» »

Nod32 ali Microsoft security essentials

Nod32 ali Microsoft security essentials

SkyEye90 ::

Nekaj časa sem uporabljal antivirusni program NOD32 Antivirus, nekaj časa pa brezplačni Microsoft security essentials. Trenutno pa se odločam, pri katerem naj ostanem in zato prosim za vaša mnenja ZA oziroma PROTI (kakovost, varnost, obremenitev računalnika, izkušnje). Hvala :)
  • spremenil: SkyEye90 ()

DragonHeart ::

če imaš kupljeno licenco nod32, uporabljaj tega... drugače boš denar vrgel stran. Če nod32 nimaš in premišljuješ o nakupu.....pa je vseeno če uporabljaš MSE, saj je brezplačen antivirus dovolj za zaščito sistema.

Če pa si uporabljal piratski nod32 pa niti ne premišljuj ampak uporabljaj legalen microsoft security essentials.

ps.: ja, vem da se da pri nod32 uporabljati tudi legalne trial serijske ki potečejo vsak mesec. Vendar dvomim da se ti da s tem mučit nonstop.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Jaz navadno nameščam MSE. Je brezplačen, ponuja dovolj dobro zaščito in ne teži uporabnikom.

SkyEye90 ::

Sem imel licenco, moral bi jo obnovit, pa ravno o tem razmišljam, če se sploh splača.
Ko sem imel NOD32 mi je sem ter tja javilo kakšen virus, MSE pa v bistvu nikoli, zdej a ga res ni blo al pa toliko manj zazna nevarnosti? Kaj pa obremenitev sistema pri MSE, kako se vam zdi?

DragonHeart ::

jaz vedno uporabljam brezplačne antivirusne programe...ali pa mogoče kar dobim ob siolu, saj je tisti tudi kao brezplačen. Minimalno 25 eur za antivirus ne plačam nikoli.

mse je neznaten kar se obremenitve sistema tiče. Kar je bilo okuženo in sem vedel da je okuženo je zaznal.
Sicer sem nekaj časa uporabljal avast vendar sem ga zamenjal za MSE...saj slednjemu nič ne manjka v bistvu.

Če bi bil rad res varen, brskaj po internetu v virtualki :D

Zgodovina sprememb…

SkyEye90 ::

Da ne odpiram nove teme, Advanced SystemCare ali CCleaner?
Do sedaj sem bil zadovoljen z ASC, ampak me moti navlaka poleg free programa, neki uninstallerji itd.
Katerega uporabljate, ste zadovoljni?

VelikiTun ::

CCleaner. Ni sicer najbolj temeljit, vendar večino stvari počisti.

opeter ::

Še en glas za CClenar. Imaš pa še brezplačni Comodo System Cleaner, čeprav so s slednjim nekateri imeli težave. Jaz jih do zdaj nisem, ampak imam občutek, da se je razvoj programa nekako ustavil. Žal.

Je pa Comdojev Programs Manager zanimiva alternativa zastarelemu Revo Uninstallerju (tukaj mislim na brezplačno verzijo, ne na plačljivo).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

DragonHeart ::

vsekakor ccleaner. Advanced SystemCare sem nekaj časa uporabljal vendar mislim da je program kot tak navlaka. Stalno teče v ozadju, stalno hoče nekaj delat tako da že s tem jemlje nekaj resousov. Poleg tega se mi je zdelo da je sistem po uporabi ASC deloval precej slabo...kot da bi program odstranil še kakšno reč ali izklopil kak servis/proces ki ga ne bi smel.

jaz z asc niti približno nisem bil zadovoljen.

Vsekakor uporabljam le še CCleaner in vgrajen defrag od win7. Manj navlake kot imaš na računalniku, lepše bo delal. Program kot je ASC, je po mojem mnenju navlaka saj
a) program niti ni majhen, za delovanje rabi kar nekaj procesov in pač zasede prostor na disku
b) žre resource
c) stalno teče v ozadju
d) preveč dela je da ga skonfiguriraš, da dela to kar bi uporabnik rad.

ccleaner poženeš ko rabiš in pozabiš nanj. Nobenega konfiguriranja ne rabiš.

Zgodovina sprememb…

VelikiTun ::

DragonHeart je izjavil:

ccleaner poženeš ko rabiš in pozabiš nanj. Nobenega konfiguriranja ne rabiš.
No, pred prvim zagonom je pametno izbrati stvari, ki jih želiš ali ne želiš čistiti.

SkyEye90 ::

Hvala za mnenja, bom preizkusil CCleaner :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491621469 (20207) mat xxl
»

Kater antivirus ?

Oddelek: Programska oprema
362702 (781) solatko
»

Zaradi antivirusnega programa stalno zaseden CPU 99% (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5212290 (11018) solatko
»

Najboljši antivirusni program, kateri? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11359615 (45415) d4vid
»

BitDefender onesposobil računalnike, uporabniki terjajo odškodnine

Oddelek: Novice / Varnost
286575 (4682) st0jko

Več podobnih tem