» »

Kdo lahko navija svojga R9000???

Kdo lahko navija svojga R9000???

Boško ::

Pred parimi dnevi sem vidu na forumu temo, v kateri so ljudje jamral, da ne morjo navit svojga R9000 (ne PRO!!), v drugi temi se je pa nekdo (nick mi je ušel iz glave:D) hvalu, da je mjegov bratranc kartico komot navil! Dans mi pa kolega prnese novega R9000 in glej ga hudiča, kartica se ne navija!!! Par dni nazaj si je tud punca ubodla to kartico, sam tam nisem smel navijat:D , tak da ne vem, al tam dela al ne.

Zdaj bi pa prosil nekoga, ki lahko navija svojo R9000, če lahko posname bios, in mi ga pošlje na MAIL !!
Prosu bi tud original ATI bios od R9000pro!

Če tega kdo ne zna nardit, naj pove, pa bomo razložl!

Ajd, zaenkrat hvala!!

Yoda Master ::

A bi lahko prosim poročal o rezultatih?

Boško ::

Bom, sam prvo rabmo dobre ljudi, da bojo bios dal!!

L.p.

Boško ::

Ma fantje no, vem da vas ma precej tega Radeona, tak da skor ne morem vrjet, da noče noben pomagat!!!:O

Yoda Master ::

Boško ma prov. A noben tle nima radeona 9000pro?
There is no emotion, there is peace. There is no ignorance, there is knowledge. There is no passion, there is serenity. There is no death, there is the Force.

kalcek16 ::

Jaz mam tud tega Radeona 9000 (ne PRO).A če bi dobu bios od Radeona PRO,bi iz tega radeona naredu Radeon 9000 Pro al kva? K mene to tud ful zanima kako bi naviu grafično.
P.S. Vsi ki mate Radeon 9000 Pro, se nas prosim mal usmilte, saj je božič:)

Moonman ::

Tudi jaz mam Radeona 9000 in se tudi ne da navijat! :(

cekr ::

Jest sem si pa raje kupil 9000pro, pa imam mir.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Yoda Master ::

Cekr zakaj pa ti ne moreš biosa prispevat?

Zgodovina sprememb…

Boško ::

Cekr, daj prosim posnam bios,pa mi ga pošl na mail, da probam. PROSIM!!!

P.S. Dans sem tud pr punci probu, pa se tud ne da! (Pa ne ji povedat!!!;) )


L.p.

NiKeC ::

gledal sn malo forume na www.rage3d.com in prebral da ma veliko ljudi probleme z navijanjem in da Ati je dal kao zaščito na te radeone gor da jih nebi mogli navijat... Navijat sicer grejo (powerstrip) vendar se frekvenca resetira ob prihodu v igro oz. ob zagonu kakega 3d programa(na določen čas). Tudi če si sami spremenite Bios bo slika al malo popačena ali pa sploh nebo šlo flashat. Nasvet: kupite rajši 9000Pro.

TribesMan ::

Jest sm mel priložnost sprobat obe grafični in res je kar ste potrdili nePro verzija se ne da navijat skoraj nič. Pro pa kar v redu, Proja mam trenutno še doma tak da bi se dal zmeniti za BIOS sam da ne bo pol kak problem če kej ne bi delal. Kartica je kupljena v AGT in je od PowerMagic-a, (nikadčuo d.o.o.). No za kakšno pivo dobite BIOS

BTW piva ne pijem8-)

LP TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

TribesMan ::

Ja to sm pozabu povedat Pro izvedenka kartice (obe kartici sta bili od istega proizvajalca) ima veliko večje kondenzatorje ki so postavljeni popolnoma drugače in tudi sama kartica je drugačne oblike, na kartici (pro) je tudi večja napajalna napetost. Tak da najbrž samo z flashanjem ne boste dosegli nič oziroma bi morali spremeniti še privzeto frekvenco ki je zapisana v BIOSu

LP TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Boško ::

Bi prosu za bios, bom probal zmanšat takt, da vidmo če bo delal, sem že probal na original biosu spremenit hitrost, pa mi je pol neki sral, niso gonilniki delal, tak da ne vem, če ni tud kaj z gonilniki "porihtano"!

Narobe pa ne bo nič!:D Bomo pač nazaj original fleshal!!

Hvala

Boško ::

Ajd, kdo se bo izprsil?!?:D

NiKeC ::

poišči si biose na forumih Rage3d

Boško ::

Stvar je takšna: našu sem nov PowerStrip, ki omogoča navijanje R9000, sam men pod XP full jebe (na dveh mašinah preizkušeno), pod win98se pa deluje OK! Za začetek bo!

Evo LINK

Pa še rezultat:
axp 1936 (11*176)
E/M 300/243
Rezultat 3Dmark 2001: 8126:D

Žal nisem mel več časa probavat, ker grafa ni moja!

Pa še to, gor je 4nS ram, se pravi, da bi mogu delat na 250 brez problema, sam noče niti na tolk kaj šele da bi kaj više šu! Kaj je napetost tok niska, al so dostopni časi tok nabiti?

Ajd, probite pa poročajte!!!

Moonman ::

V Win ME sem navil Radeona 9000!:D
Spravil sem ga do E/M 285/250
Gori so pa 5ns rami-pri 250 se včasih pojavijo kakne anomalije, kako se da to odpraviti ?(hlajenje, višja napetost?)
Včasih mi pa frekvenco vseeno vrže nazaj, probal sem pa s tanovim pstripom.
A ne bo nič narobe če se 9000 flasha z biosom od 9000 PRO? GPU bo že zdržal 275, kaj pa rami?

Nekaj še bo iz naših Radeonov!:))

LP

Moonman ::

Aja, probal sem tudi v Win XP, pa se mi je takoj pojavil blue screenTM ! :(

LP

Boško ::

Jp, za XP-je bojo mogl še ornk poštimat!!

morphling1 ::

Samo to še vedno ni rešitev, ker če imate gor 4ns rame, bi se moral navijat zelo dobro, in tud jedro bi moralo iti na 300 brez težav, kaj res ne najdete tega biosa nikjer. Boško si pregledal vse po rage3d-ju?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Boško ::

Jast ga ne najdem!!! Ne vem al res ne znam uporabljat neta, al ga ni! Je pa res čudn, da ne gre na 250Mhz, čeprav je narjen za to!8-O
Če se bo dal to porihtat, ga bom kupu, če pa ne, bom pa ostal še nekaj časa na gf2mx:8)

Ikarus ::

Boško

Lepo bi bilo, če bi nam zaupal svoj imejl, da ti lahko pošljemo ta bios.
Kartica je 9000pro od Sapphire.

Boško ::

morphling1 ::

Boško in ostala kompanija, zdaj sem prebral 18 strani dolg topic o tem na rage3d. Povzetek: I can't believe i decided to save 5 bux and get 128mb instead of getting a 64mb 9000 Pro for 5 bux more!! !I"M AN IDIOT!
Z flashanjem ne boš nič dosegel, ker ti ali ne bo delalo, bodo previsoke frekvence in boš imel čisto spacano sliko lahko imaš probleme z driverji, ki ti ne bodo spozanli kartice, cel kup problemov. Ati je tu res učinkovito zaklenil to kartico, sicer pa ne-pro in pro se tudi fizično razlikujeta, tako da je poleg nižjih voltaž še kaj spremenjeno. Nekaj malega se da naviti s powestripom, pa še to nevem če ostane, ker pri nekaterih je urca čez nekaj časa skočila nazaj na default. Skratka beda od kartice in še enkrat, tistih par tolarjev nižja cena ni vredna dejanske razlike med pro in ne-pro sploh če pomisliš kako se pro dobro navije.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Boško ::

Morph tnx! To, da pa drajverji ne "sopznajo" kartice sem že sam ugotovu, ko sem jo flashal z drugim biosem itd... Tak da to je torej to. Žal! Jst bom kr lepo počaku r9500, kolega se bo mogu zadovoljit s tem, punca pa itak (še:D ) ne navija!

Hvala še enkrat!

morphling1 ::

Pa da ne boš spet ne-pro 9500 vzel.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Boško ::

Kak SPET??? Sej jst ga še nisem vsral!:D

Moonman ::

Še ne!:D

Kaj pa naj zdaj z grafo počnem?:(

LP

Jackass ::

Fantje ni ga čez GF2 MX400!!!:D

A sm js zdej prov razumel: PRO se da navijat, NE PRO pa ne?
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

Yoda Master ::

Ja za kakšnega quake 3 je še tale tvoj GF2 MX400 za kaj več pa ne:D.

Ja drugač si pa prav ugotovil
- pro se da naviti
- ne pro pa ne

Jackass ::

:D :D :D

Yoda Master:
UT2003 dela brez težav, gladko (1024*768), to tolk siba, pol jo pa navijs pa dobis celih 200 pik vec (3DMark2002SE)...

...to ti je grafikulja...
vsaj navijs jo lohk...

aja clovk pol si zajebu k si kupu NE PRO!
jAcKaSS

Yoda Master ::

Ja sm se. Takrat tega nisem vedel.
Dobr je blo, da ni bla draga.
V 3D Marku pa nabije tvojo.>:D

Jackass ::

Ja če je pa še tm ne bi ugnala pol bi bla pa to res sramota!
:\ :\ :\
jAcKaSS


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

flashanje R9800-->R9800XT

Oddelek: Navijanje
421528 (934) DjTonic
»

Radeon 9200 ali GF FX 5200??

Oddelek: Kaj kupiti
91040 (985) Zheegec
»

Še en nakup grafične

Oddelek: Kaj kupiti
161397 (1164) Grey
»

Sapphire RADEON 9000 Pro in 9100 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
884371 (2998) Oblivion
»

Radeon 9000 max

Oddelek: Navijanje
121181 (1026) mm

Več podobnih tem