» »

receiver + subbufer

receiver + subbufer

stiper7 ::

Doma imam receiver Marantz SR3001, ki ga imam povezanega na računalnik preko digitalnega kabla. Na sprejemnik imam priklopljena 2 trosistemska zvočnika.

http://shrani.si/?12/kn/3CAqZpLt/ojacev...

Imam pa še en Geniusov 5.1 sistem in bi rad subbufer od tega 5.1 sistema priklopil na sprejemnik da bi deloval, ampak mi ga ne uspe. Enkrat dolgo nazaj je bil priklopljen, ampak nimam pojma več kako. Samo takrat sem imel receiver povezan z računalnikom preko činč kabla.



http://shrani.si/?1X/Hy/3CSxOaAO/51-sis...

http://shrani.si/?2I/aX/cHPZqLG/subboff...

Prosim za pomoč.
  • spremenilo: stiper7 ()

Gray_Warden ::

preprosto.

činč kabel iz receiver subwoofer-out (na receiverju se nahaja levo spodaj) poveži na genious subwoofer, kjer piše SUB (POD SEKCIJO 5.1 INPUT -> desno zgoraj kjer so činči).

Ko boš to storil, na receiverju preveri če je subwoofer res vklopljen (sprehodi se po meniju), nato pa samo še na subwooferju pritisni na pravi gumb spredaj (itak so samo štirje tako da težko zgrešiš).

Nevem točno kateri gumb je pravi. Verjetno piše 5.1 ali pa mogoče DVD.....dolgo že nisem uporabljal tega subwooferja.

Potem bi moralo delat.

Zgodovina sprememb…

stiper7 ::

Hvala za pomoč. Deluje, v nastavitvah receivera sem še moral samo nastavti. Imam pa še en problem z svojimi zvočniki. Imam te:

http://www.mimovrste.com/artikel/121001...

Pa imam nekakšen občutek kot da mi dajejo premalo bassa. Ali pa je mogoče problem v kakšnih nastavitvah?

Ker če poslušam glasbo prek 5.1 Genius sistema je bass dosti močnejši kot pa na teh trosistemskih zvočnikih...

Janac ::

ja nastavi bass na več, dvomim da so zvočniki krivi

stiper7 ::

Sem nastavljal, pa ni neke razlike.

Gray_Warden ::

receiverji so narejeni tako da glavnim zvočnikom ne dovajajo basov. za to imaš subwoofer.
Zakaj?!? Preprosto zato, da je zvok ob gledanju filma razločnejši. Če bi glavni zvočniki dovajali ogromno basa, na tleh pa bi imel še subwoofer, bi samo grmelo, harmonije pa ne bi bilo. Zato receiverji ponavadi base glavnih zvočnikov povečujejo nekje pri 100 hz, da ustvarijo razločen zvok. Za nižje frekvence imaš itak subwoofer, ki pa le grmi, nekega natančnega zvoka ne ustvarja niti če vanj sspustiš 200 hercov.
janac13 tega ne ve, kar je dokazal že večkrat.

jaz imam yamahin receiver, sicer precej močan.....ampak glavni zvočniki nekih basov nimajo. Nujno sem moral kupiti še subwoofer.

imaš pa iste zvočnike kot jaz, le da imam jaz cs-5070. ODLIČNI zvočniki, če bi jih priklopil na stereo receiver bi dali OGROMNO basa od sebe...sem stestiral. Vendar je 5.1 receiver namenjen gledanju filmov in zato niakkor ne sme glavnim zvočnikom dovajati preveč basa, saj kot sem rekel, bi bil zvok zanič.

Nasvet: kupi yamahin subwoofer za 120 eur:
http://www.mimovrste.com/artikel/178002...

Zvok bo vrhunski, neprimerno lepši kot z geniusom. geniusov subwoofer niti ni subwoofer. Tisto je neka igrača, ki samo nekaj bobni, brez kakršnihkoli globokih frekvenc. Vem, saj sem ga imel nekaj časa, dokler si pač nisem lahko privoščil česa boljšega.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

ni yamahin!

Gray_Warden ::

pioneer, sori. zatipkal sem se saj sem prej bral temo o tem kako je neka bivša svojemu bivšemu ukradla gmail in mu uničila vse možne račune ki so povezane z njim.

Medtem ko sem umiral od smeha sem narobe napisal:D

ja, gre za pionner subwoofer.

stiper7 ::

Najlepša hvala za razlago. Najverjetneje bom kupil ta predlagani subwoofer, ko bom imel denar, do takrat pa bom pač tega Geniusovega imel. Mam pa še nekaj vprašanj glede samega receiverja. Glede na to na imam samo 2 zvočnika, bi se mi morda bolj splačalo da bi imel stereo receiver? Ni pa mi jasno tudi kakšen zvok gre preko digitalnega kabla na računalnik 2.0 ali 5.1? Pa še kakšno je mnenje glede trenutne zvočne kartice? Da vem če je to to ali naj kupim drugo.

zvočna kartica:
http://www.ivoryegg.com/products/prod=T...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stiper7 ()

Gray_Warden ::

oprosti da šele zdaj odpisujem, prej nisem imel časa.

načeloma menim da se ti ne splača menjati tvojega receiverja s stereo ojačevalcem predvsem zaradi stroškov. Odvisno kaj bi rad imel. Jaz mislim da boš bistveno bolj zadovoljen če kupiš zgoraj omenjeni pioneer subwoofer, kot pa če kupiš ojačevalec. Preprosto da subwoofer od sebe neprimerno boljše base kot katerikoli glavni zvočnik...

Prav tako...nakup stereo ojačevalca bi te stal minimalno 200 eur, verjetno več. Nakup subwooferja pa je od 120 eur. Ampak ti garantiram da boš zadovoljen že z pioneerjevim za 120 eur.

zvok pa bo skoraj sigurno boljši če menjaš subwoofer, kot če menjaš ojačevalec. Razen če si lahko privoščiš menjavo obojega.

Glede na to da imaš le 2 zvočnika sklepam da na njih le poslušaš glasbo, zato bi bilo dobro če bi tudi glavna zvočnika imela čim močnejši bas.

glede zvočne kartice...za stereo poslušanje je verjetno dovolj dobra. Če bi imel 5.1 ozvočenje pa bi ti priporočal boljšo.

Zgodovina sprememb…

damirez ::

To kar Gray Warden rekel, da receiverji ne dajejo bassa na zvočnike so bučke. Te zvočniki, ki jih imaš dajo kar precej bassa. Malo se poigraj v nastavitvah receiverja, kjer lahko štelaš kakšne zvočnike imaš gor priklpoljene in naštimej full band oziroma da ti frekvence reže pri 35hz. Ker če receiverji res nebi pošiljali bassa potem nebi obstajali full band zvočniki za domači kino.

zvery1 ::

OMG spet gray warden pametuje... in vse podkrepi z svojim strokovnim znanjem ter praktičnimi primeri... počakaj da pride do delayev in dolžine kablov...
Enim res nikoli ni dosti...
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

Gray_Warden ::

tudi če daš full range, receiver poudarja base glavnih zvočnikov pri 100 hz.

zakaj pa misliš da rabiš subwoofer za 5.1 receiver?!?:D

in nihče od vaju ni dal niti najmanjšega dokaza da moja trditev ne bi držala.


Če menita da se motim pojdita v big bang in prižgita katerikoli receiver, s tem da odklopita subwoofer. Me zanima koliko basa bosta dobila iz RECEIVERJA. V primerjavi s stereo ojačevalcem, basa ne bo nič.

Zvočnike ki jih ima bi lahko 100% izkoristil le s stereo ojačevalcem. Z receiverjem nikoli.

...zato imajo stereo ojačevalci redko izhod za subwoofer.
in zato ima vsak receiver OBVEZNO izhod za aktivni subwoofer. Ker preprosto ni narejen za poganjanje le dveh (2) zvočnikov brez subwooferja.

...je pa seveda vprašanje kaj je za vaju veliko basa....mogoče sta navajena na zvok tranzistorja?

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Ne bluzi preveč. Receiverji imajo dodaten izhod za globokotonca zato, ker je njemu namenjena tista enica za piko pri 5.1 dolby digital posnetem zvoku. Če poslušaš CD (ali mp3), in na receiverju vklopiš stereo (če se ne vklopi samodejno), bo globokotonec tiho, zvok pa enak, kot če bi imel zvočnike priključene na stereo ojačevalnik.

Za Stiperja - če se ti zdi, da je basov premalo, preveri, če so zvočniki prav priključeni (+ in -), ker če so v protifazi, je basov manj. Če so prav priključeni, se poigraj z nastavitvami (stereo in razni učinki, mogoče je kje tudi loudness).

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

mihec87 ::

Graywarden bo treba zadevo doma met ne pa v bb hodit poslušat pa boš vidu da tole kar govoriš ne drži vode...

Meni v stereo mode izhod za aktivni sub še vedno daje signal in ja tudi brez suba so basi kolikor pač zvočniki premorejo.

Logično pa da mini 5.1 sistemi pač ne morejo proizvesti basov brez suba saj niti ni zadostne prostornine(kaj drugega nisem videl v bb priklopljeno v 5.1 sistem)..Ravno tako v 5.1 je zvok razdeljen in že signal ki gre na sprednje zvočnike vsebuje manj basa..

St235 ::

stiper7 je izjavil:

Najlepša hvala za razlago. Najverjetneje bom kupil ta predlagani subwoofer, ko bom imel denar, do takrat pa bom pač tega Geniusovega imel. Mam pa še nekaj vprašanj glede samega receiverja. Glede na to na imam samo 2 zvočnika, bi se mi morda bolj splačalo da bi imel stereo receiver? Ni pa mi jasno tudi kakšen zvok gre preko digitalnega kabla na računalnik 2.0 ali 5.1? Pa še kakšno je mnenje glede trenutne zvočne kartice? Da vem če je to to ali naj kupim drugo.

zvočna kartica:
http://www.ivoryegg.com/products/prod=T...


Če imaš samo dva zvočnika nujno preklopi v Stereo način. Basov verjetno ni, ker imaš na ojačevalcu nastavljeno, da špila zadeva v 5.1, kar pa seveda ne gre če imaš samo dva zvočnika. Preklopi na stereo pa bo dovolj basov.

Gray_Warden ::

mihec87 je izjavil:

Graywarden bo treba zadevo doma met ne pa v bb hodit poslušat pa boš vidu da tole kar govoriš ne drži vode...

Meni v stereo mode izhod za aktivni sub še vedno daje signal in ja tudi brez suba so basi kolikor pač zvočniki premorejo.

Logično pa da mini 5.1 sistemi pač ne morejo proizvesti basov brez suba saj niti ni zadostne prostornine(kaj drugega nisem videl v bb priklopljeno v 5.1 sistem)..Ravno tako v 5.1 je zvok razdeljen in že signal ki gre na sprednje zvočnike vsebuje manj basa..



kot prvo poišči trgovino kjer boš lahko poslušal ful range zvočnike.
kot drugo tipu ni NIHČE hotel pomagat, zato sem mu jaz.
kot tretje....imam receiverje doma in vidim koliko basa proizvedejo. Mogoče se mi zaradi subwooferjev zdi da glavni zvočniki ne proizvajajo prav nič basov ampak tako pač je. Proti subwooferju na tleh je bas ki prihaja iz mojih glavin pioneer zvočnikov izjemno šibak. Mogoče se nekomu ki nima suba tisti zvok zdi močan. Meni se ne.

Moj receiver ima funkcijo, da glavni zvočniki predvajajo bas ki naj bi šel v subwoofer. Ta funkcija deluje vendar globokih tonov enostavno ni. Yamahin receiver je sucer super vendar glavni pionnerji nekih globokih basov ne spravijo iz sebe nikoli.


Kot sem rekel..mogoče imam tak vtis zaradi subwooferja. če bi bil subwoofer slabši bi se mi verjento zdelo da glavni zvočniki od sebe dajo veliko basov. Tako pač nisem takega mnenja.


pač različna so mnenja kaj je DOVOLJ basov. Za nekatere je basov preveč že pri budilki, drugim pa rabijo več.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Bistvo vsega je, da si ti trdil, da zvočniki nimajo dovolj basov zaradi receiverja in da bi jih s stereo ojačevalnikom imeli, kar je navaden BS.

Da ima globokotonec več basov kot običajno zvočniki, je pa itak samo po sebi razumljivo, saj je to tudi njegov edini namen.

O.

mihec87 ::

Je okapi vse povedal...
Saj ql da si pomagal..

Logika pa da zvočnik nima toliko basa kot sub(če ne jih nebi rabli)

Gray_Warden ::

zato sem mu predlagal nakup pioneerjevega subwooferja za minimalnih 120 eur, zvok pa bo neprimerno boljši ne glede na to kako nastavi receiver.


120 eur za sub pa tud ni neki velik strošek, še posebej če igra tako lepo kot tisti pioneerjev.

stiper7 ::

Hvala vsem. Kakšne kable (debelina, znamka itd.) pa naj uporabim za povezavo zvočnikov z reciverjem. Uporabljam namreč še tiste priložene.
In pa kak se ti obnesejo:
http://www.mimovrste.com/artikel/172004...

čuhalev ::

Vsak kabel bo dober, je pa debelina odvisna od dolžine kabla, daljši kot bo kabel, debelejši naj bo. Za tri metre bi bil tudi 2x 0,75 dober.

Pojdi v elektronabavo in vzemi 2x 1,5, dobiš na metre, in bo ohoho ceneje od tega tu.

Okapi ::

Najboljši p/p ima kar računalniški omrežni kabel (Cat5).

O.

Janac ::

Ce ni Bassov zamenjaj kabel z najmanj 2,mm bos videl kaksna bo razlika. Priporocam ti qed silver xt annivesary!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sestava kvalitetnega 5.1 srs domačega kina

Oddelek: Zvok in slika
4613669 (12415) krepki
»

[Hi-Fi] - O zvočnikih (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Zvok in slika
1501187076 (52219) Janac
»

Vezava zvočnikov 5.1 na Samsung TV

Oddelek: Zvok in slika
185906 (5097) s-adi
»

Poceni stereo receiver (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
25963339 (49785) Zvezdica27

Več podobnih tem