» »

A je komu že spustil radiator?

A je komu že spustil radiator?

Yacksy ::

V vodno mislim dat hladilnik od petice in katrce. hladilnika sta stara min 10 let, pa še kakšen karambol sta preživela.
Zanima me, če se je že komu tukaj zgodilo, da mu je spustil radiator.
Če radiator zdrži kakšne 4 bare pritiska zraka, a je potem 100%?
Koliko se "obrabi" med pretokom vode?;((

Golden eye ::

Ja men že skoz mal pušča!;( Ampak čisto majceno malo:D
Bom raje novga kupu ker ta ima slab pretok in se pusca, enkrat:))

Zgodovina sprememb…

morphling1 ::

Pazi nekaj, avtomobilski radiatorji so narejeni za pritisk okoli 2bara, tako da 4 bare se ti zna napihnit in kakšen lot lahko popusti, če je tipa več paralelnih tankih cevi spodaj in zgoraj pa večji volumen kjer se te cevi združijo. Tip kjer imaš pa eno bakreno cev z več 180°C zavoji pa običajno zdrži dosti večje pritiske, tako da tu verjetno ni problema, če je dobro narejen.
Pritiski pri vodnem hlajenju so pa dosti manjši, če imaš Eheim 1250 pumpo, ki ima dobavno višino 2m je to enako 0.1961 bara.
Pretok ga pa ne bo obrabil, razen če nimaš v vodi kakšnih abrazivnih dodatkov :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Yacksy ::

Ob sta taka, da se cevi združijo na dnu. Po eni strani je to celo boljše, saj se izogneš ostrim ovinkom, ki sploh niso potrebni.
Nč, bom oba probal na 2 bara, pa če bo držal bo tut vnaprej, če pa ne..... light show!!

Blup ::

Če te tok skrbi, zakaj ga pa ne daš nekam kjer ne more povzročit kurcšlusa al ga pa daš v kkšno vodotesno "škatlo"?

Blup
:\

Yacksy ::

Ker mi je fora vse v ohišje spravt, da bom lahko na kakšen LAN šel brez tega da bi vse skupi razdirau. Pa še lepše zgleda. Pa še mal več maš za delat.:D

Golden eye ::

pa če pušča, moraš dolit vodo!!;((
Hvala bogu men je nehal puščat:D (zelo amlo še pušča skoraj nič)

Blup ::

Sej jo daš v tako škatlo, k ma spodnjo stranico v obliki piramide... tko se ti bo voda k bo puščala stekale ke notr... pol boš pa dau še eno pumpico, k ti bo to vodo spet potegnla v hladilnik! :D

Blup
:\

TESKAn ::

Če vas toliko skrbi, da bi zadeva spuščala...pa kupite novo. En nov radiator dobite za cca. 11 tisočakov in glede na to da je to enkraten strošek in vam potem ne bo zadeve več treba kupovat...po moje je vredno, da imaš mirno misel, da ti radiator ne bo spuščal.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomivalec uničil bojler?

Oddelek: Loža
345540 (3798) ZloTech
»

Katalog radiatorjev evropskih avtomobilov (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
46569038 (37107) lufy
»

LittleDevil's PhaseChange (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
27622856 (13729) LittleDevil
»

(how)LOW cost vodno hlajenje .?. (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
537490 (6353) T0RN4D0
»

Vodna črpalka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
473794 (2942) TESKAn

Več podobnih tem