» »

[Windows XP] Vaš račun je potekel

[Windows XP] Vaš račun je potekel

«
1
2 3

BIG_Yack ::

Dobro jutro!

V hiši, izgleda, imamo pesimista. Po novem letu - prbiližno polletju delovanja - se je nek IBM-ov InteliStation oziroma operacijski sistem XP na njem odločil, da mu ni do dela.
Po zagonu in prehodu v grafični vmesnik za prijavo se edini uporabnik (razen administracijskega računa) ne more prijaviti v sistem. Čeprav predhodno ni imel nastavljenega gesla, se zdaj pri njegovem imenu pojavlja polje za vnos le-tega.
Pri poskusu prijave z "negrafičnim" vmesnikom (Ctrl + Alt + Del po zagonu) sistem izpiše napako:
Vaš račun je potekel ...


Računalnik ni povezan v mrežo s strežniškim nadzorom (Server 2003) in ima naloženo retail različico XP-ja s tretjim servisnim paketom.

Kaj storiti?

Hvala za odgovore!

LP,
BIG_Yack

azaloznik ::

jaz mam enak problem lol... če kdo ve rešitev se priporočam.

Tomay ::

+1
Voodoo 4Ever

d4r383 ::

Mislim da nas ima več ta problem... Sam imam doma dva Računalnika z istim problemom in nevem kako to uredit .. sem pa se prijavil v sistem tako da sem skočo v biuse prestait datum na lansko leto in potem sem se lahko brez skrbi prijavo... ampak ko datum potem prestavim nazaj na aktualn se mi spet zadeva ponovi...

lp d4r3

Duhec ::

Prijavi se kot admin.
Desni klik na MojRačunalnik ---> Upravljaj (Computer Management) --->Lokalni uporabniki in skupine ---> Uporabniki ---> desni klik na uporabnika, ki se ne more logirat ---> Properties (lastnosti) in vstavi kljukico pred "geslo nikoli ne poteče". ---> Shrani , zapri CM in restartaj sistem.
Poročaj.

Tomay ::

Rešitev:
accexp

command line
accexp "username" never
Voodoo 4Ever

d4r383 ::

Hmm ne razumem najbolj kaj nardit ...
Mi lahko kdo v slo malo razloži....

Duhec ::

Kaj sem tako nerazumno napisal ?

maxoff ::

Rešitev od duhca ne naredi nič novega

d4r383 ::

Duhec ti nič:D me pa zanima za zadevo od tomay...:D

azaloznik ::

Rešitev:
accexp

command line
accexp "username" never


hvala za rešitev :D

hekerneo ::

Jas sem potegnil tole accexp dol, vendar mi noče niti odpret, tako da nemorem kam napisat kaj.

LP

Tomay ::

Dol potegneš accexp.zip. V njem je samo ena datoteka accexp.exe, ki jo skopiraš iz zipa ali razegneš s kakim drugim programom v neko začasno mapo, lahko tudi na disk c:.

Nato zaženeš cmd in greš v mapo kamor si razpakiral accexp.exe. Če je to c: potem napišeš samo cd \ in ukazna vrstica bi morala zgledati c:\>

Tam vpišeš ukaz brez c:\>:
c:\>accexp "uporabniško ime" never

Uporabniško ime lahko najdete tudi v "documents in settings" mapi.
Voodoo 4Ever

Kepica ::

Rešitev:
accexp

command line
accexp "username" never


To reši zadevo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kepica ()

Kepica ::

Dol potegneš accexp.zip. V njem je samo ena datoteka accexp.exe, ki jo skopiraš iz zipa ali razegneš s kakim drugim programom v neko začasno mapo, lahko tudi na disk c:.

Nato zaženeš cmd in greš v mapo kamor si razpakiral accexp.exe. Če je to c: potem napišeš samo cd \ in ukazna vrstica bi morala zgledati c:\>

Tam vpišeš ukaz brez c:\>:
c:\>accexp "uporabniško ime" never

Uporabniško ime lahko najdete tudi v "documents in settings" mapi.



lažje je če accexp.exe razpakiraš kar v c:\windows\system32 in potem zaženeš ukazno vrstico, vpišeš: accexp "uporabniško ime" never

pritisneš enter in je to to.

Vsem vse najlepe v letu 2010!!

Insane123 ::

Jas pa ko prižgem računalnik mi se to isto naredi uporabnik pa za geslo sedaj pa me zanima če mi lahko kdo pove kak pridem v računalnik da pol toti accexp dol zdownloadam pa pol to naredim?

Hvala za odgovore

d4r383 ::

enostavno v biose skoci in prestavi datum na lani:D potem pa zaženi računalnik in se lahko prijaviš....

Insane123 ::

kako zaženem ta program?

Zgodovina sprememb…

da2sn2 ::

torej... problem je v tem, da je ob ustvarjanju računa bil nastavljen datum poteka računa na 31/12/2009. Za tem datumom račun poteče in je prijava onemogočena. (ta datum je očitno bil po nekih X kriterijih s strani micrsofta nastavljen na privzetega)

rešitev: prijavite se kot administrator in iz ukazne vrstice zaženite "net user uporabniško_ime /EXPIRES:NEVER", kjer je uporabniško_ime ime uporabnika ki ga želimo spremeniti.

PS: s tem postopkom ne rabimo nobenih "zunanjih" programov iz interneta

lp

Pancamo ::

Jaz imam enak problem.. Jaz imam narjene 3 račune (skrbnik,in dva omejena).. In se ne morem prijaviti ravno v tega ki je skrbnik.. Zato mi v teh dveh računih ne dela accexp niti "net user uporabniško_ime /EXPIRES:NEVER",.. A ima kdo kakšno drugačno rešitev? :(

da2sn2 ::

Druge reštive ni. Predpostavljam, da ne veš gesla za skrbniški račun. Uporabi eno izmed metod s katero resetiraš geslo.
(ukaz "net user uporabniško_ime /EXPIRES:NEVER" je potrebno zagnati z administratorskimi pravicami)

ps: glede gesla -> http://www.lostpassword.com/windows.htm preverjeno deluje

lp

Pancamo ::

Geslo vem katero imam, vendar ko se mi windows zažene, mi pokaže te tri račune, ampak se ne morm prijaviti v tega ki je skrbnik(napiše mi da je račun potekel)v ostale pa lahko, vendar mi ne pomagajo ker so omejeni računi.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Tomay ::

Administratorski račun je skrit. Dvakrat ctrl+alt+delete, potem pa vnesi uporabnika administrator.
Voodoo 4Ever

DZONI26 ::

Lp...zanima me kako pa prideš do biosov? kera tipka na tipkovnici

schtr4jh ::

Delete, insert, f2, f8, f10. Odvisno od proizvajalca in modela. Piše na zaslonu ob zagonu računalnika (Press x to enter setup/bios, neki v tem smislu)

DZONI26 ::

Delete, insert, f2, f8, f10. Odvisno od proizvajalca in modela. Piše na zaslonu ob zagonu računalnika (Press x to enter setup/bios, neki v tem smislu)


am malo sem zasrau :S...v zaženi/run bi rad prišel..zaradi tega potečenega računa..

winlins ::

Nalozi si Linux :) s tem ni problemov za solo in kaj uredit imas vse, in vse je zastonj. :)

Kepica ::

Geslo vem katero imam, vendar ko se mi windows zažene, mi pokaže te tri račune, ampak se ne morm prijaviti v tega ki je skrbnik(napiše mi da je račun potekel)v ostale pa lahko, vendar mi ne pomagajo ker so omejeni računi.



če veš admin geslo, zaženi tvoj brskalnik z admin geslom (desni klik, zaženi kot) ter dol potegni accexp.exe ter ga razpakiraj v c:\windows\system32 ter potem začeni ukazno vrstico (start/run(zaženi)) ter vpiši accexp "uporabnik" never.

Bo šlo?

Pancamo ::

Geslo vem katero imam, vendar ko se mi windows zažene, mi pokaže te tri račune, ampak se ne morm prijaviti v tega ki je skrbnik(napiše mi da je račun potekel)v ostale pa lahko, vendar mi ne pomagajo ker so omejeni računi.



če veš admin geslo, zaženi tvoj brskalnik z admin geslom (desni klik, zaženi kot) ter dol potegni accexp.exe ter ga razpakiraj v c:\windows\system32 ter potem začeni ukazno vrstico (start/run(zaženi)) ter vpiši accexp "uporabnik" never.

Bo šlo?


Problem je v tem,da se nikakor ne morem prijaviti z admin geslom,ker mi vedno napiše,ko se hočem prijaviti,Uporabnikov račun je potekel =/

lolypop000 ::

PANCAMO Sem imel isti problem.
Kliknil na sebe:račun je potekel,Kliknil na administrator:geslo ni pravilno.
Rešitev:Prenesi si iz interneta ERD commander,ga zapeči na cd nastavi v biosih da se računalnik zažene iz cd-ja in ko ti po pokazalo namizje od erd commanderja,greš pod start system tools in locksmith,ter slediš čarovniku za spremembo administratorskega gesla.
Pozor spremeni geslo za Administrator in ne za račun ki je potekel,ker ti bo sprememba gesla veljala samo za Administrator,ki ga vidiš nad svojim imenom v varnem zagonu.
Ko si to storil zaženi računalnik ponovno vzami ven cd in sedaj ti bo prijelo novo geslo,ki si ga vpisal za administratorja.

p.s. jaz sem ko se je računalnik zagnal ponovno in sem odstranil cd,pritiskal F8,da sem prišel do varnega zagona in v varnem zagonu pod ukazno vrstico napisal net user uporabniško_ime /EXPIRES:NEVER.


Lep pozdravi in srečno ter zdravo 2010.

d4r383 ::

Ja če se ne znajdete.. lahko skočite v bios in prestavite datum na lani in se potem normlano prijaviš v svoj user in nato v ukazni vrstici to vpišeš... net user uporabniško_ime /EXPIRES:NEVER.....

IRA1 ::

d4r383 :: danes, 12:45:42citiraj #Ja če se ne znajdete.. lahko skočite v bios in prestavite datum na lani in se potem normlano prijaviš v svoj user in nato v ukazni vrstici to vpišeš... net user uporabniško_ime /EXPIRES:NEVER.....


Se strinjam z tabo, v biosu je potrebno samo spremeniti letnico na 2009 in shraniti. Windows potem normalno spusti naprej in ne zahteva nobenega gesla.

lp,

opeter ::

Se strinjam z tabo, v biosu je potrebno samo spremeniti letnico na 2009 in shraniti. Windows potem normalno spusti naprej in ne zahteva nobenega gesla.


Haha. Ja, Okna XP uradno ne moreš uporabljati v letu 2010. Milenijski hrošč je malo pozneje zagodel :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Wox ::

Tole je zanimivo, ker na večjih svetovnih forumih ni ne duha ne sluha o podobnih težavah.

karafeka ::

Čakaj, da se začne delovni teden :).

bosmla ::

Tja jaz sicer nimam tega problema (imam sicer eno masino z XP) imam pa veliko klicev... po navodilih naredijo vse ok (v BIOS-u datum na 2009; potem pa v CM pri userju kljukico pred "geslo ne potece"; ponovni zagon v BIOS-u datum na 2010), pa smo spet na istem >:D tako jim pac svetujem, da datum v BIOS-u pustijo na 2009 in ga spremenijo pozneje v Winsih (da Mozilla ne tezi s certifikati ipd.)- racunalnik pa pustijo prizgan.

Ker me jutri caka kar precej obiskov pri prijateljih, da fizicno vidim to sr*** me zanima ce imate podobne tezave - torej po spremembi "geslo ne potece nikoli" vseeno tezi pri vstopu v XP. Ter seveda boljsa resitev :D.

Wox ::

Če dobro razumem je težava samo na mašinah, ki imajo ustvarjenega enega ali več uporabniških računov. Če je uporabnik hkrati tudi administrator teh težav ni?

bosmla ::

Ne, v vsakem primeru imas administratorja ter uporabnika (ali vec), ki ima seveda tudi lahko admin pravice.

bosmla ::

Sem pa tudi jaz malo pogledal tuje forume pa nic ne najdem - je mozno, da se to dogaja le s SLO packom, ker do sedaj so imeli vsi slo jezik (jaz imam angleskega pa tudi kolega pa nima problema)?

Wox ::

Sej to mi je čudno, ker moji dve mašini z WinXP delata brez težav. Sta pa brez slo packa. Sem čekiral na Bleeping Computer forumu pa noben nima teh težav. Ni mogoče, da vsi še spijo po prekrokani noči. Tale slo pack je precej sumljiv trenutno, ker jih ima moj sosed, ki sem mu danes že rešil težavo. Je pa res, da ima gor zadevo s travnika...

bosmla ::

Kako si resil - in si probal ce po ponovnem zagonu s pravilnim datumom gre zadeva skozi?

Wox ::

Najprej v BIOS in sprememba datuma na preteklo leto. Zagon WinXP. CMD z administratorskimi pravicami in tole: net accounts /maxpwage:unlimited
Potem sem v šel BIOS in nastavil pravi datum in je prijava šla bp. Če ni OK me bo itak spet klical.8-O
EDIT: Se opravičujem. Moj sosed ni imel problema z računom ampak z geslom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wox ()

lolypop000 ::

Tja jaz sicer nimam tega problema (imam sicer eno masino z XP) imam pa veliko klicev... po navodilih naredijo vse ok (v BIOS-u datum na 2009; potem pa v CM pri userju kljukico pred "geslo ne potece"; ponovni zagon v BIOS-u datum na 2010), pa smo spet na istem >:D tako jim pac svetujem, da datum v BIOS-u pustijo na 2009 in ga spremenijo pozneje v Winsih (da Mozilla ne tezi s certifikati ipd.)- racunalnik pa pustijo prizgan.

Ker me jutri caka kar precej obiskov pri prijateljih, da fizicno vidim to sr*** me zanima ce imate podobne tezave - torej po spremembi "geslo ne potece nikoli" vseeno tezi pri vstopu v XP. Ter seveda boljsa resitev :D.



Če daš kljukico pred geslo ne poteče nikoli se ne spremeni nič.
Nekaterim deluje da v biosu nastavijo na lansko leto in potem lahko vstopijo v svoj račun.
Tode 11 ljudem,ki sem jim danes odpravljal to napako ni spustilo v sistem niti pod administratorjem v varnem zagonu.
Pri vseh pa je deloval ta postopek,ki sem ga opisal že zgoraj in nisem rabil nič delat ali spreminjat v biosu saj pri večini ni pomagala sprememba datuma ampak samo tole:

Kliknil na sebe:račun je potekel,Kliknil na administrator:geslo ni pravilno.
Rešitev:Prenesi si iz interneta ERD commander,ga zapeči na cd nastavi v biosih da se računalnik zažene iz cd-ja in ko ti po pokazalo namizje od erd commanderja,greš pod start system tools in locksmith,ter slediš čarovniku za spremembo administratorskega gesla.
Pozor spremeni geslo za Administrator in ne za račun ki je potekel,ker ti bo sprememba gesla veljala samo za Administrator,ki ga vidiš nad svojim imenom v varnem zagonu.
Ko si to storil zaženi računalnik ponovno vzami ven cd in sedaj ti bo prijelo novo geslo,ki si ga vpisal za administratorja.

p.s. jaz sem ko se je računalnik zagnal ponovno in sem odstranil cd,pritiskal F8,da sem prišel do varnega zagona in v varnem zagonu v administratorskem računu v ukazno vrstico napisal net user uporabniško_ime /EXPIRES:NEVER.

AndrejS ::

Pri XP home - s slo packom , teh problemov nisem opazil. Morda je problem samo pri piratskih :D

lolypop000 ::

Če vas v administratorski račun spusti brez problema potem ne rabite uporabljt erd commander.

P.s. Težave z računom imajo samo tisti,ki imajo naložene originalne windows-e,ki so jih dobili prednaložene v trgovini.
Vsi tisti,ki imate naložene windowse in čez njih etho ali kak podoben program,ki vam naredi windows legalen teh težav nimate,ker očitno nekaj prepiše ta datum ali pa v trgovini namerno nastavijo datum poteka računa,da vam lahko potegnejo nekaj denarja iz denarnice,ko vam račun nastavijo,da bo potekel zopet čez dve leti ali več...
Zakaj je pa ta datum sploh v računu pa ne vem če ima kdo odgovor razen trgovine ali microsoft.
Aja Slo pack pri vsem tem nima nikakršne veze.

Lp

Zgodovina sprememb…

bosmla ::

Glej Lolypop meni je (telefonsko) pri vseh slo normalno (ko so spremenil datum na 09 - beri kaj sem napisal) vendar je problem nastal, ko ga das nazaj na letos!!! ERD in podobno preko telefona niti ne uporabljam vendar iz tvoje resite izgleda, da je vseeno potrebno "zbrisat oz. spremenit" admin geslo in potem deluje!? Aja pa izgleda, da ima SLO pack neko vezo, ker v tujini tega "se" ni.

BIG_Yack ::

Slišim, da se je razvila debata. Zanimiva zadeva, kot opeter pravi, da milenijski hrošč hromi XP-je po mileniumu. Teorija zarote je lahko tudi potrošniške narave: od izdaje XP-ja leta 2002 je minilo sedem let, zdaj je tu že Sedmica.
In še dobro, da sem imel pri roki Mac-a - če ne niti na Slo-Tech ne bi mogel. :)

rešitev: prijavite se kot administrator in iz ukazne vrstice zaženite "net user uporabniško_ime /EXPIRES:NEVER", kjer je uporabniško_ime ime uporabnika ki ga želimo spremeniti.

da2ns2, hvala za rešitev. Tistim, ki vam še ni uspelo: glej, ga, glej, postopek sem na hitro posnel.

lolypop000 ::

BIG_Yack odlično si se spomnil za ta vido,tako da tudi tisti,ki ne znajo dobro uporabljat pc-ja si bodo lahko sami popravli to težavo.
Glede Slo pack,sam ga imam tudi pa nisem imel nikakršnih težav ob prehodu na 2010.Imam xp sp2 slo pack,ki sem ga sam naložil(od tam kjer je kravica najrajši)vsi,ki pa so imeli težave pa so jim ga naložli v trgovini tako da ali je kaj v njihovih xp-jih ali pa v trgovini nalagajo drugačen service pack kot pa si ga mi povlečemo z neta.
Glede tega da v tujini nimajo problemov z tem lahko preverite da jih imajo tudi tukaj : http://www.google.si/search?hl=sl&clien...

Zgodovina sprememb…

BIG_Yack ::

Glede Slo pack,sam ga imam tudi pa nisem imel nikakršnih težav ob prehodu na 2010.Imam xp sp2 slo pack,ki sem ga sam naložil(od tam kjer je kravica najrajši)vsi,ki pa so imeli težave pa so jim ga naložli v trgovini tako da ali je kaj v njihovih xp-jih ali pa v trgovini nalagajo drugačen service pack kot pa si ga mi povlečemo z neta.
Glede tega da v tujini nimajo problemov z tem lahko preverite da jih imajo tudi tukaj : http://www.google.si/search?hl=sl&clien...

Ne bi verjel obtožnici slovenskemu jezikovnemu paketu.
Raje imam drugi možnosti ... morda je kriv servisni paket 3 ali katera druga posodobitev, kolikor jih še je ostalo.
Druga možnost je razlikovanje različic Windowsov. Kolikor jih poznam, obstaja retail (izdaja za končnega kupca, na voljo za nakup v trgovinah) in OEM plošček (izdaja za podjetja, ki izdelujejo računalnike - HP, Asus, ... - in take kopije, nekoliko cenejše, nameščajo in prilagajo svojim računalnikom).
V videu prikazan računalnik, sumim, da ima nameščeno retail različico. Tudi ta je prišla iz pašnika ... A nisem prepričan.

Wox ::


Glede tega da v tujini nimajo problemov z tem lahko preverite da jih imajo tudi tukaj : http://www.google.si/search?hl=sl&clien...


Kje? To je bolj kokošja gripa.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Drug uporabnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
212803 (2298) filip007
»

Kako dobiti dostop do Windows 7 admin accounta?

Oddelek: Pomoč in nasveti
156119 (4475) kmet12
»

Problem z uporabniškim računom

Oddelek: Pomoč in nasveti
111648 (1335) Tajsk
»

Sfc javi napako - kako jo odpraviti?

Oddelek: Operacijski sistemi
10766 (643) k4vz0024
»

Ne morem potrditi nadzor uporabniškega računa

Oddelek: Pomoč in nasveti
213432 (3156) gorenjc

Več podobnih tem