» »

Philips lcd tv problem

Philips lcd tv problem

lakers ::

Eno vprašanje...imam philips lcd 42pfl4606h...im se mi na dan 2-3x nepričakovano resetira...in potem vklopi nazaj ter dalje normalno dela...lepo prosim če mi znate pomagat kako bi se te težave rešil...
Najlepša hvala

Furbo ::

Morda imaš nastavljeno, da se izklopi po 4 urah.

Sicer pa poskusi nadgraditi programsko opremo.

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbi...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

lakers ::

Sem posodobil...nimam nastavljeno da se izklopi...naenkrat zelo zahrešči za sekundo...se resetira in potem spet dela dalje...im me je strah da bi se kaj uničlo...

Janac ::

Mozno da ti je sel napajalnik ali kaj podobnega

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

lakers ::

hmmm.--čudno..stara je komaj 1 teden...

Janac ::

Ce zahresci to ni normalno

lakers ::

hjao...nevem kaj bi to blo...danes je bila od jutra prižgana in se je to zgodilo 2x :(

fpbs ::

Odpelji nazaj v trgovino in zahtevaj drugo.

RejZoR ::

Preveri v kakšnem načinu imaš TV. Philips ima načina "Doma" in "Trgovina". Če imaš nastavljenega na "Trgovina" bo na vsake ne vem kolk časa ponastavil vse nastavitve (razen shranjenih kanalov).

EDIT:
Kasneje si omenil, da ti kar naenkrat zahrešči, se ugasne in prižge nazaj. To mora bit nek defekt. Imam sam en razstavni model, ki dela točno isto in ga moram poslat na servis, da preverijo kaj je.
Je pa isto serija 4606H.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Janac ::

zelo verjetno je napajalnik šel

ssokec ::

preveri vtičnico oziroma podaljšek kjer imaš prikljopljen TV, mel sem podoben primer ko se je TV kar sam od sebe izklapljal in vklapljal nazaj, na koncu je bil kriv podaljšek ki je imel slab stik.

LP!

lakers ::

Hvala vsem za odgovore...
pa še nekaj...restarta se mi samo če gledam tv...ko sem imel vklopljen skoraj cel dan ps3 se to ne zgodi...tako da je verjetno nekaj s kablsko...
lp

Janac ::

konflikti z maso?

lakers ::

Kako to misliš z maso??

Janac ::

lahko je podvojeno ozemljeno prek antene(kabelska). V glavnem, nekje je ozemljitev podvojena in je eno od teh potrebno izolirati.

nevem mogoče bi bilo to ampak ce zahresci nesi nazaj in čao miki

davidhumar ::

Enako težavo imam jaz, kakor kvaliteta signala pade(zaradi vetra ali dežja), restarta. TV je updatean. Philips mora narediti še kakšno posodobitev.

staher ::

L.P.
Imam isti problem tv se prižge dela 10s in nato poči in se ugasne tip je 42pfl9603 star je 4 leta in je drugi tv ki je srknil v dveh mesecih, dober znak za philipsa ni kaj.

staher

weasel ::

Mogoče pa ni Philips kriv, če je že drugi...

staher ::

l.p.
Prosil bi lastnika omenjenega televizorja res prosim da odpre na zadnji strani en majhen pokrovček in mi slika kako je peiklopljeno.
Ker sedaj sem ga razdru in spihal, pa se je postavil samo sem pozabil kako je priklopljen AMBLIGHT

HVALA

mat xxl ::

Koliko se pa nabere prahu po 4 letih ?

Y0sh1 ::

staher je izjavil:

L.P.
Imam isti problem tv se prižge dela 10s in nato poči in se ugasne tip je 42pfl9603 star je 4 leta in je drugi tv ki je srknil v dveh mesecih, dober znak za philipsa ni kaj.

staher


Glede na to da imaš 4 leta starega philipsa, je precej velika verjetnost da so ti šli kondenzatorji na napajalnem modulu, vsaj jaz imam take izkušnje. Na mojem starem (zdaj že prodanem) 42PLF7603 je šlo za podobno napako, vendar sem že prej slišal ob vklopu "piskanje kondenzatorjev". Po menjavi kondenzatorjev, ki so bili vidno napihnjeni, je televizija spet delovala, kot je treba. Problem je ker procesorski del meri stabilnost napajalne napetosti in v primeru slabih (napihnjenih) kondenzatorji ti napetost precej niha in zato procesor avtomatsko izključi televizor, da ne pride do poškodb na komponentah.

Najlažje ugotoviš napako, tako da odpreš televizor in preveriš vse elektrolitske kondenzatorje, če so napihnjeni. V tem primeru jih zamenjaj s takimi, ki imajo enake električne lastnosti in po možnosti z bolj kvalitetnimi (philips ima neke cheap elektrolite) in zadeva bi morala delat.

Za več informacij preveri na http://www.badcaps.net/forum/showthread...
Ne gre ravno za tvoj model, samo napake so enake = slabi kondenzatorji na napajalnem modulu.

staher ::

Y0sh1 pozdravljeni!
Sem ga odpru in pogledal kondenzatorje, pa niso nič napihnjeni poznam kako to izgleda, ker ima 9850 ur delovanja je bil zelo prašen in sem ga spihal sedaj pa dva dni dela tako kot mora. Samo sem se uštel pri amblight sem somo spipal konektorje dol ( sem mislil da ti koektorji ne grejo sem ali tja pa sta dva dva pa pašeta tu in tam sedaj imam kr sklopljeno osvetljeanje pa je.
Čkam na sliko problem, če ne bodo delali.

l.p.
staher


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TV LED Philips 46PFL4508H/12 mnenja

Oddelek: Zvok in slika
344076 (571) val46
»

Philips 4000 series LCD TV 47

Oddelek: Zvok in slika
161750 (1613) Jeronimo
»

Philips LED ali LCD 37 do 42

Oddelek: Kaj kupiti
101883 (1651) fpbs
»

Nakup Sharp LC42DH77E iz .si ali .co.uk , Kako prejeti paket (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
628287 (6327) Keyser Soze
»

Kupujem LCD

Oddelek: Kaj kupiti
71513 (1342) rapvirus

Več podobnih tem