» »

Hoh.de

Hoh.de

««
15 / 31
»»

fireX88 ::

ima kdo izkušnje z nakupom telefono iz hoh-a?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

metropolis01 ::

mene pa zanima kako poteka nakup komponent prek d.o.o. Ali je potrebno kja posebnega, kaj komplicirajo. Ali samo ko greš na spletno stran ko kreiraš uporabnika označiš da si podjetje in pri nakupu dodaš potrebne podatke davčna itd...

Gregor P ::

Če me spomin ne vara, je povsem brez komplikacij (torej kreiranje uporabniškega računa), le mislim da imaš manj plačilnih možnosti od potrošnika (samo prednakazilo na njihov račun in paypal); naj še kdo drug pove:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

metropolis01 ::

kako si pa pokrit pri temu naročilu. Če pol recmo dostavjo napačno robo al pa kej manjka od komponent?

Gregor P ::

To je pa sedaj druga zgodba, vsekakor generalno gledano nimaš pravic potrošnika (ker si podjetje), torej imaš krajše roke za pregled blaga oz. da javiš napako ipd. (pravice potrošnikov zate odpadejo). Pravila elektronskega poslovanja (E-commerce) pa veljajo tudi za podjetja (dolžnosti informiranja, potek sklepanja pogodbe itd.). Te stvari mislim da so evropsko usklajene.

Ne vem pa sedaj točno, če ima Hoh.de oz. nemška zakonodaja kakšne dodatne "garancije" za e-poslovanje s podjetji kar se reklamacije napak tiče?

Tukaj piše recimo naslednje:
3. Bei Unternehmern beträgt die Verjährungsfrist für Mängelansprüche bei neuen Waren ein Jahr ab Gefahrenübergang. Bei gebrauchten Waren sind Sachmängelansprüche ausgeschlossen. Bei unwesentlichen Mängeln stehen dem Unternehmer keine Mängelansprüche zu. Soweit Mängelansprüche bestehen bestimmt der Verkäufer die Art der Nacherfüllung.


Ampak take zadeve, da ti dostavijo kaj napačnega, ali pa da kaj manjka, bi po mojem morali nemudoma popraviti; vsaj če jim takoj javiš.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

frustratedas ::

Če ima kdo namen kaj naročevati na hoh.de (od cca. 15.12.2012 do 23.12.2012), se lahko zmeniva/zmenimo za delitev stroškov pošiljanja.
Kontakt na (frustratedas@gmail.com).

Lep Pozdrav,
Andrej

frustratedas ::

Vprašal bi še, ponesreči sem oddal naročilo (z nakazilom prek banke).. Kako ga prekličem ?

V bistvu sem zdaj poslal na njihov e-mail da bi preklical to naročilo, ampak mi še nič niso odpisali..

Gregor P ::

Domnevam, da na strani ni možnosti preklica (kot npr. na kakšnem amazonu)? Glede na to, da oni ne pošljejo dokler ti ne plačaš in si jim poslal pravočasno mejl ter imaš še vedno željo po nakupu (le z drugo možnostjo plačila), bi morali oni v ponedeljek zadevo rešiti v tvojo korist, naročilo razveljaviti, tako da boš lahko ponovno oddal pravilno naročilo (ali kaj podobnega - lahko jih za vsak slučaj tudi pokličeš v ponedeljek dopoldne) ... to da ti pa še niso takoj odgovorili je pa logično, danes je nedelja!!! Ne delajo v nedeljo, uradne ure na spletu so takrat kot so tudi običajne offline uradne ure (razen če piše oz. oni poslujejo drugače);)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Excalibrus ::

Kdo ve mogoče kak natančno poteka poslovanje na hohu? Ko ti oddaš naročilo in še NE plačaš, oni nabavijo robo? Ali začnejo nabavljati robo komaj ko je plačilo zaključeno?

Gregor P ::

Če mene vprašaš, ne naredijo nič dokler ne prejmejo plačila.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

d3esaly ::

Jaz sem naročil v ponedeljek zvečer ter nakazal preko banke. Danes sem jih klical in pravi, da je vse na zalogi razen napajalnika in, da pride v 2-4 dnevih ampak misli, da že jutri.

Ko sem naročal so bile tri komponente dobavljive v 2-4 dnevih, danes samo še ena.

Bomo videli, v vsakem primeru pa spet pokličem v petek...

Anney ::

Ne vem zakaj jih gnavite in kličete, s tem si posledično delate dodatne stroške, naročena roba bo definitivno prišla in nič prej nebo če 4x kličete, pošljejo, ko dobijo nakazilo in takoj ko so vsi izdelki na voljo.

d3esaly ::

Kličem zato, ker v primeru, da bi bilo kaj dalj časa nedobavljivo bi zamenjal za kaj drugega. Naročil sem celoten sistem za več kot 800€ in nočem čakati zaradi kakšnih ramov ali podobnega...

Če bi prebral temo bi videl, da so pri predplačilih na račun bistveno manj odzivni kot na paypal... Glede na to, da službeno sodelujem s tujimi partnerji vem, da je denar na računu na dan valute, ki ga določi banka in ne v treh ali petih dneh. In če je valuta današnji dan je danes denar na njihovem računu. Pač malo spodbude nikoli ne škodi...

Aja pa še neučakan sem po naravi...

Gregor P ::

Torej jaz si kdaj tudi sam sebi prenakažem denar iz enega na drug račun v tujini in običajno ta "potuje" iz Slovenije v neko drugo EU državo (članico Evroobmočja) tri dni (torej da se prikaže na mojem računu, da lahko posežem po njemu); ne glede na to kateri datumi mi pišejo ob samem nakazilu. Izjemoma je denar prišel tudi v dveh dneh; ne spomnim pa se, da bi kdaj bil na računu še isti dan (razen če seveda ne gre za kakšno nujno nakazilo ipd.):|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

metropolis01 ::

kaj si vzel....conf ?

d3esaly ::

Glede nakazila je tako, da ti imaš dejansko denar na računu kasneje kot je potrjena transakcija. V banki preverimo če je kakšna transakcija na naš račun v teku. Torej jaz ob devetih zjutraj že vem, da bo danes oziroma drug dan zjutraj denar na računu. Jaz sem nakazal 4.12. z valuto 5.12. Torej so oni, 5.12. lahko preverili ali je bilo res nakazano. Denar pa so dobili danes. Točno ob devetih zjutraj sem dobil mail, kjer hoh.de potrjuje prejem denarja.

Naročil pa sem naslednjo zadevo:

Gigabyte GA-Z77X-UD3H Z77 Sockel 1155 ATX DRR3
132,49 €*
Corsair 8GB KIT PC3-12800 DDR3-1600 CL9 Vengeance Low Profile
34,63 €*
Intel Core i5 3570K 4x3.40GHz So1155 Box Ivy Bridge
200,90 €*
Thermaltake SMART 650W/ 80PLUS Bronze / Cable Management
69,90 €*
Gigabyte Radeon HD 7950 WindForce 3X 3GB GDDR5
269,90 €*
Seagate Samsung Spinpoint 1000GB F3 (HD103SJ) ST1000DM005
64,70 €*

metropolis01 ::

odličn comp , si uzel kot fizična oseba ali prek ferme ?....tudi sam razmišljam o podobni sestavi...edino kar me muči je i5 3570k ali i7 3770k...100€ razlike...samo brez HT predvidevam da bo render time v AE in PPro bistveno daljši na i5tki.

d3esaly ::

Vzel sem kot fizična oseba. Glede hyper-threadinga pa ne bi veliko vedel... Za špile in multimedijo bo več kot dovolj i5, za kakšno tako delo kot ti rabiš pa mislim, da bo i7 boljši. Če pa bo boljši za 30% kolikor je višja cena pa ne vem...

mailer ::

Imajo nemci tudi kakšne novoletne popuste v spletnih trgovinah? Že brezplačna poštnina oz popust v višini poštnine bi bilo odlično.

L1nK ::

spet paypal errorji pri naročilu, do poskusa transakcije sploh ne pride, paypal sploh nič ne registrira

PrimozR ::

Mja, sem imel tudi jaz probleme, obenem pa še direktno s kreditno. Je šlo samo z direktnim nakazilom.

L1nK ::

mogoce mora biti paypal racun verificiran za plačila. naroćil sem v vrednosti 286€, sem zdaj dal verificirat paylpal account da vidim če bo potem šlo.

PrimozR ::

Imam verificiran PayPal, vsaj pomojem, probleme sem imel pa do zdaj samo na HOH-u. Oni so rekli, da jim vse deluje normalno. Kje je bil potem problem se mi pa ne sanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

L1nK ::

potem pa ne vem. imam pa še eno vprašanje glede mastercarda / NLB in paypala oz. limita na mastercardu. kartica je očetova, ker je jaz ne dobim zaradi premalega dohodka. na MC ima limit 950EUR, ki ga je aktiviral, ko je kupoval kolo na obročni način brez obresti. kakšen tip limita je sploh to, enkraten, ki se potem anulira oz. zmanjsuje ob odplačevanju nakupa (na izpisku pise limit potem pa je pripisana trgovina kjer je bilo kolo kupljeno), ali je to mesecni limit ali kako (itak moram poklicat, foter nima nobenega interesa, ceprav mu placujem vse transakcije). boji se interneta LOL.

pa dozdaj sem vse spletne nakupe (mesecno do 50EUR) opravljal brez problema, vecinoma steam in pa kredit za PSN sem kupoval na eni strani.

aja, se nekaj. pri verificiranju na paypal, ali pride tisti stirimesten code zraven varnostnega SMS po opravljeni preizkusni transakciji ali moras cakat en mesec na izpisek o poslovanju??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

fosil ::

Limit na mastercardu je običajno mesečni.
Sicer pa si zrihtaj viso electron pri abanki, ne rabiš nobenih prihodkov.
Tako je!

L1nK ::

lol ne, sem še v dolgovih pri njih ;)

connel ::

Potem pa pri banki Koper ;)

fosil ::

Potem pa nehaj nakupovat in najprej poplačaj dolgove.
S tem ko se jim izogibaš ti samo še naraščajo.
Ker vsak opomin in podobno zadevo ti mastno zaračunajo.
Tako je!

d3esaly ::

Dobra izkusnja...
Ker niso imeli vec narocenega napajalnika Thermaltake M650, so mi ponudili be quiet cm 630, ki je drazji. Poklical sem jih in po parih minutah smo se dogovorili da mi ga posljejo brez doplacila...

Super odnos.

medenko ::

Ne znajo vsi nemško :)

frustratedas ::

Danes ob 11ih sem svoje naročilo plačal prek bančnega nakazila.

Kdaj lahko pričakujem da bo pošta pri meni, glede na to da so bili vsi izdelki dobavljivi Takoj, razen enega (ki pa je dobavljiv v 2-4 dneh) ?
Vprašal bi še, ko mi poštar prinese paket na dom, ali sem mu dolžan še karkoli plačati ?

Hvala za odgovore,
Lp

Excalibrus ::

Majo support tudi v angleščini?

L1nK ::

Evo jaz sem tudi danes plačal predračun, pa je moja bančnica na nlb veselo zajebala in ni vnesla bestellnummer (pustila je prosti vnos) in še zatipkala se je pri imenu podjetja (habdy namesto handy LOL). sem že pisal na hoh.de podporo in razlozu situacijo upam da se ne bo zadeva prevec zavlekla ker bi rad dobu graficno pred prazniki. kura neumna. raje bi se samusedu za comp in naredu transakcijo mater.

fosil ::

Ime firme ni tako bistveno.
Pomembno je, da je številka računa prava.
Tako je!

L1nK ::

¸ime vem, samo manjka referenca oz. oni pravjo bestellnummer, oz. anwendungszweck. to zna bit problem. razen ce bodo dobro prebrali moj mail na podpori in dali naprej

Excalibrus ::

Pri meni, ko sem danes nakazal, je to vpisala kot vzrok nakazila, če sem prav razumel. To bi naj štimalo ne?

L1nK ::

ja to je vredu. pri meni ga ni nikjer. fml sami problemi pomojem se zna zavlect cez praznike js pa brez graficne pizda

Excalibrus ::

Najbolje je it na kako večjo mestno banko, kjer so kaki sposobni delavci. Jaz sem šel zjturaj najprej na eno lokalno in je uslužbenka bla cela panična ker ni znala razložit par x-ov v BIC kodi, sem se tam jebau z njo skoraj pol ure, nato pa šel popoldne raje v mb na banko in tam je bila zadeva rešena v dobrih 5min.

d3esaly ::

Support imajo v angleščini samo malo se ti podajajo v kolikor se ti oglasi nekdo, ki ne zna.

Brez sklica oziroma številke naročila bo kar problem. Ko dobijo nakazilo ti pošljejo email. Ti pa predlagam, da pokličeš, ker preko mailov bo vse zelo počasneje trajalo. Lastne izkušnje...

fosil ::

Verjetno bodo zadevo vseeno našli po znesku.
Tako je!

amigo_no1 ::

fosil je izjavil:

Potem pa nehaj nakupovat in najprej poplačaj dolgove.
S tem ko se jim izogibaš ti samo še naraščajo.
Ker vsak opomin in podobno zadevo ti mastno zaračunajo.

Ni mus ;((
NLB odpisal 25 mio € Merkuruju...


I tata bi sine, i tata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

L1nK ::

evo sem klical in je dejal na podpori, da bo verjetno problem, da naj storniram narocilo in se enkrat narocim, ja, kaj bo pa s tistim denarjem? verjetno misli da imam tisoce evrov na voljo da bom narocal kar v prazno in placeval. rekel je naj na banki naredijo drugo nakazilo, samo tega se ne da in denar je ze na njihovem racunu. bomo videli kako bo z obdelavo narocila in kaj bo rekla podpora na mailu.

Excalibrus ::

Kok pa stane en klic v nemčijo za support?

darkolord ::

Odvisn kok tajkuna si (kerga operaterja maš)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Excalibrus ::

Mobitel Džabest paket

L1nK ::

še kar dragi so klici v tujino t-2 ima od 15 do 5 centov tarife, interval je pa 1 sekunda.

mastno bom plačal za klic na podporo. zej sam še prek maila komuniciram

prasci

oin oink

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

L1nK ::

sam čak mal. ne vem a sem klical v mobilno al v stacionarno. če je slednje pol ne bo drago če pa prvo potem pa bo

d3esaly ::

Jaz sem klical iz Mobitela pa sem za 3 minute in 14 sekund plačal (oziroma firma bo) 1,17€... pomoje še davek upalijo na to cifro...

salekovc ::

Pa ja pokličeš preko kakšnega voip ponudnika, kot naprimer http://www.voipdiscount.com/ imaš na začetku nekaj minut free, ravno zadost da se zmeniš.
Če si pa kupiš za 10EUR pogovorov imaš pa prve tri mesece zastonj pogovore na vse stacionarne številke, na mobilne pa mislim da je okoli 10 do 30 centov, neglede od kje in kam kličeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: salekovc ()

L1nK ::

evo se je splačalo, so uspeli povezat naročilo in nakazilo tako da ne bo problemov
««
15 / 31
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DHL sledenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5710174 (612) kixs
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
806390510 (57107) Nwanko
»

Asus - garancija

Oddelek: Pomoč in nasveti
264000 (3066) Magic1
»

Kje kupiti dele računalnika?

Oddelek: Kaj kupiti
176430 (5755) KTr1sk
»

tuje spletne trgovine (hod.de) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8615006 (9470) lambda

Več podobnih tem