» »

Navijanje ne pomaga...

Navijanje ne pomaga...

Karaya 52 ::

Ravnokar sem navil 900mhz celeron za 0.5V (voltažo sem povečal) in rezultati so slabši od nenavitega CPUja.

Sandra2004:


nenavit:
MIPS=2790
MFLOPS=1189

navir:
MIPS=2789
MFLOPS=1186

Tudi rezultati V 3Dmarku so slabši.

-neo- ::

Wtf? Navil si za 0. 5v? :d

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Tic ()

Jackal ::

Master D.

Si ti samo povečal napetost na procesorju za 0.5V? Če si naredil samo to, potem nisi naredil skoraj nič. Vsa stvar je v tem, da procesorju dvigneš frekvenco delovanja (900MHz na nekaj več). To lahko pa narediš tako, da povečaš frekvenco FSB (zunanjega vodila), ki je za ta procesor 100MHz. Množilnika žal ne moreš spreminjat, ker je pri INTEL procesorjih zaklenjen. Mislim pa, da bi ta plošča ze morala podpirat nastavljanje FSB frekvence iz BIOS-a. Zdaj trenutno imaš verjetno nastavljeno na 9X100MHz. Kot sem že napisal, množilnik je zaklenjen na 9, tako da lahko spreminjaš samo FSB. Nekatere plošče ga lahko spreminjajo po korakih po 1 MHz, nekatere pa v večjih skokih. Poskusi ga malo povečat (recimo 103MHz - to ti prinese 9x103MHz=927MHz) in potem poskusi stestirat.

Z napetostji se pa ne preveč igrat, ker lahko hitro pride kaj preveč. Iz datasheetov je razvidno, da je privzeta napetost za ta procesor 1.75V in najvišja varna napetost 2.1V. Tako da povišanje za 0.5V je malo preveč.

Pa to, da je procesor slabši pri višji napetosti - si mogoče poskusl testirat večkrat z enako napetostjo in primerjat rezultate?
V prvem primeru se razlikujejo za 0.035%, v drugem pa za 0.25%, kar je zelo zelo zelo malo.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Karaya 52 ::

Narobe sem napisal. Dvignil sem za 0.05V in ne 0.5V.

FSB na žalost ne morem dvigniti ker FSB potem ne morem deljit s primernim deljiteljem. Potem pride v disk prevelika frekvenca in zgubim na njem podatke.


Množilnik lahko spreminjam tudi na 11×, ali bi se stem povečala frekvenca ali bi ostala enaka?

Sem mislil da se preformens CPUja zveča če povečam napetost.

kajzer ::

Spreminjaš lahk, sam ti proc tega ne bo upoštevu. Tut če boš dal na 11x bo ostalo na 9x.

Jackal ::

Če imaš kako boljšo plato, nakatero lahko daš tudi Pentium3 procesorje, potem ti plata podpira tudi 133MHz FSB-ja in takrat je razmerje FSB/PCI=4:1 - saj mora plošča tudi s pentiumom3, ki so imeli takrat 133MHz FSB tudi delovati na privzetih frekvencah, torej bo frekvenca PCIja in krmilnika za disk lepo na privzetih 33MHz. Problem je le, da je to kar precej veliko navitje za procesor in je vprašanje ali se bo pustil toliko naviti (9X133MHz=1200MHz).
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Karaya 52 ::

Mislim da mojga CPUja sploh ne morem naviti zaradi naslednjih razlogov:

Plata je ABIT BH6, stara ko zemlja pa vendar dobra za navijati. Teoretično. No, ta plošča serijsko podpira le 700MHz z najnovejšimi BIOSi. Stvar sem rešil s tem da sem BIOS flashal. Tako lahko imam FSB 100mhz, privzeto je pa 66MHz. Deljitelja sta na voljo samo dva: 1/1 in 2/3. Vse to pa pripelje do zaključka: če dvignem voltažo nič ne pomaga, dvig množilnika ne pomaga, če bom pa dvignil FSB bo frekvenca za druge komponte previsoka zato bom zgubil podatke z diska ali pa še huje; disk uničil. Ta teden sem moral formatirati disk zaradi moje bedarije. Deljitelj sem nastavil na 1/1.:D

ali3n ::

masterD - dej probaj postopoma (vsakič vmes probaj če dela) dvigovat FSB - tja do 124MHz bi moral delat (men dela ok na enaki plati);
začni na 104, 114, 117, pa pol še gor... (mislim da gre tako nekako...).
na 117 bo diskk sigurno zdržal, na 124 pa tud (skor ziher); 133 pa vidijo le redki srečneži.. :-)))
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

TribesMan ::

MasterD.

Jest sem na tej plati Celerona 700 navil čez 1900MHz. (sicer kratkočasno in pri 3.2V napetosti procesorja) in pri tem je bila PCI frekvenca 61MHz (originalno je PCI 33MHz)... pa se ni zgodilo nič... nič se ni disk fental ali kaj podobnega.
Zadevo še vedno laufam na 1400MHz (pci 44MHz). Ti samo rahlo povečaj napetost (priporočam okoli 1.9V in nastavi FSB na 133MHz. Ni vrag da ne bo delalo.

Drgač je BH6 ena najboljših navijaških plat iz tistega časa. Na teh platah so se izvajali najgujši overclocki takrat. Tako da plata sigurno ni problem.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Spajky ::

@ masterD :
Tista dva delitelja, ki si napisal sta za Agp port frekvence samo in če imaš se mi zdi plato v1.1 ali več, ima tudi 1/4 delitelj za PCI. če te pa j*** grafa, ki ne zmore višjega clocka in je nVidia, pa maš na moji strani fix, da bo šla višje! ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Karaya 52 ::

Sem dal FSB na 112MHz, deljitelj pa pustil na 2/3 (Spajky: 2/3 je največji pri meni) in mi sploh ni prišlo v windows, čeprav sem dal PIO mode na 3. Stvar je identična navijanju prejšni teden ko sem moral potem formatirati disk. Nočem še tega enkrat.

Napetost sem povečal za 0.05V in stvar se v Sandri 2004 ni spremenila. Zato krivim moj šibek napajalnik. Pekača moram imeti odkljoplenega da sploh lahk disk zalaufa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

do kolk navit celeron 1200 brez dodatnega hlajenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
764718 (3557) mihamedo
»

Navijanje procesorja Celeron Tualatin 1100

Oddelek: Navijanje
161309 (989) Spajky
»

Atholn 1100 OC

Oddelek: Navijanje
171139 (910) 3LeR.
»

Neki ne razumem s to Abit KT7A-RAID

Oddelek: Pomoč in nasveti
141242 (1058) VASkO
»

FSB, win nestabilni pri 107mhz

Oddelek: Navijanje
231707 (1463) VASkO

Več podobnih tem