» »

Zoran Vaskrsić zaradi dolga ob hišo

Zoran Vaskrsić zaradi dolga ob hišo

««
24 / 34
»»

VelikiTun ::

Eto, nova priložnost za zaslužek. Sodelovanje na dražbah in upanje na "ponudbo".

djordjevic ::

Zato pa je praviloma treba položiti neke vrste aro, preden se dražbe sploh udeležiš. Drugače bi imeli na njih nepregleden kup takih kekcev.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Go-ahead ::

Keyser Soze je izjavil:

A bi jo kupil za tak denar?

Sori, sam tista bajta ni baš nekaj od lepote, lokacija je še malo manj od tega, plus bivši lastnik je nepredvidljiv oz. ima lahko kakšne čudne biznise. Nič od tega ne viša cene.

Skratka. Jaz bi dvakrat pomislil, če bi šel dražit takole hišo.



Jaz verjetno tudi ne, očitno pa je vsaj enemu ustrezala.

BlueRunner ::

St235 je izjavil:

Ne dobesedno tako, ampak ja, če bi tokom postopka poravnal dolg, bi bila dražba ustavljena.

Plus to, da bi bila položnica nekaj tisoč EUR, ker je bila k prvi pridružena še ena terjatev iz naslova nekega izgubljenega sodnega postopka. Pač po enostavni logiki, da če ni možno rubiti 100 EUR, potem tudi ni možno rubiti 1000 EUR.

Ne bi pa bilo v položnici hipoteke. Če se nepremičnina ne bi prodala, tudi hipoteka ne bi zapadla v takojšnje plačilo.

PaX_MaN ::

St235 je izjavil:

Mislim, daje hotel povedat, da je strošek novogradnje parcela + 100k€. Če je recimo zazidljiv parcela v Litiji tam okoli 70€ na kvadrat potem ti je hitro jasno, kako precenejno je pričakovanje 140k€za staro bajto.

Državni uradniki so jo recimo ocenili na 119.335€.
(Nisem sicer zihr, če je taprava - to je bajta, na kateri domuje SIJAJ, ZORAN VASKRSIĆ S.P. )

St235 ::

Okapi je izjavil:

Sploh tista o "tipih ki te obstopijo" na drazbah zmaga.
Jebiga, če te pa res. Je tudi Lakotnik potrdil, da pridejo in ti ponudijo keš, da greš domov. On temu sicer reče poslovna transakcija, kdo drug pa ima za tak vpliv na "trg" kakšen drug izraz.

Druga stvar, ki vpliva na nižjo ceno, doseženo na dražbah, so plačilni pogoji, ki so pri sodnih dražbah precej strožji (predvsem krajši) kot sicer na trgu.

O.


Sam to nima nobene veze z tvojo osnovno izjavo. Če je za nepremičnino zanimanje potem se potencialen kupec ne bo pustil odpravit z 1000€. Mrhovinarji, ki tako ponudbo sprejmejo so tako ali tako tam samo za gužvo delat in v nobenem primeru ne bodo kupili nepremičnine.

PaX_MaN je izjavil:

St235 je izjavil:

Mislim, daje hotel povedat, da je strošek novogradnje parcela + 100k€. Če je recimo zazidljiv parcela v Litiji tam okoli 70€ na kvadrat potem ti je hitro jasno, kako precenejno je pričakovanje 140k€za staro bajto.

Državni uradniki so jo recimo ocenili na 119.335€.
(Nisem sicer zihr, če je taprava - to je bajta, na kateri domuje SIJAJ, ZORAN VASKRSIĆ S.P. )



Sam pojma ocenjena vrednot in tržna vrednost sta pa popolnoma nedoumljiva pa 1000x razložiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

BlueRunner ::

Aston_11 je izjavil:

To je res. 1x sem bil na dražbi in sem dobil tako ponudbo od nekih tipov.

Matr, jaz bi tudi. Daš polog, pobereš keš in dobiš nazaj polog. Koliko je to prepračunano? 500 EUR prihodka iz naslova 20 dni vezave 10.000EUR ne da bi v startu sploh imel kakršen koli namen kupiti nepremičnino? 50% letna obrestna mera?

No. Če pa bi imel namen kupiti in dražiti, kaj pa pol? Se bi mi kaj zgodilo? Se je sploh že kdaj komerkoli karkoli zgodilo, če je takšne loleke preprosto ignoriral?

Karaya 52 ::

Okapi je izjavil:

Sploh tista o "tipih ki te obstopijo" na drazbah zmaga.
Jebiga, če te pa res. Je tudi Lakotnik potrdil, da pridejo in ti ponudijo keš, da greš domov. On temu sicer reče poslovna transakcija, kdo drug pa ima za tak vpliv na "trg" kakšen drug izraz.

Druga stvar, ki vpliva na nižjo ceno, doseženo na dražbah, so plačilni pogoji, ki so pri sodnih dražbah precej strožji (predvsem krajši) kot sicer na trgu.

O.


Se vedno nisi podal boljse alternative, tako da vse skupaj zgleda kot udrihanje povprek pa se malo naokoli. Sicer oba veva kaj te zuli, ce se ti ze drugi pustijo zmanipulirati. >:D

Pithlit ::

Okapi je izjavil:

Druga stvar, ki vpliva na nižjo ceno, doseženo na dražbah, so plačilni pogoji, ki so pri sodnih dražbah precej strožji (predvsem krajši) kot sicer na trgu.

O.

Razen tega da moraš položit 10% are da te sploh zraven spustijo pogoji niso nič strožji kot na 'prostem' trgu. Daš 10% (ara, ki j dobiš nazaj če se bajta proda drugemu... drugače pa šteje kot polog), kupiš bajto, greš s pogodbo do banke po kredit (ali pa se iz žepa skeširaš, če imaš slučajno tisti 'drobiž') in plačaš preostanek. Kaj je tukaj ostrejšega od prostega trga meni ni jasno. Verjetno je to, u bistvu, jasno tebi... pa še kašnemu zmedencu ki nepremičnine (oz, kakšne druge mal dražje zadeve) ni nikoli kupoval.

Šmet, jaz sem za svojo bajto morala dati eno tretjino pologa! Banda ušiva od prostega trga!

Ergo... ne bluzi več. Vedno globljo luknjo si koplješ.
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

BlueRunner je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

To je res. 1x sem bil na dražbi in sem dobil tako ponudbo od nekih tipov.

Matr, jaz bi tudi. Daš polog, pobereš keš in dobiš nazaj polog. Koliko je to prepračunano? 500 EUR prihodka iz naslova 20 dni vezave 10.000EUR ne da bi v startu sploh imel kakršen koli namen kupiti nepremičnino? 50% letna obrestna mera?

No. Če pa bi imel namen kupiti in dražiti, kaj pa pol? Se bi mi kaj zgodilo? Se je sploh že kdaj komerkoli karkoli zgodilo, če je takšne loleke preprosto ignoriral?


Jaz sem stanovanje kupil prek javne dražbe. Sem se udeležil par dražb, kdaj tudi dobil kak € v žep, da je bilo za potne stroške. Sam v večini primerov so se še vedno 2-3 udarili in višal ceno. Tudi, ko sem kupil stanovanje je bilo tako. Cena je šla cc. 20% nad osnovno ceno. pol je pa un tip meni rekel, da nehal višat če mu dam 2000€. Sem pač ocenil, da blefira in sem ceno dvignil on me je še enkrat višal potem je pa odnehal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

BlueRunner ::

Go-ahead je izjavil:


Pravim samo to, da v kolikor bi imel prodajalec na razpolago več časa (2 leti) bi s prodajo dosegel bistveno višjo ceno. V tem času bi s ponudbo bilo seznanjenih bistveno več potencialnih kupcev, ki bi se lahko malce stepli med sabo na pravi dražbi.

Vprasljivo. Nekateri ze od 2009 cakajo, da bodp prodali drago placane nepremicnine po vsaj isti ceni, ce ze visji ne morejo. Pa se vedno nihce ne ve koliko casa bodo se cakali.

Prihodnosti se na trgu pac ne da napovedovati.

Mehmed ::

Po kok se minimalno visa? Pa kako to zgleda, a so pavze med drazbo ali bi kar tam pod mizo izvajali transakcijo?

St235 ::

Ponavadi se viša 500 ali 1000. Med dražbo so pavze. Samih ponudb se ne rabi skrivat, ker v osnovi niso nič nelegalnega, ne glede na to kaj Okapi trobi.

Okapi ::

in plačaš preostanek.
Ja, v 30 dneh od dražbe, drugače ti propade 10% polog. Če imaš keš na banki, ni problema (ampak s tem zmanjšaš potencialni trg na tiste, ki imajo keš), če se moraš še menit z banko za kredit, je pa časa hudo malo (in če zamudiš - bye bye 10%). Plačilni pogoji so na trgu precej prijaznejši.

Sicer oba veva kaj te zuli,
Ti se kar tolaži. Pač si nevoščljiv in privoščljiv, saj nisi edini, eni pravijo, da je to slovenska karakterna značilnost;)

O.

St235 ::

Ja, v 30 dneh od dražbe, drugače ti propade 10% polog. Če imaš keš na banki, ni problema (ampak s tem zmanjšaš potencialni trg na tiste, ki imajo keš), če se moraš še menit z banko za kredit, je pa časa hudo malo (in če zamudiš - bye bye 10%). Plačilni pogoji so na trgu precej prijaznejši.


Od kje si pa tole neumnost spet privlekel? Jaz sem se na bankah v naprej pozanimal za pogoje kredita tako, da sem okvirno vedel kako in kaj stvari stojijo. Ko sem kupil stanovanje pa sem šel na tri najbolj ugodne banke po konkretno ponudbo. V roku enega tedna je bila podpisana pogodba in v roku 14 dni kredit odobren. In to je to. Koliko časa pa misliš da trajajo postopki odboritve kredita?

Kako pa misliš, da zgleda ko na "trgu" kupiš nepremičnino? Da podpišeš pogodbo potem pa čez pol leta šele aro položiš?

Oprosti, ampak če živiš v kleti mamine hiše, potem nikar razlagat kako se kupuje nepremičnina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Keyser Soze ::

Okapi je izjavil:

i se kar tolaži. Pač si nevoščljiv in privoščljiv, saj nisi edini, eni pravijo, da je to slovenska karakterna značilnost;)

O.

Ti inu ostala gnada pod to karakteristiko ne zapadete. Kajneda. Skupaj z intelekti tipa Mazzini.
OM, F, G!

Karaya 52 ::

Okapi je izjavil:


Sicer oba veva kaj te zuli,
Ti se kar tolaži. Pač si nevoščljiv in privoščljiv, saj nisi edini, eni pravijo, da je to slovenska karakterna značilnost;)

O.


Imam svojo racunico, da bi si hranil zlobo med gledanjem puhtenja denarja v nepremicninskem balonu pa ne. Je pa res, da ne spostujem nepremicninskih spekulantov, ker druzbi nic koristnega ne dodajo, samo stalo delajo na trgu. Isto velja za rentarje, medtem ko so zaposleni super obdavceni, je bilo nekaterim preko Jazbinska omogoceno lagodno zivljenje ob renti. Tudi s temi se ne razumem najbolje. Ta diskrepanca je v nebo vpijoca in imo tudi delni razlog za stanje nasega gospodarstvo. Ce spobujas sedenje na renti, namesto dela... jah, potem dobis to podalpsko corbo.

Pithlit ::

Okapi je izjavil:

Ja, v 30 dneh od dražbe, drugače ti propade 10% polog. Če imaš keš na banki, ni problema (ampak s tem zmanjšaš potencialni trg na tiste, ki imajo keš), če se moraš še menit z banko za kredit, je pa časa hudo malo (in če zamudiš - bye bye 10%). Plačilni pogoji so na trgu precej prijaznejši.

Jah saj sem te opozorila da ne bluzi. Jaz sem rabila 2 dni da sem pri petih različnih bankah preverila ponudbe. Še en dan da sem zbarantala na najugodnejšo ponudbo. In v naslednjih 3h dneh so bile pogodbe podpisane in overjene ter prodajalec poplačan. Pa se je šlo za 100k. Torej od prve poizvedbe pri banki po plačila bajte... 6 dni.

Ti pa še kar iz riti ven vleci svije 'podatke'. Mene ne moti.
Life is as complicated as we make it...

Karaya 52 ::

Lol, lahko ponudi alternativo, namesto da si zmisljuje prepreke, zaplete in moze v crnih cotah. ;((

Okapi ::

Nobene alternative mi ni treba ponujati. Dokaz, da dražba (sodna še toliko manj) ni primerna za prodajo nepremičnin je preprosto to, da se praktično nobena nepremičnina tako ne prodaja. Če bi se tako res dosegle tržne cene, bi vsi na eni spletni strani objavili datum dražbe, pobrali 10% pologa od sodelujočih, ter začeli dražbo z izklicno ceno, ki bi bila polovico želene. Kupci bi se stepli zanjo in v enem dnevu bi prodali nepremičnino po tržni ceni. Verjetno so prodajalci nepremičnin nori, da ne uporabljajo tako preproste in hitre metode.>:D

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

VelikiTun ::

In tržna cena je po tvoje tista s prve dražbe - v konkretnem primeru 140.000€?

djordjevic ::

@Okapi: Tebi se torej zdi 'normalna cena' (z vštetim dobičkom, itak) za eno stanovanje v Celovških Dvorih s površino 140 m2 (od tega fakin 60 vetrolova) 600k evrov (nekoliko čez palec, ampak ne daleč proč)? Hej, jaz bi tudi prevajal za 40EUR na stran (kolikor pravijo na DZTPS, da bi moral iztržiti), but it rarely happens. Zadnje čase slišim, da je folk zelo zadovoljen že z 20 po strani. Kaj je zdaj tu 'realna' tržna vrednost?
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Tebi se torej zdi 'normalna cena' (z vštetim dobičkom, itak) za eno stanovanje v Celovških Dvorih s površino 140 m2 (od tega fakin 60 vetrolova) 600k evrov
A sem kje kaj takšnega napisal? Tržna (oziroma "normalna") cena ni niti tista, ki si jo izmisli prodajalec, niti tista, ki jo lahko dobiš, če moraš zadevo nujno prodati v pol ure.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Karaya 52 ::

Okapi je izjavil:

Nobene alternative mi ni treba ponujati. Dokaz, da dražba (sodna še toliko manj) ni primerna za prodajo nepremičnin je preprosto to, da se praktično nobena nepremičnina tako ne prodaja. Če bi se tako res dosegle tržne cene, bi vsi na eni spletni strani objavili datum dražbe, pobrali 10% pologa od sodelujočih, ter začeli dražbo z izklicno ceno, ki bi bila polovico želene. Kupci bi se stepli zanjo in v enem dnevu bi prodali nepremičnino po tržni ceni. Verjetno so prodajalci nepremičnin nori, da ne uporabljajo tako preproste in hitre metode.>:D

O.


Trzna cena za Okapia je stroski kredita+vzdrzevanje+davcne obremenitve+20% profit. :)) In kako bi po tvoje sodisce moralo prodajati stanovanja? Najeti agenta, ki bo iskal kupca, ki bo pripravljen placati x ceno? Ali se nepremicnin sploh nebi smelo rubiti? :)) Aj Okapi, kaj bi forum brez tebe. :))

P.S.: sicer pa mesas najboljso mozno koncno ceno, optimalno etc.

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

Ajde ... osebno podjebavanje in špekulacije niso argumentirana debata.
https://dolhar.si/

jrtjtejtt ::

Okapi pa ne ga srat no, še je čas da se častno umakneš. Malo krivin v oklepu, ampak drgač pa ni panike.

Seveda sodna dražba ni optimalen način prodaje bajte v NORMALNIH okoliščinah. Če pa vzadaj stoji dolg, je pa to vse prej kot normalna okoliščina.

St235 ::

Okapi je izjavil:

Nobene alternative mi ni treba ponujati. Dokaz, da dražba (sodna še toliko manj) ni primerna za prodajo nepremičnin je preprosto to, da se praktično nobena nepremičnina tako ne prodaja. Če bi se tako res dosegle tržne cene, bi vsi na eni spletni strani objavili datum dražbe, pobrali 10% pologa od sodelujočih, ter začeli dražbo z izklicno ceno, ki bi bila polovico želene. Kupci bi se stepli zanjo in v enem dnevu bi prodali nepremičnino po tržni ceni. Verjetno so prodajalci nepremičnin nori, da ne uporabljajo tako preproste in hitre metode.>:D

O.


Aleternative ne ponujaš ,ker jo nimaš, ker preprosto nisi dorasel tematiki.

In še 100x za vse, ki niso sposobni dojet enostavnega koncepta: stvar je toliko vredna kot je nekdo v danem trenutku pripravljen ponudit zanjo. In za konkretno hišo je bil na dan dražbe kupec pripravljen plačat 70.000€. Do tega, da so hišo morali prodati po relativno nizki tržni ceni pa je pripeljalo dejstvo, da je Zoki ignorira svoje obveznosti in sodišče ter ni hotel poravnat svojih dolgov. Tako je bil prisiljen hišo prodati po tržni ceni na nek določen dan in ne takrat ko bi njemu bolj ustrezalo.

Enako kot ne boš za avto dobil enake cene če ga boš prodajal pet mesecev ali če ga boš moral prodat v eni uri. Na tržno ceno namreč vpliva več kot samo neka ocenjena številka. In bolj kot si prisiljen nekaj prodajat v kratkem času slabše pogajalske pogoje imaš. Tako tudi trgovina ne more jogurta zadnji dan roka uporabe prodat po polni ceni.

In kar vsi tukaj pozabljate je, da je zadevo do absurda in do prisilne poravnave na točno specifičen datum prignal zoki sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mikic007 ::

Manjka se se nekdo, ki bo tezil, zakaj ni sodnica prodala bajte kar leta 2009, ko je bila situacija prodaje malenkost boljsa. Saj bi lahko predvidevala, da Zoki ne bo placal, pa tudi trg je predvidljiv in se ve, da gre navzdol. To bi bila se ena resitev za Zokija, za katero me cudi, da je nekateri se niso izvrgli ven. Vse ostale podobne absurde sem ze zasledil.

Okapi ::

Seveda sodna dražba ni optimalen način prodaje bajte
Ja, in škoda, ki jo ima zaradi tega prodajalec, je v primeru par sto evrov visokih dolgov nesorazmerna. In to je vse, kar poskušamo tu nekateri dopovedati. V civilizirani družbi se tatovom rok pač ne seka. Celo če ni čisto nobenega drugega mehanizma, ki bi tatu preprečil krasti.

O.

VelikiTun ::

V civilizirani družbi se s takimi primeri sploh ni potrebno ukvarjati.

BlueRunner ::

Okapi je izjavil:

Seveda sodna dražba ni optimalen način prodaje bajte
Ja, in škoda, ki jo ima zaradi tega prodajalec, je v primeru par sto evrov visokih dolgov nesorazmerna. In to je vse, kar poskušamo tu nekateri dopovedati. V civilizirani družbi se tatovom rok pač ne seka. Celo če ni čisto nobenega drugega mehanizma, ki bi tatu preprečil krasti.

Nesorazmerna je samo, če boš pokazal metodo po kateri se da natančno in zanesljivo v večini primerov to škodo ugotoviti.

Če tega nimaš, je škoda samo v "očeh opazovalca" oziroma nekaj, kar si nekdo lahko misli, ali pa tudi ne.

Ne vem pa od kje ti ideja, da je zasebna lastnina v civilizirani družbi nedotakljiva in nad pravico do pravnega sredstva in zaščito pravnega interesa. Hiša, na koncu dneva, ni pač nič drugega kot zasebna lastnina. Tisoči v Sloveniji živijo v najetih nepremičninah, nekateri tukaj tudi sveto trdijo, da je budala tisti, ki gre iskati kredit za nakup "lastne" nepremičnine. Torej hiša kot takšna očitno ni "človekova pravica", kar bi za del telesa, zdravje, svobodo ali življenje le težko trdil.

Okapi ::

Ne vem pa od kje ti ideja, da je zasebna lastnina v civilizirani družbi nedotakljiva in nad pravico do pravnega sredstva in zaščito pravnega interesa.
In kje kaj takega trdim?

Trdim samo, da v civilizirani družbi ne bi smeli uporabiti "linije najmanjšega odpora", če je škoda, ki pri tem nastane, nesorazmerna. Precej bolj civilizacijsko sprejemljiv ukrep v takem primeru je recimo zaseg plače, tudi cele, če je treba. Dolžniku da sodišče na izbiro - ali plača, ali hiša na dražbo. Če se dolžnik ne odzove, se mu zaseže plača. In to je to. In za to ne bi bilo potrebnih 4 let nategovanja in pošiljanju x obvestil, ampak bi bilo mogoče urediti v enem mesecu.

O.

Pithlit ::

Okapi je izjavil:

Nobene alternative mi ni treba ponujati. Dokaz, da dražba (sodna še toliko manj) ni primerna za prodajo nepremičnin je preprosto to, da se praktično nobena nepremičnina tako ne prodaja.

Click.

Okapi je izjavil:

Ja, in škoda, ki jo ima zaradi tega prodajalec, je v primeru par sto evrov visokih dolgov nesorazmerna. In to je vse, kar poskušamo tu nekateri dopovedati. V civilizirani družbi se tatovom rok pač ne seka. Celo če ni čisto nobenega drugega mehanizma, ki bi tatu preprečil krasti.

Kakšno škodo, točno, ima sodišče? Razloži.

Pa nehaj vlečt sekanje rok sm not k nima z ničemer nobene veze (in je bilo vse skuaj že enih 10krat prežvečeno).

To, da je prodaja nepremičnine zaradi par sto evrov dolga nesorazmerna... se vsi strinjamo. Ampak nekateri ne pozabljamo da se to zgodi le kadar res ni druge možnosti. Je kar precej varovalk med obvestilom da ti bojo bajto rubli in dejansko prodajo.
Life is as complicated as we make it...

djordjevic ::

@Okapi: Dobro trolaš*, nimaš kaj.

*Kot da ne bi vedel, da je tip skrival denar in vredne reči kot kača noge.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Če bi res skrival denar in vredne stvari, mu ne bi zasegli hiše, ker je ne bi imel napisane na svoje ime.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Pithlit ::

Okapi je izjavil:

Trdim samo, da v civilizirani družbi ne bi smeli uporabiti "linije najmanjšega odpora",

8 obvestil o izvršbi, dvakratni obisk rubežnika in dve vabili na dražbo _tvoje_ bajte (v štirih!!! letih) je zate "linija najmanjšega odpora?!? Pa kaj hočeš človek... da grejo sodniki najprej z glavo skozi arimarano betonski zid (bo dovolj odpora?)?

*edit* aja... pa vsi opomini o neplačilu s strani voka preden so sploh šli na sodišče tudi nič ne šteje...
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Okapi ::

To, da je prodaja nepremičnine zaradi par sto evrov dolga nesorazmerna... se vsi strinjamo.
Q.E.D.

O.

MadMax ::

Sama nesorazmerja, kakšna krivica....
Toliko časa, truda, skrivanja, prikrivanja... za ubogih 124EUR pa ni nesorazmerno? :))
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Pithlit ::

Okapi je izjavil:

Q.E.D.

Anede. Ti kar citiraj iz konteksta. Drugega ti niti ne preostane.
Life is as complicated as we make it...

Yossarian ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Ajde ... osebno podjebavanje in špekulacije niso argumentirana debata.


Pa še zašli so s teme;)
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

BlueRunner ::

Okapi je izjavil:

Trdim samo, da v civilizirani družbi ne bi smeli uporabiti "linije najmanjšega odpora", če je škoda, ki pri tem nastane, nesorazmerna. Precej bolj civilizacijsko sprejemljiv ukrep v takem primeru je recimo zaseg plače, tudi cele, če je treba. Dolžniku da sodišče na izbiro - ali plača, ali hiša na dražbo. Če se dolžnik ne odzove, se mu zaseže plača. In to je to. In za to ne bi bilo potrebnih 4 let nategovanja in pošiljanju x obvestil, ampak bi bilo mogoče urediti v enem mesecu.

S čemer si zelo natančno povzel kdo ga je 4 leta sral, se izogibal plačilu, prikrival prihodke in premično premoženje, ki se ga sme rubiti in zadevo lastnoročno pripeljal do točke, ko je prodaja nepremičnine postala sorazmerna.

Če pa imaš kakšne nove podatke o postopku, pa jih obelodani. Sicer pa si sam lepo navedel, da si želiš čisto vse, kar se je zgodilo natančno tako, kakor se je edino lahko zgodilo.

No. Ne čisto "edino". Verjetno obstaja še kakšen način, da se bi dalo zaključek še dlje časa prelagati.

Daedalus ::

Ja, in škoda, ki jo ima zaradi tega prodajalec, je v primeru par sto evrov visokih dolgov nesorazmerna. In to je vse, kar poskušamo tu nekateri dopovedati. V civilizirani družbi se tatovom rok pač ne seka. Celo če ni čisto nobenega drugega mehanizma, ki bi tatu preprečil krasti.


Tako nekak je, ja. Kot sem že enkrat napisal - za tistih kurčevih 124€, bi lahko rubežnik v spremstvu policije komot ograjo okoli bajte odmontiral. Pa bi bla stvar zaključena. Samo ajde... ni bilo volje za sorazmerne ukrepe, pravno mamo pa itak vse pokrito.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jrtjtejtt ::

Ograjo okoli bajte odmontiraval...pa kake mate vi?!? Kje vlečete te argumente. Kdo bo pa to ograjo prodajal in se zajebaval. Rubijo se reči, ki jih v momentu zabarantaš za vsoto dolga. Sj bi lahko tudi zelenico razrezali na trakove, jo zvaljali in potem prodajali dalje...čez kako leto bi že dobli denar.

Okapi - vsi ukrepi, ki si jih navedel so bili v igri. Pa NI ŠLO!

Ziga Dolhar ::

Ko gre za "odmontiranje" ali "odšraufanje" stvari, se že nevarno meji na nepremičninsko izvršbo.

Mimogrede - glede televizorja in ostalih stvari.

Predvsem se zarubijo stvari, glede katerih ni pripomb o obstoju
kakšne pravice, ki bi preprečevala izvršbo, in stvari, ki se dajo
najlaže vnovčiti. Pri tem je treba upoštevati tudi izjave navzočih
strank in drugih oseb.

(ZIZ 84/2)

Sodišče lahko pozneje na predlog dolžnika dovoli izvršbo na drug
predmet, kot je bil na predlog upnika zarubljen, če obstoji
precejšnje nesorazmerje med vrednostjo tega predmeta in višino
terjatve.

(ZIZ 84/3)

Dolžnik lahko v osmih dneh od vročitve sklepa o izvršbi predlaga,
naj sodišče dovoli drugo sredstvo izvršbe, ali naj opravi izvršbo na
drugi nepremičnini.

(ZIZ 169/1)

In o tem, da bi dolžnik lahko sam kupil nepremičnino:
187. člen
(Kdo ne more biti kupec)
Ne na dražbi ne pri neposredni pogodbi ne more biti kupec
dolžnik, sodnik, izvršitelj ali kdo drug, ki uradno sodeluje pri
prodaji. Kupec tudi ne more biti nekdo, ki po zakonu ne more
pridobiti nepremičnine, ki je predmet izvršbe.
https://dolhar.si/

St235 ::

Pod črto je torej resnica zelo enostavna. Zakon omogoča 10000 varovalk s katerimi lahko dolžnik prepreči, da pride do situacije kot se je zgodila. Sodišče je vodilo postopek ŠTIRI leta in dobesedno prosilo idiota, da nekaj naredi.

Šele po štirih letih popolne ignorance in nesodelovanja je prišlo do dražbe nepremičnine. Iže ko je dražba najavljena zakon spet dopušča možnost, da dolžnik zadevo razreši. In zoki niti v fazi, ko je bilo evidentno, da bo ostal brez hiše ni naredil NIČ.

Še več zadeva ni prišla v medije takrat ko je bila hiša prodana, ampak pole leta kasneje ko se je idiot le zavedel, da ga bodo čez dva tedna odnesli ven iz hiše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Daedalus ::

Ograjo okoli bajte odmontiraval...pa kake mate vi?!? Kje vlečete te argumente. Kdo bo pa to ograjo prodajal in se zajebaval.


Ja, le kdo se bo zajebaval, ane? Tak je verjetno mislil tudi on nesposobni rubežnik, ki ni bil sposoben za par € vrednosti nabrat. Svašta.

Predvsem se zarubijo stvari, glede katerih ni pripomb o obstoju
kakšne pravice, ki bi preprečevala izvršbo, in stvari, ki se dajo
najlaže vnovčiti. Pri tem je treba upoštevati tudi izjave navzočih
strank in drugih oseb.


Em, moj info pravi drugače. Rubežnik pride in pobere. Lahko tudi preveč pobere. In če slučajno zarubi nekaj v lasti tretje osebe, more nato ta tretja oseba dokazovati, da se je rubilo preveč. Zato si pač ob TV, pa magari še tako trdiš, da je od soseda.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Ziga Dolhar ::

Jezus, Daedalus. Tistle je copy-paste iz Zakona o izvršbi in zavarovanju.
https://dolhar.si/

Zheegec ::

St235 je izjavil:

Pod črto je torej resnica zelo enostavna. Zakon omogoča 10000 varovalk s katerimi lahko dolžnik prepreči, da pride do situacije kot se je zgodila. Sodišče je vodilo postopek ŠTIRI leta in dobesedno prosilo idiota, da nekaj naredi.

Šele po štirih letih popolne ignorance in nesodelovanja je prišlo do dražbe nepremičnine. Iže ko je dražba najavljena zakon spet dopušča možnost, da dolžnik zadevo razreši. In zoki niti v fazi, ko je bilo evidentno, da bo ostal brez hiše ni naredil NIČ.

Še več zadeva ni prišla v medije takrat ko je bila hiša prodana, ampak pole leta kasneje ko se je idiot le zavedel, da ga bodo čez dva tedna odnesli ven iz hiše.

Poleg Mercedesa si je tip omislil še belega BMW X6, kar se nikjer ne govori :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Daedalus ::

Jezus, Daedalus. Tistle je copy-paste iz Zakona o izvršbi in zavarovanju.


Sej pravim, da imam drug info. Pred nekaj časa so pač rubili eno podjetje, ki se med drugim ubada s prodajanjem kolokacije za strežnike. In kolikor mi je bilo razloženo, ni bila mala verjetnost, da kaka njihova stranka ostane brez serverjev, v kolikor se z ustreznimi dokazili pravočasno ne naslikaš tja. Rubežnik pač pride in pobere. Če mi dokažeš obratno, tudi prav.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

St235 ::

Imaš prav, se posipamo s pepelom. Zakonska določila so nična v primerjavi s tem kaj si ti slišal.
««
24 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rubež, čeprav sm v najemu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20529751 (23306) 49106
»

Rubež in osebni stečaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
519919 (7952) Zmajc
»

Kako preprečiti rubež? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7332752 (18054) Invictus
»

Odredba o prodaji nepremičnine

Oddelek: Loža
152708 (2367) Invictus
»

Ko ti davčna stopi na račun ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9524467 (6983) Mehmed

Več podobnih tem