» »

Kar je preveč je pa preveč - Ivan Simčič!!!!

Kar je preveč je pa preveč - Ivan Simčič!!!!

Temo vidijo: vsi
««
8 / 10
»»

Okapi ::

Tudi če Simčič odstopi, bo eno leto dobival nadomestilo poslanske plače.
Ampak je vseeno skoraj 4 leta razlike, če vztraja. V tem času lahko prišpara najmanj jurja na mesec, se pravi 50 jurjev, pa še dovolj časa bo imel medtem (ker ga v parlamentu sigurno ne bodo obremenjevali s kakšnimi odgovornimi nalogami:-), da ob delu maturira, če ni izgubil vsega veselja do šole.

Sej mamo takih parazitov veliko v Sloveniji.
Ker ti bi pa takoj, odstopil, ne?;(( Razlika med mano in tabo je samo v tem, da sem jaz dovolj pošten, da si to upam priznati, ti pa mogoče še sam sebi lažeš.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Invictus ::

Okapi je izjavil:

Meni se taki mutivode, ki se skozi skrivajo češ "kaj mi pa morejo" nič ne smilijo.
Kazen mora biti sorazmerno dejanju. Prodaja hiše ni sorazmerna, tudi če je vse to počel namenoma in zavestno. Morali bi mu trgati od plače, lahko bi ga za x dni zaprli in še cel kup možnosti je. Če te možnosti niso predvidene v zakonih, ali če sodstvo ne zna drugače priti do dolgovanega denarja, je krivda na strani zakonov/sodstva.

Dajte se malo vprašat, kakšni hinavci ste. Tule bi človeku vzeli hišo, ker se je izogibal plačilu enega drobiža, ko je govora o visokih kaznih za piratiziranje, so pa vsi drugi krivi, samo tisti, ki s travnikov pobirajo robo, ne.

O.


Tole je bilo čisto preveč. Ne moreš nekomu kar hiše vzeti.

Vendar sta tukaj krivi obe strani. Tudi lastnik hiše, ki ni plačal položnic. Žal ne vemo cele zgodbe.

Ampak izterjevalec bi že lahko nabral 124 EUR v bajti. Sam jedilno mizo in stole vzameš, pa je že skoraj toliko. Ali pa TV, radio, omaro, ipd ...

Zgleda je bila res nekomu hiša všeč.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

Vendar sta tukaj krivi obe strani. Tudi lastnik hiše, ki ni plačal položnic.
Seveda je lastnik hiše kriv, da se je hotel izognit plačilu. Ampak kot rečeno, prodaja hiše na dražbi je nesorazmerna kazen za takšno dejanje, tudi če je naklepno. Če je predvidena z zakonom, je zakon slab.

O.

smash ::

Okapi je izjavil:

Tudi če Simčič odstopi, bo eno leto dobival nadomestilo poslanske plače.
Ampak je vseeno skoraj 4 leta razlike, če vztraja. V tem času lahko prišpara najmanj jurja na mesec, se pravi 50 jurjev, pa še dovolj časa bo imel medtem (ker ga v parlamentu sigurno ne bodo obremenjevali s kakšnimi odgovornimi nalogami:-), da ob delu maturira, če ni izgubil vsega veselja do šole.

Sej mamo takih parazitov veliko v Sloveniji.
Ker ti bi pa takoj, odstopil, ne?;(( Razlika med mano in tabo je samo v tem, da sem jaz dovolj pošten, da si to upam priznati, ti pa mogoče še sam sebi lažeš.

O.


ti domnevaš, da smo vsi takšni kot recimo ti, da bi kar vsi po vrsti bili nepošteni in raje sedeli 4 leta v parlamentu in jemali denar od davkoplačevalcev, kot pa da bi imeli nekaj v sebi, kar ti verjetno nimaš, vsaj po izjavah, in pač odstopili, kljub temu, da bi potem pač imeli težave

najprej moraš pri sebi počistit

galu ::

Ker ti bi pa takoj, odstopil, ne? Razlika med mano in tabo je samo v tem, da sem jaz dovolj pošten, da si to upam priznati, ti pa mogoče še sam sebi lažeš.


Se niti nebi znašel v taki situaciji! Ampak ne, motiš se. Razlika med mano in tabo je, da misliš da je to kar delaš (oz. kar bi naredil) prav, saj bi tako naredili "vsi". Pa ni prav, niti ne bi naredili vsi - vsaj jaz ne.
Tako to gre.

Mr.B ::

Leiito, sej res pa dejmo še eno komisijo za izdajanje skelpov. Pa ustvarimo še eno komisijo za izvajanje revidiranja sklepov. Pa še eno komisijo za revidiranje pritožb na izvedene sklepe. Še bolje ustvarimo za vsek postopek še kak direktorat, oziroma a nebi bilo bol smotrno kar še eno ministrstvo odpreti.
Ko računsko sodišče izd sklep da je nekaj NEGATIVNO, to pomeni konec kariere za odgovorno osebo v Javnih službah, ter seveda kazenska in odškodninska odgovornost, in ne Leiito, kot ti praviš kaj pa sedaj ?
Po tvojem sploh ne vem zakaj jih imamo, če se glede na VASAKO tako ali drugačno negativno mnenje ne ukrepa, ampak se ukrepa tako selektivno.
Leiito, veš zunaj so imeli "demokracijo" dlje časa, pa so takim kljukcem včasih glave letele, sedaj zunaj ostanejo najmanj brez premoženja, samo glave jim ne odletijo.... Me pa zanima, če se bo Janša lotil Računskega sodišča in NPU-ja, me zanima kok boš politično piskal...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Okapi ::

Se niti nebi znašel v taki situaciji!
Ker v mladosti nisi naredil nobene bedarije, ne? To pri hipotetičnem vprašanju, kaj bi naredil, ni izgovor.

Razlika med mano in tabo je, da misliš da je to kar delaš (oz. kar bi naredil) prav, saj bi tako naredili "vsi".
In kje točno sem napisal, da je prav? Seveda ni prav. Razlika med mano in tabo ostaja enaka - jaz priznam, da bi v taki situaciji ravnal nemoralno, ker bi imelo moralno ravnanje nesorazmerno hude posledice zame. Jaz si upam priznati, da nisem svetnik, nekateri pa očitno tega niste sposobni priznati.

O.

smash ::

Okapi je izjavil:

Se niti nebi znašel v taki situaciji!
Ker v mladosti nisi naredil nobene bedarije, ne? To pri hipotetičnem vprašanju, kaj bi naredil, ni izgovor.

Razlika med mano in tabo je, da misliš da je to kar delaš (oz. kar bi naredil) prav, saj bi tako naredili "vsi".
In kje točno sem napisal, da je prav? Seveda ni prav. Razlika med mano in tabo ostaja enaka - jaz priznam, da bi v taki situaciji ravnal nemoralno, ker bi imelo moralno ravnanje nesorazmerno hude posledice zame. Jaz si upam priznati, da nisem svetnik, nekateri pa očitno tega niste sposobni priznati.

O.


zakaj bi priznali nekaj kar ni res? če ti priznaš da nisi svetnik, pač nisi svetnik...to še ne pomen, da ostali nismo, pa to tajimo...pač si eden od nesvetnikov..jaz se nebi hvalil s tem

Okapi ::

zakaj bi priznali nekaj kar ni res?
Ja, saj lahko lažeš sam sebi, ampak ne pričakuj, da ti bo kdo verjel.

O.

Daedalus ::

Me prav zanima, kaj bi, če bi se znašli v takem položaju, naredili Karaya, telebanc ali drugi pravičniki. Kaj bi zares naredili, ne kaj bodo sedaj tule pisali, da bi naredili.


Tale pravičnik (moja malenkost namreč) bi ob taki pizdariji spakiral kufre. More biti jasno, če te dobijo na blefu, popušiš. Nima se smisla mučiti. Samo, mene se težko lovi na takih tehnikalijah, kot je oprevljena srednja šola. Ker pač nisem tako lame, da bi rabil goljufat pri takih tehnikalijah.

Če ni zakonske osnove, da se ga razreši, moramo pač to požreti in vsako pravičniško obsojanje je samo to - pravičniško obsojanje.


Bullshit. Če ni zakonske osnove, da se ga razreši, lahko to pomeni, da je zakonodaja v tem primeru pač slaba. In da je vredno razmisliti o spremembi. Da se pohendla trenutno unhandled exception.

Bi pa rekel, da je onim, ki ne poznajo pojmov tipa legitimnost, moje nakladanje pač pravičniški bullshit. Tudi prav, vsako tele ma svoje vesele, bi rekla moja stara mama.

Slamnat mož. Model je mel 5x možnost dogovorit se z upnikom in sodiščem kako bo poravnal dolg. Ker ga ni bilo je upnik predlagal, da mu prodajo hišo. Ker dolžnika ni bilo niti enkrat na razpolago, da bi povedal kaj in kako je sodišče ustreglo upniku. Tako nekako je šel upravni postopek.


Majade. Še vedno vztrajam pri svojem - pravna država, ki ima kaj dati na legitimnost, ne zgolj pravno formalnost, si česa takega ne bo privoščila. Sej ma tip okoli bajte lepo ograjo - pa naj tisto odmontirajo, kreteni nesposobni. To, da ima upnik glavno besedo pri takih postopkih, je nekako tako, kot da daš rablju vlogo sodnika. Še en v vrsti pravnih bullshitov v tej državi:

Po Panjanovih besedah primer Vaskrsićevih ni osamljen, saj Okrajno sodišče v Ljubljani trenutno vodi 67 postopkov nepremičninskih izvršb, pri katerih je glavnica dolga manjša od 100 evrov. Po poročanju časnika Večer je takšnih izvršb na mariborskem področju 108.


Brez komentarja, sploh
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Karaya 52 ::

Okapi je izjavil:

Me prav zanima, kaj bi, če bi se znašli v takem položaju, naredili Karaya, telebanc ali drugi pravičniki. Kaj bi zares naredili, ne kaj bodo sedaj tule pisali, da bi naredili.

O.


Ce bi dovolj pozorno bral moje poste bi vedel, da ne moraliziram v tej temi. Nasprotno, vsi razlogi za situacijo quo so veliko mocnejsi od drugih scenarijev, obtozen sem bil celo nihilizma, precej upraviceno imo. Mja, postavil sem se v kozo tega politika, predsednika Desus pa se koga. Sicer je "zrtev" pomemben del mojega mindseta zato bi odstopil.

galu ::

Ker v mladosti nisi naredil nobene bedarije, ne?


Takega spektra, niti približno.

In kje točno sem napisal, da je prav? Seveda ni prav. Razlika med mano in tabo ostaja enaka - jaz priznam, da bi v taki situaciji ravnal nemoralno, ker bi imelo moralno ravnanje nesorazmerno hude posledice zame. Jaz si upam priznati, da nisem svetnik, nekateri pa očitno tega niste sposobni priznati.


Ne sodi vseh po sebi. Resno, ne.
Tako to gre.

Mr.B ::

Ma dejte no, vse skupaj izvira iz izvirnega greha, temu se reče izvajalski zakoni. Kot je Leiito ugotovil, vsi nekaj pišejo papirej, ampak se potem izgovarjajo na mankanje politične volje oziroma ostalega bulshita.
Jasno je dejstvo da je Simčič s ponardbo prišel do premoženjske koristi, enako to velja tudi za Jaklića. Dejstvo je da je da je kot se temu reče prišlo do protipravne premoženjske korist. Kot posledica je to kaznivo dejanke, kakorkoli obračaš. In porkamadona tu ne igra in nima nikakršne veze politična volja. Tu manjka smo dejstvo, da ni izvajalskega zakona, ki jasno definira kdo ima kaj za storiti, in kaj in kdo odgovarja za ne izvajanje zakona.
To velja identično za razne inšpektorje, ko poslušamo mi smo storili svoj del, itd...
Največji nateg, se mi zdi utvara češ mi pa smo državni uradniki, mi pa ne odgovarjamo. NE fanteje vi ste javni uslužneci, ki vam poleg pravi pripada tudi odgovornost, in tu pa pride do politične volje, da javni uslužbenec odgovarja skladn s odgovornostjo iz delovnega razmeraj, ups obveznosti delavca ...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Okapi ::

Če ni zakonske osnove, da se ga razreši, lahko to pomeni, da je zakonodaja v tem primeru pač slaba. In da je vredno razmisliti o spremembi.
Vsekakor. Ampak je precej težko neetično ali nemoralno ravnanje (ali prometne prekrške ali zastarela kazniva dejanja) vključit v zakon, kot razlog za razrešitev poslanca. Kazen za takšno ravnanje je neizvolitev na naslednjih volitvah, kaj dosti drugega se pa ne da storiti, ko je poslanec enkrat izvoljen.

O.

amigo_no1 ::

Invictus je izjavil:

Okapi je izjavil:

Meni se taki mutivode, ki se skozi skrivajo češ "kaj mi pa morejo" nič ne smilijo.
Kazen mora biti sorazmerno dejanju. Prodaja hiše ni sorazmerna, tudi če je vse to počel namenoma in zavestno. Morali bi mu trgati od plače, lahko bi ga za x dni zaprli in še cel kup možnosti je. Če te možnosti niso predvidene v zakonih, ali če sodstvo ne zna drugače priti do dolgovanega denarja, je krivda na strani zakonov/sodstva.

Dajte se malo vprašat, kakšni hinavci ste. Tule bi človeku vzeli hišo, ker se je izogibal plačilu enega drobiža, ko je govora o visokih kaznih za piratiziranje, so pa vsi drugi krivi, samo tisti, ki s travnikov pobirajo robo, ne.

O.


Tole je bilo čisto preveč. Ne moreš nekomu kar hiše vzeti.

Vendar sta tukaj krivi obe strani. Tudi lastnik hiše, ki ni plačal položnic. Žal ne vemo cele zgodbe.

Ampak izterjevalec bi že lahko nabral 124 EUR v bajti. Sam jedilno mizo in stole vzameš, pa je že skoraj toliko. Ali pa TV, radio, omaro, ipd ...

Zgleda je bila res nekomu hiša všeč.

Sestra od aktualnega kupca je ravno tako kupila hišo na takšen način.
Naključje seveda ;((.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Ziga Dolhar ::

Nekateri pač redno spremljajo oklice dražb v izvršilnih postopkih in kupujejo blago na 2. oklicu, da. Dober biznis.

Naključje? -Ne. "Zarota/korupcija/..."? -Ne nujno.
https://dolhar.si/

solatko ::

Nekateri se pa seznanijo s primerom, že pred oklicem in neredko so posamezniki edini kupec. Povezava nepremičninske mafije in sodišč (seveda brez vsakih finančnih transakcij v obliki korupcije), veselo deluje.
V taki pravni državi, se pa nategujemo z neopravljeno ali opravljeno srednjo šolo.
Pa naj razume, kdor more.
Važno je POŠTENJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Delo krepa človeka

smash ::

ponavadi je tako, da se tem ljudem, ki jih država za njih nepravično obere, gladko j** za neka pravila...in so ponavadi že od prej znanci policije in se že leta in leta nekaj pravdajo ter vlačijo po sodiščih

že to vam marsikaj pove o njih samih

smash ::

Kaj je zdaj to? Bo zadeva Simčič potihnila...vsaj tako kaže..se sploh kaj dogaja? A res ne moremo ene stvari rešiti do konca?

Buggy ::

saj ves globoko v sebi si tudi sam vedel da bo tako...fuknen narod -> bebasti politiki -> kretenski zakoni

goljufivec pa ce sem prav slisal sedaj zazira zdravstveni budget ker je kao bolan...verjetno bo se dva meseca :D

WarpedGone ::

Opažam, da je ogromno ljudi volilo Desus in tega simčiča, da tako zahtevate da ostopi in vas neha zastopat. Pa je DESUS kljub temu dobil samo 6% glasov. Ste sami penzionisti tukaj al kaj? Jaz, očitno za razliko od vas, Simčiča niti Desus nisem volil in ga zato nimam kaj pozivat k odstopu. On predstavlja svojih 6% volilnega telesa - mene pač ne.
Ste še vedno mentalno 30 let v preteklosti, ko je partija predstavljala celotno volilno telo?
Če bi simčič ušpičil kaj "pravno odprtega" bi ga (upam da) pobasali enako kot Prijatelja.

Je pa sedaj ta vroč krompir pri pozitivni sloveniji in njenem bivšem udbašu, ki greje stolček parlamenta.
Tudi ta pajac mene ne predstavlja in zato pač nimam kaj pozivat k njegovem odstopu. Me pa zanima ali volilci Pozivivne Slovenije z udbaši nimate problemov?
Zbogom in hvala za vse ribe

Mr.B ::

Glede na spomin Zlate Ribice, se do naslednjih volitev ne bo stranki nič poznalo.
No po drugi strani je pa v interesu vseh ostalih strank razen DESU-a, da se dolgoročno nič ne zgodi, saj potem postane stranka ob naslednjih volitvah (verjetno predčasnih), nepomemben igralec izven parlamenta...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Karaya 52 ::

Lingvist ja, posrecen vzdevek. Malo porocal o kraljici, temnih plateh monarhije in vohljal za drzavljani, ki so pobegnili iz Jugoslavije. Vceraj smo ze videl spin Pirjevca, kako je treba na to pozabiti (zanimivo stalisce zgodovinarja), dva tedna pred tem pa je v Trstu govoril, da ni podatkov da so v fojbah Italijani. Kaj bodo naredili v PS? Jim je kul imeti ovaduha med vrstami?

djordjevic ::

Ah, Karaya, s takimi rečmi pa že ne gre zdaj težiti, ane. Če je bil izvoljen, je izvoljen. Kaj bi metali palice v kolesje normalnega delovanja DZ? Take zgodbe so v teh časih absolutno nepotrebne.

>:D

Sem ti rekel, da se ti zna vrniti tista hinavščina okoli Simčiča.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Mr.B ::

Karaya 52 , vprašati se moreš kako se lahko novi la president LDS-a, smatraš da je deloval politično korektno na vseh ostalih delovnih mestih...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Daedalus ::

Opažam, da je ogromno ljudi volilo Desus in tega simčiča, da tako zahtevate da ostopi in vas neha zastopat. Pa je DESUS kljub temu dobil samo 6% glasov. Ste sami penzionisti tukaj al kaj? Jaz, očitno za razliko od vas, Simčiča niti Desus nisem volil in ga zato nimam kaj pozivat k odstopu. On predstavlja svojih 6% volilnega telesa - mene pač ne. Ste še vedno mentalno 30 let v preteklosti, ko je partija predstavljala celotno volilno telo?


IIRC tam nekje, v eni Ustavi piše, da je poslanci predstavniki vsega ljudstva. To tvoje razmišljanje je samo logična posledica izkrivljenega razumevanja demokracije kot partitokracije, kjer so stranke lastnice sedežev v parlamentu. In kjer poslnaci zastopajo samo "svoje" volilce.

Pa ni čisto tak. Simčič tam zastopa tudi tebe, pa magari ga nisi volil. 82 člen ustave, pa to.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

PaX_MaN ::

Če so notr udbaši(Meršol), utajevalci davkov(Jankovič), ponarejevalci arhivov(SDS), kopirci govorov(Janša), naj imajp pa še izkazovalci lažnih dokumentov svojega predstavnika!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Karaya 52 ::

djordjevic je izjavil:

Ah, Karaya, s takimi rečmi pa že ne gre zdaj težiti, ane. Če je bil izvoljen, je izvoljen. Kaj bi metali palice v kolesje normalnega delovanja DZ? Take zgodbe so v teh časih absolutno nepotrebne.

>:D

Sem ti rekel, da se ti zna vrniti tista hinavščina okoli Simčiča.


Dobro spinas, Desus se je odlocil da bo v vrstah imel ponarjevalca spriceval, tako kot so se v PS odlocili za ovaduha. Me zanima ce je prisel na listo v zahvalo za vso opravljeno delo v UK. To je pac bistvo ovajanja... izdajanje rojakov nedemokraticnemu rezimu za dolocene privilegije.

Okapi ::

To je pac bistvo ovajanja... izdajanje rojakov nedemokraticnemu rezimu za dolocene privilegije.
Kar ni čisto res. Marsikdo je ovajal zaradi iskrenega prepričanja, da je to koristno za družbo, in ni za to pričakoval nobenih privilegijev.

Pa tudi, zakaj bi bil sodelavec SDV slabši od člana ljudske milice? Oba sta bila orodje v rokah nedemokratičnega režima.

O.

ZaphodBB ::

Kar ni čisto res. Marsikdo je ovajal zaradi iskrenega prepričanja, da je to koristno za družbo, in ni za to pričakoval nobenih privilegijev.

Pa tudi, zakaj bi bil sodelavec SDV slabši od člana ljudske milice? Oba sta bila orodje v rokah nedemokratičnega režima.

O.

Pa zakaj bi bil Trobec slabši od povprečnega Slovenca, vsakega kdaj zagrabi da bi babo ubu.

Okapi ::

A bi lahko še bolj bedasto primerjavo dal? Če mogoče ne veš - miličniki so prav enako ovajali. Bi moral enkrat videti, kaj vse so vsak teden pisali v službena poročila.

O.

djordjevic ::

Nagradno vprašanje: Kaj je v prejšnjem režimu počel Vinko Gorenak? ;)

p.s.: Sej bi lahko rekel tudi Brejc, ampak ta trenutno nima nobene visokoleteče funkcije.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Karaya 52 ::

Okapi je izjavil:

To je pac bistvo ovajanja... izdajanje rojakov nedemokraticnemu rezimu za dolocene privilegije.
Kar ni čisto res. Marsikdo je ovajal zaradi iskrenega prepričanja, da je to koristno za družbo, in ni za to pričakoval nobenih privilegijev.

Pa tudi, zakaj bi bil sodelavec SDV slabši od člana ljudske milice? Oba sta bila orodje v rokah nedemokratičnega režima.

O.


Jah, jeb** ga. "Koristno za druzbo" z drugimi besedami, podpirati rezim, sistem, ki mi garantira privilegije. Tista sluzba na BBC to gotovo je. Ni nobenega kolikortoliko plemenitega razloga za ta tip ovajanja.

kmetek ::

Daedalus ::

Dvomim da. Bo pa žrtvovan za dobro koalicije. Razkol v Desusu bi strice iz ozadja stal preveč, kot kaže.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

leiito ::

Okapi je izjavil:

To je pac bistvo ovajanja... izdajanje rojakov nedemokraticnemu rezimu za dolocene privilegije.
Kar ni čisto res. Marsikdo je ovajal zaradi iskrenega prepričanja, da je to koristno za družbo, in ni za to pričakoval nobenih privilegijev.

Pa tudi, zakaj bi bil sodelavec SDV slabši od člana ljudske milice? Oba sta bila orodje v rokah nedemokratičnega režima.

O.

To je res in tudi šefi konclagerjev so verjeli, da je iztrebiti Žide nujno za preživetje Nemcev. I was just doing
my job, following orders etc. obramba.

Ene države, skoraj vse ex sociaistične npr., so res čudne in so izvedle lustracijo. Kdor je bil ovaduh udbe, je more biti javni uslužbenec, kaj šele poslanec Ali celo sodnik. Prvič zato, ker je očitno nevretenčar (mnogi so udbi rekli tudi ne in ostali živi, samo. dopisniki iz New Yorka niso postali), drugič zato, ker jih je lahko z njihovo preteklostjo izsiljevati.

Na človeški ravni mi je Meršola žal, toda kaj mu je bilo pa treba na stara leta v politiko s tako temno skrivnostjo. Če je sploh imel izbiro.

ThinkPad ::


Ivanu Simčiču naj bi DeSUS pokazal vrata. Izrednega kongresa ne bo.



In kaj bo, če človek izstopi iz Desusa in se odloči za pot samostojnega poslanca in še naprej vztraja tam kjer je? :))

Okapi ::

Tip je postal praktično nezaposljiv, saj je de fakto ostal brez priznane izobrazbe, in če odstopi, se prostovoljno odreče 3,5 letom poslanske plače, kar je od oka 100 jurjev evrov. Če bo slučajno res odstopil, bi mu morali dati kakšno medaljo.

O.

Daedalus ::

Medaljo za kaj? Uspešno igranje mučenika zaradi lastnih failov? Sam si je kriv za nastalo situacijo. In za to si pa res ne zasluži medalje, kvečjemu kako dodatno brco v rit.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Okapi ::

Medaljo za to, da se je prostovoljno odrekel sto jurjem evrov, čeprav ga v to nihče ne more prisiliti in tudi nobenih pravnih posledic ne bo čutil.

Nekako tako, kot če bi nekdo prostovoljno plačal 100 jurjev kazni, čeprav je kaznivo dejanje že zastaralo in mu nihče nič ne more.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

ZaphodBB ::

Take izjave predvsem veliko povejo o tebi.

Pšenični ::

Miki bo letu iz Desusa. Pa si bo Korli odahnu......

http://www.rtvslo.si/slovenija/ivanu-si...

K ma trdo kožo ko dva slona, bo verjetno ostal poslanec, jbg, ko gre za kruh in mlek, ................

Na faksu bojo ugotovili še ničnost vpisa in mu pade še faks. Pa bo spet na 3 letni poklicni. Lahko se vpiše naprej....menda podpirajo študij poslancev.

Eh, kaj bo zanga sredna šola, k je faks raztural z 8 in 9. Stvar dveh mesecev. Še Korli je reku, da ma tipson "res lepe ocene".

No, mal ga bo treba pazit, da ne bo vpisal kr podiplomca......nikol se ne ve......

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Take izjave predvsem veliko povejo o tebi.
In sicer kaj? Da sem realist in si znam predstavljati, kako drugi razmišljajo? Da nisem hipokrit?

O.

kmetek ::

Še enkrat a bo vrnil ves protipravno dobljeni denar?

Okapi ::

Ne bo, ker je njegovo protipravno dejanje zastaralo.

O.

Daedalus ::

Medaljo za to, da se je prostovoljno odrekel sto jurjem evrov, čeprav ga v to nihče ne more prisiliti in tudi nobenih pravnih posledic ne bo čutil.


Do teh sto jurjev spričo goljufanja, vsaj z moralnega vidika, ni upravičen. In dvomim, da se bo kdo hotel resno ukvarjat s samostojnim poslancem Simčičem. Zna biti, da ga bo peer pressure na koncu zjebal. Kot sem napisal, še kako brco v rit si zasluži. Medalje pa definitivno ne. Denar, ki si ga prigoljufaš, ti v normalni družbi ne pripada. Če tako razmišljaš... si dober kandidat še za kaj hujšega kot "zgolj" laganje o izobrazbi. Ker ti je očitno povsem vseeno, na kak način dosežeš zastavljene cilje.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Okapi ::

Še en, ki očitno ne razume niti preprostih besedil;((

O.

Daedalus ::

Še en, ki ne razume preprostih načel.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Okapi ::

Kje sem o kakšnih načelih pisal? Kje sem napisal, da je ponarejanje spričeval v redu?

O.

nevone ::

Okapi je preveč padel pod Jankovičev vpliv, pa misli, da je treba začet "pošteno" goljufat.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.
««
8 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

43. člen URS, voliti in biti voljen (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
547223 (6169) Mehmed
»

Kam na faks, kako se prepisati in pavziranje

Oddelek: Šola
142791 (2239) BivšiUser2
»

Zaposlitev - dokaz izobrazbe

Oddelek: Šola
82747 (2305) Mare2
»

Vrnitev v šolo

Oddelek: Šola
286079 (5075) para!
»

Goljufiva izobrazba (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
15632199 (25207) celada

Več podobnih tem