» »

tv kartica - izkušnje?

tv kartica - izkušnje?

musicfreak ::

Ali ima kdo kake izkušnje s temi tv karticami na usb pod 50 evrov? Ali to deluje enako dobro kot kaka kartica, ki jo je potrebno integrirat na matično? Recimo kaj takega:

http://www.mimovrste.com/artikel/268003...
http://www.mimovrste.com/artikel/268003...

Ali spremljanje tvja na računalniku enako obremenjuje računalnik kot če bi gledal film iz diska, ali bi računalnik bolj upočasnilo? Zanima me tudi ali bi s čem takim se slika gladko predvajali ali bi kaj štekalo?

Kenshin ::

Jaz imam eno generično (HDTV USB DVB-T) z eBaya in deluje več kot odlično.
Obremenitev procesorja je dejansko nižja, kot pa če primerjam z gledanjem filma z diska.

Edino ko vklopim snemanje oddaje poskoči obremenitev, pa še tedaj je nekje ~15%.

Najboljše pri vsem pa je, da me je ključek stal 9€ s poštnino. :))

floyd1 ::

Sem imel Gigabyte varianto (eno verzijo starejšo kot ta tvoja iz linka), pa sem jo po 2 dneh vrnil. Prvič, da sem naredil nekaj takega. Slab software, slab daljinec (sem že malo pozabil zakaj, a je bilo en kup nelogičnosti, nekatere stvari si moral še vedno narediti s tipkovnico, preden si lahko nadaljeval z daljincem), antena je lovila le na balkonu, pa še to je prekinjalo (slaba pozicija stanovanja v bloku, oddajniki na Pohorju, kamor jaz iz stanovanja ne vidim).
Mogoče pa sem samo preveč pričakoval.

todman74 ::

Tale USB "palčka" men deluje zelo dobro, edino kar sem ji "zameril", da je nisem mogel pognat v alternativnem Dvb Dream "programčku", pa sem se potem sprijaznil, ko sem opazil, da priložen Total Media 3.5 software deluje bolj tekoče, kot mi je kadarkoli v Dreamu....je pa res, da omogoča precej manj funkcij, med drugim ni tudi PIP.

Imam pa priklopljeno gor zunanjo anteno in mi lovi okol 20 programov, s priloženo antenco pa 0.

musicfreak ::

pa je možno na te kartice gor priklopit kabelsko tv? bi se dalo kak naredit da bi brezžično lovilo vse signale iz kabelske?

urbecar ::

Za kablesko rabiš DVB-C. Po možnosti pa še kakšno s podporo za Ci kartico. Iz neznanega razloga so DVB-C kartice precej dražje in je v končni fazi skoraj najbolje vzeti analogno kartico (če ti kabelski operater posreduje tudi analogni signal). Seveda pa slika preko analognega signala običajno ni primerljiva z digitalnim.

musicfreak ::

se pravi na ta monitor bi lahko kabelsko že priklopil brez da kupim tunerja?

http://www.mimovrste.com/artikel/265000...

pa obstaja kaj da nebi blo potrebno kabla vlečt iz sobe? kaka naprava da deluje podbno kot wi-fi?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVB-C pci kartica - Tv na računalniku

Oddelek: Zvok in slika
171596 (1519) NoXy
»

Katera programska oprema za DVB-T mpeg4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27564725 (22433) k4vz0024
»

TV tuner - sočasno gledanje enega in snemanje drugega kanala

Oddelek: Kaj kupiti
74515 (3436) sokel
»

TV Tunerji - Kako naj se odločim?

Oddelek: Zvok in slika
303420 (2853) zzan
»

POP TV in A KANAL sta danes začela z oddajanjem v 1. MUXU!

Oddelek: Zvok in slika
475789 (3989) Hardstyle

Več podobnih tem