» »

Nakup prenosnika

Nakup prenosnika

motovilec ::

Pozdravljeni!

V kratkem bi rad kupil prenosnik. Zelo pomembno mi je to, da se da dokupiti garancijo. Imam namreč slabo izkušnjo, saj mi je prenosnik Compaq po dveh letih in dveh mesecih za večno obstal (matična plošča + procesor sta šla ... v tri ...). No, hec je v tem, da sem imel garancijo zanj 2 leti in je hudič dva meseca predolgo delal :D.

Zdaj kupujem novega in moje finančne zmožnosti sežeje trenutno do kakšnih 600eur. Želel bi imet vsaj 15,6'' velik ekran, kolikor toliko dobro mašino in pa čim daljšo življenjsko dobo :D
Prosil bi vas za nasvete. Zaenkrat sem v reklami Harvey Norman naletel na HP-ja z Intel core i3 2,4 procesorjem, 8Gb RAMa in 500GB velikim diskom (model HP A1E63EA) in z originalnimi windowsi 7.

Zanima me kaj menite na to oz. kje bi bilo moč dobiti kaj boljšega, predvsem pa zaneslivejšega.
Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore.
Hvala in srečno!

LP

Zheegec ::

Zanesljivost bo v tem cenovnem rangu precej podobna... Mogoče se že dobi kakšen osnovni ThinkPad Edge, ampak nič pretresljivega... Bo kaj posebnega kar se tiče uporabe?

motovilec ::

Več ali manj vsakdanja raba: internet, MS office, filmi, glasba, kaka igrca pa tu pa tam uporaba modelirnika (solidworks, autocad), v glavnem nič pretresljivega. Kaj meniš, koliko več pa bi bilo potrebno odštet za kaj zaneslivejšega?

SLO_Matej ::

Če želiš zanesljivost, stran od HP-ja. ;)

Vzemi raje tega Asusa (Asus je že nekaj časa na vrhu lestvic zanesljivosti): http://www.ceneje.si//racunalnistvo/pre...

Dobiš i3 2330M, 8 GB DDR3 RAM-a, GeForce GT 540M 2 GB grafično kartico in velik (750 GB) ter hiter (7200 RPM) disk. Je pa 15,6", kot želiš. Windows 7 pa boš moral dokupiti.

shinko ::

Ta Asus ima 4GB Rama...

SLO_Matej ::

Na Ceneje.si je napaka, kar pa ni nič neobičajnega. Poglej specifikacije v katerikoli trgovini, kjer je na voljo (npr. tukaj, kjer je najceneje: http://www.partners.si/product_info.php... ) in videl boš, da ima 8 GB DDR3.

koyotee ::

briši
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Optimizacija prenosnika HP Z Book 15 i7

Oddelek: Strojna oprema
51450 (1279) Qushaak
»

Pregrevanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
386951 (5953) MasterTade
»

kupujem nov prenosnik, predlogi...

Oddelek: Kaj kupiti
11933 (720) augustini
»

Kupujem laptop

Oddelek: Kaj kupiti
6857 (688) 5er-->

Več podobnih tem