» »

Izbira kolesa

Izbira kolesa

Temo vidijo: vsi
««
10 / 11
»»

Massacra ::

Treba bo zamenjat kolo. :-)

Ogledal sem si tega: http://www.kolesarska-oprema.si/izdelek...

Edino, kar se mi zdi malo "problematično" je, da je velikost okvirja 52 cm. Višina mojega razkoraka je cca. 84 cm, kar bi pomenilo po C-T razmerju 55 cm velik okvir, po C-C pa 54 cm velik okvir.

Bi bil tudi 52 cm dovolj dober? Sedaj imam okvir velikosti 54.

Morda me malo skrbi tudi menjalnik, a ima zadnjega Shimano LX, kar je za mene čisto ok. Sprednji je pa Alivio, kar je res low-end.

Na leto naredim cca. 5000km. In ja: tudi na Katarino grem par krat na leto!

Prosim za mnenja in morda kakšne predloge. Max. vsota denarja na razpolago je 500EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

Apofis ::

Alivio je super klasa...bicikl pa tud ne deluje Švoh.

Aston_11 ::

Če boš s premajhnih biciklom rinil v klanec, se ne boš mogel ne prav opreti ne prav poganjati in bodo problemi. To bi s svojimi km komot lahko vedel ;)

Massacra ::

Aston_11 je izjavil:

Če boš s premajhnih biciklom rinil v klanec, se ne boš mogel ne prav opreti ne prav poganjati in bodo problemi. To bi s svojimi km komot lahko vedel ;)


Misliš, da bo teh 2 cm manjši okvir predstavljalo problem? Ker potem ne bo nič s tem kolesom.

bluefish ::

Pismu, gledam HT gorce in vse firme forsirajo 29 ali 27,5 modele.

Aston_11 ::

Massacra je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Če boš s premajhnih biciklom rinil v klanec, se ne boš mogel ne prav opreti ne prav poganjati in bodo problemi. To bi s svojimi km komot lahko vedel ;)


Misliš, da bo teh 2 cm manjši okvir predstavljalo problem? Ker potem ne bo nič s tem kolesom.

Potem pa najbolje, da ga probaš. Jaz sem trpel s premajhnim.

mr1two ::

@bluefish
Zgleda da bi radi imeli čimveč standardov:))
Drgač je pa 27.5 baje po občutku precej podobno kot 26. Razlika 26 > 27.5 naj bi bila manjša kot razlika med 27.5 > 29.
V splošnem pa velja to pravilo: Če uporabiš večje obroče(posledično gume), je tekalna površina večja, boljši je grip in neravnine kolo požira bolje. Vse skupaj je zaradi tega hitreje, udobneje in konc koncev na ta račun tudi ne potrebuješ tolko hoda na vilicah.

Praktično nisem razen 26 preizkusu še nič od teh dveh novitet, bi pa ob ponovnem nakupu kolesa verjetno vzel 29ko, ker lahko vsakič flikneš gor tudi 700c pnevmatike, kar nardi beštjo presneto hitro na asvaltu.

Trenutno čakam, kaj bo Canyon izpljunil ven, ker razmišljam o kakšnem boljšem fuliju. Dilema pred katero sem je sledeča: 160mm 26 ali 140mm 27.5 ali ?mm 29...
Skratka preveč izbire je:|
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

bluefish ::

Ja, razlika med 26 in 27,5 je res skorajda zanemarljiva, sploh ob upoštevanju malce drugačnega merjenja.
Na 29 jaz ne bi šel. Če ne drugega že zato, ker mi ta kolesa zgledajo rahlo komično. In jasno, čeprav večinoma ne vozim tehnično zahtevnih poti, bi vseeno rad nekaj agilnega.

Zaenkrat sta v ožjem izboru:

http://konaworld.com/cinder_cone.cfm - Kona Cinder Cone
http://www.cube.eu/en/bikes/mtb-hardtai... - Cube LTD Pro

Kona ima malce slabšo opremo, vendar mi je bolj pomemben okvir, tako da bom videl po testnih vožnjah.

Fulija bi pa itak rad, ampak finance ne dopuščajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

mr1two ::

Če je cena ista, potem dobiš pri cube kr boljšo opremo... Razen za vilo nisem lih čisto prepričan, ker ne poznam tolko.

Drgač pa ja, fuliji so kr dragi ja...

BTW kaki dnarji so to? Nekje sm našu cuba za 1100e...
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mr1two ()

bluefish ::

Ja, glede teh vil konkretnejših informacij ali testov ni. Sem sicer zasledil par pozitivnih mnenj, ki hvalijo vzdržljivost in pobiranje malih neravnin.
Tudi Rock Shox na Koni je nek nov model in bo potrebno počakati na izkušnje drugih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

bluefish ::

mr1two je izjavil:

BTW kaki dnarji so to? Nekje sm našu cuba za 1100e...
Ja, oba sta okrog tisočaka.

mr1two ::

grand canyon je tudi nekaj podobnga dnarja. Ful sm zadovoln z njim, tko da bi ti ga priporočil, ali da vsaj vzameš v razmislek :)
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

ThinkPad ::

bluefish ::

mr1two je izjavil:

grand canyon je tudi nekaj podobnga dnarja. Ful sm zadovoln z njim, tko da bi ti ga priporočil, ali da vsaj vzameš v razmislek :)
Oprema je glede na ceno super. Škoda le, ker nimajo zastopstva pri nas.

Koliko si visok in katero velikost si izbral?

Včeraj sem videl še, da KTM ponuja nek jubilejni model za 2014. Tudi kar solidna oprema: http://www.centerbauer.com/ktm-2014/ktm...

mr1two ::

174, M. Po unih merah bi moral vzet S, vendar ga takrat ni bilo na zalogi. M je čist vredu :)

EDIT
Ta KTM zgleda kr dobra kupčija, se splača it pogledat
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mr1two ()

bluefish ::

Zanimivo. Meni je tudi javilo, da naj bi bil idealen S, čeprav pri višini 180cm močno dvomim v kaj takega. Res pa je, da sem se bolj površno in na hitro meril.
Za Gianta so mi recimo svetovali M ali L, odvisno od občutka in načina vožnje.

mr1two ::

Verjetno si slabo meril. Vsaj M je za 180 cm. L bi znal biti neoptimalen, vendar ne prevelik- po mojem.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Massacra ::

Kolesa, omenjenega v postu: friendbreez, sep 2013, 18:35:41, ni več!!!

Jaz sem ga vplačal danes opoldne in firma/prodajalec je zagotovila, da ga jutri dobim.
Držim ga za besedo in "jajca"!

Je pa eno fajn treking kolo še vedno na razpolago:

http://www.kolesarska-oprema.si/izdelek...

Gonilka je super. Menjalniki prav tako!

ttommy ::

Meni je pa ta padel v oči:
http://www.cult.si/v01/c_002.php?IDD=1&...

Sedaj vozim skoraj 10 let starega gorca- večinoma po asfaltu. Imam tudi cestne gume gor. Gre še kar v redu, le 21 prestav je res premalo.
A je ta Cult vreden svojega denarja?
Gamer

bluefish ::

V kake klance pa goniš, da jih 21 ne zadošča?

mr1two ::

Verjetno je problem v razporeditvi. Te 7 brzinske piramide so običajno crap. Na eni stari meridi jaz več kot 40kmh niti ne vrtim(dol), ker nima smisla.
Za klance(gor) pa verjetno ni tak problem, ker je sprednji zobnik običajno dovolj majhen, da tudi če imaš zadaj 32 ni nobenga problema.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

ttommy ::

Pa ne navzgor. Navzgor konkuriram vsakemu. Navzdol pa gonim v prazno, ko gre fajn (rahlo navzdol+ ugoden veter).
Gamer

JC Denton ::

Da ugrabim mal to temo. Kupil bi nekaj takega, a se prodaja to kje v Sloveniji

negot ::

tudi sam sem pred menjavo kolesa, rad bi imel vsestransko kvalitetno kolo, ta se mi izredno dopade, kaj si mislite o njem, kje bi ga lahko videl v živo, preizkusil, lp :)

http://www.bmc-racing.com/int-en/bikes/...

Aston_11 ::

Pri trikoju zgoraj se mi zdi, da imajo glavo čudno nagnjeno naprej glede na položaj trupa in vidim vir za neplanirane bolečine v vratu. Drugače pa je tole fotelj-bicikliranje zagotovo zanimiva varianta.

mr1two ::

Še dobro, da ima 700c 28 gume gor. Zgleda precej "trden", tako da v primeru ožjih gum vožnja ni ravno udobna.
Kaj točno pa iščeš?
S to balanco in geometrijo mi deluje kot mestno kolo, ki po mojem ni dobro za daljše razdalje. Ravno krmilo namreč ne omogoča več kot 1 pozicije, in če je še ta nekoliko nagnjena naprej, bi znalo biti nekolko neudobno.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Okapi ::

Saj pa lepo piše, da je urban bicycle.

O.

mr1two ::

Sem pozneje tudi prebral.:)
Skratka je točno to kar zgleda da je- hitro mestno kolo.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

negot ::

vožnja v službo, po opravkih, nakupih, rekreacija, dnevno okoli 30 do 40km, po asfaltu, v glavnem vsestransko uporabno in kvalitetno kolo, lp:)

McAjvar ::

JC Denton je izjavil:

Da ugrabim mal to temo. Kupil bi nekaj takega, a se prodaja to kje v Sloveniji

Poglej na http://www.udobnoposvetu.si/. Vsake toliko se tudi kaj rabljenega zavoha na Bolhi, vendar predvsem klasicne lezeckote, ne lih triciklov.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

JC Denton ::

Hvala McAjvar

Massacra ::

Massacra je izjavil:

Kolesa, omenjenega v postu: friendbreez, sep 2013, 18:35:41, ni več!!!

Jaz sem ga vplačal danes opoldne in firma/prodajalec je zagotovila, da ga jutri dobim.
Držim ga za besedo in "jajca"!

Je pa eno fajn treking kolo še vedno na razpolago:

http://www.kolesarska-oprema.si/izdelek...

Gonilka je super. Menjalniki prav tako!


Kolo prispelo, zapakirano! Diši po novem! :-)

 Bergamont 5.1

Bergamont 5.1



Oprema tako kot je pisalo, zadnji menjalnik LX, prednji alivio M-431!
Vse OK!

ps:
Ana svetleča zadeva na sliki so tekaški copati in ne kak "Sport Billi fliing shoes"! :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

mr1two ::

Veliko užitkov ob vožnji želim :)
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

negot ::

http://www.bmc-racing.com/int-en/bikes/..., sem pred odločitvijo, da kupim to kolo, ima kdo izkušnje s to znamko, kje bi bil ugoden nakup in dobro svetovanje ter servisiranje, lp :)

5pellfire ::

Kupujem (treking) kolo v rangu 300 € - 350 €.
Namenjeno predvsem vožnji v službo (90% leta:)) in občasne izlete.

Kaj bi bil best buy za tak denar.

Katero velikost bi moral gledat ...visok sem 175cm
(gledal sem velikost 52 ...je to ok?)

;-) ::

Mene zanimajo vase izkusnje kako lahko z trekingi in cestaki vozite po nasih cestah...sam delam z gorcem ture tam do 100km in pridem posteno prerukan domov. Se peljem po cesti ce-mb in je katastrofa in ni mi zal da sem kupil gorca.

Mi je pa bilo zal da nisem v startu kupil deore opreme ker sem io potem moral swapat...

Aston_11 ::

Večina asfaltiranih cest ustreza cestakom, trekingom itak. S trekingom imam problema samo na grdem makadamu. Imaš pa potem posebnosti - recimo Planina - Rakek, ki bi bila slaba celo za makadam pot. Tam sem šel 1x in nič več. Potem recimo Planina - Grčarevec - tudi ni ravno dobra, se pa da najti poti po njej, da te ne preruka. Potem Razdrto - Podnanos. V večjem delu, del je bil asfaltiran na novo, se je po njej treba iskati, spust pa je prava muka, se pa da. V glavnem za moje poti gorca ne rabim. V okolici je en sam klanec, tako da mi je recimo 20 km v eno smer vrh glave dovolj.

MilanP ::

jype je par dni na svoj jewtube chan dau gor vid kko zgleda s specjalko po makadamu pa po zjebani cesti, sam zdej ne najdem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MilanP ()

bluefish ::

Kompenziraš s telesom aka. ne sediš ko pribit na zicu s togimi rokami.

Massacra ::

5pellfire je izjavil:

Kupujem (treking) kolo v rangu 300 € - 350 €.
Namenjeno predvsem vožnji v službo (90% leta:)) in občasne izlete.

Kaj bi bil best buy za tak denar.

Katero velikost bi moral gledat ...visok sem 175cm
(gledal sem velikost 52 ...je to ok?)


Popolnoma OK je okvir 52. Sam nabavil 52 pri pbl. isti višini kot ti in je OK.

Morda bi bil ta OK za tvoje potrebe:

;-) je izjavil:

Mene zanimajo vase izkusnje kako lahko z trekingi in cestaki vozite po nasih cestah...sam delam z gorcem ture tam do 100km in pridem posteno prerukan domov. Se peljem po cesti ce-mb in je katastrofa in ni mi zal da sem kupil gorca.

Mi je pa bilo zal da nisem v startu kupil deore opreme ker sem io potem moral swapat...


Udoben sic in še vzetenje na sic štangi.

Dobre prednje vilice!

In to je najbrž dovolj pri kombinirani vožnji, kot jo opiše bluefish!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

erkgheoruugh ::

Softiči.

Cestak, tekmovalna geometrija. Tog za asfalt trgat, trd športen sedež, gume nabite na 8 barov pa gasa. To je moje izhodišče pri skoraj 40ih.

Jaz pravim, da imate premalo km v nogah, nepravo (preveč pokončno držo) in neutrjeno rit.
Vse ceste, ki jih je Aston11 naštel niso nič posebnega, če seveda ne zapelješ v kako udarno jamo.
Kar se mene tiče je v notranjsko kraški regiji zame najslabša cesta Ležeče-Famlje. Na srečo je kratek odsek. Ampak še enkrat, trenirat in migat, pa mal zarotirajte medenico, ne na riti sedet, ampak na sedalnih kosteh. Mal si poguglajte pravo držo in jo vsakič, ko greste na bicikel, trenirajte. Pa doma kako skleco, da ne bo telo kot prazna vreča na biciklu.

mr1two ::

Meni gre najbolj na živce drevored pri Logatcu. Vse ostalo smatram kot normalno.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

MilanP ::

GamerBoy ::

http://www.ebay.co.uk/itm/Brand-New-Hyb...

Kaj menite o sami kvaliteti kolesa ? Cena se mi zdi super,gonilka je "tripla", šminkerski je dovolj (no ok, preveč :)) ). Skrbi me pa kvaliteta. Upravičeno (je recimo ta: http://www.funsports.si/products.php?ca... upravičeno dražji za več kot 250 eur ?) V Sloveniji ne najdem novega fitnes kolesa za podobno ceno, no tud rabljenih skorajda ne najdem na bolhi. Uporabljan bo rekreativno tam 3000-4000 km letno skoraj izključno na cesti, ki pa vsebuje veliko vzponov (zato tripla). Klasični cestaki mi ne dišijo zaradi mojih težav s križem.
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

jype ::

Uredu je.

Blinder ::

še ima teh poceni koles ta trgovec http://www.ebay.co.uk/itm/261286191665
Kako to, da so tako poceni? Pa tudi če je shimano tourney zadnji menjalnik naprimer, a nimajo ta cestna kolesa večje marže?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

mr1two ::

Poceni so, ker so na njem res poceni komponente(no-name), poceni materiali in verjetno nič ali zelo malo denarja za razvoj okvirja. Niso nič posebnega, ampak pripelješ se pa še vedno z njim marsikam. Obroči sami po sebi verjetno vagajo vsaj 3 kile za par, bi pa morali biti kolkor tolko vzdržljivi- ko jih enkrat pelješ scentrirat do nekoga, ki se na to spozna.
Običajno so namreč ta poceni wheelseti res narejeni bolj tako tako in je treba preverit ali so napere pravilno napete. Tudi pri dražjih je to pametno storiti, pri teh pa sploh.
Vse vijake je treba še enkrat preverit in po potrebi potisnit, just in case, ker ne veš kolko je plačan kitajc, ki to sestavlja.

Ni to kolo, s katerim bi podiral rekorde, se pa verjetno da normalno prpelat do piknik placa in nazaj, na kakšno nedeljsko furo in tako.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Master_Yoda ::

Prosim za vase mnenje: Katero kolo priporocate za voznjo v sluzbo, v trgovine, po opravkih,... ? Vozilo se bo po asfaltu, zelim pa da so kolikor toliko kvalitetne komponente, ker trenutno sem se vozil z enim "polnovzmetenim" kolesom za 300 eur in je vsakih par mesecev kaj slo po gobe.

Sem iz MB, tako da je priporocljivo da se ga da tukaj kje dobiti.

Gledal sem kaj taksnega.

Zgodovina sprememb…

GamerBoy ::

Zgleda solidno, tudi oprema ni tak drek, ker sam sem za podoben denar videl večino acera-tourney menjalnikov. Če ga boš puščal na javnih mestih ti predlagam investicijo v kašen Ulock in pravilno zaklepanje.

ocenjevanje ključavnic in njihove namestitve:




tukaj pa jih reže (sem tudi sam bil presenečen, kako hitro gredo nekatere):

Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

Master_Yoda ::

Bom pogledal te videje ko pridem domov, trenutno imam to ketno
««
10 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero kolo (strani: 1 2 3 495 96 97 98 )

Oddelek: Šport
4862726800 (805) scipascapa
»

Nabava novega kolesa.

Oddelek: Šport
4714159 (10666) dolenc
»

Nakup kolesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
6922396 (20193) Leprechaun
»

Katero nizkocenovno kolo kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8633027 (30554) stratosD
»

Scott, ghost, giant ali specialized

Oddelek: Na cesti
218732 (8153) onitam

Več podobnih tem