» »

Raspberry Pi

Raspberry Pi

««
65 / 91
»»

d4vid ::

Sem vidu.

Maš kar precej obiska za tak server, nevem kako bi lahko pomagal. Najboljše bi bilo postavit drug server, jaz mam Pentium 4 za take stvari (ne plačujem elektrike, tako da mi je vseeno :))) Kolegu lavfa pa na Atomu brez težav.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

s1m0n ::

A mi lahko kdo priporoča kak poceni UPS? Tam do 50€, če se kaj dobi, da bo RPi gor + mrežno stikalo?
Žal mi trenutna rešitev preko 12V baterije in polnilce ne preživi preklopa in RPi zapika.

Rias Gremory ::

Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

s1m0n ::

Mi lahko kdo pomaga glede statičnega IPja na RPi?

Če mu nastavit statičnega v interface za eth0 mi router še vseeno, da starega in novega.
Torej imam pod DHCP clienti na routerju npr.
- Raspberry Pi | 192.168.1.117
- Raspberry Pi | 192.168.1.118

Star IP, ki ga je router sam določil ter nov, ki je ročno nastavljen. Hočem samo tega ročno 118.

hojnikb ::

izklopi dhcp na rpi
#brezpodpisa

s1m0n ::

Kako pa?

hojnikb ::

Nebi škodlo, če bi povedal kir distro uporabljaš. Sicer pa je to google click away :)
#brezpodpisa

s1m0n ::

Uporabljam Rasbian, na googlu pa zaenkrat nisem imel uspeha ali pa napačno iščem.

hojnikb ::

#brezpodpisa

Fortes ::

iface eth0 inet dhcp spremeni v
iface eth0 inet static

nato še nastavi ip:
address 192.168.1.118 # IP, ki ga želiš
netmask 255.255.255.0
gateway 192.168.1.1 # IP od routera

s1m0n ::

Hvala deluje!
To je to, ko prvič delaš stvari, ko nimaš pojma kaj sploh kaj je :)

seminal ::

Mene pa zanima za ta retro pi. Imam RBP 2 pa bi rad te stareigre igral:D kje dobiti rome? AL to je že zraven ko namestiš ta retro pi OS? Ma kdo s tem kake izkušnje :) Stari mario, pa kart pa pokemoni bi pasali včasih hehe :)

Janac ::

Fortes je izjavil:

iface eth0 inet dhcp spremeni v
iface eth0 inet static

nato še nastavi ip:
address 192.168.1.118 # IP, ki ga želiš
netmask 255.255.255.0
gateway 192.168.1.1 # IP od routera


mogoče bi blo tukaj fino še DNS dodat?

Fortes ::

Janac je izjavil:

Fortes je izjavil:

iface eth0 inet dhcp spremeni v
iface eth0 inet static

nato še nastavi ip:
address 192.168.1.118 # IP, ki ga želiš
netmask 255.255.255.0
gateway 192.168.1.1 # IP od routera


mogoče bi blo tukaj fino še DNS dodat?


Tudi lahko.

Bananajoe ::

Odločam se za nakup malince, pa ne vem če je vse zmožna kar sem si zamislil. Imel bi jo za multimedijo (gledanje filmov, slik, vse kar bi pač bilo na disku) in pa za prenos torrentov direktno na zunanji disk. Želel pa bi dostopati do maline nekako preko interneta, da ne bi potreboval dodatne miške + tipkovnice, če je možno. Na hitro sem skiciral potek povezav pa me zanima, če je to možno. Zunanji disk bi verjetno moral biti s svojim napajanjem? ali bi delovalo tudi z večjim usb ključem namesto diska, da bi se izognil disku. kaj vse potrebujem, če ima kdo izkušnje z malinco?

[img]http://shrani.si/f/3G/10r/4zUfm31w/pi.j...

hvala za odgovor

Odločam se za nakup malince, pa ne vem če je vse zmožna kar sem si zamislil. Imel bi jo za multimedijo (gledanje filmov, slik, vse kar bi pač bilo na disku) in pa za prenos torrentov direktno na zunanji disk. Želel pa bi dostopati do maline nekako preko interneta, da ne bi potreboval dodatne miške + tipkovnice, če je možno. Na hitro sem skiciral potek povezav pa me zanima, če je to možno. Zunanji disk bi verjetno moral biti s svojim napajanjem? ali bi delovalo tudi z večjim usb ključem namesto diska, da bi se izognil disku. kaj vse potrebujem, če ima kdo izkušnje z malinco?



hvala za odgovor

Zgodovina sprememb…

kiFni ::

Bananajoe je izjavil:

Odločam se za nakup malince, pa ne vem če je vse zmožna kar sem si zamislil. Imel bi jo za multimedijo (gledanje filmov, slik, vse kar bi pač bilo na disku) in pa za prenos torrentov direktno na zunanji disk. Želel pa bi dostopati do maline nekako preko interneta, da ne bi potreboval dodatne miške + tipkovnice, če je možno. Na hitro sem skiciral potek povezav pa me zanima, če je to možno. Zunanji disk bi verjetno moral biti s svojim napajanjem? ali bi delovalo tudi z večjim usb ključem namesto diska, da bi se izognil disku. kaj vse potrebujem, če ima kdo izkušnje z malinco?

hvala za odgovor


Je zmožna. Tako kot si narisal bo delalo. Za downloadat pa bolše da imaš disk. Naložiš OpenElec in dodatke navi-x, genesis,... ko imaš enkrat to ne rabiš torenta. Podnapise ti tudi sam dol potegne iz podnapisi.net. edino za daljica se pozanimaj. od samsung smart tv-jev vem da delajo out of the box.

Reaper ::

Če ima TV HDMI CEC bo delal daljinec od TV-ja za upravljanje RPi, samo v nastavitvah od OpenElec moraš opcijo aktivirati, malo pobrskaj, ne vem več točno iz glave kje se ta nastavitev nahaja.

d4vid ::

Rabu bi mal pomoči. Kupil sem DLinkov DWA-131 wifi ključek, ker naj bi bil kompatibilen, a glej ga vraga, ni revizija A ali B, ampak E1. Iskal sem po spletu, pa nekaj navodil je, a vse za starejša jedra. Sam imam gor jedro 4.1.6+. Ima kdo kako idejo kaj storit? Lp
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Qcube ::

sudo apt-get udpate
sudo apt-get upgrade
sudo rpi-update

če vse to ne pomaga googlaj "realtek RTL8192EU raspberry pi"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Qcube ()

d4vid ::

Že poskusil, in tud pogooglal marsikaj. Še vedno ne dela.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

PandaFlow2 ::

Kaj pravi lsmod - imaš naloadan modul 8192cu?

Preveri tudi, kaj ti izpiše dmesg (ali v /var/log/messages) po tem ko vstaviš modul v USB port.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: pumaxx ()

d4vid ::

Rešeno. Če koga zanima, je vse napisano v linku: https://www.raspberrypi.org/forums/view...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

#brezpodpisa

kronik ::

Orange Pi 2 za cca 15 eur.

hojnikb ::

kje ?
#brezpodpisa

kronik ::

Sorry, 30 eur sem mislil. tukaj. WEB shop

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kronik ()

hojnikb ::

http://www.aliexpress.com/store/product...

Tu je dejansko varjanta za 15$+ppt :)

Btw, Soc podpira tut 4K in HEVC

Ultra HD 4k and Full HD 1080p video decoding of MPEG-2, MPEG-4 SP/ASP GMC, H.263, H.264, H.265, WMV9/VC-1, and VP8
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

kronik ::

Vidim, da ta nima onboard WiFi, ostalo je isto. Zanimivo, da Wifi podraži zadevo za 100% :)

Daniel ::

Ni razlika v WIfi ampak je povsem drug model. Prvi ima tudi 3 USB porte, drugi pa 4 USB porte.

Sicer pa: http://www.orangepi.org/orangepi/

AgiZ ::

Ze obstaja za Raspberry PI 2 kak program, ki je podoben Popcorn Timeu? Kaj pa v kombinaciji Raspberry PI 2 + OpenElec + somethinglikepopcorntime?
Imam ga za home cinema, pa bi ta funkcija bila zelo dobrodosla.

hojnikb ::

jap.

Movian (imaš vgrajen torrent downloader in yts plugin) al pa kodi z pulsar dodatkom
#brezpodpisa

trnvpeti ::

ima movian nfs?
xbmc remote app na telefonih podpira?

hojnikb ::

https://movian.tv/projects/movian/wiki/...

Tukaj nič ne omenjajo NFS. Podpira pa sambo. Osebno uporabljam to zadevco na PS3 in deluje odlično. Testiral tudi na rpi1 in deluje boljše kot kateri koli drug media center distro.
#brezpodpisa

hojnikb ::

Btw, je kdo naročil Orange Pi PC in je že shipped ?
Pr men je še kr paymentconfirmed :|
#brezpodpisa

trnvpeti ::

meni so poslali(par dni nazaj), cakam, da dobim

hojnikb ::

Mogoč pa kitajc še nima ohišji na zalogi (naročil tisti paketek z case-om) in pol mučka ... :)
#brezpodpisa

Assass1n ::

Ali je kdo delal vremesko postajo? Jaz delam po telih navodilih. Vse štima razen ko hočem preveriti podatke v browserju kaže vedno njegove neosvežene. Ali je možno ker nimam light seznorja?http://stankopetric.blogspot.si/2014/10...
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

gregyk ::

AgiZ je izjavil:

Ze obstaja za Raspberry PI 2 kak program, ki je podoben Popcorn Timeu? Kaj pa v kombinaciji Raspberry PI 2 + OpenElec + somethinglikepopcorntime?
Imam ga za home cinema, pa bi ta funkcija bila zelo dobrodosla.


https://seo-michael.co.uk/tutorial-how-...

voofoo ::

obstaja kak raspbery, ki ima video in preko hdmi-ja? predvidevam, da bi lahk te zadevice bile tudi kot eksterni snemalniki za DSLR-je. Seveda, če se da snemat v prores oz. dnxhd formatu.

AgiZ ::

gregyk je izjavil:

AgiZ je izjavil:

Ze obstaja za Raspberry PI 2 kak program, ki je podoben Popcorn Timeu? Kaj pa v kombinaciji Raspberry PI 2 + OpenElec + somethinglikepopcorntime?
Imam ga za home cinema, pa bi ta funkcija bila zelo dobrodosla.

https://seo-michael.co.uk/tutorial-how-...

Superca, enostavno in deluje. In celo brez zatikanja (testiral 5min). :)
Instaliral v OpenElecu.
Ko pridejo nove verzije ven, se bo verjetno avtomatsko posodobil z ostalimi plugini, ne?

AgiZ ::

Razmisljam da bi sparil enega preko brezzicne povezave v mrezo. Ima kdo izkusnje kateri dongle in kje naj kupim?
Spomnim se da so bili problemi glede napajanja pri RPi 1, in si rabil dodaten USB hub. Je pri RPi 2 podoben problem, ali lahko priklopim dongle v usb in bo delovalo? Rabim paziti se na kaj?

AvtoR ::

Doma se mi je valjal en mali wifi USB dongle od Level 1.
Sem ga probal na RPi in dela brez problema.
Samo na pamet pa ne vem za kater model gre.

AvtoR ::

Evo sem pogledal. Gre za Levelone WUA-0606.
Preverjeno deluje!

Še link:
http://www.amazon.de/LevelOne-WUA-0606-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AvtoR ()

Zlikovec ::

Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

hojnikb ::

Eee, po 9tih dneh je kitajcu končno uspel shippat Orange Pi PC...

Now the real waiting game begins :)
#brezpodpisa

DOOM_er ::

si kupil večji model ali osnovnega?
Robots will steal your job. But that's OK

hojnikb ::

tistega najcenejšega z case-om... Pa da vidimo, kaj zmore 15$ PC :)
#brezpodpisa

kronik ::

Maš kake extension boearde doma za pi? Me zanima, če res podpira vse kot piše na strani... Ker pol bomo kr oranže začeli nabavljat raje.

DOOM_er ::

hiter vpogled v datasheet icja pravi da ja :D
Robots will steal your job. But that's OK

d4vid ::

Naj prvi,ki dobi orange pi, objavi tukaj. Ce je kaj mocnejsi kot RPi, bi ga vzel za pametno hiso.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD
««
65 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi & alternative (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Strojna oprema
1205252890 (12106) pierch
»

Raspberry Pi + Home Assistant (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
21832936 (7274) xgeorgex
»

Orange PI (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29651412 (14720) hojnikb
»

Raspberry Pi za HTPC

Oddelek: Kaj kupiti
486207 (5506) GTX970
»

Prodali že dva milijona Raspberry Pi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
8824779 (19676) hojnikb

Več podobnih tem