» »

Prvi overclock!

Prvi overclock!

element ::

Opišite svoj prvi overclock grafične/proceorja/mačke/psa! To je nepozabno doživetje (je bilo vsaj zame), ko sem prvič overclockal mojega p2 300. Sej vem, da to ni nč posebnega, sam je lepo, ko vidiš, da ti namesto 300 napiše 373mhz! Fsb = 83mhz. Če računam, da sem pred dvema letoma prvič odprl računalo (486ko), zdaj pa sam navijam, sestavljam, mažem, itd. Brez vaše pomoči, tudi moji OCji nebi bili tako visoki. Za računala se zanimam vse od takrat, ko je moj stari kupu SPEKTRUMA ZX (prešvercan iz avstrije)! Takrat sm bil star 4 leta! Od takrat pa do pred dvema letoma sem mislil, da obvladam računala, spoznal pa sem, da sem se imel še veliko za naučiti. Danes se mi zdi, da vem že veliko, ne pa vsega. Če primerjam moje znanje, ki sem si ga nabral, od takrat, ko sem prvič prišel na slo-tech pa do sedaj, sem se naučil toliko, kot prej v vseh letih skupaj! Prebral vse teste/članke/trike... :D;)
Zaključujem s stavkom: Učimo se dokler ne umremo, kot je govorila moja stara mama. :P

Yohan del Sud ::

Bil je lep dan. Neki torek, približno eno leto nazaj. Vžgem računalo. Nežno stisnem delete. Ahh. Poiščem nastavljanje FSB-ja in ga premaknem iz 66 na 68. Ahh.

Resetiram.

Da. Daaaaaa. 240 Mhz. Uspeh! Daaaaaaaaaa. Juhuuuu.

sasox ::

Ni bil glih OC ampak Pc sem pa le razdru. Bil sem v drugem razredu OŠ ko sem raztavil eno 286-ko :D Še sreča, da sem bil sam doma:)) No na koncu sem spet nazaj sestavil ohišje in voila še vedno je vse delalo. Seveda nisem vsega skupaj raztavil, samo prefeštaril sem, kaj je notri:))

Drugače je pa bil moj prvi OC na eni 486-ki (se ne spomnim kok MHz)

OZZY ::

Prvi OC je bil oc p75 procesorja na 120mhz. Takrat je bilo veliko straha, kaj se lahko zgodi ampak je vse lepo delovalo, zato so vsa naslednja navijanja bila le zabava. Samo da sem neki po compu šraufu pa sem bil zadovoljen. Zdej pa je že potreba. POtreba po adrenalinu.:D

Tomi ::

Vsi imate tako bogate izkušnje.. Jaz pa sem bolj skromen..
Bilo je kmalu potem, ko sem nabavil C400 in seveda Abitovko, en nežen delete, par PgUp in celeron se je začel potiti na 450:D
metrodusa.blogspot.com

R@C@ ::

Duron 800 je bil moj prvi OC. Do kolk sem ga spravu?
Nisem ga k sem ga z Chrom orbom uniču!!!!!!!:D

asteroidk ::

đuff to je blo pa douugg nazaj... k sm 286tko naviu iz 9mhz na 18mhz (z gumbom turbo) ..

ok zdej pa zares..
prvic sm overcloockou 486tko 66mhz da se je zgala pri 100mhz... :D
Vse se da, le potruditi se je potrebno!

Binji ::

Ufff.. jst sm se nov tlele tko da sm navil komaj ko sem nov comp dobil (2 mesca nazaj). To pa Cyrixa 150 na 200. Se se spomnim kako sem se tresel kdaj se bo kej vnelo:D. Pri tem procu pa sm mogu se jumperje prestavlat, nic BIOSa! Drugace mam pa zdaj Duron 700@929 - svinja nece it vec;)

wprasajcek ::

binji ktero maticno pa mas ker se d700 ne zbudi vec niti na 750MHz pa ce sam fsb gor a mi lahko poveste kaj morem narediti da se bo zbudu usaj na 800
hvala mam pa plato MSI K7TPro2-a SA (MS-6330)

Hwala:D

Binji ::

Jah taprvo moras L1 mosticke prefarbat na procu, da lahko sploh mnozilnik spreminjas. Ce se ti ne zbudi je mozno tudi da je voltaza prenizka. Imam pa jaz drugace Abit KT7/RAID in sem kar zadovoljen. Tvoje plate pa ne poznam zadosti da bi kaj dosti komentiral.

MaX ::

jah, moj prvi OC...celeron 400 sm spravu na 600, ampak kr je bil gor še originaln ventič, sm raj zmanšu na 500:D

luni ::

Binji dva meseca nazaj si dobil Cyrixa 150? Bogi...
Artificial Intelligentia

Koci ::

Ugotovite kaj bom delal danes. Uganili ste - navijal svojo GromskoPtico (TB)...

Paramedic ::

Binji, glede cyrixa: moje sožalje! A si tut nasplošno mel težko otroštvo :):))?Ja js sm pa prvič navil šele pred ene dvema letom in pol. Celeron bebasti je brez dviga voltaže zmogel le 75 fsb, pri 83 se je pa sesuvalo. Zdej pa gre D700 na 900 :).
End transmission.

Binji ::

paramedic, luni: problem je ker sm mel prevc cajta Cyrixa ne ker bi ga komaj takrat dobil:DSi pa nejsm upal nc narest do zdej;). Ni blo pa niti pol kej velike razlike - pac Cyrix>:D

Lunik ::

hm. leto nazaj, dobim c466, in v biosu malce spremenim fsb in DA! pokaže 525mhz! Nazadnje sem ga pa navil na 586mhz...

Freak ::

mam c 500. ko sem ga hotu navit sem mel neki težav, dokler mi niso povedal, da je muliplyer zaklenjen potem pa mi ga je uspel spravt na 524Mhz!

element ::

Freak. Samo 520 pa neki? A ti ni šlo več?

3LeR. ::

prvi OC?
ja pr c400 na 450 sam bil problem de ni delal ker sem mel bh6 pa s370 proc pa adapter tko de se ni dal
prvi uspešni: ja tb 800 na 980(7x140:) pr 1.95V na kt7a

jRk0 ::

Uf. Prvi OC je pol adrenalina. Kaj bo?? Se bo vžgal?? Bo hin?? Vžgeš.....procesor dela!!! Jupiii.:D. NO, nekaj taklega je bilo, ko sem prvic navijo moj p1 166mmx. Spravo ga do 225. Seveda ni blo težko delo, samo DEL, par pg up (malo racunanja na kalkulatorin voila...Mel pa sem QDI plato.

jRk0 ::

BTW, naj mi nekdo pove, kako naviti 486dx4 100mhz.

Binji ::

jumper magic:D:D. Zahteva ze mal zgodovinskega znanja

Boško ::

Jaz pravim, da je lahk vsak OC adrenalinski!!!! Sam mal voltazo dvignte, pa bote vidl kak se bote tresl, ko boste cakal da se comp ponovno zbudi!!! CE se zbudi seveda!!!!
Jaz sem mojga navadu na 2.5V!!! >:D>:D

BigFoot ::

prvi OC: Pentium 166 navil na 200MHz. seveda preko jumperjev. je delal ko pesem, na več pa zarad plate nism mogu dat. hehehe :D
pol sm mel pa P2 233 navit na 291, pa C300@450, nato P3500E@667 in sedaj mam D750, še nism nič naviju (ni cajta), bom pa kmalu :))

tomaz255 ::

Jaz sem prvič navil celerona 533 na 624. seveda sem prej poskrbel za dobro hlajenje.

Quake ::

Racunalnike imam ze zelo dolgo. Moje prvo racunalo je bil 286 se z oranznim monitorjem.

Ampak navijanje me ni privlacilo, dokler nisem dobil p2 400 in pa dokler se ni pojavil slo-tech!

FSB sem iz 100 dvignil na 112, shranil in napisalo se je 448 MHz 8-)

element ::

Kvake, a samo na 112, jest sm kr takoj na 140! :D

birdy ::

prvi oc vas zanima....

hmmmm
qdi plata
intel p133 nkol ni bil stabilen sam se je pa zbudu in od casa do casa butnu winse na 150!!!!!!!!!!!
prvi uspesen OC je pa od frenda celery 333@500
ponos(do tb-ja) pa amd 5x86 P75 @150(socket3) :) stabilen pa vroc.........
lp
birdy

Riccio_ ::

Prvic sem navil mojega celerona 333 na 416 kaksne 2 leti nazaj.Pol ko sem že malo skužu kako se dela te stvari pa mi je uspelo na 500 tako da dela stabilno.Sem uspel tudi vec samo ni blo stabilno.:8)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaše računalniške komponente skozi zgodovino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
737937 (4739) floyd1
»

Vaš prvi mlinček (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
867621 (4639) opeter
»

katere procesorje ste že imeli (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
727920 (6814) H3ro1n
»

Najbolj navit stari proc

Oddelek: Navijanje
251327 (992) MiKi
»

vaš prvi oc

Oddelek: Navijanje
411605 (1223) tomaz255

Več podobnih tem