» »

Hoh.de

Hoh.de

««
10 / 31
»»

noob96 ::

Jaz imam pa en zaskrbljajoč problem :/
14.08. 2012 sem preko banke celje nakazal denar HOH.de. vse lepo in prav, včeraj pa pošljem email kako in kaj je z mojim naročilom in mi tip napiše da niso prejeli še nikakeršnega plačila. Sem šel še enkrat pogledal potrdilo o plačilu in so vse informacije pravilno napisane.
ali je možno da tako dolgo traja prenos denarja? banko odprejo šele v ponedeljek. Kakšne pravice sploh imam če oni ne dobijo denarja? mi ga je kdo dolžen povrniti, ali je tistih 150€ izgubljenih za večno? kako se sploh lahko to zgodi.
malo sem že paničen :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noob96 ()

bluefish ::

Počakaj do ponedeljka, še enkrat preveri pri hoh, nato pa se obrni na banko.

Zelnick ::

Do 3 dni traja, da dobijo plačilo. Ker je bil 15. praznik je najbrž šlo 16. komaj naprej. Kot je reko Blue počakaj, do ponedeljka. Če pa takrat nebo nič pa v torek na banko.
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

dwinxp ::

Jaz sem zadnjič naročil neke računalniške komponente. Zadevo sem plačal kar preko paypal, ki je sedaj tudi na voljo na njihovi strani. Naročilo je bilo izvršeno v ponedeljek in v četrtek sem že imel vse dostavljeno doma, tako hitro nisem še nikoli dobil dostavljeno, super trgovina.

Dr_M ::

Pa vzamejo kaj provizije, ce placas preko pp?

NejcSSD ::

dwinxp je izjavil:

Jaz sem zadnjič naročil neke računalniške komponente. Zadevo sem plačal kar preko paypal, ki je sedaj tudi na voljo na njihovi strani. Naročilo je bilo izvršeno v ponedeljek in v četrtek sem že imel vse dostavljeno doma, tako hitro nisem še nikoli dobil dostavljeno, super trgovina.


A je pri vseh artiklih pisalo SOFORT LIEFERBAR?

s51as ::

Dr M, ne paypal je brez provizije na hoh.
It's just me myself and I

killzone ::

Noob96, če si plačal tor 14.8 pomeni, da je tvoja banka plačilo izvedla vrjetno šele čet 16.8 zaradi praznika 15.8.
Nadalje na hoh.de pa so denar dobili šele v petek 17.8 ali pa bojo sprejeli šele v pon 20.8. Banke rabijo do tri dni da sprejmejo denar. Tistih 150€ ni nič izgubljeno, jaz sem nazakal tako kar konkretno več denarja čez 700€. Pa nisem bil nič paranoičen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: killzone ()

Mitch ::

Mene pa zanima kako je z uveljavitvijo garancije na hoh.de? Ali lahko pošlješ zadevo nazaj na njihove stroške? Koliko časa je potrebno čakati, da ti novo oziroma popravljeno komponento pošljejo nazaj?

s51as ::

Poslati moraš na svoje stroške, čakaš pa 3 dni da dobiš mail o odobritvi potem pa še 3 dni da dobiš nov izdelek.
It's just me myself and I

Mitch ::

Ok, hvala! Kakšen pa je strošek pošiljanja komponent v Nemčijo?

misek ::

Kolikor vidim je minimalna poštnina 6,90 EUR. To drži? Torej se za neke manjše samostojne nakupe ne splača?

LuGi ::

misek je izjavil:

Kolikor vidim je minimalna poštnina 6,90 EUR. To drži? Torej se za neke manjše samostojne nakupe ne splača?


To velja za nemcijo..

Versandkosten
Die Kosten für den Versand in die EU betragen 14,90 EUR inkl. 1kg Gewicht. Jedes weitere Kilogramm kostet 1 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

freesty ::

Takda, ce prisparas 10€ z nakupom v nemčiji se nekako ne splaca.

misek ::

LuGi hvala.

delavec44 ::

Ja, kot da vsako komponento vsaj 2x na garancijo pošljete :P

Drugače pa:
Navadno pismo
do 20 g (nazivna vrednost poštne znamke D) 0,44
nad 20 g do 100 g 0,77
nad 100 g do 250 g 1,98
nad 250 g do 500 g 3,76
nad 500 g do 1.000 g 6,54
nad 1.000 g do 2.000 g 10,61

basket ::

NejcSSD je izjavil:

to so bili artikli pri katerih piše SOFORT LIEFERBAR?


ja, izdelek je bil takoj dobavljiv. plačal sem prek PP, ni bilo nobene provizije. poštnina je znašala 15€. vmes pa je bil še praznik. tako da res pohvale!

amigo_no1 ::

noob96
Naše banke imajo v 99% primerih privzeto valutacijo 3 dni za ne-Slo (EU) (razen če doplačaš), kar pomeni da banka nakaže naprej šele po 3 dneh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Tilen ::

Glede na to, da ima Hoh.de po novem resnično celo možnost plačila s Paypal brez provizije, se mi zdi to ogromna prednost. Nič več UPN/SEPA in čakanja, da prejmejo denar. Mislim, da imamo nmovega zmagovalca, ker recimo Jakob ima grdo provizijo na plačila s Paypal, Mylemon pa sploh nima te možnosti. Upam le, da hoh.de obdrži ugodne cene.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

freesty ::

Kake cene pa ima hoh.de glede na druge nemške trgovine, ki pošiljajo samo znotraj države? Če kdo ve?

Dr_M ::

Odvisno kaj te zanima.
SSDji so precej ugodni, graficne kartice pa kar drage. Ostalo pa nisem gledal.

Gatsu ::

freesty je izjavil:

Kake cene pa ima hoh.de glede na druge nemške trgovine, ki pošiljajo samo znotraj države? Če kdo ve?


http://geizhals.at/eu/

Na tejle strani najdeš najugodnejšo ponudbo.

Jakob_X ::

Mitch je izjavil:

Mene pa zanima kako je z uveljavitvijo garancije na hoh.de? Ali lahko pošlješ zadevo nazaj na njihove stroške? Koliko časa je potrebno čakati, da ti novo oziroma popravljeno komponento pošljejo nazaj?


Jaz sem poslal kar direktno proizvajalcu. Sem dobil pokvarjen RAM (corsair) in sem kar direktno pri njih odprl RMA in poslal. V dveh tednih je bil nov paket ze pri meni.

Se mi ni dalo prek HOH.de, ker je trajalo nekaj dni da mi sploh odgovorijo kam naj jim posljem pokvarjen RAM. Si kar predstavljam da bi en mesec cakal da mi posljejo novega.

GPUpoweR ::

Pozdrav,

zanima me kje lahko vidim koliko ima posamezen izdelek garancije? Nabavil bom verjetno komponente za cel PC pa nisem nikjer zasledil, da bi bilo kej kaj omenjeno koliko je garancije.

Lp

fr4nc ::

Koliko jaz vem je na hoh.de vse 2 leti v garanciji, ali pač?

Lahko kdo to potrdi, ovrže?

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

dekoman ::

Za informacijo. Naročil sem 2 SSD oba sofort lieferbar.

13.8. ob 10.32 sem naročil. (mail)
13.8 nekje okoli 15.00 sem plačal na NLB banki. (provizija je bila 1,8€)
16.8. 14.45 Bestellung XXXXXX-XXXX an den Paketdienst / Spediteur übergeben (mail s DHL tracking number)

Spodaj DHL status:

Datum/Uhrzeit Ort Status

Do, 16.08.12 13:27 Uhr
--
Die Auftragsdaten zu dieser Sendung wurden vom Absender elektronisch an DHL übermittelt.

Do, 16.08.12 14:48 Uhr
Rüdersdorf, Deutschland
Die Auslandssendung wurde im Export-Paketzentrum bearbeitet.

Fr, 17.08.12 02:59 Uhr
Regensburg, Deutschland
Die Sendung wird ins Zielland transportiert und dort an die Zustellorganisation übergeben. (Homepage / Online Sendungsverfolgung: http://www.posta.si/?localeid=en-EN)

Fr, 17.08.12 02:59 Uhr
Regensburg, Deutschland
Die Auslandssendung wurde im Export-Paketzentrum bearbeitet.

Fr, 17.08.12 15:05 Uhr
Slowenien
Die Sendung ist im Zielland eingetroffen.

Fr, 17.08.12 15:05 Uhr
Slowenien
Die Sendung hat das Import-Paketzentrum im Zielland verlassen.

Mo, 20.08.12 06:45 Uhr
Slowenien
Die Sendung wird im Zustell-Depot für die Zustellung vorbereitet.

Mo, 20.08.12 14:41 Uhr
Slowenien
Die Sendung wurde erfolgreich zugestellt.

Lp, dekoman.

fr4nc je izjavil:

Koliko jaz vem je na hoh.de vse 2 leti v garanciji, ali pač?

Lahko kdo to potrdi, ovrže?

Lp


Pri mojih SSD-jih piše, da je 3 leta. Tak imajo napisano na hoh.de. Odvisno verjetno od artikla, ki ga kupiš. Saj piše na strani pri artiklu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dekoman ()

barrels ::

Hitro vprašanje, kako moram izpolniti podatke na UPN obrazcu za nakazilo na hoh.de?
IBAN in BIC vem kam napisat, kaj pa napišem pod referenco in ime in naslov?
Ali je mogoče referenca Bestellnummer?

Hvala za pomoč :)

Anney ::

Vse je že napisno, beri par strani nazaj.

RoookT ::

jst sm tut narocil pri hoh.de in moram rec da imajo kar mal cudn potek nakuovanja :D

7982884e ::

v petek popoldne naročil in plačal prek paypala, danes zjutraj prejel. dobri so teli dhl, čez vikend so zadevo že v slovenijo spravil

Nwanko ::

7982884e je izjavil:

v petek popoldne naročil in plačal prek paypala, danes zjutraj prejel. dobri so teli dhl, čez vikend so zadevo že v slovenijo spravil

Pri meni isto petek-torek :P

kr?en ::

Heh, jaz pa se vedno cakam na paket, ki sem ga narocil 8.8. (isto dopoldne nakazal denar preko UPNja) in se vedno ni nic :)

Tudi na mail, ki sem ga poslal v soboto glede statusa narocila, se nisem dobil odgovora.

FML, ker imam na Visi 200eur limita in ne morem placat preko PayPal-a ...

Nwanko ::

kr?en je izjavil:

Heh, jaz pa se vedno cakam na paket, ki sem ga narocil 8.8. (isto dopoldne nakazal denar preko UPNja) in se vedno ni nic :)

Tudi na mail, ki sem ga poslal v soboto glede statusa narocila, se nisem dobil odgovora.

FML, ker imam na Visi 200eur limita in ne morem placat preko PayPal-a ...

Grem na banko in povečaš,jaz mam Viso Electron in sn že pri prijavi dal največjo možnost 3k€ na dan al kak je limit.

Tilen ::

Nwanko je izjavil:

kr?en je izjavil:

Heh, jaz pa se vedno cakam na paket, ki sem ga narocil 8.8. (isto dopoldne nakazal denar preko UPNja) in se vedno ni nic :)

Tudi na mail, ki sem ga poslal v soboto glede statusa narocila, se nisem dobil odgovora.

FML, ker imam na Visi 200eur limita in ne morem placat preko PayPal-a ...

Grem na banko in povečaš,jaz mam Viso Electron in sn že pri prijavi dal največjo možnost 3k€ na dan al kak je limit.


~2 mesečni plači. Naslednjič pazi kakšne podatke razkrivaš. :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

NejcSSD ::

Sej to je debetna kartica :) Naložiš ko potrebuješ :)

Dr_M ::

2 placi? Ti ne zivis v slo? :>

5er--> ::

Ne pri Banki Koper.

amigo_no1 ::

NejcSSD je izjavil:

Sej to je debetna kartica :) Naložiš ko potrebuješ :)

Pri njih samo ta:
http://www.banka-koper.si/Fizicne_osebe...

Pri tej trgajo 1x na mesec (okoli 20-tega).
http://www.banka-koper.si/Fizicne_osebe...


Tudi prava debetna (porabiš lahko samo toliko kot imaš):
http://www.abanka.si/kartice/debetna-ka...

RoookT ::

pozdravljeni

jst sem preko hoh.de nabavil racunalnik

-grafa 2-4 dni
rami na zalogi
-maticna plosca na zalogi
-procesor na zalogi
-disk na zalogi
-ohisje na zalogi
-napajalnik na zalogi


zdej me pa zanima kok casa mislte da bom to se caku ker je dons ze 4 dan

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RoookT ()

kr?en ::

Ce si placal preko UPN obrazca, bos najprej cakal do 3 dni, da bodo oni sploh videli nakazan denar. Jaz ze cakam skoraj 14 dni od dneva nakazila, ko sta bili eni dve zadevi 2-4 dni za dobavo (pa vmes so ju ze dobili, sodec na njihovi strani).

RoookT ::

ja sm ja preko upn obrazca
aja to pa ni dobr
a ma se kdo ksno izkusnjo placilom z upn obrazcom naj pove bi rad slisal

Nwanko ::

Tilen je izjavil:

Nwanko je izjavil:

kr?en je izjavil:

Heh, jaz pa se vedno cakam na paket, ki sem ga narocil 8.8. (isto dopoldne nakazal denar preko UPNja) in se vedno ni nic :)

Tudi na mail, ki sem ga poslal v soboto glede statusa narocila, se nisem dobil odgovora.

FML, ker imam na Visi 200eur limita in ne morem placat preko PayPal-a ...

Grem na banko in povečaš,jaz mam Viso Electron in sn že pri prijavi dal največjo možnost 3k€ na dan al kak je limit.


~2 mesečni plači. Naslednjič pazi kakšne podatke razkrivaš. :P

Debetna kartica,nimam mesečnih prelivov na to kartico,nakažem ko rabim...

nejc5 ::

Kako natančno poteka dostava pri nas? Če zadevo plačam preko PP potem dhl dostavi na dom pa me ni doma pusti kurir pred vrati, gre v njihovo skladišče, preda pošti?

noob96 ::

nejc5 je izjavil:

Kako natančno poteka dostava pri nas? Če zadevo plačam preko PP potem dhl dostavi na dom pa me ni doma pusti kurir pred vrati, gre v njihovo skladišče, preda pošti?


mene tudi tole zanima?

7982884e ::

poštar ti dostavi, tko kot vsak paket iz slovenije

dhl samo preda pošti, ona do konca opravi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

nejc5 ::

Super torej potem čaka na pošti do 15 dni. Drug vikend grem na morje pa me je zanimalo če se slučajno kaj zalomi kje me bo paket čakal. Sicer je vse na zalogi tako da pričakujem v začetku drugega tedna.

cortez ::

UPN : naročil v sredo - dobil naslednjo sredo.
pp : naročil v četrtek - dobil v soboto.

GrimReaper ::

Tole lieferbar in 2-4 werktagen ni glih 100%, ker sem naročil 18.8., in je naročilo po 4 delovnih dneh še vedno v obdelavi.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

kr?en ::

Jaz sem danes po stirih dneh od poslanega maila in 14ih dneh od narocila dobil mail, da je dobavni rok za napajalec zelo dolg in ce zelim zamenjat z drugim ali pocakat. To bi lahko se pred enim tednom poslali ...

Tako da, glede koliko hvalite/jo to trgovino, sem jaz kar malo razocaran nad slabim feedbackom stranki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kr?en ()

TechBeats ::

Jaz sem dobil matično iz Taiwana, isto prek DHL in so mi kar sami DHL dostavli.. Tam enkrat v dopoldanski uri.
AciD TriP
««
10 / 31
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DHL sledenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5710220 (658) kixs
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
806391694 (58291) Nwanko
»

Asus - garancija

Oddelek: Pomoč in nasveti
264009 (3075) Magic1
»

Kje kupiti dele računalnika?

Oddelek: Kaj kupiti
176463 (5788) KTr1sk
»

tuje spletne trgovine (hod.de) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8615040 (9504) lambda

Več podobnih tem