» »

PII 400mhz

PII 400mhz

Mi+j@ ::

mam matično abit bh6, ko jo lahk navijam kr prek biosa. pr spremembi napetosti pa vsega lahk spravim do 500, s tem da mi nikol ne pride v winse.

kak nej množilnike, pa ferkvenco pa to naštelam da bo delal

ali3n ::

Množilniki se na Intelovih procih ne dajo spreminjat. Proc je zaklenjen in se ga ne da odklent. Tako da ti preostane samo navijanje prek FSBja in ob morebitnih težavah večanje napetosti. Malo pobrskaj po forumu, preberi članke na to temo,...
Če ga spraviš do 500 MHz pa ne pride v Windowse, nisi naredil nič. FSB povečuj po korakih, vmes testiraj, opazuj temperaturo procesorja (da se ti ne pregreje),... navijanje je načeloma dokaj preprosta stvar, hkrati pa zahteva kar veliko znanja. Kot sem že napisal - velik del tega znanja boš našel na forumu in med članki (uporabi iskanje).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Mi+j@ ::

ej js mam soft bios menu in ga lohk naštimam.


ok do kulk misliš, da je še realna vrednost?

jest10 ::

Seveda lahko naštimaš. Ampak ti ne bo delovalo.

Mi+j@ ::

hm in ki najdem kak se FSB navija? sej z faktorjem pa spreminjanjem ferkvence na 75mhz dobim delujočih 450mhz, sam js hočem več...

jest10 ::

Tisti faktor ti ni nič pomagau. Teh 50MHz več si dobiu samo z višjo frekvenco. Če ti plošča dovoli dej fsb na 83MHz pa malo dvigni napetost.

Mi+j@ ::

pravzaprav sem že dvignu na 2.20V pa ne gre več kot 450 (če gre pa ne pride v win). se da kej jumperje al pa kej takega na hardweru nardit?

windhunter ::

v teoriji / praksi se da s plato BH6 naviti celeroncka tudi na 1400 MHz. Seveda stvar vkljucuje nekaj znanja....

ali3n ::

windhunter - govorimo o PII 400....:|
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Mi+j@ ::

torej v biosu lahk tole spreminjam (soft menu):

Ext. clock (PCI :
Multiplier factor :
SEL100/66#SIGNAL :
AGPCLK/CPUCLK :
L2 Cache latency :
Speed error Hold :
___________
CPU VOLTAGE

torej, kaj spremenit? hotu bi vsaj na 500 zagnat neki sem že probavu, sam ne pride do winsov. al pa vsaj razlago ka kej pomen. da bi pa na plati kej spreminju pa ne bi šlo?

rhabdo ::

Windhunter: dej jaz bom 400mhz pentiuma kupu ti pa pridi k meni pa ga bova na 1400 navila!!:D
To si pa mimo usekal!!
Ja ta pentium veliko ne bo dal od sebe! 500 bi pa verjetno še moralo it! Prvo ramu nastavi najmanj agresivne nastavitve! Torej ga daj na cas 3! te možnosti imaš sigurno v biosu! Nato zvišuj external clock in voltažo! To delaj postopoma in po majhnih korakih!! Pa preveri če je ram 100mhz! Če ni se kaj dosti ne bo dalo navijati!!
LP

freserovski ::

Ta procesor ma že po naturi hitrost zunanjega vodila 100 mhz, tako, da morš met ram 133 mhz, če hočeš kaj dosti navijat. Jaz mam isti procesor, tudi plato bh6, procesor je BOX verzija, tako, da je ventilator orginal, pa ga mam navitega brez višanja voltaže na 533, dela vse stabilno, že kaki dve leti. Upam, da še bo nekaj časa :\ :)

ps. ups, sem narobe prebral, ti maš celerona:\
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Zgodovina sprememb…

Mi+j@ ::

PII mam.

rhabdo - a bi šlo izraze v angleščini napisat, da bi kej od tega našu?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje e4300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24120015 (8898) ZaLoMaT
»

Naviti celerona 1000 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
703640 (2969) Pyr0Beast
»

Navijanje ne pomaga...

Oddelek: Navijanje
101201 (1023) Karaya 52
»

Bo ali ne bo to je sedaj vprasanje! 350>500?

Oddelek: Navijanje
191054 (830) EvilK|NG
»

Prvi overclock!

Oddelek: Navijanje
281319 (951) Riccio_

Več podobnih tem