» »

vračilo štipendije

vračilo štipendije

st0jko ::

Zanima me če imam kake možnosti da se izognem (v celoti ali vsaj delno) vračilu štipendije. Namreč zaradi smrti v družini sem bil "prisiljen" it delat, da smo lahko preživeli. No danes sem dobil odločbo da moram vrnit slabih 1500€. Ima kdo kake izkušnje s tem. Nameravam napisat pritožbo/prošnjo z opisom svojega primera. Kako se taki primeri ponavadi rešijo? Moram začet zbirat ponudbe za ledvico? :|
keks?

lambda ::

Poglej na svetovalnico in kontaktiraj koga od teh, ki tam delajo in ti lahko pomagajo situacijo rešit kolikor se jo pač da, ker imajo s tem največ izkušenj.

Mr Hilter ::

Odvisno kdo ti je to štipendijo dajal. Poznam ene ki so zabluzili in jim niso za en cent nič rekli, sam sem pa in big scheise.
Stopi do štipendijodajalca in se poskusi zmeniti za obročno odplačevanje. Pazi da ti ne bojo zraven še obresti vlekli. Hitro lahko teh 1500€ dobi kakšno drugo št. odspredi :(

st0jko ::

Aja.. pozabil omenit. Gre za čisto navadno državno štipendijo.

Hvala za predloge. Bom poskusil vse.

LP
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

Kenpachi ::

Verjedno se da doseči, da ti je ni treba vračat do 2 let, odkar je poteklo obdobje, za katero si prejemal štimepndijo. Torej, če si jo lani dobival, moraš izpolnit dolžnosti (končati letnik/diplomirat) do konca naslednjega leta. Vseeno se pozanimaj pri lokalni/emu uslužbenki/encu za te zadeve.

Drugače pa jo lahko tudi vračaš po obrokih.
Zaraki Kenpachi.

Invictus ::

Državne štipendije ni treba vračat kolikor vem. Saj jo dobiš samo za eno leto. Razen če ti kaj piše v pogodbi ... Naprej preberi pogodbo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

lambda ::

Moraš vračat, če ne narediš letnika. Pogoji za vračanje so dost ostri sicer ... najprej ti lahko štipendija eno leto miruje (takrat ponavljaš/pavziraš), če ne uspeš narediti, vračaš.

Bistveno je da st0jko gre čimprej dol do tistih na svetovalnico z vsemi podatki o tem kaj se mu je dogajalo in iz prve roke izve kaj se da narest. Za vsem stojijo centri za socialno delo s svojimi paragrafi ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lambda ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Štipendija (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Šola
1917471138 (10866) History
»

Vračilo štipendije

Oddelek: Loža
277720 (4709) 111111111111
»

Vračanje štipendije, si lahko kaj sami vzamejo z računa ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7833384 (13587) next3steps
»

Vračanje štipendije ?

Oddelek: Šola
296295 (3131) sandmodnigga
»

Vračilo štipendije (pomoč)

Oddelek: Pomoč in nasveti
134490 (3959) 111111111111

Več podobnih tem