» »

Katere avtomobilske žarnice izbrati?

Katere avtomobilske žarnice izbrati?

Engineer_ ::

Alamar je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

1 leto življenske dobe je premalo? Pa saj so žarnice zastonj.. Tistih nekaj eur boš pa že dal za žarnice?
Težko bi rekel, da je 30 EUR za par extreme vision ravno zastonj. No, kakor za koga.:D


sem ga razumel da je imel osram night breaker v avtu. Te stanejo okoli 19 eur par. Če daš letno nekaj 100 eur za servis, 25 eur za dobre brisalce, lahko daš še 20 eur za žarnice, da vidiš v slabih vremenskih pogojih...

Pač vsak si mora postavit svoje prioritete... lahko daš gor slabe žarnice, poceni spar brisalce samo potem ne stokat da se nič ne vidi ponoči v megli in dežju in je zato treba it malce prej domov, da se gre še podnevi haha =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

energetik ::

Za servis dam letno točno 45€, delam ga sam doma. Brisalci držijo že 5 let in še vedno odlično brišejo.

No, nima veze, za Nightbraker ne dam več toliko, ker pač nisem opazil bistvene razlike v svetilnosti v primerjavi z standardnimi, hkrati pa imajo polovično dobo. Samo zato jih ne bom več nabavil.

Engineer_ ::

razumljivo, vsak si kupi kar mu najbolje ustreza! Jaz le komentiram dejanje iz mojega vidika. Debatiranje pač, morda pa se pojavi nekdo, ki pozna boljšo rešitev s temi žarnicami...

Malce tečno se mi zdi da se na osebne avte ne da elegantno montirat daljink kot na terence. TO bi bila odlična rešitev. Noben lastnik terenca nima težav z lučmi saj vsak brez najmanjših težav montira 2 meglenki in 2 daljinki spredaj in ima svetlobe kolikor želi... Če je to premalo pa imaš še streho na razpolago. Pri osebnih avtih je to malce drugače, žal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

menjalnik ::

Sem tik pred naročilom avto žarnic prek Mimovrste in se nikakor ne morem odločit med Philips BlueVision in Osram Cool Blue, videl sem da oboje svetijo kristalno belo, se motim?

Philips
http://www.mimovrste.com/avto-zarnice/p...

Osram
www.mimovrste.com/avto-zarnice/osram-pa...


Na linku pri philipsu nič ne piše koliko W so, so 55W ali so več?

RejZoR ::

http://www.svetila.com

Imajo boljše cene in če si reden kupec in daješ komentarje na kupljene izdelke si lahko dobiš tud fajn dodatni popust. Sam vse jemljem tle, ker so še cenejši kot tujina, kar je kar mal čudno ampak tko je. Izbiro imajo pa tud zelo dobro in nove modele žarnic dobijo zelo hitro.

Drugače pa glej OSRAM Cool Blue Intense. Trenutno jih imam in so daleč najbolj bele halogenke. Pred tem sem imel Philips BlueVision in BlueVision Ultra. Pa niso bile tolk bele.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Alamar ::

Itak, da niso cenejši. Pri svetila moraš gledat mpc, saj imajo najprej postavko brez davka. Plus mimovrste ima še danes brezplačno dostavo.

Sam sem prejšnji teden na mimovrste za kolege naročil nekaj kompletov Nightbreaker Unlimited H4 za 18.95 EUR po paru z dostavo vred. Tako ugodne cene še nisem videl, vključno s tujino.

RejZoR ::

Čist dobro vem, kaj je z DDV in kaj brez. Tista H4 Cool Blue Intense na Mimovrste je 1 kos in NE par (za 13 EUR in še neki).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

menjalnik ::

Ja res je danes še brezplačna dostava, kaj naj potem naročim Osram Cool Blue, bo svetilo belo, jih ima kdo?

Engineer_ ::

svetilo bo za en drek. Bolje bo če kupiš osram nightbreaker ALI philips extreme vision ALI bosch plus 90.

Če pa avta ne rabiš ponoči pa kar kupi cool blue.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

menjalnik ::

Pa vlečejo kej na rumeno al je čista bela svetloba? :)Z zdajšnjimi, ki jih imam noter sem se nasral, na embalaži piše, da svetijo belo, še proizvajalec to trdi, ampak že na daleč ko pogledam avto sveti rumenkasto. Zato bom zdaj bolj previdno kupoval

Engineer_ ::

svetloba je taka kot če rumeno spustiš skozi modro prosojno steklo.

Meni se zdi da svetijo grdo modro, če pogledaš direktno v žaromet svetijo nekako rumenkasto belo, svetilosti pa nimajo.

Ampak to sem samo jaz, ki sem tečen glede takih reči. Tebi, in marsikomu drugemu, bodo morda všeč. Jaz sem pač lumen fanatik. Svetilnost je vredna več kot barva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

menjalnik ::

Dobro sem jih vrgel v košarico(20€):D kaj pa priporočaš še za pozicijske, gledal sem tole: www.mimovrste.com/avto-zarnice/oem-zarn... saj so legalne kajne?

Engineer_ ::

preprosto, kupi osramove modre pozicijske žarnice, bo perfektna kombinacija.

http://www.svetila.com/sl/arnice-in-sij...

Po želji lahko tudi te k si jih dal ti, samo svetijo precej slabše kot osramove pozicijske.

In ja, takšne pozicijske so legalne medtem ko ledice niso!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Alamar ::

RejZoR je izjavil:

Čist dobro vem, kaj je z DDV in kaj brez. Tista H4 Cool Blue Intense na Mimovrste je 1 kos in NE par (za 13 EUR in še neki).
Mislim, kaj tebi ni jasno, saj je dal povezavo do H7 modelov, ki jih išče.

19,52 plus free poštnina
http://www.mimovrste.com/avto-zarnice/o...

23,49 plus 2,44 poštnina
http://www.svetila.com/en/light-bulbs-l...

figure it out

menjalnik ::

Jaz sem zdaj na mimovrste naročil Osram Cool Blue H7, za pozicijske bom pa še malo počakal:)

RejZoR ::

Engineer_ je izjavil:

svetilo bo za en drek. Bolje bo če kupiš osram nightbreaker ALI philips extreme vision ALI bosch plus 90.

Če pa avta ne rabiš ponoči pa kar kupi cool blue.


Imam Cool Blue Intense in prav nič ne svetijo "za en drek". Pa jih imam v projekcisjkih lučeh, ki že tko bolj omejijo snop. Svetloba na cesti je lepo bela, če pogledaš v žaromet pa je še vedno rahlo rumenkast, temu se lahko izogneš samo s xenonom. Ampak me zdej ne moti več tolk.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Engineer_ ::

v projekcijskem žarometu verjetno izpadejo boljše kot v reflektorskemu, kjer gre za razpršeno svetlobo...kjer pač opazim da gre za rumeno svetlobo spuščeno skozi moder filter in se mi zdi precej grdo.

Če imaš močno žarnico bo svetloba videt bela ker je pač zelo svetla. Če imaš pobarvano žarnico pa bo svetloba bleda in šibka, česar si pač ne želimo.

Ampak če ti je bolj važen videz kot učinkovitost, so pa ok ja.

In sem Cool Blue testiral v prejšnem avtu in zdajšnem, obakrat sem jih po 1 vožnji vrgel ven iz avta, svetijo zelo šibko. Samo barva je pa "lepa" ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

energetik ::

Engineer_ je izjavil:

Če imaš močno žarnico bo svetloba videt bela ker je pač zelo svetla. Če imaš pobarvano žarnico pa bo svetloba bleda in šibka, česar si pač ne želimo.
Se strinjam.
Večina teh Blue/Cool/White ima moder filter, ki odstrani rdečo komponento, zato na cesto pride manj svetlobe, kot bi jo pri običajni žarnici, je pa bolj bela. Edini varianti za več svetlobe (poleg LED in Ksenona) sta ali večja moč žarnice ali pa višja temperatura nitke pri isti moči (=krajši čas do odpovedi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Engineer_ ::

Se strinjam s tabo, energetik, bi pa rad pripomnil zelo pomembno dejstvo: močnejše žarnice ne pomenijo sigurno krajše življenke dobe. Meni recimo so Philips xtreme vision, Osram Night breaker in Bosch plus 90 vse zdržale preko 40.000 km, oziroma 1 leto, pa ljudje pravijo da jim crkavajo po nekaj mesecih.

Vse je odvisno od kvalitete električne napeljave v vozilu, vibracij v žarometu, nabiranju toplote, nesnage in vode v žarometu itd itd itd.

RejZoR ::

Sem sprobal skor vse tipe žarnic pa se ne morem strinjat z vami. Svetilnost niti slučajno ni manjša, sploh ker večina žarnic kompenzira z večjo učinkovitostjo. In si nakoncu na istem. Bolj je problem, da bela svetloba ne naredi takega kontrasta pri osvetljevanju površin kot rumena svetloba in se folku zdi kot da nič ne svetijo, čeprav svetijo povsem enako.

Kar pa se tiče crkavanja, imajo avti električne felerje kjer malicajo žarnice bolj kot bi bilo potrebno, je pa tud zelo važen režim vožnje. Če delaš samo kratke relacije z veliko vklopi in izklopi luči se halogenke niti ne morejo začet obnavljat (halogenski cikel) in se samo kurijo. Zato pa crknejo hitreje. Če pa žarijo dost dolgo, da se začnejo hlapi depozirat nazaj na nitko pa bo stvar funkcionirala normalno dolgo. Kar pa je težko rečt, ker se vsak vozi drugače in v drugačnih scenarijih.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Engineer_ ::

Ne morejo svetit enako, ker svetijo skozi modro prevleko.

Bi se strinjal s tabo če bi govorila o belih in modro-belih ledicah, kjer je enako število lumnov, saj ni preprek vmes. Tu ap govoriva o ISTEM viru svetlobe, samo da gre nekje svetloba skozi prozorno steklo, v drugem primeru pa skozi modro obarvano steklo. Že logika ti pove, da bo prevleka odvzela svetilnost ;)

Dodatno pa je to, da so cool blue rangirane v razredu +30% svetilnosti medtem ko so bosch plus 90, osram night breaker ali philips xtreme vision rangirane v +90% svetlobe. Kaj misliš da sveti torej bolje? =)

Če imaš ti čudne ALI zelo kvalitetne (nevem kakšno dobre žaromete ima i30) žaromete, to ne pomeni da postavljajo zakone in dejstva, v katera se ne sme dvomiti ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

RejZoR ::

Jezst govorim za primerjavo med povsem navadnimi OEM 55W žarnicami, ki pridejo tovarniško nameščene in Cool Blue Intense. Ne moreš primerjat žarnic, ki so fokusirane v svetilnost z navadnimi in styling žarnicami. To je pol tko kot bi govoril, da so vse tovarniške crap, ker niso +500000%. Ja seveda so slabše, zato pa so une +90% in zanje daš skor še enkrat več. Nekak logično...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Engineer_ ::

pač hoče bolj belo svetlobo, je smiselno mu ponudit eno izmed tistih treh ki sem jih omenil, saj svetijo bolj belo in imajo zelo dobro svetilnost. Stanejo pa isto.

Styling gre v dve smeri, ne samo v grd videz, ampak tudi v funkcionalen lep videz ;)

Pač nimajo vsi i30, imajo drugačne žaromete in potrebe kot ti. Zato se mi zdi primerno komentirati tudi iz stališča reflektorskih žarometov in iz stališča človeka, ki ima rad lepo barvo svetlobe in najboljšo možno vidlivost ponoči ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

RejZoR ::

Sem imel "modre" žarnice tud v avtu brez projekcijskih luči, tko da vem kako sveti pri obeh. Grde in zanič so tiste cenene modre žarnice iz raznih Sparov. Cool Blue in blueVision pa so druga stvar. Že po filmu na žarnici vidiš razliko. Osram in Philips imajo svetlo moder premaz, razne no name pa izrazito temno modrega. In tisto izgleda grdo ko je ugasnjeno in med delovanjem. Da o svetilnosti ne govorimo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

energetik ::

RejZoR je izjavil:

Sem sprobal skor vse tipe žarnic pa se ne morem strinjat z vami. Svetilnost niti slučajno ni manjša, sploh ker večina žarnic kompenzira z večjo učinkovitostjo.
Ne moreš kar tako na uč ocenjevati svetilnost.
Je povsem enostavno - v eno luč daš standarno H7, v drugo Cool Blue itd.
Postaviš se pravokotno na belo steno. Izmeriš osvetlejnost stene pred lučjo, vsakič pokriješ s kartonom eno od luči.

Engineer_ ::

Rejzor, vsakemu je všeč nekaj drugega. In medtem ko ti obožuješ tisto modrino, jaz obožujem lumne. Nima smisla me prepričevat kako so tvoje cool blue super. Me zelo veseli da so tebi všeč, jaz sem le poudaril iz svojega stališča, da morda pa le niso tako zelo super. Tako kot tebi niso všeč žarnice, ki ji uporabljam jaz.

nothing more :)

energetik je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Sem sprobal skor vse tipe žarnic pa se ne morem strinjat z vami. Svetilnost niti slučajno ni manjša, sploh ker večina žarnic kompenzira z večjo učinkovitostjo.
Ne moreš kar tako na uč ocenjevati svetilnost.
Je povsem enostavno - v eno luč daš standarno H7, v drugo Cool Blue itd.
Postaviš se pravokotno na belo steno. Izmeriš osvetlejnost stene pred lučjo, vsakič pokriješ s kartonom eno od luči.


Tako je, nujno moraš izmerit. Drugače, vizualno, izgleda kot da cool blue svetijo močneje, kar pa je samo optična iluzija. Modra svetloba se namreč bistveno bolj razprši in daje občutek da je svetlobe več, realno pa vidiš mnogo manj zaradi slabšega kontrasta in precej manjše svetilnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Alamar ::

miraldi ::

Torej. Ali so Osram Night Breaker najboljši nakup H7 žarnic? Rad bi, da svetijo dobro in pa belo svetlobo.

Na mimovrste imajo Osram Night Breaker Unlimited. Katere so najboljše?

Me pa zanima tudi za H1 žarnice katere so najboljši nakup.

Lp
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

SuperVeloce ::

Jaz sem z Nightbreaker plus (prejšni model) zelo zadovoljen. Imam pa največ izkušenj s H4.
V Hyundaiu accent (2006) so v prvi rundi zdržale malo čez 1 leto (30k.km, 2 zime), sedaj drugi komplet je tudi že en lep cajt notri. Original recimo so sicer držale precej dlje, ampak so bile ogabno rumene. V Octavii (2002) so že tudi en lep čas (1,5leta?), vendar itak kolikor vem, v octaviah vse žarnice zelo dolgo držijo. H1/H7 imamo v Kii ceed (2009) in Fabii (2000), vendar nisem nič spraševal o trenutnem stanju (če so že popokale).

En od testov je te NB ocenil malo slabše zaradi bleščanja, vendar jaz nisem opazil, da bi bilo moteče. Nekaj izgubijo tudi zaradi krajše življenske dobe (napram bolj klasičnim). H4 NB Plus so stale 15eur, kar je meni dovolj poceni če držijo slabo leto, ker oddajajo dobro svetlobo. Priporočam!

Zgodovina sprememb…

miraldi ::

Kul :)

Povsod imajo ta nove Nightbreaker Unlimited katere naj bi bile še boljše :)

Če koga zanima:

http://www.powerbulbs.com/blog/2013/10/...

Za dolge H1 pa nevem še kaj naj vzamem.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

RejZoR ::

Engineer_ je izjavil:

Rejzor, vsakemu je všeč nekaj drugega. In medtem ko ti obožuješ tisto modrino, jaz obožujem lumne. Nima smisla me prepričevat kako so tvoje cool blue super. Me zelo veseli da so tebi všeč, jaz sem le poudaril iz svojega stališča, da morda pa le niso tako zelo super. Tako kot tebi niso všeč žarnice, ki ji uporabljam jaz.

nothing more :)

energetik je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Sem sprobal skor vse tipe žarnic pa se ne morem strinjat z vami. Svetilnost niti slučajno ni manjša, sploh ker večina žarnic kompenzira z večjo učinkovitostjo.
Ne moreš kar tako na uč ocenjevati svetilnost.
Je povsem enostavno - v eno luč daš standarno H7, v drugo Cool Blue itd.
Postaviš se pravokotno na belo steno. Izmeriš osvetlejnost stene pred lučjo, vsakič pokriješ s kartonom eno od luči.


Tako je, nujno moraš izmerit. Drugače, vizualno, izgleda kot da cool blue svetijo močneje, kar pa je samo optična iluzija. Modra svetloba se namreč bistveno bolj razprši in daje občutek da je svetlobe več, realno pa vidiš mnogo manj zaradi slabšega kontrasta in precej manjše svetilnosti.


Cool Blue Intense so ratane na +20% svetilnost (glede na navadne žarnice). Ne mi o merjenju lumnov, OSRAM bo s svojim laboratorijem že vedel kaj dela (žarnice testirajo v tunelu, tko kot Philips, ki si ta tunel tud lasti).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Brias ::

miraldi je izjavil:

Torej. Ali so Osram Night Breaker najboljši nakup H7 žarnic? Rad bi, da svetijo dobro in pa belo svetlobo.

Na mimovrste imajo Osram Night Breaker Unlimited. Katere so najboljše?
Me pa zanima tudi za H1 žarnice katere so najboljši nakup.
Lp


nightbraker plus ( ki so malo slabse ) sem imel dobro leto ( 20k km, 5-6 krat na dan prizig avta, avto sem probal vedno prizgati z ugasnjenimi lucmi, vendar na 100 prizigov avta so bile luci medtem sigurno 2* prizgane ) ...

ena je odletele ...

nato sem kupil unlimited, zaenkrat se delajo, slabo leto, 15k km ...

meni je bil problem ponoci voziti ob dezju oz. na neosvetljenih delih sem vedno dolge luci prizigal ...

od kar imam NB, dolge uporabljam samo za blendati :)

menjalnik ::

Živjo, kljub temu da sem vztrajal, da s pozicijskimi žarnicami še malo počakam, sem na koncu podlegel pritiskom>:D

Sedaj imam tole doma
http://www.mimovrste.com/avto-zarnice/o...

http://www.svetila.com/sl/arnice-in-sij...

V soboto vgradim, testiram in potem napišem svoje zadovoljstvo oz. razočaranje, če bo še komu koristilo

Alamar ::

miraldi je izjavil:

Torej. Ali so Osram Night Breaker najboljši nakup H7 žarnic? Rad bi, da svetijo dobro in pa belo svetlobo.

Na mimovrste imajo Osram Night Breaker Unlimited. Katere so najboljše?

Me pa zanima tudi za H1 žarnice katere so najboljši nakup.

Lp
Odvisno kaj je zate res bela. Nightbreaker Unlimited so 3300K. Torej daleč od res bele svetlobe. Če hočeš res lepo belo vzameš MTEC superwhite 4350k (original japonske) ali pa Osram Cosmos blue 4000k samo bo svetilnost malce slabša kot pri Unlimited.

miraldi ::

Alamar je izjavil:

miraldi je izjavil:

Torej. Ali so Osram Night Breaker najboljši nakup H7 žarnic? Rad bi, da svetijo dobro in pa belo svetlobo.

Na mimovrste imajo Osram Night Breaker Unlimited. Katere so najboljše?

Me pa zanima tudi za H1 žarnice katere so najboljši nakup.

Lp
Odvisno kaj je zate res bela. Nightbreaker Unlimited so 3300K. Torej daleč od res bele svetlobe. Če hočeš res lepo belo vzameš MTEC superwhite 4350k (original japonske) ali pa Osram Cosmos blue 4000k samo bo svetilnost malce slabša kot pri Unlimited.

Hja nevem.

Trenutno imam več kot 2leti Plasma UltraWhite od Sumexa H7 žarnice ki jih skoraj povsod dobiš in stanejo okoli 8€.

Te res svetijo belo.

Bi pa rad še kaj boljšega, če se dobi
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

RejZoR ::

Problem teh z višjo temperaturo svetlobe je, da niso več street legal. Imaš sicer Philips DiamondVision, ampak so prepovedane za cestno uporabo. Edini korak naprej je xenon, ki ima vse dodatke in ga lahko homologiraš.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Alamar ::

Nope, če imajo E oznako so street legal

Primer enega večjih UK trgovcev z avto žarnicami
http://www.ebay.co.uk/itm/HQ-Hyper-Whit...

Fully road legal in Europe - ECE R37 approved
Made in EU
Whiter Light on the road and bluer light in the reflector.
80% more light.
5000K bright white light.
Unique blue effect in the headlamp.
Exclusive Blue Coating technology.
Chromium top and blue ring.
Quartz Glass.
Voltage: 12v.
Wattage: 60/55 Watts.
Type: H4
Set Includes: Pair of H4 P43t 472 60/55W Bulbs.

RejZoR ::

Ja, ampak DiamondVision ga nima. Tele zgoraj pa niti slučajno niso 5000k (tud če piše gor). Sploh ker je nitka ravno na mestu kjer je navadno prozorno steklo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

miraldi ::

Pa so te Nightbreaker Unlimited sploh boljše od Sumexovih RaceSport H7 Plasma UltraWhite?
http://www.mimovrste.com/avto-zarnice/s...

Te res svetijo belo.

Nevem pa koliko Kelvinov imajo.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

RejZoR ::

Jezst osebno gledam samo od OSRAM in Philips. Vse ostalo je bolj ali manj meh.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

menjalnik ::

Ojla, no žarnice Osram Cool Blue sem testiral in so bomba, resno! svetijo belo podnevi in ponoči in tudi razsvetljenost ceste je v redu, s pozicijskimi sem rahlo razočaran saj svetijo za en drek;(Ampak bomo ponucal:))Če ima kdo kakšno vprašanje o njih pa lahko vpraša

igor0203 ::

Poročaj ko boš vozil ponoči na mokri cesti. ;)

RejZoR ::

Sem že večkrat vozil s Philips BlueVision in OSRAM Cool Blue pa je bilo čist normalno. Eni pa ful jokajo kako se nič ne vidi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Engineer_ ::

saj se ne vidi nič. Še posebno v dežju, niso vredne počenega groša proti kakšnim žarnicam brez modrega premaza. Sem testiral tako da sem imel v enem žarometu cool blue, v drugem žarometu pa prave žarnice in svetlobe, ki naj bi prihajala iz žarometa kjer je bila cool blue žarnica dejansko niti nisem videl na cesti, ker jo je drug žaromet povsem prekril, je bila svetloba mnogo močnejša.....

RejZoR je izjavil:

Jezst osebno gledam samo od OSRAM in Philips. Vse ostalo je bolj ali manj meh.


bosch žarnice so zakon. Verjamem pa da si mainstream fanatik iz takšnih in drugačnih razlogov. Morda ker v tvoji najljubši trgovini ne prodajajo druge robe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Furbo ::

Meni se razne 'blue' žarnice niso nikoli obnesle, tudi razne x firme ne, sploh Narva, ki naj bi bila kao philips. Ni P od philipsa.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

M-XXXX ::

igor0203 je izjavil:

Poročaj ko boš vozil ponoči na mokri cesti. ;)

Meni osebno se tudi xeonke na mokri cesti slabše obnesejo kot navadne. Vendar v vseh ostalih pogledih pa win-win :)

RejZoR ::

Engineer_ je izjavil:

saj se ne vidi nič. Še posebno v dežju, niso vredne počenega groša proti kakšnim žarnicam brez modrega premaza. Sem testiral tako da sem imel v enem žarometu cool blue, v drugem žarometu pa prave žarnice in svetlobe, ki naj bi prihajala iz žarometa kjer je bila cool blue žarnica dejansko niti nisem videl na cesti, ker jo je drug žaromet povsem prekril, je bila svetloba mnogo močnejša.....

RejZoR je izjavil:

Jezst osebno gledam samo od OSRAM in Philips. Vse ostalo je bolj ali manj meh.


bosch žarnice so zakon. Verjamem pa da si mainstream fanatik iz takšnih in drugačnih razlogov. Morda ker v tvoji najljubši trgovini ne prodajajo druge robe.


Philips ima enega največjih razvojnih centrov za žarnice in si celo lastijo svetlobni tunel (v njem testirajo lastnosti avtomobilskih žarnic, obnašanje snopa, domet, svetilnost itd). Podobno je z OSRAM. Mainstream ali ne, mislim da si lahko sam iz tega potegneš logičen zaključek...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Engineer_ ::

logično je le to, da za _moj_ žaromet, so bile philipsove žarnice najslabše. Vse. Bosch ali Osram v _mojem_ žarometu svetita neprimerljivo bolje.

iz tega potegneš logičen zaključek da nikakor, v nobenem možnem primeru ni vsaka žarnica primerna za vsak žaromet ;)

Odvisno kje je bil avto narejen, s kom proizvajalec avtov najbolj sodeluje itd.. Je isto z zavornimi oblogami, olji in vsem drugim. Paše vse na vse ampak najboljše pa so le določene kombinacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Skyman ::

menjalnik ::

Sranje! po 4ih mesecih mi je crknila OsramCool Blue:|So še kakšne žarnice, da svetijo belo in delajo dolgo časa? Mislite, da če nesem nazaj Cool Blue, da mi vrnejo denar


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

H7 z izgledom LED

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3815582 (14176) Scorpy84
»

Luči in homologacija oz. problemi...

Oddelek: Na cesti
155247 (4885) Robi :P
»

Zamenjava originalnih žarnic

Oddelek: Na cesti
195030 (4580) SeMiNeSanja
»

Vidljivost ponoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7928847 (27149) Engineer_
»

Žarnice H7 in H1 Plasma UltraWhite dovoljene ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6235150 (31974) RejZoR

Več podobnih tem