» »

Dodaten uporabniški račun & namestitev programov

Dodaten uporabniški račun & namestitev programov

slitkx ::

Takle je...

OS Win7.

Ustvaril sem še en račun.
Nekateri programi pri nameščanju prijazno povprašajo, ali naj se jih namesti z dostopom lokalno oz. za vse uporabnike.
Zanima me, kaj lahko (najenostavneje) storim s tistimi programi, ki do mene niso tako prijazni?

Ko se prijavim z drugim uporabniškim računom, določenih programov ne potrebujem. Trenutno ima tudi ta račun admin pravice.
Če program odstranim, bo poseg (načeloma) vplival tudi na primarni (admin) račun.
Lahko to na kak (lep) način preprečim?

...

Ali pa mi preostane le skrajna metoda - odstranitev programov in v obeh računih posebej namestitev v ločene mape? (Npr. Firefox v Mozilla in Mozilla_?)
  • spremenil: slitkx ()

Mavrik ::

Preden greš delat kakšno neumnost - kaj pa je sploh razlog da to hočeš? Večina operacijskih sistemov ne deluje tako in se programi ne nameščajo ločeno za posamezne račune.
The truth is rarely pure and never simple.

marvin42 ::

Mavrik: zakaj me pa potem namestitveni program pri večini novejših aplikacij vpraša, če želim instalirati za enega userja ali za vse?
Mostly Harmless

slitkx ::

Mamo zmoti vsaka sprememba, ki jo naredim - premik ikon, namestitev/odstranitev programov, sprememba ozadja itd.. Takoj je "zmedena".
Poleg tega uporablja mnogo manj programov kot jaz, zato se mi ne zdi smiselno, da mora iskati med kopico zanjo nepotrebnih programov.

Mavrik ::

marvin42 je izjavil:

Mavrik: zakaj me pa potem namestitveni program pri večini novejših aplikacij vpraša, če želim instalirati za enega userja ali za vse?


Vpraša te če naj ustvari ustrezne bližnjice (namizje, start meni) v Shared mapi. Ne pa sam program - Program Files etc. so vedno globalni (kar je smiselno).

Obstaja sicer nekaj izjem, ki pa so izjemno redke.
The truth is rarely pure and never simple.

slitkx ::

Torej, najenostavnejši način, kako zaobiti globalnost, je?
Ker npr. trenutno, če v drugem računu zaženem Firefox, bom imel dostop do vseh zaznamkov, ki so bili shranjeni pod primarnim računom.

Mavrik ::

Em, ne ne boš. Kako in kam si Firefox namestil? Vsak profil ima Firefox nastavitve ločene. A si pustil kakšen Sync vklopljen? Si kaj preveč kopiral?
The truth is rarely pure and never simple.

slitkx ::

Firefox sem dal za primer, nameščen je na privzeto mesto.

Mavrik ::

Potem pa nehaj dajati "primere".

Programi se inštalirajo na skupno mesto, potem pa shranjujejo svoje podatke ločeno za vsak profil. To dela Firefox in bolj ali manj vsi ostali programi. Nehaj reševati napačen problem ;)
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Download.com še vedno pakira namestitvene programe v trojance

Oddelek: Novice / Varnost
235845 (3046) Invictus
»

[Windows XP] Vaš račun je potekel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
11913747 (10582) fosil

Ubuntu sux (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Operacijski sistemi
21513234 (8235) OmegaBlue
»

Kako varen je Microsoftov požarni zid? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
535531 (5531) gumby
»

Število uporabnikov Mozille se je povečalo

Oddelek: Novice / Brskalniki
352926 (2926) Swiwer

Več podobnih tem