in plomba na nepremičnino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13026124 (22291) Alubadar
»

odraščanje v socializmu¸ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10419279 (17032) Matako

Več podobnih tem