» »

Zoran Vaskrsić zaradi dolga ob hišo

Zoran Vaskrsić zaradi dolga ob hišo

««
23 / 34
»»

BlueRunner ::

gendale je izjavil:

ne morem verjet da eni branite tega lopova

Eni branimo postopek, ki se je iztekel po črki zakona. Kar je vsake toliko prav osvežilno za videti. Lahko pa se pogovarjamo tudi o spremembi zakona, če kdo misli, da je preveč radikalen.

gendale je izjavil:

zarad takih mutnih poslov smo kjer smo

a vi bi njega branil

Ne njega, temveč proces po katerem je žal zaradi njegove lastne arogance prišlo do zelo slabih posledic zanj in za njegovo družino.

gendale je izjavil:

raj se vprašajmo kdaj bo naslednji najebal

Upam, da nikoli in to zaradi tega, ker bi vsi razumeli nauk, ne ker se bi zakon spreminjalo.

gendale je izjavil:

recimo

hilda, zidar, ..

Kazenski pregon != civilna odškodnina. Večini delavcev dolgujejo pravne osebe, ne oni osebno. To bo veljalo dokler se ne bo po črki zakona ugotovilo, da so izpolnjeni pogoji za spregled pravne osebnosti.

gendale je izjavil:

magar če jim organe zarubijo

Trgovina z organi je v Sloveniji prepovedana.

gendale je izjavil:

pa pocrka golazen

Smrtna kazen v Sloveniji ne obstaja.

Karaya 52 ::

Ze na prvih straneh bi bilo smiselno cepiti temo na problem Vaskotota in strah nepremicninskih trolov. Prvi imo sploh ni vec problem, drugo je pa problem nepremicninarjev, ki pogledujejo proti datumu druge drazbe celofskih dvorof. Se tretja se bo zgodila!

arnecan1 ::

BlueRunner je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

Takšno odločitev sem pričakoval, kar sem tudi že prej napisal in bi bil prijetno presenečen, če bi bilo drugače. Mene niso prepričali. Sodnica je pač dobila pomoč, ki je je od svojega ceha tudi javno zahtevala. Napisanega pa ni bilo nič takega, kar se že nismo pogovarjali.

Sedaj pa še navedi kje sem te narobe citiral, ko sem napisal, da si se tako ali tako že odločil, da je sodnica ravnala narobe, nadzor pa to lahko to tvoje stališče samo potrdi ali pa ne.

arnecan1 je izjavil:

"konkretnega primera seveda ne morem komentirati. Kar pa zadeva pojasnila te sodbe, bi vendarle rekel, da gre za bolezen vzhodnoevropskih pravnih sistemov: za neverjeten mehaničen pravni formalizem, kjer sodniki ne odločajo po zdravi pameti v kontekstu vsakega primera posebej, ampak mehanično vlečejo sklepe iz neke fiktivne enačbe. Skratka: sodnik mora imeti predvsem zdravo pamet in seveda pravno znanje. Nekdo, ki odloča mehanično, je slabši kot računalnik. To je sicer pravni formalizem, ki je značilen za vzhodnoevropske države. "

Naravnost iz ust nekoga, ki bi se ga dalo označiti tudi za šovinista, ki v istem pogovoru razglablja o tem, da je težava verjetno v pesticidih, ki zavirajo razvoj moških možganov. Vendar pa posebej poudari, da ni stvar feminizacije sodstva, kar si bi lahko kdo zmotno mislil pri njegovem opisovanju pomakljivosti moških sodnikov.


Pa kaj imaš ti z tem feminizmom? Si prav obseden z tem, kar iščeš izgovor za prepir. Pa to ne sodi na ta forum. Kar se pa tiče pesticidov, ja človek se je pač pridružil kar veliki skupini znanstvenikov in uglednih oseb, samo teorija se ni prijela med navadnimi ljudmi. Ampak veliko navadnih ljudi pa verjame, da Elvis Presley še živi in če to verjame npr. en zidar, ki ima velike reference ali mu ne boš pustil zaradi tega zgraditi hišo? Jimmy Carter je javno rekel, da je videl UFO, pa je bil izvoljen za predsednika ZDA. Veliko znanih oseb danes podpira teorije zarote za 11. september, pa to ne zmanjšuje njihove popularnosti. Nikdar se nisem poglobil v teorijo o pesticidih, zato tudi nimam svojega mnenja o tem, priznam pa, da sem nezaupljiv do njihove prevelike uporabe. Pesticidi so relativno nova stvar, ve se o njihovi škodljivosti, po drugi strani brez njih verjetno ne bi pridelali dovolj hrane za naraščajoče prebivalstvo. Ja kaj pa tisti butlji, ki plačujejo po 4-5 krat dražjo naravno hrano? Saj to so 2kratni norci potem , prvo verjamejo, da so pesticidi škodljivi, potem pa še plačujeo tako drago hrano, madona. Sicer pa, te stvari pa res nimajo nič z tem forumom. Res ne bi rad o tem govoril, me trenutno ne zanima, ni moje področje, nimam se namen v to poglabljat.

Jaz se nisem odločil, da je sodnica ravnala narobe, jaz to verjamem. Če si čital moje poste, veš vsaj približno moje poglede na življenje, takšen pač sem, v to verjamem, za boljši jutri za mene in tebe. Človek človeku človek, to zame ni samo fraza. Pravo pa si razlagam življensko, kot tudi pravi dr.Zupančič. Zakaj pa se nekatere sodbe vključujejo frazo v imenu ljudstva? Pravo je nastalo kot zbir običajev, olajšalo bi naj naše življenje, vsebovalo naj bi ŽIVLJENSKE STVARI, saj izhaja iz naših medčloveških odnosov, bilo naj bi LEGITIMNO, je skoraj KOT ŽIVA STVAR, ki se prilagaja novim običajem, novim generacijam , novim izzivom. Sodnik je človek, ne uradnik ali mašina, v katero vložiš podatke, pa dobiš razsodbo. Mogoče bo čez par let tudi stroj OPERIRAL ljudi, ampak ne vem, če jih bo lahko ZDRAVIL. ZA MENE JE SODNICA RAZSODILA SLABO, CELO NAPAČNO IN POROČILO ME NI PREPRIČALO. Ne vem, kaj si mislil z citiranjem o tem, da sem se že vnaprej odločil, ampak ja, prav si imel, če si sumil, da me poročilo verjetno ne bo prepričalo. Ni bilo v njem nič takega, da bi me. Ampak, če pa se pojavijo kakšni novi dokazi, ki moje razmišljanje kdaj postavijo na glavo, sem pa pripravljen priznati zmoto. Bi bilo kot pljunek vsem mojim besedam o načelnosti, če tega ne bi storil.

Mehmed ::

Joj model, dej drugic zacni debato s tem kar si zdej napisal.
Da te dam na mentalni ignore pa ne zapravljam casa.

arnecan1 ::

BlueRunner je izjavil:

Okapi je izjavil:

S takšno prodajo nepremičnine se dela škoda lastniku (ker ni dosežena prava tržna cena), kar ti je kristalno jasno, samo si ne upaš priznati, in narejena škoda je nesorazmerna dolgu, kar je vse, kar tule nekateri trdimo.

Prava tržna cena je najvišja cena, ki jo je nekdo v poljubno izbranem trenutku pripravljen plačati. Dražba je za ugotavljanje prave tržne cene zelo primerno orodje.

Če misliš flancati o nekih "poštenih" cenah in posledično nekih domišljijskih škodah, ki obstajajo samo v tvoji glavi, potem pa tudi OK. Ti bom pa tako rekel. Lahko sicer za nazaj z neko mero zanesljivosti ugotoviš katera je bila najvišja do takrat dosežena vrednost. Ne moreš pa na podlagi "past performance" napovedati ničesar o prihodnosti.

Ker tega ne moreš, je seveda kakršna koli v tvoji glavi izračunana škoda samo neka bujna domišljija, ki nima zveze z trgom, tržno ceno in dejansko vrednostjo nepremičnine.

Če pa lahko recimo na plus-minus 5.000EUR izračunaš kolikšna je po tvoje vrednost tiste hiše in to podkrepiš s kakšnim konkretnim dokazom, pa kar na plano s podatki in dokazi zakaj je tvoja ocena edina poštena vrednost. Verjamem, da bodo v društvu sodnih cenilcev in še kje tvoje inovativne metodologije nadvse veseli.


Tu bi samo pripomnil, da v tem primeru težko govorimo o tržni ceni, saj je sodišče uradno cenitev administrativno prepolovilo. Tako je delal Mao Cetung, ko je snoval skok v veliko sijano prihodnost, pa je umrlo ca. 45 mio ljudi. Tudi on se je igral z številkami na papirju, pa se ni v redu izšlo. Torej tržna cena bi bila, če bi bilo več kupcev, pa bi ceno dvigovali. Pa še tu se pojavi problem, ker večina pride na dražbo z mislijo in denarjem, da bo hiša stala 1/2 uradne vrednosti, pa potem hitro odstopijo od draženja, ko vidijo da se je cena začela dvigovati v nebo.

Torej, jaz bi bil previden, ko se govori o tržni ceni, ki pa je aministrativno znižana za 50%. To dvoje ne gre skupaj tako logično kot besedno. Tržna cena je, ko se država vtikuje v prodajo omejeno, torej da postaio ovir, kaj je pošteno, potem pa se prodajalec in kupci dogovorijo sami, odvisno pač od trenutnih gopspodarskih in tudi drugih dejavnikov, npr. političnega. Nikakor pa to ne sme biti administrativni ukrep določanja cene. To sigurno vpliva kaj naceno, vsaj minimalno ali ne?

BlueRunner ::

arnecan1 je izjavil:

Pa kaj imaš ti z tem feminizmom?

Ne jaz, nekdo drug, ki ga citiram.

arnecan1 je izjavil:

Kar se pa tiče pesticidov, ja človek se je pač pridružil kar veliki skupini znanstvenikov in uglednih oseb, samo teorija se ni prijela med navadnimi ljudmi. Ampak veliko navadnih ljudi pa verjame, da Elvis Presley še živi in če to verjame npr. en zidar, ki ima velike reference ali mu ne boš pustil zaradi tega zgraditi hišo?

Zmotilo bi me, če se bi mi za gradnjo hiše ponujal arhitekt, ki bi v svoj zagovor povedal, da je večina današnjih moških zidarjev deformiranih, med vrsticami pa namigoval na to, da ženske po logiki "problemov moškega zidarja" verjetno sploh ne morejo morejo biti zidarke.

Mojstri zidarji se ne izražajo na tak način. Se pa filozofi in poeti, to pa. Torej je besedilo najmanj filozofsko, če že ni v verzu. Zagotovo pa ni pravno. Ergo... citat, ki si ga do onemoglosti vlekel s seboj je lepa filozofija, ni pa to ocena dejanskega stanja podana s strani pravnika v vlogi pravnika.

arnecan1 je izjavil:

Jimmy Carter je javno rekel, da je videl UFO, pa je bil izvoljen za predsednika ZDA. Veliko znanih oseb danes podpira teorije zarote za 11. september, pa to ne zmanjšuje njihove popularnosti.

Pravi ni politika in tudi ne tekmovanje za mister universe.

arnecan1 je izjavil:

Jaz se nisem odločil, da je sodnica ravnala narobe, jaz to verjamem.Če si čital moje poste, veš vsaj približno moje poglede na življenje, takšen pač sem, v to verjamem, za boljši jutri za mene in tebe.

Lepo. Bo kakšen problem, če bom to moral še kdaj citirati namesto povzemati s svojimi besedami?

arnecan1 je izjavil:

Sodnik je človek, ne uradnik ali mašina, v katero vložiš podatke, pa dobiš razsodbo. Mogoče bo čez par let tudi stroj OPERIRAL ljudi, ampak ne vem, če jih bo lahko ZDRAVIL. ZA MENE JE SODNICA RAZSODILA SLABO, CELO NAPAČNO IN POROČILO ME NI PREPRIČALO.

Kakor si v enem preteklih zapisov formuliral ta stavek, se ga je bralo, kot da te bo prepričalo samo tisto poročilo, ki bo ugotovilo napačno ravnanje sodnice. Kar je nekako skladno s tem, da ti VEŠ, da je sodnica ravnala narobe.

Pravniki seveda nimajo pojma.

Filozofi ga imajo.

arnecan1 je izjavil:

Ampak, če pa se pojavijo kakšni novi dokazi, ki moje razmišljanje kdaj postavijo na glavo, sem pa pripravljen priznati zmoto. Bi bilo kot pljunek vsem mojim besedam o načelnosti, če tega ne bi storil.

No ja. Čez kakšnih 15 let osorej. Bomo videli, če bo ESČP to sploh želel obravnavati, in če da, kakšen bo rezultat. Bo to potem zate OK?

arnecan1 ::

Mehmed je izjavil:

Joj model, dej drugic zacni debato s tem kar si zdej napisal.
Da te dam na mentalni ignore pa ne zapravljam casa.


Kaj pa tebe žuli?. Dirkaču pač odgovarjam, da ni bil moj namen odpirati debate o pesticidih in feminizmu, o čemer mi nonstop nekaj govori. Saj, če si me dal na ignore, ne rabiš tega vsem razlagati, enostavno me več ne omenjaj v svojih postih. Jaz tebe nisem omenjal že v par postih, pa sploh nisem razmišljal o tem, da bi dajal na kakšen ignore.

BlueRunner ::

arnecan1 je izjavil:

Tu bi samo pripomnil, da v tem primeru težko govorimo o tržni ceni, saj je sodišče uradno cenitev administrativno prepolovilo.

Prepolovljena je bila izhodiščna cena na dražbi. Potem, ko zainteresirani kupci dražijo, prideš do konca dražbe ko ugotoviš tržno ceno. Razmerje med ponudbo in povpraševanjem.

Če je bil samo en kupec? Kaj pa vem. Morda bi že za 1€ višjo ceno odstopil, morda pa ne. Tega ne ve nihče.

Mao Zetung (毛泽东) non-withstanding.

arnecan1 je izjavil:

Torej, jaz bi bil previden, ko se govori o tržni ceni, ki pa je aministrativno znižana za 50%.

Samo izhodišče je znižano. Ravno taku tudi ne trdim, da je to edini pravi način ugotavljanja cene. Me pa zanima kateri bi lahko bil boljši.

Nekako tako kot vse v življenju. Vedno si lahko predstavljamo utopijo. Vprašanje je po katerem postopku se ji lahko najbolj približamo. Daj boljši recept, pa bomo videli koliko je v povprečju res boljši.

arnecan1 je izjavil:

Tržna cena je, ko se država vtikuje v prodajo omejeno, torej da postaio ovir, kaj je pošteno, potem pa se prodajalec in kupci dogovorijo sami, odvisno pač od trenutnih gopspodarskih in tudi drugih dejavnikov, npr. političnega.

Dražba je mehanizem kako hitro priti do zaključka po kateri ceni so zainteresirani kupci še pripravljeni kupiti nepremičnino.

arnecan1 je izjavil:

Nikakor pa to ne sme biti administrativni ukrep določanja cene. To sigurno vpliva kaj naceno, vsaj minimalno ali ne?

Še tretjič: na dražbi je določena izhodišča in rezervirana cena pod katero se ne sme prodati. Navzgor ta cena ni omejena. Če najdeš recept kako na kakršen koli način v večini primerov doseči boljši rezultat pri nakupu ali pa prodaji, na plano z njim.

Me pa konec koncev res zanima kako izgleda idealizirano pogajanje med prodajalcem in kupcem, kjer želi prodajalec iztržiti čim več, kupec pa plačati najmanj. Nekako imam občutek, da želiš za edino pravo ceno označiti tisti najvišji znesek, ki ga je prodajalec še pripravljen plačati. Kar je sicer lepo in prav, vendar pa ga prodajalec ne želi plačati in tudi ne poznam načina, kako boš iz njega na zanesljiv način izvlekel ta podatek in ga razkril kupcu. Telepatija je (zaenkrat) še no-go.

arnecan1 ::

Modri dirkač

No, potem pa je najbolje narediti zakon, da vsakdo, ko prodaja nepremičnino, mora znižati ceno svoje nepremičnine na 1/2. Kot izhodiščno ceno pa bil vzeli kar oceno, ki smo jo dobili od Geodetske uprave. Torej če je cena 100.000€, jo moramo pri prodaji obvezno znižati na 50.000€. Ampak, da zaščitimo prodajalca, pa morata biti vsaj 2 dražitelja, ki bosta vsaj enkrat dvignila ceno (pa upajmo, da ne za samo 1€). A je to potem tržna cena? Sliši se preprosto, mislim da bi dvignili prodajo nepremičnin za enih 2.000%, rešili bi nepremičninski balon, dvignili gospodarstvo, posnemali bi nas kar do Severne Koreje. Verjetno tam prvi, saj obožujejo admonistrativne ukrepe.

VelikiTun ::

Ne seri. Taki so pač pogoji javnih dražb. Upniku je v interesu, da dobi čim prej poplačan dolg. Sprva se poskusi z izhodiščno ceno na vrednoteni vrednosti nepremičnine, pozneje se spusti.
Jasno, lahko bi jo po 100% vrednosti poskušali prodati stokrat, kak upnik bi pa v tem času sam postal predmet dražbe.

BlueRunner ::

arnecan1 je izjavil:

Modri dirkač

No, potem pa je najbolje narediti zakon, da vsakdo, ... Verjetno tam prvi, saj obožujejo admonistrativne ukrepe.

Ne glede na tvoj sarkazem, še vedno ostaja neodgovorjeno vprašanje: ali imaš boljši recept od obstoječega? Če da, daj ga ven. Če ne, potem pa ne vem kaj točno bi rad. Dokazal, da tudi obstoječ ni popoln? Super, si dokazal. Ampak to ne pomaga nič in nikomur, če nimaš na voljo tudi česa boljšega.

Mehmed ::

arnecan1 je izjavil:


Kaj pa tebe žuli?.


Moti me, da sprva dajes vtis, kot da zgolj ne razumes zadeve pa koga se prime, da bi ti pojasnil.
V bistvu imas pa svoj zblojen pogled na pravo, povsem imun na logiko, argumente pa realnost, ce se kaka instanca bognedaj ne strinja z njim je pa itak pokvarjena.
Ne vem zakaj sploh furas debato, ce je edini ki lahko vpliva na tvoje mnenje escp. Skoda casa.

Invictus ::

Mislim da nekateri tukaj zagovarjajo pravno državo po svoji meri z neko kvazi zdravo pametjo.

Kar pa pravo nikoli ni bilo.

V pravu je tako da se zakone bere tako kot so napisani,m ne tako kot bi ti mislil da bi morali biti napisani. Zdrava pamet tukaj nima prava glasanja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pithlit ::

Okapi je izjavil:

Trg je bajto pohopsal za 70k in s tem ocenil da več ni vredna.
Sem povsem prepričan, da tudi sam dobro veš, da nakladaš.

O.

Sama precej dobro vem kaj je to tržna cena. To _ni_ cena po kateri jaz nekaj hočem prodati. To _ni_ cena za katero jaz mislim da se nekaj mora prodati. To _je_ cena ki jo je trg pripravljen 'požreti'.

Nakladaš kvečjemu ti. In to že par strani.
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

Če misliš, da je sodna dražba trg, lažeš sama sebi.

O.

nurmaln ::

Če misliš da Zoki ni mogel sam ponuditi višjega zneska na dražbi za "svojo" hišo, si Okapi.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

krneki0001 ::

Cena po kateri je človek kupil hišo je bila tržna. Toliko približno je vredna taka hiša. Če imaš zemljo, se danes 2 nadstropna hiša (90 do 100 kvadratov na nadstropje) z vsem razen notranje opreme postavi za 100k evrov z vsemi priključki in vsem kar paše zraven. Na splošno je trg precenjen in vsak misli, da bo dobil bogastvo za tistih ušivih par ceglov. Čas je da se to sesuje.

Komaj čakam, da bo NLB spustila cene celovskim dvorom na 1000 ali manj evrov za kvadratni meter. Ker ne bo dokapitalizacije, bo potrebno denar dobit drugje in bo treba stanovanja, ki jih ima v lasti prodat. In upam, da bodo s tem sesuli nepremičninski trg, pa da si bodo mladi lahko privoščili stanovanja po nižjih cenah.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

BlueRunner ::

Okapi je izjavil:

Če misliš, da je sodna dražba trg, lažeš sama sebi.

Če ni trg, kaj je potem? Dogovorna ekonomija? Plansko gospodarstvo? Nekaj tretjega?

krneki0001 je izjavil:

Cena po kateri je človek kupil hišo je bila tržna. Toliko približno je vredna taka hiša. Če imaš zemljo, se danes 2 nadstropna hiša (90 do 100 kvadratov na nadstropje) z vsem razen notranje opreme postavi za 100k evrov z vsemi priključki in vsem kar paše zraven.

Tudi strošek gradnje ne pove nujno kakšna je tržna vrednost. Isto število ciglov na isto dragi parceli - pa ti bo tista v centru Ljubljane zelo verjetno vredna veliko več kot pa tista sredi Kočevskega roga.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Mislim, daje hotel povedat, da je strošek novogradnje parcela + 100k€. Če je recimo zazidljiv parcela v Litiji tam okoli 70€ na kvadrat potem ti je hitro jasno, kako precenejno je pričakovanje 140k€za staro bajto.

Utk ::

Pithlit je izjavil:


Sama precej dobro vem kaj je to tržna cena. To _ni_ cena po kateri jaz nekaj hočem prodati. To _ni_ cena za katero jaz mislim da se nekaj mora prodati. To _je_ cena ki jo je trg pripravljen 'požreti'.

In koliko ČASA moramo dati temu trgu, da se odloči koliko je stvar vredna? 5 minut? 5 dni? 5 mesecev? 5 let? 50 let?
Čez čas bi se morda našel kupec za dvojno ceno, morda bi izginil še ta kupec za polovično. Kdo ve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

St235 ::

Tržna cena je to kolikor je nekdo pripravljen za nekaj plačat v danem trenutku. Če imaš čas lahko špekuliraš ali bo tržna cena višja ali nižja čez nekaj časa, če tega časa nimaš potem obvelja toliko kot je nekdo pripravljen plačat.

Konkretno je imel Zoki štiri leta časa za špekulacije koliko je kaj vredno in kako bo poplačal svoje dolgove. Glede na to, da se je zavestno odločil, da bo dolg poplačal z rubežen nepremičnine bi rekel, da je tudi sam vrednoti hišo na 70k, ali pa se je grdo vštel. V vsakem primeru pa je odgovornost samo in le njegova.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Utk ::

Potem ima jogurt v danem trenutku tržno ceno 0, ker ga že 3 minute ni nihče vzel iz police.

D3m ::

Utk je izjavil:

Potem ima jogurt v danem trenutku tržno ceno 0, ker ga že 3 minute ni nihče vzel iz police.


Imaš jih za polovično ceno pred pretekom roka.
|HP EliteBook|R5 6650U|

BlueRunner ::

St235 je izjavil:

Mislim, daje hotel povedat, da je strošek novogradnje parcela + 100k€. Če je recimo zazidljiv parcela v Litiji tam okoli 70€ na kvadrat potem ti je hitro jasno, kako precenejno je pričakovanje 140k€za staro bajto.

Je res, ampak zato sem pa rekel, da imaš enako vredni parceli. Ena bo pač ogromna, druga pa recimo komaj dovolj velika za tloris hiše. Pa boš še vedno fasal veliko razliko med stroškom realizacije in vrednostjo na trgu, če je vse skupaj bogu iza nogu.

Tega je bilo videti veliko pri ocenjevanju vrednosti nepremičnin. Eni so kričali kako ne more biti hiša vredna 100k, če se najdražje v vasi prodajajo po 40-60k. Kar tudi lepo ilustrira kakšen je problem "modelov vrednotenja" napram tržni vrednosti, ki se jo lahko realizira, je pa popolnoma podložna subjektivnim vtisom vseh kupcev. No, sodni cenilci kolikor vem naj ne bi ocenjujevali po občutku.

Utk je izjavil:

Potem ima jogurt v danem trenutku tržno ceno 0, ker ga že 3 minute ni nihče vzel iz police.

In kdo plača škodo, ko mu, neprodanemu, rok trajanja poteče?

Zgodovina sprememb…

mn ::

St235 je izjavil:

Tržna cena je to kolikor je nekdo pripravljen za nekaj plačat v danem trenutku. Če imaš čas lahko špekuliraš ali bo tržna cena višja ali nižja čez nekaj časa, če tega časa nimaš potem obvelja toliko kot je nekdo pripravljen plačat.

Konkretno je imel Zoki štiri leta časa za špekulacije koliko je kaj vredno in kako bo poplačal svoje dolgove. Glede na to, da se je zavestno odločil, da bo dolg poplačal z rubežen nepremičnine bi rekel, da je tudi sam vrednoti hišo na 70k, ali pa se je grdo vštel. V vsakem primeru pa je odgovornost samo in le njegova.


Tržna cena je cena za katero se kupec in prodajalec prostovoljno dogovorita. Tukaj prodajalec ni prodajal prostovoljno tako da ne moreš govoriti o tržnih cenah! Se pa strinjam, da se je tip grdo vštel in da je odgovornost samo in le njegova.

Utk ::

BlueRunner je izjavil:


Utk je izjavil:

Potem ima jogurt v danem trenutku tržno ceno 0, ker ga že 3 minute ni nihče vzel iz police.

In kdo plača škodo, ko mu, neprodanemu, rok trajanja poteče?

Ja trg :)
Tržne cene pač ni brez strinjanja prodajalca. Morda se ta jogurt prodaja noro dobro, ampak trenutno ga slučajno nihče noče, to še ne pomeni, da ni nič vreden.

BlueRunner ::

Utk je izjavil:

BlueRunner je izjavil:


Utk je izjavil:

Potem ima jogurt v danem trenutku tržno ceno 0, ker ga že 3 minute ni nihče vzel iz police.

In kdo plača škodo, ko mu, neprodanemu, rok trajanja poteče?

Ja trg :)
Tržne cene pač ni brez strinjanja prodajalca. Morda se ta jogurt prodaja noro dobro, ampak trenutno ga slučajno nihče noče, to še ne pomeni, da ni nič vreden.

Ampak osnovno vprašanje si že zastavil sam: koliko časa boš pa čakal na "najugodnejšo" ali pa tudi "najnižjo sprejemljivo" ceno? 5min ali 50 let.

Jogurtu rok trajanja poteče in potem strošek tako ali drugače požre trgovec, ki ga je postavil na polico in ga ni prodal. Lahko zaradi tega dvigne ceno drugim kosom ali pa drugim artiklom ter tako poskusi prenesti izgubo 100% stroška na koga drugega, ampak prodajalec, ki prodaja en kos nepremičnine tega pač ne more storiti.

Kdo po potem poravnal ta dolg oziroma strošek nakupa jogurta, če obstaja samo en tak jogurt za katerega si pri nabavi plačal, kolikor si pač plačal?

Ja. Kot je okapi rekel. Hiše niso salame. Če bi bile, bi bilo vse skupaj lažje in neučinkovitost bi posredno res plačal trg. Tukaj pa imaš trg, ki nima povratne zanke.

Utk ::

Bistvo je v tem, da je pri takem ubogem trgu brez veze govorit o tržni ceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Go-ahead ::

Običajno se hiša prodaja 2 leti. Šele v tem času se najde kupec, ki lahko plača normalno vrednost. Vse kar je hitreje je pod realno vrednostjo.

Poldi112 ::

Stvar perspektive. Jaz bi prej rekel, da če prodajaš 2 leti, potem prodaš po maksimalni in ne ravno realni ceni.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BALAST ::

V Ljubljani je 30 tisoč praznih stanovanj, mlade družine pa naj bi zaradi visokih stroškov odhajale v sosednje občine

Toliko praznih stanovanj, potem naj bi bile pa hiše še kaj vredne danes?
Če gledaš na hišo kot zlato palico za hipoteko si malce premaknjen, ker v resnici je samo skladovnica ceglov in kupček papirjev, ki pa jih stanovanjski balonček pri nas še vedno ohranja na muzejski vrednosti.

Realno gledano bi se povpraševanje dvignilo, če bi začeli načrtno rušit bloke, ne pa 3-5% znižanje cen nepremičnin. :D
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

St235 ::

In kaj ima to z konkretno temo? Zoki je imel več kot dovolj časa, da sam proda hišo ali pa da plača dolg.

BALAST ::

Nepremičnima, tržna vrednost, povpraševanje, dejstva o nepremičninskem trgu, itn.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Karaya 52 ::

Trzna cena je tista, ki je realizirana na trgu. Javna drzaba je transparenten nacin prodaje, koncna cena je pac maksimalna za x datum, torej najvec kar lahko trg v tistem trenutku prenese. Ce bi prodajali Matissovo sliko in ce je cenilec nebi cenil previsoko, bi bila prodana v prvem krogu. STFU jokice nepremicninske, nepremicnine so precenjene, shit hit the fan.

Okapi ::

Sem čisto prepričan, da se tudi sam dobro zavedaš, da je to, kar si pravkar napisal, navaden BS.

O.

Karaya 52 ::

Mislim, da ti je ze sredi debate zmanjkalo argumentov. Sploh tista o "tipih ki te obstopijo" na drazbah zmaga. Pa enacenje lastnistva nepremicnine in strehe nad glavo. Kriza je postavila nekatere stvari na glavo, nepremicnine niso svete, vrednost jim lahko pade. Se par mesecev pa bodo celovski dvori prodani s 50% popustom. Bajta v Litiji je uvertura, kaj caka neprodana zalogo oz. kaj se zgodi, ko moras v trenutku na trg plasirati nepremicno ali celo vec teh.

Zgodovina sprememb…

BALAST ::

Če bomo dopustili še nadaljne dokapitalizacije bank, bodo sanje o 50% popustih trajale do leta 2015.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

djordjevic ::

Ne, v nedogled, se bojim. ;(
No grave is deep enough to keep us in chains.

BlueRunner ::

Go-ahead je izjavil:

Običajno se hiša prodaja 2 leti. Šele v tem času se najde kupec, ki lahko plača normalno vrednost. Vse kar je hitreje je pod realno vrednostjo.

To pojasniš tako, da moraš čakati tudi dve leti in več, da trg izpolni tvoja pričakovanja. Lahko pa jih tudi ne. Prihodnosti ne moreš napovedovati.

Tudi v kontra smer velja enako. Hišo se lahko tudi kupuje 2 in več let. Šele v tem času se najde prodajalec, ki ne zahteva previsoke cene. Vse kar je hitreje, je precenjeno in ni vredno kupnine.

No, seveda pa tudi to ugotoviš, da je govora samo o čakanju, da se stanje na trgu (ponudba) uskladi s tvojimi pričakovanji.

Zato pa se govori o tržni ceni v nekem trenutku. Različni okoljski dejavniki spreminjajo razmerja med povpraševanjem in ponudbo, to pa se odraža tudi v tržni ceni posamičnih nepremičnin.

Karaya 52 ::

Sumim da so na oblasti rentarji. Imajo nekaj nepremicnin, kaksno prazno, zivijo od neobdavcenih najemnin in lupetajo o socialni drzavi. Folk najslabse vrste. To sklepam na podlagi odpora do davka na nepremicnine. Obremenitev nepremicnine bi morala biti za lastnike ista, ce nepremicno oddaja v najem oz. ce je prazna. Poenostavljen primer, za 50 kvadratov v centru Ljubljane lahko iztrzim 700€ najemnine, od tega bi si drzava vzela 100€. Ce je stanovanje prazno, bi isti lastnik drzavi vseeno placal 100€ na mesec. Tile spekulanti, ki harajo po nepremicninskem trgu delajo samo skodo. Nabijajo o premajhni ponudbi, stanovanja pa kupujejo na zalogo. Naj si omislijo drug nacin varcevanja ali plemenitenja premozenja. Zlato, delnice, s tem ne bodo delali skode. V tujini je davek cca. 1-3% na vrednost nepremicnine, teh 100EUR je zato precej realnih.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Go-ahead je izjavil:

Običajno se hiša prodaja 2 leti. Šele v tem času se najde kupec, ki lahko plača normalno vrednost. Vse kar je hitreje je pod realno vrednostjo.

Sem enkrat že podala zgodbico...

Bajtica ki sem jo jaz kupila se je prodala za 100k. Pa se ni prodajala 2 leti. Ampak okoli 2 meseca. Začetna cena je bila 152k. Pa se nikakor ni prodala pod tržno ceno. Ima 120m², z vso inštalacijo, en kup marmorja, nadstandardno zidana in izolirana, z notranjim prezračevanjem, bakrena streha.

Še ena bajtica ki jo je kupil znanec. Prodajala se je mal več kot pol leta. Za začetno ceno 350k. Prodala se je za 150k. Nikakor pod tržno ceno. 180m², z vso inštalacijo, montažna (tudi dobro izolirana), betonski korci na strehi.

Nobena od teh ni šla na kakšno dražbo.

Boste trdili da kupujemo bajte pod tržno ceno? Lepo vas prosim.

In ja, Okapi, do smrti bom trdila da je Vaskrsićeva bajta bila prodana po tržni ceni. Celo on sam je bil (2 krat!) vabljen na dražbo... pa bi jo lahko sam kupil za večji denar če že misli da je bila več vredna. Bolj kot tako fer si pa pri dražbi česarkoli zelo, zelo težko. Pa ne samo to. Vsa svetovna javnost je bila obveščena o dražbi najmanj 30 dni prej. Je pa na plečih upnika da naredi večjo reklamo, če hoče (sodišče ga o tej možnosti _mora_ obvestitit)... torej tisti ki zlivate žolč na sodišče zaradi 'premajhne' reklame lahko ta žolč sedaj preusmerite.

Lajnanje o raznoraznih krajah ne more it daleč... niti tisto o premajhni ceni. Vse, čisto vse javne dražbe so objavljene najmanj en mesec vnaprej. Večinokrat na več kot enem mestu. Če kupcev ni, jih pač ni. Ni pa to krivda sodišč in dražbenikov. Če je kupec samo eden... je pač trg omejen na tega enega kupca. In pač nepremičnine so taka stvar da kupcev ni ravno na pretek (tako kot za jogurte - smešna primerjava, mimogrede).
Life is as complicated as we make it...

5pellfire ::

Pithlit je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

Običajno se hiša prodaja 2 leti. Šele v tem času se najde kupec, ki lahko plača normalno vrednost. Vse kar je hitreje je pod realno vrednostjo.

Sem enkrat že podala zgodbico...

Bajtica ki sem jo jaz kupila se je prodala za 100k. Pa se ni prodajala 2 leti. Ampak okoli 2 meseca. Začetna cena je bila 152k. Pa se nikakor ni prodala pod tržno ceno. Ima 120m², z vso inštalacijo, en kup marmorja, nadstandardno zidana in izolirana, z notranjim prezračevanjem, bakrena streha.

Še ena bajtica ki jo je kupil znanec. Prodajala se je mal več kot pol leta. Za začetno ceno 350k. Prodala se je za 150k. Nikakor pod tržno ceno. 180m², z vso inštalacijo, montažna (tudi dobro izolirana), betonski korci na strehi.

Nobena od teh ni šla na kakšno dražbo.

Boste trdili da kupujemo bajte pod tržno ceno? Lepo vas prosim.

In ja, Okapi, do smrti bom trdila da je Vaskrsićeva bajta bila prodana po tržni ceni. Celo on sam je bil (2 krat!) vabljen na dražbo... pa bi jo lahko sam kupil za večji denar če že misli da je bila več vredna. Bolj kot tako fer si pa pri dražbi česarkoli zelo, zelo težko. Pa ne samo to. Vsa svetovna javnost je bila obveščena o dražbi najmanj 30 dni prej. Je pa na plečih upnika da naredi večjo reklamo, če hoče (sodišče ga o tej možnosti _mora_ obvestitit)... torej tisti ki zlivate žolč na sodišče zaradi 'premajhne' reklame lahko ta žolč sedaj preusmerite.

Lajnanje o raznoraznih krajah ne more it daleč... niti tisto o premajhni ceni. Vse, čisto vse javne dražbe so objavljene najmanj en mesec vnaprej. Večinokrat na več kot enem mestu. Če kupcev ni, jih pač ni. Ni pa to krivda sodišč in dražbenikov. Če je kupec samo eden... je pač trg omejen na tega enega kupca. In pač nepremičnine so taka stvar da kupcev ni ravno na pretek (tako kot za jogurte - smešna primerjava, mimogrede).

Vaskrsiću mislim da ne bi bilo treba kupovat lastne bajte na dražbi, oz tekmovat z drugimi dražitelji.
Dovolj bi bilo da bi prinesel plačano položnico za dolg 124€ + sodni stroški, in bi se dražba prekinila.
Bo pa znal to kdo drug 100% (Žiga ali Lakotnik) potrdit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5pellfire ()

Karaya 52 ::

Vasko je ze lanski sneg, povsem jasno je, da je slo vse po zakonu in da so bajto prodajali po najboljsi mozni metodi. Pithlit, nisi se imela opravka z nepremicninarji na forumu, ti povem da zidu prej karkoli dopoves, toliko da si prihranis dragoceni cas. Cudi me stevilo forumasev, ki so padli v to spiralo... kako drazbe niso kul? Obstaja drug nacin prodaje zasezenega premozenja? Seveda ne, nepremicninarji pa nabijajo dalje. Naj kaj predlagajo ali pa utihnejo.

St235 ::

5pellfire je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

Običajno se hiša prodaja 2 leti. Šele v tem času se najde kupec, ki lahko plača normalno vrednost. Vse kar je hitreje je pod realno vrednostjo.

Sem enkrat že podala zgodbico...

Bajtica ki sem jo jaz kupila se je prodala za 100k. Pa se ni prodajala 2 leti. Ampak okoli 2 meseca. Začetna cena je bila 152k. Pa se nikakor ni prodala pod tržno ceno. Ima 120m², z vso inštalacijo, en kup marmorja, nadstandardno zidana in izolirana, z notranjim prezračevanjem, bakrena streha.

Še ena bajtica ki jo je kupil znanec. Prodajala se je mal več kot pol leta. Za začetno ceno 350k. Prodala se je za 150k. Nikakor pod tržno ceno. 180m², z vso inštalacijo, montažna (tudi dobro izolirana), betonski korci na strehi.

Nobena od teh ni šla na kakšno dražbo.

Boste trdili da kupujemo bajte pod tržno ceno? Lepo vas prosim.

In ja, Okapi, do smrti bom trdila da je Vaskrsićeva bajta bila prodana po tržni ceni. Celo on sam je bil (2 krat!) vabljen na dražbo... pa bi jo lahko sam kupil za večji denar če že misli da je bila več vredna. Bolj kot tako fer si pa pri dražbi česarkoli zelo, zelo težko. Pa ne samo to. Vsa svetovna javnost je bila obveščena o dražbi najmanj 30 dni prej. Je pa na plečih upnika da naredi večjo reklamo, če hoče (sodišče ga o tej možnosti _mora_ obvestitit)... torej tisti ki zlivate žolč na sodišče zaradi 'premajhne' reklame lahko ta žolč sedaj preusmerite.

Lajnanje o raznoraznih krajah ne more it daleč... niti tisto o premajhni ceni. Vse, čisto vse javne dražbe so objavljene najmanj en mesec vnaprej. Večinokrat na več kot enem mestu. Če kupcev ni, jih pač ni. Ni pa to krivda sodišč in dražbenikov. Če je kupec samo eden... je pač trg omejen na tega enega kupca. In pač nepremičnine so taka stvar da kupcev ni ravno na pretek (tako kot za jogurte - smešna primerjava, mimogrede).

Vaskrsiću mislim da ne bi bilo treba kupovat lastne bajte na dražbi, oz tekmovat z drugimi dražitelji.
Dovolj bi bilo da bi prinesel plačano položnico za dolg 124€ + sodni stroški, in bi se dražba prekinila.
Bo pa znal to kdo drug 100% (Žiga ali Lakotnik) potrdit.


Ne dobesedno tako, ampak ja, če bi tokom postopka poravnal dolg, bi bila dražba ustavljena.

Okapi ::

Sploh tista o "tipih ki te obstopijo" na drazbah zmaga.
Jebiga, če te pa res. Je tudi Lakotnik potrdil, da pridejo in ti ponudijo keš, da greš domov. On temu sicer reče poslovna transakcija, kdo drug pa ima za tak vpliv na "trg" kakšen drug izraz.

Druga stvar, ki vpliva na nižjo ceno, doseženo na dražbah, so plačilni pogoji, ki so pri sodnih dražbah precej strožji (predvsem krajši) kot sicer na trgu.

O.

Aston_11 ::

To je res. 1x sem bil na dražbi in sem dobil tako ponudbo od nekih tipov.

Keyser Soze ::

Lahko se pa forka tale debata v novo ali obstoječo temo o trgu nepremičnin (če obstaja).

Namreč meni se tudi zdi precej pritlehno, da ljudje vpijejo da javna dražba ni pokazatelj realnih tržnih cen nepremičnin. Vsem je več kot evidentno jasno, da so cene nepremičnin že nekaj časa prisilno držijo na dolgoročno nevzdržni ravni. Ne vem, a se folk ne zaveda, da nepremičnina sama po sebi pomeni strošek in ima, tako kot skoraj vsaka stvar, svojo življenjsko dobo, ki niti ni tako zelo dolga, al majo dejansko tako veliko finančno rezervo, da si lahko privoščijo gnezdenje na kupu "mrtvih" nepremičnin?

Dokler se ne bo država zmigala v smeri "stimulacije" vsem tem lolekom, da se znebijo tega mrtvega kapitala, bomo imeli tole kar imamo. Na nepremičninskih portalih cene v oblakih, na javnih dražbah pa cene, ki so pol ali več nižje. Zato se pa tud folku zdi nesprejemljivo, da se nepremičnine prodajajo po tako nizkih cenah. Ker imajo fiktivne napihnjene cene že globoko vbite v podzavest.
OM, F, G!

Go-ahead ::

Pithlit je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

Običajno se hiša prodaja 2 leti. Šele v tem času se najde kupec, ki lahko plača normalno vrednost. Vse kar je hitreje je pod realno vrednostjo.

Sem enkrat že podala zgodbico...

Bajtica ki sem jo jaz kupila se je prodala za 100k. Pa se ni prodajala 2 leti. Ampak okoli 2 meseca. Začetna cena je bila 152k. Pa se nikakor ni prodala pod tržno ceno. Ima 120m², z vso inštalacijo, en kup marmorja, nadstandardno zidana in izolirana, z notranjim prezračevanjem, bakrena streha.

Še ena bajtica ki jo je kupil znanec. Prodajala se je mal več kot pol leta. Za začetno ceno 350k. Prodala se je za 150k. Nikakor pod tržno ceno. 180m², z vso inštalacijo, montažna (tudi dobro izolirana), betonski korci na strehi.



Pravim samo to, da v kolikor bi imel prodajalec na razpolago več časa (2 leti) bi s prodajo dosegel bistveno višjo ceno. V tem času bi s ponudbo bilo seznanjenih bistveno več potencialnih kupcev, ki bi se lahko malce stepli med sabo na pravi dražbi.

Keyser Soze ::

A bi jo kupil za tak denar?

Sori, sam tista bajta ni baš nekaj od lepote, lokacija je še malo manj od tega, plus bivši lastnik je nepredvidljiv oz. ima lahko kakšne čudne biznise. Nič od tega ne viša cene.

Skratka. Jaz bi dvakrat pomislil, če bi šel dražit takole hišo.
OM, F, G!

Truga ::

Aston_11 je izjavil:

To je res. 1x sem bil na dražbi in sem dobil tako ponudbo od nekih tipov.

Jaz bom kr zacel hodit na te drazbe. Nimam sicer dost denarja za hiso, ampak ce je to res bom kr hitr mel.
««
23 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rubež, čeprav sm v najemu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20529754 (23309) 49106
»

Rubež in osebni stečaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
519921 (7954) Zmajc
»

Kako preprečiti rubež? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7332752 (18054) Invictus
»

Odredba o prodaji nepremičnine

Oddelek: Loža
152708 (2367) Invictus
»

Ko ti davčna stopi na račun ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9524468 (6984) Mehmed

Več podobnih tem