» »

Bo ali ne bo to je sedaj vprasanje! 350>500?

Bo ali ne bo to je sedaj vprasanje! 350>500?

matic ::

Pojma nimam o navijanju.. ker se nikol nisem sploh razmisljal o tem se poglabljal ali karkoli.. vem pa dobro kako procesor deluje :D

No ja zadeva je taka.. moj PII300 na maticni QDI pozabu keri.. CPE je v slot1.. (mislm da je to ta slot)! Do kolk bi po vasih ocenah to slo? V Biosu imam frekvence za nastavit od 300 pa do 500 + jumper.. Ce dam kar tam na 500 bo to delalo? Al se bo full pregreval in potem obesal? :\

Sej pravm.. pojma nimam! :D
  • spremenilo: matic ()

R0K ::

na začetku po malem zvišuj frekvenco.Če pa hočeš vedet al je stabilen pa si v tukajle downloadaj stability test in MB monitor

slycer ::

300tko boš bolj težko spravil na 500 Mhz, ker uporablja še staro jedor (Klamath), ki se ne navija preveč dobro.

slycer ::

300tko boš bolj težko spravil na 500 Mhz, ker bazira še na starem Klamath jedru. Pa še grejejo se te procesorji ful. Mrbit ti bo ratal tam slabih 400 Mhz iztisniti.

Nigga ::

300tka se pač vredi navija. na 450 brez kakih dodatnih ventov. 500 pa z kakšnim ventom. Vsaj pri meni je tako..
Too Drunk to Fuck

element ::

Ne bo. >:D

freejack ::

PII ? He. he ,..mah ni to celeron :| Z dobrim hlajenjem pa voltažo bi ga sicer lahko neki navil, sam 500,..močno dvomim,..če ti pa uspe pa povej ,..ti pir plačam,.. :8)

matic ::

No ja se en popravek in vprasanje!

Je bila zgoraj napaka, cpe je 350 in ne 300, kar ne spremeni dosti, se vedno je Klamath jedro! Maticna plosca pa je BrilianX IS - cipovje 440BX ce komu te kej pomaga! :)

No ja zadeva je se taka.. preden OCjam, da se bo sploh freq. spremenila moram se skint tist jumper na mb dol za FSP auto/al pa... druga varianta.. skrtaka tko da ne bo auto right? Ker zdej ce spreminjam mnozenje na 4, 4.5 in 5 ni nic! Se vedno je 350 ceprov je v biosu 100*4,5...

In se eno vprasanje.. znane so mi frekvence vodila 100, 120 133, v bosiu imam pa se 103 in pri tem mi da cpe da cca 361mhz al neki zazga! :) Ce dam na 133 se mi racunalo ne uzge in morem resetirat bios, to je zato ker cpe tukaj ne dela al zarad zg. omenjenega jumperja?

matic ::

Kaj sploh tocno pa je FSB in kje to spreminjam?? :D

VASkO ::

FSB je hitrost vodila, ki je pri tebi 100mhz. Z mnozilnikom ne mores navijat, tako da ga povecas npr. iz 3.5 na 5, ker je zaklenjen in se ga ne da spremeniti. Lahko povecas samo FSB=hitrost vodila iz 100mhz na vec.

matic ::

Pa se da to odklenit? Kokr vem sploh nimajo vsi zaklenjeno in kdo ma to zaklenjen, cpe?
In zakaj se pri 133 comp ne zbudi?

PRiMoZ- ::

Tvoj pentium bo stabilen pri 392MHz, 3,5x112, pri višjem FSBju se ne bo zbudil, govorim iz lastnih izkušenj iz iz člankov po netu. Max = 392, če ti bo šlo pa več, kar dvomim, razen če imaš plato za po 1Mhz Fsbja spreminjat, potem bi šlo 400+

TribesMan ::

Ejga primoz malce se motiš jest mam doma P2 350 in na Abit BH6 laufa povsem brez problema na 465 (133*3.5) MHz škoda k plata nima večjega FSBja ker bi zadeva zihr šla še več glede na to da je na procu hladilnik brez ventilatorja in na njega piha sam tist k je v napajalniku. Aja napetost jedra pa sem povečal na 2.2 V tako da je še kar precej rezerve :))

A še en dodatek:
Jah res je pa to da mam P2 ki je že na novejšem 0.25 mikronskem jedru Deschutes, kar pomeni veselo navijanje. Saj se najbrž še spomnite dni ko sta izšla prva dva 0.25 mikronska proca P2 333 inu P2 350 kali??0:)

PRiMoZ- ::

No imel sem ta procesor in deloval mi je stabilno samo na 392MHz, seveda nisem poviševal napetosti, kar je verjetno posledica moje neuspešnosti. :D:D

matic ::

pa je mozno na kak nacin odklenit mnozilnik al sploh ne?

Zakaj se pa na 133mhz meni ne zbudi proc? Vzrok cesa je to in je mozno to narest da bo delu fsb na 133? Je to sam fora plate al... in nimam kej vec prckat al je se kaka varianta da ga spravim vec kot 112*3.5?

PRiMoZ- ::

Množilnika verjetno ne moreš odklenit, probaj pa napetost spremenit, seveda moras imeti dobro hlajenje.

jeko ::

pravš 350?

490 brez problema, brez posebnih ventov (orig coller, spredi na ohišju, na napajalniku - temp. idlanje 35)

vsaj pr men, tko dela!

jeko ::

aja, fsb je 140 mhz, pri 150 mi pr bootanju v win zablokira, po 1 mhz pa ne morem spreminjat (mamaplata DFI px2bl rev. d al neki takega)

HEKO ::

Kolko pa maš voltage?
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

EvilK|NG ::

Po moje se ne bo dal, jaz sem imel PII 333 in ABIT BH6 in nisem mogel nikakor dosezti 500 ceprav ima mnozilnik 5x sam je skor nemogoce najvec sem imel 416 5x83 na 100Mhz nisem mogel nikakor spravt tud slot 1 hack ni delu !!! tko da pri tem delu ti zelim veliko upeha, ce ti rata pol pa ql probej pa porocej nared sej ce preveris na hitr ne rab nevem kaksen water qler !! :D
Play your Cards Right !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje procesorja Celeron Tualatin 1100

Oddelek: Navijanje
161313 (993) Spajky
»

spreminjanje mnozilnika pri epox ep-61bxa-m

Oddelek: Navijanje
10747 (679) nytro
»

Kako naviti PII procesor...?

Oddelek: Navijanje
161225 (1003) VASkO
»

Najbolj navit stari proc

Oddelek: Navijanje
251333 (998) MiKi
»

vaš prvi oc

Oddelek: Navijanje
411613 (1231) tomaz255

Več podobnih tem