» »

Ali rabim faks ali je dovolj da se sam naucim programirat?

Ali rabim faks ali je dovolj da se sam naucim programirat?

«
1
2 3

Gandalfar ::

  • spremenil: Mavrik ()

kitara8 ::

a mi poveš kaj več o tem dizajn inženiringu ki si ga prej omenil, se mi zdi kar zanimivo, ampak na njihovi spletni strani je bolj malo, kako je s predmetnikom študija ki ga nikjer ne najdem, kaj to predstavlja v praksi kot poklic, malo sem zmeden.

Zgodovina sprememb…

PNG ::

Brez zamere, samo kje v Sloveniji se boš s tem zaposlil se mi ne sanja...

Zgodovina sprememb…

kitara8 ::

sej ni nujno slovenija

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

kitara8 je izjavil:

a mi poveš kaj več o tem dizajn inženiringu ki si ga prej omenil, se mi zdi kar zanimivo, ampak na njihovi spletni strani je bolj malo, kako je s predmetnikom študija ki ga nikjer ne najdem, kaj to predstavlja v praksi kot poklic, malo sem zmeden.

Tole sem samo v avli videl plakate, ki so oglaševali to smer, o njej ne vem nič. Torej najbolje bo, če pošlješ mail na referat strojne oz. arhitekture.

i100k100 IMO je možnost zaposlitve s tem faksom boljša, kot s FDV-jem. Če ne drugače pa v lastni režiji ;)

Zgodovina sprememb…

PNG ::

Joj, FDV si postavil ob bok. Postavi kakšen drugi tehnični faks, no.

ncop1 - da, v tujini se tepejo za diplomirance iz Slovenije iz faksa, ki obstaja nekje 3 tedne in pol.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

A je z izjemo FRI-ja kje drugje kaj bolje, kar se tiče službe? Vsi bi radi diplomirance ali še raje absolvente z 10 letnimi izkušnjami. Ki jih dobiš tako, da nekje delaš. To delo pa težko dobiš, če izkušenj nimaš. Catch-22.

Zgodovina sprememb…

PNG ::

C-22, ja :) Mnja, takšno je stanje, bolj kot ne. FRI bi rekel, da tudi ni ravno več biser, kar se tega tiče (oziroma ni več tako, kot je bilo).

Strojna je še vedno zelo, zelo v redu kar se tega tiče. Celo na štajerskem, kjer kmalu več ne bomo imeli niti za vodo (oziroma tako vsaj pravijo mediji).

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

PrimozR je izjavil:

A je z izjemo FRI-ja kje drugje kaj bolje


A z FRI-jem pa je lahko dobit job?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Poglej na e-študentski servis, oglasov za programiranje je skoraj toliko, kot za strežbo ;)

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

tle pejdi, smer javna uprava :))
http://www.fds.si/

če imaš narejen fri ne veš programirat.
za bit programer ne rabiš frija.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Blinder je izjavil:

tle pejdi, smer javna uprava :))
http://www.fds.si/

če imaš narejen fri ne veš programirat.
za bit programer ne rabiš frija.

Ma, to je tko kot mi eni pravjo da danes faksa sploh ne potrebuješ, da se lahko vse naučiš sam. Seveda gre za en kup programerjev, ki so se programirati naučili na lastno pest. Tudi risati in računati se lahko naučiš na lastno pest, popoldne, pa te to še ne naredi strojnika. Seveda, vse je možno, ampak za določene poklice je faks pač nuja, ker te, če ne drugega, prisili v učenje stvari, ki bi se ti sicer zdele popolnoma neumne. Ne glede kako neumne se zdijo pa se ponavadi leto kasneje izkaže, da so še kako hudo uporabne (npr. j**anje v glavo pri amtematiki s kompliciranimi integrali).

Vsa ta sistematika, s katero te na faksu poučujejo, je v lastni režiji težko dosegljiva. Ja, lahko si programer brez faksa, kaj pa arhitekt (programerske narave seveda)?

Zgodovina sprememb…

darkkk ::

Teorija pa praksa sta tko... miljon let narazen. Za vsaki faks ti bojo rekli, da boš pol Bill Gates, Einstein ali pa Plečnik... oz. Zidar. Pol pogruntaš, da je fajn met papir, samo ni pa glih vse :)

Zgodovina sprememb…

Marat ::

ja sam največja fora pa je da je bill gates college dropout, programirat se je pa itak nauču sam že pred faksom :)

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Pa Brin in Page ter Zuckerberg. Zakaj se vedno meče naokrog izjeme, ki jim je uspelo brez faksa in bi jim verjetno uspelo tudi z faksom?

Ja, je težko dosegljiva, ne bom rekel da je nemogoče. Je pa skoraj nemogoče, ker enostavno težko veš, kaj vse obstaja, če ti tega nekdo ne pokaže (in te v veliko primerih celo prisili v učenje tega).

In res je, papir ni vse. Je pa veliko bolje kot nič ;)

Zgodovina sprememb…

Marat ::

hah, a zdaj pa praviš da učitelji na faksu vejo "kaj vse obstaja"... učitelji predvsem predavajo po predpisani literaturi, ki jo pa lahko predelaš tudi sam. Vsaj v Sloveniji je žal tako, kje drugje (npr na kakih dragih ameriških kolidžih) je sistem seveda drugačen :P

overlord_tm ::

Marat je izjavil:

hah, a zdaj pa praviš da učitelji na faksu vejo "kaj vse obstaja"... učitelji predvsem predavajo po predpisani literaturi, ki jo pa lahko predelaš tudi sam. Vsaj v Sloveniji je žal tako, kje drugje (npr na kakih dragih ameriških kolidžih) je sistem seveda drugačen :P


Huh, po mojih izkusnjah gre v tujini se 3x bolj po literaturi kot pri nas. Tam imas direktno mapiranje predavanje -> poglavje. Seveda ne pri vseh profesorjih, ampak se dogaja. Cesa takega v sloveniji se nisem dozivel.

PrimozR ::

Marat je izjavil:

hah, a zdaj pa praviš da učitelji na faksu vejo "kaj vse obstaja"... učitelji predvsem predavajo po predpisani literaturi, ki jo pa lahko predelaš tudi sam. Vsaj v Sloveniji je žal tako, kje drugje (npr na kakih dragih ameriških kolidžih) je sistem seveda drugačen :P

Seveda jo lahko predelaš sam. Če veš da obstaja in predvsem če te zanima. To pa hočem že ves čas dopovedat, za veliko te literature enostavno ne boš vedel da obstaja, če ne boš aktiven na tem področju. Brez znanja boš pa težko aktiven na tem istem področju, torej lahko za literaturo zveš samo (okej, ne samo, najlažje pa), če ti jo predpiše profesor.

Povsem druga zgodba je pa tisto področje, ki te ne zanima in se, kot sem že povedal, pogosto izkaže za nujno za razumevanje drugih snovi. Lep primer je naprednejša matematika, ki je nujna pri vseh predmetih, kjer se opravlja zahtevnejše izračune (na strojni). Pokoaži mi 20 študentov s povprečnega tehničnega faksa, ki bi se matematiko učili in reševali zahtevne naloge prostovoljno. Večina mojih sošolcev je zelo vesela, da imajo Matematiko 4 na +2 le določene smeri (veseli so tisti, ki so seveda na drugih smereh).

ZaphodBB ::

Pa Brin in Page ter Zuckerberg. Zakaj se vedno meče naokrog izjeme, ki jim je uspelo brez faksa in bi jim verjetno uspelo tudi z faksom?


Brin in Page imata faks. Pustila sta podiplomca. cccc.

PrimozR ::

Sorry, my bad. Ampak itak to ni bistveno tukaj, gre za izredne ljudi z izrendimi idejami. Nam povprečnežem izobrazba definitivno pomaga, seveda odvisno od področja, na katerem se izobražujemo.

lambda ::

IMO faks ni pogoj za dobrega programerja. Tudi obratno ne velja, da bi z narejenim faksom bil dober programer ... je pa večja verjetnost, da si bolj sposoben, kot nekdo, ki je pustil faks ter da si pridobil določena znanja, ki jih pridobijo le nekateri brez faksa.

Če ustrelim par primerov, ki mi sprve padejo na pamet iz FRIja:
-matematika
-tam spišeš prevajalnik in ti je jasno, kakšen je proces od visokonivojskega programskega jezika do strojnih ukazov oz. kaj se dogaja v ozadju
-ker poznaš teorijo avtomatov lažje razumeš regularne izraze
-poznaš teorijo izračunljivosti, veš kaj je NP-poln problem, ne izvajaš brute-forcea kjer ta ne pomaga, ter se ti nekako svita o čem govorijo, ko se pojavi novica na slo-techu o P=NP in P!=NP dilemi
-dobiš pregled določenih osnovnih algoritmov v računalništvu, umetne inteligence, strojnega učenja, algoritmov za razpoznavanje
-veš kaj so funkcijski in logični programski jeziki
...

Še precej enih alinej bi lahko dodal. Priznam, sam za te stvari ne znam zdrdrat vse teorije, imam pa nek osnoven pregled in če iz nekega področja potrebujem podrobnosti, se hitro znam priučit oz. vem v kakšno smer je pametno iskat rešitve problemov. Ena velika zmota je, da se na FRIju naučiš programirat ... ne. Tam se priučiš paradigme razvoja ter načina razmišljanja. Programirat se naučiš sam tekom faksa, če le imaš nekaj entuziazma. Če ga nimaš, pa zna bit frka - v ponedeljkih morda ne boš z veseljem hodil v službo.

Java, C#, Python ipd. ... bodo pa čez 40 let pomojem sestavljali le kupe legacy kode.

Še enkrat pa povdarim - so ljudje, ki brez faksa vedo več kot prenekateri diplomant FRIja, ampak jih iščeš kot iglo v kopici sena. Hkrati pa srečaš tudi koga z diplomo, ki deluje kot da za marsikaj od tega sploh ne bi nikoli slišal, ker je vedno vse šlo po liniji najmanjšega odpora oz. "za tisto 6". Ne gre za papir, gre za to ali tisto zgoraj pa še marsikaj drugega imaš v glavi ali nimaš ...

Kako že gre? Če je edino orodje, ki ga poznaš, kladivo, boš vsak problem videl kot žebelj. S takimi nočem delat.

galu ::

No, kar nekaj negativnih lastnosti ste izpostavili glede FRI-ja. Kaj pa FERI?
Je glede tega, česar te naučijo enak, boljši ali slabši?
Tako to gre.

jype ::

Faks nima nobene zveze s tem, kakšno službo boste dobili, razen kadar iščete državno službo, kjer potrebujejo papir, za znanje jim je pa pogosto vseeno.

Če bi radi programirali je prosto programje daleč, daleč najboljša možna priložnost, s katero lahko naberete izkušnje pri delu, tako individualno kot v skupini, svoje izdelke in znanje pa javno pokažete. Tudi moji delodajalci so me praviloma spoznali po tem, kaj in kako sem naredil, ko sem še delal brezplačno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

sandmat ::

galu je izjavil:

No, kar nekaj negativnih lastnosti ste izpostavili glede FRI-ja. Kaj pa FERI?
Je glede tega, česar te naučijo enak, boljši ali slabši?

naceloma lazje prides skozi kot cez fri. Vprasanje pa je, ce je to v tvojem interesu (glede na pridobljeno znanje).

jernejl ::

sandmat je izjavil:

galu je izjavil:

No, kar nekaj negativnih lastnosti ste izpostavili glede FRI-ja. Kaj pa FERI?
Je glede tega, česar te naučijo enak, boljši ali slabši?

naceloma lazje prides skozi kot cez fri. Vprasanje pa je, ce je to v tvojem interesu (glede na pridobljeno znanje).

Si šel skozi oba programa, da lahko tako primerjaš, kje je lažje in kje pridobiš več znanja?

Faks nima nobene zveze s tem, kakšno službo boste dobili, razen kadar iščete državno službo, kjer potrebujejo papir, za znanje jim je pa pogosto vseeno.

Nekaj let matematike, fizike, elektrotehnike, programiranja, vaj in seminarskih nalog je torej vredno približno nič? Morda, če nimaš umskih kapacitet in si ničesar ne zapomniš, ampak tak si tudi brez faksa neuporaben. V nasprotnem primeru pa lahko to znanje - ne boš verjel - kdaj pride celo prav, sploh če se pri delu ne ukvarjaš s trivialnimi rečmi.

jype ::

jernejl> Nekaj let matematike, fizike, elektrotehnike, programiranja, vaj in seminarskih nalog je torej vredno približno nič?

Ne. Vse to se moraš naučit ne glede na to, ali hodiš na faks, ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

jernejl ::

jype je izjavil:

Ne. Vse to se moraš naučit ne glede na to, ali hodiš na faks, ali ne.

Torej lahko rečeva tako: če se sam naučiš vse tisto, kar bi se naučil na faksu, potem je lahko faks pri izbiri službe nepotreben (ni pa nujno).

jype ::

jernejl> Torej lahko rečeva tako: če se sam naučiš vse tisto, kar bi se naučil na faksu, potem je lahko faks pri izbiri službe nepotreben (ni pa nujno).

Komot. Problem je predvsem v tem, da ogromno diplomantov reči s faksa ne zna (več), ko iščejo službo.

Steinkauz ::

Eh to vsi pravjo, sej ne rabiš faksa, sej se lahk sam naučiš.
Sej je res, da se lahko, samo večina takih se nauči površinsko, brez poglobljenega znanja in pol vse kar delajo je da mal po bazah iščejo pa GUI.

Če bi 4 leta programiral, bi se zihr več naučil kot 4 leta na faksu.
Ampak zgolj programirati. Faks pa ti da neki splošno pregled področja(kako deluje računalnik, assembler, c/java/python/, vhdl, strojno učenje, procesna avtomatika, baze, grafika, ...)
Prve dve leti sm se precej pizdil nad FRIjem ko smo mel full matematike in se mi je zdelo vse brezveze. Potem pa v višjih letnikih vidiš, kako se vse lepo poklapa skupaj.
Še vedno je ogromno zgrešenih predmetov(al pa vsaj njihovo izvajanje), ma jebiga.

Mavrik ::

Oz. jih nikoli niso znali ali razumeli ;)
The truth is rarely pure and never simple.

jype ::

Steinkauz> Če bi 4 leta programiral, bi se zihr več naučil kot 4 leta na faksu.

Običajno to trdijo tisti, ki 4 leta oracle forms klikajo, al pa kej podobnga.

Steinkauz> Še vedno je ogromno zgrešenih predmetov(al pa vsaj njihovo izvajanje), ma jebiga.

Jah, mogoče, ampak če si tam, al pa če si samouk, moraš te reči preštudirat.

_Dormage_ ::

Največ se naučiš ko delaš tisto kar te zanima in veseli.
Sigurno bi se več naučil sam kot na faxu, če bi programiral vsaj tolko kot sboš časa preživel na faxu.:))

Marat ::

jernejl je izjavil:


Nekaj let matematike, fizike, elektrotehnike, programiranja, vaj in seminarskih nalog je torej vredno približno nič? Morda, če nimaš umskih kapacitet in si ničesar ne zapomniš, ampak tak si tudi brez faksa neuporaben. V nasprotnem primeru pa lahko to znanje - ne boš verjel - kdaj pride celo prav, sploh če se pri delu ne ukvarjaš s trivialnimi rečmi.

ja če res SAM delaš te vaje in seminarske - ne boš verjel koliko ljudi pa se prešverca čez te zadeve... in na koncu imajo papir, znanja pa ne.

mavto ::

Kako jaz vidim stvar:
-če imaš diplomo/papir ga vržeš na mizo in se tisti trenutek oziroma v parih minutah vidi da si sposoben faks končati, pustimo zdaj koliko dejansko znaš, pač si sposoben dober učenjak,goljufivec, whatever
-če diplome nimaš, se moraš pač dokazovat z raznimi referencami, ampak če se mene vpraša, ti to še vedno ne pove ali si sposoben končat faks

Invictus ::

Če imaš diplomo, prideš skozi sito na večjih razpisih.

Drugače te vržejo ven že pri prvem preverjanju. Si rečejo srednja šola, adijo ... Izkušenj pač noben ne bere, kadrovska je pa tako glupa ...

Znanje ali ne ... Če si dober, se lahko prodaš. Če nisi, se pač ne moreš ... To da imaš službo, danes ni ravno uspeh. Jo že dobiš. Vprašanje za koliko ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Invictus> Drugače te vržejo ven že pri prvem preverjanju. Si rečejo srednja šola, adijo ... Izkušenj pač noben ne bere, kadrovska je pa tako glupa ...

Če službo iščeš tako, da si samo eden od več sto kandidatov, potem nekaj delaš narobe.

sandmat ::

jernejl je izjavil:

sandmat je izjavil:

galu je izjavil:

No, kar nekaj negativnih lastnosti ste izpostavili glede FRI-ja. Kaj pa FERI?
Je glede tega, česar te naučijo enak, boljši ali slabši?

naceloma lazje prides skozi kot cez fri. Vprasanje pa je, ce je to v tvojem interesu (glede na pridobljeno znanje).

Si šel skozi oba programa, da lahko tako primerjaš, kje je lažje in kje pridobiš več znanja?


enega sem koncal, ljudi iz drugega pa instruiram. ti? :)

Invictus ::

jype je izjavil:

Invictus> Drugače te vržejo ven že pri prvem preverjanju. Si rečejo srednja šola, adijo ... Izkušenj pač noben ne bere, kadrovska je pa tako glupa ...

Če službo iščeš tako, da si samo eden od več sto kandidatov, potem nekaj delaš narobe.


To je narobe iz ene perspektive. Drugačna perspektiva da lahko druge rezultate. Mogoče pa služba ponuja nekaj kar te zanima, pa drugje ne dobiš. Recimo delo na IBM mainframu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

WhoCares ::

A je Računalništvo in informatika VSŠ na FRI za kej al se bl splača it v Maribor na isto stvar?
A se da tut kakovostno službo dobit brez kašne fakultete, da se sam naučiš. Ni nujno samo v sloveniji.
Yes I am!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WhoCares ()

Invictus ::

V tujini bo težka brez fakultete. Razen seveda če te kdo ne priporoči. Nekako ne zaupajo samoukom. Je ponavadi preveč denarja v igri.

Je pa odvisno za kako delo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

WhoCares ::

Kera je pa bolša:
-računalništvo in informatika VSŠ FRI
-Računalništvo in informacijske tehnologije VSŠ FREI

Če slučajno kdo ve, ker se nekak odločam med tema dvema.
Yes I am!

Arto ::

Jes lahko za FRI VSŠ rečem, da se mi zdi super program, dobri prfoksi, edino folka je ogromno lenega ko fuks, tako da standardi potem malo padejo (pa še hitro sam postaneš lenoba, če nimaš s kom tekmovat :D). Ampak meni je bilo zanimivo.

GoodSatanist ::

WhoCares je izjavil:

Kera je pa bolša:
-računalništvo in informatika VSŠ FRI
-Računalništvo in informacijske tehnologije VSŠ FREI

Če slučajno kdo ve, ker se nekak odločam med tema dvema.


Pomoje je skoraj vseeno. Odloči se glede na bližino faksa/želje/finance, ipd.

galu ::

Baje so na FRI-ju bolj staromodni kot na FERI-ju.

To sem slišal od enega študenta, ki je na FRI padel potem pa se čez par let vpisal na FERI in naredil.:D
Tako to gre.

barbarpapa1 ::

Pozdrav

Vam bom napisal zgodbo, ki se je dogodila moji malenkosti. Drugače sem dipl. ing. strojništva še po zelooo starem programu (z današnjega vidika), saj se je, ko sem diplomiral, še državi drugače reklo. Drugače pa sem diplomiral v Mariboru na smeri konstrukcija in gradnja strojev.

Enajst let nazaj sem se potegoval za zaposlitev (konstrukcija izdelkov iz plastičnih mas) v eni slovenski firmi, kjer je bil večinski lastnik firma iz Nemčije. Slednji je zahteval, da vsi kandidati pridejo k njim na preverjanje. Tako sem nekega dne šel v Nemčijo skupaj še z dvema fantoma, ki sta bila tudi dipl. ing. strojništva. Edina razlika med nami je bila v tem, da sem sam imel kar nekaj izkušen iz konstrukcije plastičnih izdelkov, ona dva pa ne. So pa njune reference (konstrukcija strojev) bile IMHO veliko impresivnejše od mojih. No, ko smo imeli razgovore pri Nemcih (pri teh pogovorih ni bilo nobenega t.i. kadrovnika, bili pa so vodja konstrukcije in dva izkušena konstruktorja), sta ona dva bila gotova v pol ure, sam pa sem bil na razgovoru več, kot tri ure. Smo se pogovarjali kar o konkretnem problemu (plastičnem kosu, kako ga oblikovati, kako namestiti v orodje, kje naj bo dolivek, izmetavanje itd, itd...). Na koncu so mi ponudili službo pri njih.....

V "prostem" delu pogovora sem jih povprašal, kako to, da so se odločili zame. Odgovor je bil, da zaradi referenc in da sem s svojim sodelovanjem v debati in predlogi, ki sem jih dal, dokazal, da so te reference res na mojem zelniku zrasle in da zelo dobro vem, za kaj se pri konstrukciji plastičnih izdelkov gre. Torej, da imam znanja, ki jih iščejo. Zanje sem bil takoj zaposljiv kader, ki bo začel ustvarjati novo vrednost že po krajšem uvajanju. Pa sem vprašal, kakšno vlogo ima pri tem moja diploma. Odgovor je bil: NOBENE! Seveda sem vrtal dalje, zakaj tako. Pa so rekli, da enostavno ne vedo, kaj ta diploma pomeni - kakšna znanja dejansko prinese s sabo njen nosilec. Imeli so zelo dobro razdelano, kaj se poučuje na posameznih visokih šolah po Nemčiji. Najraje pa so sprejemali diplomante lokalne visoke šole (Technische Hochschule). To pa zaradi tega, ker z njo dokaj tesno sodelujejo, saj študentje pri njih opravljajo praktikume, prav tako se je šola nanje obrnila s vprašanji, kakšna znanja konkretno potrebujejo in potem so to vključili v predmetnik določenih smeri. Marsikateri pri njih zaposleni si je svojo službo zagotovil med opravljanjem prakse, ko se je pokazal kot perspektivni kader.

Morala zgodbe: Naša diploma v tujini načeloma ne pomeni nič. Dobra je samo "za na steno obesit", kot so rekli meni. Vendar to še ne pomeni, da se študirat ne splača oz. da je "bez veze". Sem kar nekaj let delal skupaj z nemškimi inženirji in lahko povem, da smo povsem primerljivi z njimi.

P.S. Dela v Nemčiji, kljub mamljivi plači, nisem sprejel. Sem si kar na hitro izračunal, da plača ni vse. Mi pa je bilo v veliko priznanje, da me je, ko sem čez nekaj let odhajal iz te firme, poklical vodja konstrukcije iz Nemčije (pri katerem sem imel razgovor), če bi se vendarle zaposlil pri njih....

LP

Jože

GoodSatanist ::

Jaz sem trenutno v taki situaciji, da diplomiral ne bom. Delam spletno stran, nek mini CMS, za samopromocijo, gor pa bodo tudi vsebine, ki bodo v pomoč študentom (zapiski ipd.). Ko bo stran končana in online, jo bom objavil tule (čez 14 dni bi skoraj morala bit). Da bom imel vsaj eno referenco in da bom videl, če me bo kontaktiral kak delodajalec.

marvin42 ::

GoodSatanist je izjavil:

Da bom imel vsaj eno referenco in da bom videl, če me bo kontaktiral kak delodajalec.


Ne vem kolikokrat si iskal službo, ampak veliko sreče boš potreboval, da bo delodajalec kontaktiral tebe in ne obratno. Je pa tvoja ideja sigurno boljša kot ležanje na kavču in čakanje, da kaj pade v naročje.
Mostly Harmless

GoodSatanist ::

ja, seveda bom jaz kontaktiral delodajalca. ampak na ta način bom imel vsaj neko referenco, da neki znam naredit. drugače pa mini cms za osebno rabo je tak pickin dim, prav fajn je to delat, zafukane stvari se zacnejo ce se ukvarjas z grafiko, ui, evolucijskimi algoritmi... cms je za code-monkeye kot sem jaz:D

marvin42 ::

aha, razumem :)
Mostly Harmless

Grumf ::

CV govori naj, ne diploma (Prešernove nagrade gledam in sem kulturno navdahnjen...)
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Karierna pot programerja brez računalniškega faksa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programiranje
16625893 (21161) 111111111111
»

Šola ali tečaji - začetek programiranja (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
779289 (7404) Ahim
»

FRI

Oddelek: Šola
193931 (2945)          
»

A se je možno samostojno naučit programiranja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
14933111 (29205) darkkk
»

FRI in zaposlitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8018426 (16506) detroit

Več podobnih tem