» »

Navijanje in reset računalnika

Navijanje in reset računalnika

stock ::

Živijo!


Ima kdo podoben "problem" oziroma še boljše rešitev. Namreč imam C2D e4400 + Asus P5LD2-SE in sledeč problem.. Čim računalnik navijem na več kot 2420Mhz (stock 2000) se ta ob vsakem restartu ugasne za 1s in ponovno prižge. Procesor gre drugače z lahkoto tudi do 3000mhz, ampak kot omenjeno od tam naprej se pač ob resetu ugasne in prižge, kar mi pa ni preveč ušeč in če se da bi se tega problema kako rešil! Ima kdo kakšno idejo? :)


LP Mario

popster ::

kaj ne moreš počakat tisto eno sekundo?>:D

hojnikb ::

Pa je stvar stable ko jo enkrat zbootaš in stestiraš
#brezpodpisa

xxurban ::

Enako je na moji asrock plati. Ko klikneš save changes se takoj ugasne in prižge nazaj. Zdi se mi da je to prav.

kopar ::

Problem, ki ga ni :)

Xserces ::

xxurban je izjavil:

Enako je na moji asrock plati. Ko klikneš save changes se takoj ugasne in prižge nazaj. Zdi se mi da je to prav.


asus isto...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

stock ::

Ja ja stvar je stabilna, kot pravim tudi do 3 Ghz. Samo mi ne diši tole ugašanje, mi ni zaradi ene sekunde, bolj to, da se mi ne zdi zdravo to za nekatere komponente predvsem za napajalnik..


xxurban je izjavil:

Enako je na moji asrock plati. Ko klikneš save changes se takoj ugasne in prižge nazaj. Zdi se mi da je to prav.


Ja ko bi se le takrat že, samo se nad 2420mhz ugasne vedno k se restarta, nprn naložiš program, restartaš, ta pa se ugasne pa prižge.

popster ::

nevem kaj rabiš tolko restartavat, se zgodi isto ce pritisnes ctrl+alt+delete? lahko uporabis kdaj tudi task manager za pobit applikacije, ali pa preprosto instaliras kak linux, kkjer se stvari updejta brez restarta.

stock ::

Heh kul ni pene, bo pač tko, oz. ga bom fural na 2420 :) Ni greh probat, sm mislu da ima kdo kako "varko" da bi se to dalo kje preprečit ali kaj takega.

Xserces ::

update biosa mogoce je kej postiman xaxax
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

stock ::

Ma zgleda mi nebo treba ne updatat ne gledat kako se ugaša ker se danes sploh ne prižge več xD

Nevem edino al je šla plata ali procesor..

hojnikb ::

Kulk si pa futro proc z voltažo ?
#brezpodpisa

stock ::

Voltaže sploh nisem spreminjal pa je bil do 3Ghz popolnoma stabilen. Je blo tud hlajenje zamenjano. Samo zgleda je šla plata. Resetiral CMOS, plata ne piska če dam grafo vn, če ni rama.. nič od nič.. edino lučka pa gori, pa vsi ventilatorji se vrtijo, grafo probal drugo, ker sem najprej posumil to, ker ni blo slike, na srečo je 5770 še živa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

TOP ::

stock je izjavil:

Voltaže sploh nisem spreminjal pa je bil do 3Ghz popolnoma stabilen. Je blo tud hlajenje zamenjano. Samo zgleda je šla plata. Resetiral CMOS, plata ne piska če dam grafo vn, če ni rama.. nič od nič.. edino lučka pa gori, pa vsi ventilatorji se vrtijo, grafo probal drugo, ker sem najprej posumil to, ker ni blo slike, na srečo je 5770 še živa.

Vedno ko navijaš moraš nastavit voltažo proca,ker če ne si poljubno dodaja in potem ponavadi kaj odleti.

Xserces ::

saj fiksna nej bo :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

stock ::

Ma to res nisem bil preveč pozoren, ampak kolko sem testiral bi verjetno opazil v kakem CPUZu.
Pa po temu sklepanju bi voltaža verjetno ubia procesor in ne plate -ki je šla v temu primeru. Proc testiran v drugi plati. Torej kot zadnje je ostala le še plata. Kar sem sumil že od momenta ko ni niti pisnila ob odstranjeni grafični in ramu. Jbg.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokvarjena matična ali procesor?

Oddelek: Strojna oprema
291824 (1240) jabba
»

Philips lcd tv problem

Oddelek: Zvok in slika
216808 (6104) staher
»

Intel pentium dual core e2200 navijanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1265571 (4589) anzel26
»

Motherboard temperatura - 45c preveč?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171285 (973) Volta
»

PC se ne zažene sploh

Oddelek: Pomoč in nasveti
141791 (1624) shany

Več podobnih tem