» »

Vračilo štipendije (pomoč)

Vračilo štipendije (pomoč)

WallSreet ::

Temo bom odpru tule, ker je tema pod šolo (štipendije) bolj slabo dejavna...

Ok folk. Glede na to, da je tale tema o štipendiji upam, da mi ne bo treba odpirati nove teme. Medtem ko imate drugi štipendijo imam sam problem, da jo moram vrniti, ker nisem opravil letnika zato bi lepo prosil, če bi mi lahko nekdo pomagal oziroma svetoval, kaj storiti, da bi mi recimo ta znesek, ki sem ga dolžan vrniti zmanjšali. Ali je sploh možno, da ti zmanjšajo znesek oziroma, ali je imel že kdo podobno izkušnjo, ki jo je pripravljen deliti.

Pri odločbi, ki sem jo prejel piše:

Oseba lahko v roku 60 dni od izvršljivosti odločbe s centrom za socialno delo, v primeru neupravičeno prejetega otroškega dodatka, denarne socialne pomoči, varstvenega dodatka, državne štipendije, subvencije malice in kosila, oziroma z izplačevalcem pravice, v primeru neupravičenega prejetja ostalih pravic iz javnih sredstev, sklene dogovor o načinu in času vračila neupravičeno prejetih sredstev ali pri izplačevalcu pravice vloži vlogo za odpis oziroma delni odpis dolga. Odlog ali obročno plačilo se lahko dogovori za največ tri leta.

Se pravi je možno, da mi če ne drugega vsaj zmanjšajo znesek? Recimo, če mi je eden od staršev brezposeln itd...

hvala za vse odgovore.

vorantz ::

Prvo povej kaksno stipendijo
Drugo pa najmanj kar se da brez problema zrihtat je obrocno odplacevanje
Ce se da kej zmansat pa bo kdo drug vec vedel

fikus_ ::

Ko si podpisal pogodbo za štipenjdijo, si se zavezal da boš izdelal letnik, če pa ne izdalaš, pa vrneš. Tako da na kakšno zmanjšanje zneska, ki ga moraš vrniti, ne računaj. Lahko poskusiš. Dogovori se za obročno vračanje.

Mare2 ::

fikus_ je izjavil:

Dogovori se za obročno vračanje.


Obročno ni nič ceneje. Samo preložiš. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

WallSreet ::

vorantz

Gre za državno štipendijo...

fikus

To vse, kar si napisal že vem. Sam ne govorim o obročnem plačevanju ampak o zmanjšanju zneska. Mislim, da bi lahko bilo možno glede na stanje v družini? Zato sprašujem. Mislim, ali bi bilo čudno, če grem naravnost na socialno in dam delavko vprašam te stvari ali me bo gledalo po strani? Mislim, ali bi bilo čudno, da jo, kar naravnost vprašam, če je možno zmanjšati znesek? Potem pa bi ji povedal še stanje v družini recimo? Bi to bilo čudno? Ali ti tam pač odgovorijo samo na to kako plačati (se pravi na kakšne načine) ter kako plačati...

hvala za odgovore. V petek grem na CSD....

fikus_ ::

WallSreet je izjavil:

vorantz

To vse, kar si napisal že vem. Sam ne govorim o obročnem plačevanju ampak o zmanjšanju zneska. Mislim, da bi lahko bilo možno glede na stanje v družini? Zato sprašujem. Mislim, ali bi bilo čudno, če grem naravnost na socialno in dam delavko vprašam te stvari ali me bo gledalo po strani? Mislim, ali bi bilo čudno, da jo, kar naravnost vprašam, če je možno zmanjšati znesek? Potem pa bi ji povedal še stanje v družini recimo? Bi to bilo čudno? Ali ti tam pač odgovorijo samo na to kako plačati (se pravi na kakšne načine) ter kako plačati...



hvala za odgovore. V petek grem na CSD....


Ne se razburjati! Pa poročaj, kako ti je uspelo.

Lep dan

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

shadeX ::

Poznam primer, ko študentu (še) ni bilo potrebno vrniti štipendije čeprav letnika ni naredil. Je pa zadeva taka da je finančno stanje v družini bilo zelo slabo. Enega od staršev ni več, drugi nima službe.

Študent je dal prošnjo, če mu te štipendije ne bi bilo treba vrniti. Domov je dobil odločbo ( po pol leta) da je zadeva v čakanju.

To sicer najbrž pomeni da mu jo trenutno (po pogodbi, ki je ista kot jo je dobil OP) ni treba vrniti, ampak skoraj zagotovo bo moral kadar bo pri denarju. Vsaj tako si jaz razlagam "v čakanju".

Je pa % takih, ki dobijo tak odgovor zelo majhen.

111111111111 ::

Zadevo lahko, če nameravaš narediti letnik, odložiš. Se pravi se dogovoriš, da ne boš vračal štipendije, ker nameravaš narediti letnik. Če ga narediš potem ti štipendije ni treba vračat. V treh letih narediti letnik mislim, da je mogoče, razen če ne nameravaš več študirat.

Glede vračanja pa takole. Dolgovani znesek je fiksen in ga ni moč zmanjšati, razen če je prišlo do ekstremnih razmer v družini ti ga lahko odpišejo. Drugače pa plačevanje po obrokih, da boš vedel kdaj si ga bluzil. :D

Ne se jezit name, sem tudi sam vračal štipendijo in vem da je vrag, čeprav je bilo 100€ na mesec, so mi šli zelo na roko. Najslabše je zvlačevat, ker se ti lahko znesek še poveča za sodne stroške.

WallSreet ::

Saj se ne jezim ljudje :) Samo rad bi konkretne odgovore to je vse :) Vem, da sem si sam kriv ampak pustimo zdaj to. Mene zanima če se, da vrniti vsaj malo manjši znesek recimo...


Shuapoiz

Daj mi, ko si ravno napisal, da si jo tudi sam vračal povej kako si to plačeval. Meni so dal tam njihov TRR račun in pojma nimam kako plačevati tako visoke zneske glede na to, da takšnih problemov še nisem imel. Mi lahko poveš, če veš na pamet kakšne vrste plačila imajo na voljo. Se pravi po obrokih na koliko mesec oziroam let potem verjetno, da plačaš vse v enem kosu? Ali je še kakšen drug način?


Zanima me tudi če ti svetovalna delovga odgovori na zgornja vprašanja ali bi bila ta vprašanja preveč čudna????

hvala še 1x vsem. Upam, da zadevo rešim čim hitreje...

Edit: Aja pa še to. Glede na to, da imam 60 dni časa me zanima recimo, če bi potem napisal prošnjo koliko časa potem čakam na odgovor. To me zanima zaradi tega, ker je tam pisalo, da če v roku 60 dni tega ne oddam mi bodo potem še obresti zraven zaračunali. Zanima me če ti odgovor pošljejo hitro...

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WallSreet ()

shadeX ::

Saj se ne jezim ljudje :) Samo rad bi konkretne odgovore to je vse :) Vem, da sem si sam kriv ampak pustimo zdaj to. Mene zanima če se, da vrniti vsaj malo manjši znesek recimo...


Malo manjšega zneska ni. Ali vrneš vse (z obrestmi) ali pa v skrajnem primeru nič.

111111111111 ::

WallSreet je izjavil:

Saj se ne jezim ljudje :) Samo rad bi konkretne odgovore to je vse :) Vem, da sem si sam kriv ampak pustimo zdaj to. Mene zanima če se, da vrniti vsaj malo manjši znesek recimo...


Shuapoiz

Daj mi, ko si ravno napisal, da si jo tudi sam vračal povej kako si to plačeval. Meni so dal tam njihov TRR račun in pojma nimam kako plačevati tako visoke zneske glede na to, da takšnih problemov še nisem imel. Mi lahko poveš, če veš na pamet kakšne vrste plačila imajo na voljo. Se pravi po obrokih na koliko mesec oziroam let potem verjetno, da plačaš vse v enem kosu? Ali je še kakšen drug način?


Zanima me tudi če ti svetovalna delovga odgovori na zgornja vprašanja ali bi bila ta vprašanja preveč čudna????

hvala še 1x vsem. Upam, da zadevo rešim čim hitreje...

Edit: Aja pa še to. Glede na to, da imam 60 dni časa me zanima recimo, če bi potem napisal prošnjo koliko časa potem čakam na odgovor. To me zanima zaradi tega, ker je tam pisalo, da če v roku 60 dni tega ne oddam mi bodo potem še obresti zraven zaračunali. Zanima me če ti odgovor pošljejo hitro...

hvala


Obresti če je državna štipendija so skoraj neverjetne. Mene so po enem letu obvestili, da me bodo sodno preganjali, pa nisem plačal nobenih obresti. Lahko da se je to spremenilo ne vem.

Jaz sem šel na zavod, direktno do tipa, ki se ukvarja s štipendijami. Najprej sem rekel da bom doštudiral in mi je podaljšal za eno leto. Ko iz vsega skupaj ni bilo nič, sem naslednje leto šel k njemu povedal da sem nezaposlen, tukaj ti avtorske pogodbe pridejo prav (takrat še niso spremljali cashflow), in da bi rad plačeval obročno. Zmenila sva se za 100EUR na mesec, za vrnit je bilo cca. 2800EUR. Prve pol leta nisem plačal niti ene položnice potem pa sem plačal 600EUR pol spet 300EUR, nisem imel več težav z njimi. Da ti podatke za UPN ga izpolniš na elektronski banki ali ročno in plačaš na pošti ali online banki.

Moj nasvet je, da pokliči na telefonsko v dopisu, pozanimaj se kdo je odgovoren na zavodu za štipendije in pojdi v akcijo in se zmeni. Pisanje dopisov nima smisla.

EDIT: je pa vse ali nič. Če je nič, mora biti tvoja situacija res tako huda, da ti bolj privoščim plačevanje po obrokih. Kaj češ napake je treba plačat, smo pa prej zapravljali denar. :D

Zgodovina sprememb…

WallSreet ::

Chuapoiz

Ti si šel na zavod ali na center za socialno delo?

shadeX ::

Na CSD oddaš vlogo..

111111111111 ::

Na dopisu je številka kamor pokličeš in sem povprašal kdo ima to na čez, potem pa sem prosil za prevezavo. Pa sem se zmenil da se oglasim. Pri nas sta zavod in CSD v isti stavbi, tako da ti ne vem povedati ali je zadeva spadala k zavodu ali CSD-ju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Štipendija (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Šola
1917474581 (14309) History
»

Vrnitev državne štipendije

Oddelek: Loža
3113350 (10289) MadMicka
»

Vračanje štipendije, si lahko kaj sami vzamejo z računa ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7833545 (13748) next3steps
»

Vračanje štipendije ?

Oddelek: Šola
296344 (3180) sandmodnigga
»

Vračilo štipendije državi oz. kako se izognit?

Oddelek: Šola
3320217 (17880) Firebat

Več podobnih tem