» »

Pomivalec uničil bojler?

Pomivalec uničil bojler?

MIHAc27 ::

Malo preveč razmišljam, pa kljub iskanju po internetu še vedno ne vem, a sem naredil kaj narobe jaz ali ne.

V glavnem na podstrešju sedaj rihtam malo kuhinjco. Nabavil sem tudi pomivalni stroj, ki ga prej nismo imeli.

Voda pride samo mrzla do ene pipe. Iz pipe sem odstranil cev in namesto nje dal T člen. Na T členu pa en del gre na pomivalni stroj, na drugi del pa sem dal novo cev z lastnim zapiralom.

To je delalo super 2-3 dni, nakar opazim da pušča bojler. In puščati je začel čedalje bolj med pomivanjem. Pritisk v pipi se mi zdi, da je tak kot more biti.
Je pa res, da je bojler star vsaj 25 let če ne še veliko več. Zadnjih 15 let se sploh ni uporabljal za gretje vode.
Voda se je odpirala, ampak samo za zelo kratek čas 1 ali 2 minutke na dan, toliko da si kaj splahnil ali si umil roke.

Šele sedaj, ko je pomivalni pa je bilo, da se je pritisk v bojlerju povečal, voda je odprta 2 uri, kolikor stroj pere ampak dejansko vodo v stroj pa teče samo 2-3x po par litrov...

Nov bojler (10l netlačni, skoraj enak kot stari) že imam, pa se malce bojim, a ga bom uničil? Naj raje razdelim vodo pred pipo? Ali je bila starost bojlerja res tisto, kar ga je pokopalo?

janezvalva ::

nabavi si še varnostni ventil ali ekspanzijsko

koyotee ::

Ma ja prklopiš pomivalca na mrzlo, tisti cent za ogrevanje vode te ne bo pokončal. Drugače pa rabiš mešalni ventil.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

K0l1br1 ::

Pa tudi cikel pomivalna je krajši, ker dobi že toplo vodo.

Go-ahead ::

V kolikor ste imeli prazen bojler je sigurno pregnil. Odklopljene bojlerje se vedno hrani polne vode, kar prepreči korozijo. Z novim ne do težav, brez strahu.

IL_DIAVOLO ::

Pomivalni stroj ti pere 2 uri? 8-O

Najprej si nastavi proper program, da ti bo pralo pol ure.

fikus_ ::

Za netočni bojler moraš imeti primerni pipo! Navadna ni OK!

ToniT ::

Če sem prav razumel, imaš T komad na dotoku vode v bojler. Pomivalni stroj s puščanjem vode v bojlerju nima nobene zveze.

c3p0 ::

Eko program je 2 uri, hitri program pa pol ure, vsaj pri meni. Večino časa ne dela nič.

link_up ::

seveda, posodo je potrebno posusiti
In and Out

GupeM ::

Netlačni bojler mora imeti vedno prost odtok za toplo vodo. Ko začneš mrzlo vodo v takšnem bojlerju segrevati, začne topla voda kapljati iz pipe, kljub temu, da je pipa zaprta. Ker se voda med segrevanjem širi, mora nekam iti. Če je zadeva zaprta, ti poči bojler.

MIHAc27 ::

GupeM je izjavil:

Netlačni bojler mora imeti vedno prost odtok za toplo vodo. Ko začneš mrzlo vodo v takšnem bojlerju segrevati, začne topla voda kapljati iz pipe, kljub temu, da je pipa zaprta. Ker se voda med segrevanjem širi, mora nekam iti. Če je zadeva zaprta, ti poči bojler.


Tole te ne zastopim čisto. Sam sem naredil točno tako kot je bilo. Sem bil pa že nekje drugje v podnajemu in je bil bojler v kuhinji isto zvezan.
Ko želim toplo vodo seveda vklopim bojler. Počakam da se segreje nato pa uporabljam to toplo vodo. Mi hočeš povedat, da bi moral med segrevanjem vode vsake toliko malce tople vode spustiti ven? Tko te pač zastopim.
Kolikor jaz vem je bil bojler vedno poln vode. Pogosto tudi cel čas iste.

Drugače pa zmontiral sem, grel je normalno, sem pa dal še en varnostni ventil za vsak slučaj.
T člen je pa za pipo. Torej odpreti morem mrzlo vodo na pipi, če hočem da pomivalec dobi vodo. Hkrati gre seveda tudi mrzla voda do bojlerja.

Stroj pa pere 2 uri na eco načinu. Od tega je 1 uro sušenja. Ima pa seveda tudi hitre programe (30, 50minut)

To da voda kaplja iz pipe ko greješ pa vem, da je dokaj normalen pojav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

tlozej ::

Če prav razumem si ti priklopil NETLAČNI grelnik na pomivalni stroj? To bi lahko naredil samo s TLAČNIM grelnikom. Razlika - netlačni ima stalno odprto "pot" na prosto preko posebne pipe (s tremi priključki) in se v njem ne ustvarja tlak (= 0 bar); pri tlačnem pa je že tlak vodovoda nekje med 3 in 5 bar, s segrevanjem pa naraste lahko do tlaka varnostnega ventila, ki je 6 ali pa celo 8 bar, odvisno od bojlerja.

Če si res priklopil netlačnega, ti ga je uničil že normalni tlak v vodovodu in ne segrevanje vode... Še srečno se je izteklo.

LP

MIHAc27 ::

Definitivno imam netlačnega Bojler
pipa pa zgleda taka kot tale: Pipa

Kovinski del pipe je bil odstranjen (kjer voda pride ven) in tam počiva T člen, kjer je še pomivalec.
Torej če hočem zagnati pomivalca morem imeti cel čas na pipi odprto mrzlo vodo.
Do bojlerja pa tudi gre voda samo preko pipa, ne direktno iz vodovoda.

fosil ::

A imaš ti pomivalca priklopljenega na mrzlo ali toplo vodo iz bojlerja?
Tako je!

MIHAc27 ::

Iz vrha pipe gresta 2 cevi. Ena je dovod mrzle v bojler, druga za dovod tople iz bojlerja. Tko da če bi hotel, bi v pomivalec lahko šla topla voda, ja.
Ampak do sedaj sem vedno odprl le hladno. Ročko za toplo vodo pa pustim zaprto.

tlozej ::

Ti si namesto izliva pipe montiral T člen, na njega pa pomivalni stroj in nov ventil - s tem si dosegel, da je v netlačnem bojlerju tlak, vsaj tako velik kot v vodovodu, ko se bojler ogreva pa še višji. T-člen moraš montirati na hladno vodo pred pipo in od tam povezati pomivalni stroj. Pipa pa mora vedno imeti prost iztok iz bojlerja, preko cevi tople vode, skozi izliv - tam normalno kaplja ob ogrevanju netlačnega bojlerja...

LP

jero_no1 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Pomivalni stroj ti pere 2 uri? 8-O

Najprej si nastavi proper program, da ti bo pralo pol ure.


A si ti že kdaj pral v pomivalcu kaj drugega kot šalce od kave in kozarce od piva?

IL_DIAVOLO ::

jero_no1 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Pomivalni stroj ti pere 2 uri? 8-O

Najprej si nastavi proper program, da ti bo pralo pol ure.


A si ti že kdaj pral v pomivalcu kaj drugega kot šalce od kave in kozarce od piva?


Seveda sem. Ampak jaz ne tiscim vsake svinjarije not, ampak predhodno malo splahnem, da gre najvecja umazanija s kroznikov, posod in pribora.

Invictus ::

IL_DIAVOLO je izjavil:


Seveda sem. Ampak jaz ne tiscim vsake svinjarije not, ampak predhodno malo splahnem, da gre najvecja umazanija s kroznikov, posod in pribora.

A potem najprej pomiješ posodo, da ne bi pomivalni stroj preveč delal ?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MIHAc27 ::

tlozej je izjavil:

Ti si namesto izliva pipe montiral T člen, na njega pa pomivalni stroj in nov ventil - s tem si dosegel, da je v netlačnem bojlerju tlak, vsaj tako velik kot v vodovodu, ko se bojler ogreva pa še višji. T-člen moraš montirati na hladno vodo pred pipo in od tam povezati pomivalni stroj. Pipa pa mora vedno imeti prost iztok iz bojlerja, preko cevi tople vode, skozi izliv - tam normalno kaplja ob ogrevanju netlačnega bojlerja...

LP

Ok, mi je jasno. Mislil sem, da pipa zmanjša pritisk v bojlerju, kar pa kot kaže ne drži. Na srečo sem vprašal, preden je bilo prepozno. Grem še danes po ustrezen člen pa da razdelim vodo PRED pipo.

IL_DIAVOLO ::

Invictus je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:


Seveda sem. Ampak jaz ne tiscim vsake svinjarije not, ampak predhodno malo splahnem, da gre najvecja umazanija s kroznikov, posod in pribora.

A potem najprej pomiješ posodo, da ne bi pomivalni stroj preveč delal ?


Ne, da se ne zamasi filter strokovnjak.

marsovcek ::

'Ventil' za toplo vodo ti v bistvu odpre dotok mrzle iz vodovoda v bojler. Cev za toplo vodo iz bojlerja je prosto odprta.
Ko odpres mrzlo vodo na pipi, le-ta ne gre v bojler (po topli cevi), ker je manjsi upor skozi izliv pipe. S tvojo modifikacijo to ne drzi vec; ko pomivalec ne pije vode, se tlak vodovoda prenese v bojler.

Popravi dovod in zamenjaj bojler, pa bo delalo.

ZloTech ::

Malo preveč razmišljam, pa kljub iskanju po internetu še vedno ne vem, a sem naredil kaj narobe jaz ali ne.


Ti si zvezal narobe. Pipa ki jo imaš ni namenjena za to da ima tlak na izhodni strani. Bojler si uničil in rabi zamenjavo ker je dobil polni pritisk iz vodovoda in je njegovo delovanje v prihodnosti nezanesljivo, če že ne pušča sama posoda na skrivaj in tega še ne vidiš.

Ali podaljšaš hladni pritok za pipo (ne iztok) in tam montiraš priklop za stroj ali pa mu zagotoviš lastni razvod iz vodovodne cevi. Drugače ne bo šlo.

2 cevi ki gresta iz pipe sta samo pretočni in imata enak tlak kakor ima pipa na izhodu, 0 Bar.

Tlak v pipi gre samo do ventila za hladno vodo in do ventila za toplovodo. Ti s spuščanjem hladne vode mimo ventila za toplo vodo pumpaš ven vodo iz bojlerja. Izvod iz bojlerja gre direktno čez pipo, ne čez ventile in v izpust pipe.

TheBlueOne ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Pomivalni stroj ti pere 2 uri? 8-O

Najprej si nastavi proper program, da ti bo pralo pol ure.


To je proper program. :) Vsi moderni pralni stroji perejo tako dolgo, ker je manj zgub ce motor dlje vrti, kot pa ce grelci lahko grejejo pocasi in stroj lahko dlje pere z segreto kolicino vode.

TheBlueOne ::

Verjetno ne potrebuje kaksnih mesalnih ventilov, ker tudi ob maksimalnem pretoku vode ne bi smelo priti do zantnih izgub tlaka in stem zmanjsanja pretoka v druge smeri, kar pa tako ali tako tudi ce bi, ne bi bil noben problem. Po isti logiki bi moral imeti mesalni ventil za prakticno vsak razvod cevi, kar pa je popolnoma nerealno.

In glede na delovanje bojlerja niti ne vem, kako bi ga lahko poskodovalo, ce ima majhno nihanje v tlaku ko se uklopi stroj. Enako nihanje dozivi, ce nekdo na drugi strani vklopi toplo vodo, ce ne se vecje v slednjem primeru, ker zna biti, da ima do omrezja nepovratni Ventil. Ne razumem, zakaj bi lahko porabnik (nek stroj) pred bojlerjem izpraznil bojler.... Jaz tu skoraj ne vidim druge, kot pa da se je pokvaril bojler.

ZloTech ::


In glede na delovanje bojlerja niti ne vem, kako bi ga lahko poskodovalo, ce ima majhno nihanje v tlaku ko se uklopi stroj.


Ko se vklopi stroj je bojler pod minimalnim tlakom. Ko se izklopi je pod maksimalnim, 6bar.
Bojler je narejen za tlak 0.1 bar max.

Tlak pride ker ga nabije nazaj v iztok bojlerja. Izvod v pipi je namreč brez ventila.
Bojler je pretočni in ne tlačni.
Ker ne obratuje pod tlakom je lahko iz plastike in tako cenejši.

TheBlueOne ::

Dvomim, da je bojler pod minimalnim tlakom, ko se vklopi stroj. Ce je, potem so grobo narobe dimenzionirane cevi in gelde na to, da ne opazi razlike ko odpre pipo ne bi smel biti problem. Mimogrede je ze prej verjetno priklopljenih kar nekaj uporabnikov, ki lahko privedejo do enakega nihanja. Vsaka pipa, drug stroj ....

Druga stvar je, da bi bilo nihanje v smeri menjsanja tlaka pri bojlerju, kar pa tako ali tako ne bi smel biti problem. Torej ce je tlak brez porabnikov max 0.1 Bar, potem bo v primeru vec porabnikov kvecemu nizji, kar pa ne bi smel biti problem.

Pri meni je ce se ne motim tlak v glavnem dovodu 6 Bar, omejevalec pred omrezjem pa je nastavljen na 4 Bar. Sicer nisem preverjal ampak ali nimajo bojlerji ponavadi max tlak 8 Bar?

tlozej ::

Najprej si poglej razliko med tlačnim in netlačnim (pretočnim) bojlerjem... Tvoje trditve veljajo za tlačnega.

LP

ZloTech ::


Dvomim, da je bojler pod minimalnim tlakom, ko se vklopi stroj. Ce je, potem so grobo narobe dimenzionirane cevi in gelde na to, da ne opazi razlike ko odpre pipo ne bi smel biti problem. Mimogrede je ze prej verjetno priklopljenih kar nekaj uporabnikov, ki lahko privedejo do enakega nihanja. Vsaka pipa, drug stroj ....


Če razložim še malo drugače. Bojler je priklopljen za pipo, za njenimi ventili in je priklopljen na iztok (en dotok v pipo)

Bojler za npr. kopalnico je priklopljen pred pipo in je priklopljen na dotok v pipo(dva dotoka)

Iztok iz pipe je namenjen samo za preliv vode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZloTech ()

TheBlueOne ::

Ko se vklopi stroj je bojler pod minimalnim tlakom. Ko se izklopi je pod maksimalnim, 6bar.
Bojler je narejen za tlak 0.1 bar max.


Od kot pride iz stroja tlak na 6 Bar, glede na to, da v stroju ni nekega tlaka. Pumpo ima menda samo za izcrpavanje/precrpavanje vode? Ce je od bojlerja naprej 0.1 Bar od kot se pojavi 6 Bar?

Kaj pomivalci dejansko lahko pridejo na omrezju na 6 Bar, ce ja, potem moram malo pogledati doma, ker je omrezni tlak 4 Bar in raztezna posoda, kar pomeni, da mi lahko pomivalec dviga tlak in tisci vodo nazaj s 6 Bar?

Zgodovina sprememb…

ZloTech ::


Od kot pride iz stroja tlak na 6 Bar, glede na to, da v stroju ni nekega tlaka. Pumpo ima menda samo za izcrpavanje/precrpavanje vode? Ce je od bojlerja naprej 0.1 Bar od kot se pojavi 6 Bar?

Ko voda teče v stroj je tlak 0.1 bar. Ko se zapre je tlak 6 bar. 6 bar je tlak v omrežju.

0.1 bar je ker je restriktor na vhodu v pipo in tlak pade.


Kaj pomivalci dejansko lahko pridejo na omrezju na 6 Bar, ce ja, potem moram malo pogledati doma, ker je omrezni tlak 4 Bar in raztezna posoda, kar pomeni, da mi lahko pomivalec dviga tlak in tisci vodo nazaj s 6 Bar?

Ne. Tlak v stroju je tak kakršen je v omrežju.

jero_no1 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

jero_no1 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Pomivalni stroj ti pere 2 uri? 8-O

Najprej si nastavi proper program, da ti bo pralo pol ure.


A si ti že kdaj pral v pomivalcu kaj drugega kot šalce od kave in kozarce od piva?


Seveda sem. Ampak jaz ne tiscim vsake svinjarije not, ampak predhodno malo splahnem, da gre najvecja umazanija s kroznikov, posod in pribora.


Jaz večino posode ne splahnem, pospravim pa iz nje vse ostanke hrane. Pomivalec ima program s 70°C, ki traja okrog 2 ure in je posoda pomita tako kot treba.

MIHAc27 ::

Sej meni je jasno. Tudi zakaj je bil bojler ok 30 let, 1 teden po pomivalnem pa je začel puščat. Novi bojler je še odklopljen, dokler ustrezno ne zrihtamo napeljavo. Jeba je, ker je pipa kot privarjena in ne morem dat T člena pred pipo.

Bo upam da zrihtal vodovodar, ko kakega prikličem. Če ne drugače bo pa malce nižje po cevi naredil razvod pa bo.

ZloTech ::

MIHAc27 je izjavil:

Sej meni je jasno. Tudi zakaj je bil bojler ok 30 let, 1 teden po pomivalnem pa je začel puščat. Novi bojler je še odklopljen, dokler ustrezno ne zrihtamo napeljavo. Jeba je, ker je pipa kot privarjena in ne morem dat T člena pred pipo.

Bo upam da zrihtal vodovodar, ko kakega prikličem. Če ne drugače bo pa malce nižje po cevi naredil razvod pa bo.


Težko jo boš sam odstranil brez ustreznih orodij, res je bolje da naj to naredi vodovodar.

T člene pa greš lahko že sam kupit in jih pripraviš, tako da ne bo imel veliko dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debelina "glavne" vodovodne cevi v hiši (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7920863 (8459) floyd1
»

Prevelika poraba električne energije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5712246 (10564) feryz
»

Sončna energija vakuumski kolektorji kaj še potrebuješ

Oddelek: Pomoč in nasveti
112761 (2407) RejZoR
»

nenormalno visok račun za elektriko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9933368 (30247) Maestral
»

Pralni stroj Hoover(Candy)- DO NOT BUY

Oddelek: Loža
4725343 (22165) STU-III

Več podobnih tem