» »

PC se ne zažene sploh

PC se ne zažene sploh

reef00 ::

Računalnik se ne zažene sploh, oziroma se zaganjanje ponavlja, zasvetijo lučke na tipkovnici in konec in se ponovno zaganja, zasvetijo lučke na tipkovnici in tako v nedogled, monitor se sploh ne vklopi. piskov ni, gumb za izklop ne reagira, niti po pridržanju, tako da ga izklopim z gumbom napajalnika.

Sumim da je šel procesor, ampak bi rad potrditev nekoga, ki bolje obvlada, gre za to da se je ventilator na procesorju zaustavil, popolnoma in se je verjetno procesor pregrel. Čep na sredini vetrnice je bil odprt (zalman), propeler pa se je tudi na roke zelo težko vrtil, ko sem kapnil olje se je propeler omehčal.

Rad bi samo potrditev je šel procesor, matična, ali ??? glede na to da se ne odziva,razen poizkusa zagona.
Zakaj ni nobenih piskov?
Plata K7S5A PRO v5.0 .

oemdzi ::

kaj pa lucka na kompu ? pomoje je napajalnik krivec...

reef00 ::

Takoj ko ga vklopim zasvetijo obe lučki za HDD in ON , potem zelo hitro ugasneta in se ne prižgeta več, dočim na tipkovnici je en tak ritem vse tri lučke se istočasno prižgejo trikrat utripnejo, premor potem spet trikrat utripnejo,premor,... .
CD-ja tud neče odpreti.

Bom probal drug napajalnik.

Hvala za predlog.

reef00 ::

Sem dal drug napajalnik, situacija enaka.
Ko vtaknem napajalni kabelj v napajalnik, lučke na tipkovnici zasvetijo in ugasnejo, pa PC ni v stanju zagona.

Gumb PC-ja za prižiganje/ugašanje deluje samo za prižgat.
Če pritisnem gumb za reset, moram napajalnik izklopit iz omrežja za nekaj časa da PC lahko potem spet prižgem, sicer sploh ne reagira.

Hladilnik na procesorju se je rahlo segrel.

pranko ::

Pa si probu z resetom matične?

reef00 ::

Nisem še, še nisem prišel do tja, moram prečekirat kje so đamperji.
Sem pa baterijo ven vzel, ni efekta, sem grafiko venvzel potem dela, mislim se ne zustavi sam.
Z grafiko pa sedaj takoj preneha delovati.

Kako se pa PC odzove če je procesor v okvari? mislim a se monitor priže, sploh kaj pokaže???
Ker jaz sem skor prepričan, da je procesor, ker kdo ve kolk časa je PC delal brez hlajenja-
samo pasivno, brez ventilatorja.

reef00 ::

Sem pobrisal CMOS , ni efekta, po parih sekundah se vse skup izklopi.

Tud lučke za HDD in ON se sploh ne prižgejo več .

solatko ::

Procesor ni, izklopi trdi disk in dvd in prižgi, če boš prišel v Bios, če ni to, preizkusi še vzet ven rame in jih daj nazaj in vklopi. Lahko, da je šla matična ni pa nujno. Ponavadi nagaja kak slab stik na drugih enotah, zato eno in eno ven (seveda pri izklopljenem računalniku)

reef00 ::

Sem naredu tako.

Najprej sem vsak posamezen del izklopil in zagnal (1disk, 2disk,1dvd,2dvd,fdd),potem sem po parih, oba diska, oba DVD, nič ne pomaga,sam se takoj zaustavi, vzel ven ram mašina dela se ne zaustavi takoj ampak BIOS ne pokaže-monitor se ne prižge.Moram pogledat če imam kakšen drug ram- sporočim.


Men se to ne zdi normalno da ko vklopim kabel v napajalnik, da na tipkovnici zasvetijo vse tri lučke in ugasnejo.

pranko ::

Jp to je normalno.

reef00 ::

Pobral sem vse kartice ven razen grafične, odklopil vse naprave in nič Bios se ne pokaže.
Če pravite da ni procesor, potem je MB crknil.
Če se ne motim so te K7S5A kar dost crkovale.
Kondenzatorji so videti OK.

Se je pa PC proti koncu čudno obnašal, baje da so kar vse ikone zginle z namizja.

oemdzi ::

koker zastopim z graficno karticone dela ? kaj če je šla grafična po gobe ?

aja se neki podatek ko ti poizkusas prizgat racunalnik pa ti lucka posvti pa ugasne, potem ce poizkusis se enkrat ti isto naredi? .. ali sploh ne reagira in moras napajalnik izkljucit za par sekund ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

solatko ::

Če imaš možnost, sprobaj komponente na drugem PC, skoraj gotovo je šla osnovna plošča. Poglej, se mi zdi, da imajo na Bolhi, A socket plošče, dost pocen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

reef00 ::

Sem probal tud z drugo grafično in ni učinka.

Na gumb se PC ne ugasne , samo direkt na napajalniku, prižge pa ga.
Se pravi lučke zasvetijo vendar takoj ugasnejo, ventilator pa dela in tudi hladilnik na procesorju se segreje, HDD 2x ostaneta popolnoma hladna in ga lahko takoj ponovno prižgem.

Če pritisnem reset gumb se ugasne in potem je treba počakat oziroma spraznit vso napetost da sploh ponovno zalavfa , izvleči kabel iz napajalnika

Verjetno je šla res matična, če bi crknil procesor se hladilna rebra na procesorju verjetno nebi segrela.

Bom probal najti kako pocen plato, pa sporočim.

Hvala za nasvete.

shany ::

Jaz sem mel isti problem in vzrok je bil grafična kartica.
Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC se prižge, ekran pa ne (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11114023 (12585) Berni_01
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535359 (4295) svetetko
»

Računalnik se ne prižge - težave z elektriko (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
555206 (4454) Bostyan007
»

škatla ne dela??

Oddelek: Pomoč in nasveti
10973 (853) aaads
»

Po zamenjavi cpu & NB coolerja se komp ne pržge

Oddelek: Pomoč in nasveti
401794 (1485) Klemzz

Več podobnih tem