» »

Temperatura Athlon xp2000p+

Temperatura Athlon xp2000p+

ganzi ::

Na epoxovi 8rda+ imam athlona 2000+(pasta arctic sliver 3) in vulcanota 7+ ki se vrti na medium.

Ohišje je odprto(brez leve stranice) in temperatura CPU se giblje med 48 do 51 stopinjami.

Ali je to normalna temperatura?
Ali lahko brez skrbi zaprem ohišje?
Kaj lahko naredim za nižje temperature?

Hvala za vaše odgovore!
  • zaklenil: TESKAn ()

kuglvinkl ::

Kaj lahko naredim za nižje temperature?

Kaj ko bi za začetek prebral članke na Slo-Techu? Če ti pa kaj ne bo jasno, ti bomo pa že povedali.

In te temperature so idle ali load?
Your focus determines your reallity

paper ::

temperature so ok, trenutno je pri meni cpu/chipset 45/30. btw imam tudi xp2000+. Stranica je normalno zaprta, na procesorju so volcano7 rebra, z zalmanovim 80mm ventilatorjem. Imam pa se zalmana na stranici ki dovaja hladen zrak graficni in cpu ter drugega navrhu ohisja, ki odvaja toploto. To mi je vzelo 2000 sit in 1 uro dela. Procesor pa se segreje tam do 52°, kar ne predstavlja problema. Procesorji prenesejo temperature do 80°. Upostevati pa je seveda treba 10-15° napake zaradi same diode/plosce.

Nic bat, ce bo prevroce bos ze zavohal =)

orlach ::

proti mojemu vam procesorji zmrzujejo!! :)
ne vem kaj naj nardim z mojim 2000xp..na plati epox nforce2..zalman6000alcu pa še en ventilator..pa se vse skupaj zagreje na 70 stopinj..pri odprti škatli pa do 64!! ali je 70° še sploh normalo? al kaj naj nardim???

ru7 ::

Jst mam prav tako 2000+ in mam pri 5x zalmanih (na 5V) in volcano 9 na 39** mam max temp 45C

Zulf ::

Jaz imam Epox 8k5a in proc. navit na 1778, hladilna rebra so od Vulcano 7+, gor ja Zalman 92mm, arctic silver 3 pasta, le en vent vleče vn iz ohišja ki pa je zaprto.Temperatura v "mirovanju" je od 43-46 pri obremenitvi pa do 49 stopinj.Zalman pa se vrti na srednjih obratih.

matter ::

Orlach: Kaki ohišje imaš, ker čene se toplota nabira. Kupi si anteca na redratstore

orlach ::

mam big tower..ternutno odprt!..in se mi zagreje max. na 65 stopinj.. a naj sam pogledam kako je z pasto med zalmanom in procesorjem?

matter ::

Verjetno bo to ja.

CandyMan ::

jest mam pa zj na xp2000+ tt vulcano 7+ pa mam na low(3xxx) pa mi pr idle pokaze 50 stopinj ce dam pa max(6xxx) pa 42 sam k na max nocm met k se dere k svina na low pa sploh nocm spilat da ne pride do 80 stopinj hehe :D a je mjbi fora v pasti?namazov sm uno k sm jo zravn dobu.
please help

morazem ::

Jst bi orlachu predlagal, da naj preveri, če je njegov procesor dobro namazan s pasto in če se njegov hladilnik točno prilega na procesor. Jst imam navitega 1700xp na 1900xp hladim z bakrenim zalmanom 6000 hitrost ventilatorja okoli 2000rpm in seveda zaprto midi tover ohišje, segreje pa se največ na 50-53 stopinj, če pa ni navit pa največ 40 sropinj.

orlach ::

bo treba ja...thnx..aja..do kolk bi šlo navit 2000xp, seveda ustrezno hlajen? mam epox nforce2 plato..

morazem ::

Če želiš dobro naviti svoj procesor rabiš še en dober hladilnik in čim boljši ram. Men je ratal odkleniti mojga 1700xp nato pa naviti na 2000xp, kjer je še delal stabilno več ur v windovsih xp. Tukaj pa me je omejeval moj slab ram PC2100 256MB, in zalmanov hladilnik ki se je segreval do 58stopinj.

Boeing ::

Fantje, dajte prosim, preden zastavite vprašanja v stilu "kako shladit moj proc", prebrat članke tukaj na slo-techu... ker jih je ogromno in so DOBRI, tako da boste v 95% primerov našli tisto kar vas zanima - če pa ne, pa vprašajte, itak. Zato pa smo.

Ti najprej preveri kako imaš gor dan hladilnik in kako je namazana pasta, ker če to dvoje ne štima, potem brezveze da se naprej pogovarjamo.

Mimogrede: moj axp2000+ laufa na idlu pri 29-30 C, odvisno od tega, kolk mam v sobi zakurjeno :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

ru7 ::

Men gre prek FSB-ja na Asus plati na 1800 (2200+) in če bi lahko dvignu Vcore pravjo, da se ga da na 2300+ . Na 1800Mhz je stabilen, če zaupamo programu Prime95 (Torture Test). Temperatura se ni bistveno spremenila (+ 1-2 celzija)

TESKAn ::

Ne podvajat tem.
temperatura cpu?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko se greje vaš mlinček

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
372012 (1310) tx-z
»

Zalman 6000AlCu - Temperatura(Athlon XP2000)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241446 (1069) b
»

Kakšno temparaturo ima vaš procesor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1017636 (5426) the_unborn
»

hlajenje... moj amd!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
442423 (1350) Cuoresportivo
»

XP1700+ na 58° verjetn ni normaln ha?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
492339 (1362) Markoff

Več podobnih tem