» »

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!!

««
«
1 / 10
»»

STASI ::

Namen teme je približati bodočim študentom oziroma trenutnim srednješolcem. Kot veste se je potrebno pred vpisom dodobra informirati o bodoči fakulteti. Potrebno je poznati tudi pogoje za vpis in kaj o fakuteti sami.

Prve strani, ki jih je potrebno obiskati so strani naših treh univerz.
Univerza v Ljubljani Univerza v Mariboru Primorska univerza
Gotovo je vam bodočim študentom znano da je univerza sestavljena iz različnih fakultet. Najpestrejšo ponudbo ima Univerza v Ljubljani, sledi ji Univerza v Mariboru in nato Primorska univerza.

Boljši izbiri bodoče fakultete in spoznavanju le-te so namenjeni informativni dnevi. Glede na veliko izbiro fakultete je pametno obiskati informativne dneve že pred zadnjim letnikom srednje šole. Saj je včasih obisk treh različnih fakultet premalo (toliko jih je možno obiskati v dveh dneh ko so informativni dnevi).

Kot gotovo veste je pogoj za vps končana srednja šola in matura. Pogoji so od fakultete do fakultete različni. Nekatere zahtevajo smao omenjena pogoja nekatere pa število točk doseženih z uspehom na maturi in v srednji šoli. So pa tudi nekatere, ki zahtevajo neko praktično znanje oziroma talent. Pogoji za vpis se vsako leto spreminjajo zato se ne zanašati na prejšna leta.

Bodoči študentje ki so v zadnjem letu lahko pogoje za vpis in razpisana mesta najdejo na tej strani.

Naslednje vam podajam internetne povezave do posameznih fakultet:

Ljubljanske fakultete in akademije:

Akademija za glasbo
AGRFT
ALU
Biotehniška fakulteta
Ekonomska fakulteta
Arhitektura
FDV
Fakulteta za elektrotehniko
Fakulteta za farmacijo
Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo
Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo
Fakulteta za matematiko in fiziko
Fakulteta za pomorstvo in promet
Fakulteta za računalništvo Fakulteta za socialno delo
Fakulteta za strojništvo
Fakulteta za šport
Fakulteta za upravo
Filozofska fakulteta
Medicinska fakulteta
Narovoslovnotehniška fakulteta
Pedagoška fakulteta
Pravo
Teologija
Veterina
Visoka šola za zdravstvo

Mariborkse fakultete:

Ekonomsko poslovna fakulteta
Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko
Fakulteta za gradbeništvo Faklteta za kemijo in kemijsko tehnologijo
Fakulteta za organizacijkse vede
Fakulteta za strojništvo
Fakulteta za logistiko
Pedagoška fakulteta
Pravo
Fakulteta za kmetijstvo
Visoka zdravstvena šola
Medicina
Fakulteta za policijsko-varnostne vede

Fakultete primorske univerze:

Fakulteta za humanistične študije Koper
Fakulteta za management Koper
Pedagoška fakulteta Koper
Turistica – Visoka šola za turizem Portorož
Visoka šola za zdravstvo Izola
Znanstveno-raziskovalno središče Koper

Pomembno pri biti študent je kje spati. Ne čakati an zadnje dni pred začetkom študija ampak aktivno iščite nastanitev za naslednjih nekaj let. Prva možnost in najcenejša so študentski domovi. Da postaneš prebivalec študenskih domov se moraš podobno kot na fakulteto prijaviti na razpisu. Podatke za študenstke domove dobite na naslednjih povezavah:

Študentski domovi v Mariboru
Študentski domovi na Primorskem
Študentski domovi v Ljubljani
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž
  • razdelil iz: Mavrik ()

Zheegec ::

Malo prepozno IMHO, do jutri je rok za oddajo prijavnic...

Sem se pa vpisal na FRI UNI :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

STASI ::

"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

McHusch ::

_fim_ ::

A so rekl kj,če se je mogoč kdo na faksu pozanimu, kolk točk pričakujejo letos na omejitvi ( FRI UNI)?

STASI ::

A so rekl kj,če se je mogoč kdo na faksu pozanimu, kolk točk pričakujejo letos na omejitvi ( FRI UNI)?

Odvisno kolk boste maturo pisal, ne moreš naprej napovedovati. Ko sem se jest upisoval na faks je blo +10 točk razlike od prejšnega leta tko da nsiem pršu tja ksm hotu.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

charna ::

STASI, če ni skrivnost, kam si se pa hotel vpisati, pa kam si se na koncu vpisal?
Večino trpljenja si človek povzroči sam.
Na napakah se učimo. Pametni se učijo na tujih.

STASI ::

FDV obramboslovje a sem potem prišel na gradbeništvo UNI, kjer sem se prijavil na West Point (prišel v zadnjih 6 izbrancev a nisem bil izbran). Zdaj na BF.:D
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

_fim_ ::

Pa neki se govori da omejitve ne bo...da bo kljub 140% vpisu dost prostora za vse.Kao da bo se slo skoz:\ če je kdo kj slišu o tem?:\

Yoda Master ::

_fim_ kje si pa to slišu?
Lahko kdo potrdi te lepe govorice?
There is no emotion, there is peace. There is no ignorance, there is knowledge. There is no passion, there is serenity. There is no death, there is the Force.

Gandalfar ::

Mors pocakat na sklepe ministrstva o omejitvah

_fim_ ::

to je rekla svetovalna služba na šoli.Sam ne uradno pred celim razredom ampak enmu dijaku v kabinetu..da verjetno zaq 140% omejitve ne bo...;)

Gandalfar ::

Špekulacije glede na prejšnja leta.

STASI ::

Ker je pred nami čas zbiranja informacij in vpisa an fakultete, smo potegnili iz pozabe tole INFOtemo.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Soniux ::

Od cesa pa je omejitev odvisna?
Cez leto in pol bi se rad vpisal na strojno, pa sm pravdober bil do zdaj. A bom imel kaksne tezave? Po mojih informacijah naj ne bi bilo nobene omejitve...

BCSman ::

kolikšna je razlika v plači, če si diplomiran inž rač, ali uni dip inž rač? zakaj bi se še bolj splačalo iti na univerzitetno smer fri?

Fizikalko ::

V informatiki je v 99% primerih pomembno zgolj in samo, kaj oz. koliko znaš ;) . Razen seveda v državnih službah...:(

billgates ::

Odvisno je, pri keri firmi si zaposlen sam pri univ. plača po mojem ni kej več sam pol maš več možnosti za napredovanje za višji poklic (nč ne zagotavljam, naj me nekdo potrdi)

alo ::

Hm

Za fri nevem vem pa da je bilo na fe ko sem se jaz vpisoval v prvem krogu 300 prostih mest (brez omejitve) v drugem krogu vpisa so jih pa odprli cca. 60 vendar ne vem ce je bila omejitev (pomoje je bla).
Moje priporocilo ce se mislite vpisovati na fakulteto to probajte izvesti v prvem krogu, kajti v drugem se vse zakomplicira in je moznost da izpadete kaj pa pol, pol pa se vpisete na fax ki vas ne zanima in gre eno leto po gobe.8-)

LP

alo ::

Kar se pa tice place med VSS in UNI je pa tako. Itak si na poizkusni dobi vsaj 3 mesece, tam delodajalec vidi kok si sposoben in kaj dejansko znas, in ce si dober se ti v nobenem primeru (UNI ali VSS) ni treba bati, placa bo dobra, mislim pa da je placa za UNI izobrazbo vecja cca. od 10-15k, kar pa ni nujno ce si "pek" ti tud fax ne pomaga.:D

Gandalfar ::

Mogoce bi bilo zanimivo, ce bi kdo predstavil kaksne se moznosti za celoten studij v tujini (ne samo erasmus izmenjava)

paperdoll ::

mene pa zanima kko bi zgledalo se vpisat na FRI če nimas predhodno nobenega posebnega znanja iz programiranja, itd.. Ni prav priporocljivo?

leela ::

@ paperdoll: na FRI se vpiše tudi precej takih brez predznanja pogramiranja (z mano vred). V prvem letniku začnejo predavat vse od začetka, vendar hitro napredujejo s snovjo, tako da moraš kar sproti delat. Prvi letnik lahko sicer izdelaš tudi brez izpitov iz programiranja, vendar ni priporočljivo, ker v 2. letniku (in tudi naprej) osnove (pa še kaj več) krvavo potrebuješ.
q.e.d.

Arto ::

http://www.vpis.uni-lj.si/podatki/htm/63.htm

FRI UNI letos piše brez omejitve :D

Fizikalko ::

Imamo temo o tem...

Andy Warhol ::

Ojla,

imam eno vprašanje.. Namreč.. Baje te lahko na fakulteto vpišejo tudi starši. Zanima me, kaj vse je potrebno za vpis na fakulteto, ali moram napisati tudi pooblastilo, da me vpišejo? Namreč nameravam malo na lepše in upam, da mi ne bo potrebno nazaj v lj na vpis :)

Anyone? 8-)

SleepLess ::

Kdaj pa sploh je vpis (prvi rok) na fakultete?

//EDIT sem ze nasel.

Zgodovina sprememb…

STASI ::

Andy Warhol: Ni probleba glede vpisa.. Lahko te vpiše starš, brat, sestra, pes.... Sošolca je oče vpisal na faks, jest sem enkrat v drugi ali tretji letnik sestor vpisal.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Andy Warhol ::

Hvala, mogoče veš, kaj vse je potrebno imeti s seboj pri vpisu? Mislm, pa da so pravila nekoliko strožja ko se prvič vpišeš, potem ko imaš indeks je verjento malo drugače?

LP

ne_kdo ::

saj je v pismu ki si ga prejel domov pisalo kaj vse potrebujes. potrdio o oporavljeni srednji soli torej tocke iz mature/poklicne mature mislim da dve sliki pa mogoce se kaj je ze malo dalec od tega kaj sem se jaz vpisoval.
:)

mirage ::

Edino za študentsko se ti ne bojo mogli podpisat tak, da boš mogel to enkrat kasneje opravit.

Alfonzo ::

Mene pa zanima če kdo hod na FOV, kajti zanima me kolk so kej težki njihovi programi ( Organizacija in management poslovnih in delovnih sistemov, Organizacija in management kadrovskih in izobraževalnih sistemov, Organizacija in management informacijskih sistemov ) pa pač kje se lahko kasneje zaposliš. Pa še to me zanima, če kdo hod na ekonomsko fakulteto smer Menedžmet ali pa poslovanje. Zanima me pa pač sledeče: ali je težak program, pa pač kje se lahko kasneje zaposliš ko narediš faks.

Edgar ::

Klele je en splošen opis o študiju na EF - študij na EF

RunoTheDog ::

Dober dan!

Približuje se dan, ko bom tudi jaz moral napisat nekaj na tiste 3 črte. Zelo se nagibam k študiju na FRI(UN). Zanima me ali je ta študij res tako težaven za tiste, ki gremo na ta faks iz gimnazij (brez predznanja o programiranju)?

Klemen

Se opravičujem.;(( Prepozno opazil, da je že oprta tema, namenjena takim, kot sm jst.

Zgodovina sprememb…

iNooby ::

eno vprašanje
Zanima me če naprimer ko narediš maturo, eno leto pavziraš pa se pol vpišeš dalje na fakulteto, če je to pol plačljivo al ni?
Haters gonna hate...

KandazaR ::

Ni plačljivo. Do 26 leta imaš zastonj šolanje na fakulteti (če seveda že nisi izkoristil ponavljanje ali prepis).

iNooby ::

hvala lepa
Haters gonna hate...

iNooby ::

Kaj pa naprimer če eno leto pavziram in se vpišem pač na kr neko fakulteto, zaradi statusa ker bi delal nekje preko študentskega servisa, potem pa bi se prepisal na drugo fakulteto, ali je takrat šolanje še vedno brezplačno?
Haters gonna hate...

McHusch ::

Enkrat lahko ponavljaš ali se prepišeš. Če si že nekam vpisan, pa se vpišeš kam drugam za status, si svoj bonus že porabil.

durrenmatt ::

fantje, medicina se išče :D drgač pa tehnika. Kdor pa bluzi na filofaksu, naj gleda da so to vsaj neki tuji jeziki, ne pa kaj drugega.

iNooby ::

Hvala za hiter odgovor 8-)
Haters gonna hate...

PrimozR ::

Dober dan!

Približuje se dan, ko bom tudi jaz moral napisat nekaj na tiste 3 črte. Zelo se nagibam k študiju na FRI(UN). Zanima me ali je ta študij res tako težaven za tiste, ki gremo na ta faks iz gimnazij (brez predznanja o programiranju)?

Klemen

Se opravičujem.;(( Prepozno opazil, da je že oprta tema, namenjena takim, kot sm jst.


Pri vseh teh faksih je načeloma tako, da na UNI gimnazijci v končni fazi pridejo ven bolje kot pa sošolci s poklicnih šol. Gimnazijci imamte(imamo) matematiko na precej višjem nivoju, kar je glavni plus, strokovnih predmetov pa se 'že' priučiš (itak se jih moraš). Moje izkušnje? Na strojnem zaenkrat v prvem letniku nimam nobenih problemov z gimnazije.

T-Majo ::

Imam na izbiro dva študija: Višja šola IAM (akademija za multimedije 900€ letnik), traja 2 leti in Visoka šola NTF, oddelek za tekstilstvo-grafična in medijska tehnika-traja 3 leta, posledično višja izobrazba. Pozitivno je, ker ni treba plačati nadstandrda.

Po eni strani je težava obeh faksov, da se uporaba programov začne iz nule, glede na to, da sem pa medijski tehnik, zna biti pa dolgočasno. Ampak ok. Na enega od teh faksov grem. Oba sta v LJ. Na NTF-ju žal nisem bil na informativnem, tako da ne vem kako izgleda. IAM je pri BTC LJ. Nadstandrd se upravičeno plača, saj imajo dobro opremo in jo baje redno nadgrajujejo. (Apple, Sony itd.).

Rad bi slišal Vaše mnenje, spoh od tistih, ki obiskujejo katero od naštetih šol. Prosim za objektivno mnenje.

urosz ::

zanima me samo nekaj.. kaj je več vredno, 1. stopnja UN ali 2. stopnja?

bluefish ::

a ni že po nazivu logično, da je 2. stopnja > 1. stopnja? To verjetno sprašuješ za Bolonjo?

urosz ::

ja sprašujem ker sem na FERI-jevi strani videl recimo da imajo na 1. stopni RIT UN, RIT VS in pa na 2. stopnji RIT

sedaj me zanima, kaj je največ vredno

strictom ::

A se že ve število točk (2. rok) potrebnih za vpisn na FRI uni/vs? Oz. če ma kdo kakšne inside informacije :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

billgates ::

Pred nekaj časa je bil na naši srednji šoli en tip iz maribora in nam je razlagal o 3D oblikovanju, ker je pač on tisto poučeval tam. Vendar mi je ušlo iz glave, s katere fakultete prihaja, mi lahko kdo pove na kateri fakulteti je to?

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

iam mogoce?

tinkatinca ::

Je kdo tuki iz pravne (LJ)? Iščem info iz prve roke. :)
««
«
1 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se mi splača reskirat faks za fiziko? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7610767 (5797) Meizu
»

Izbira faksa uni ali vsš FE (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8215553 (10495) mr_chai
»

FRI - UNI ali VSŠ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6420228 (16638) SimplyMiha
»

Kateri faks (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7120651 (18798) romat

Več podobnih tem