» »

[Windows XP] Vaš račun je potekel

[Windows XP] Vaš račun je potekel

1 2
3
»

Wox ::

LOL. Daj, ata, ne delaj iz tega "delovnega CD-ja:D" neke znanosti. Zadeva je povsem trivialna in dokumentirana s strani Microsofta.

Duhec ::

Tole mora biti pa staro, če so DNS-ji še tastari od Siola.

Tomay ::

Kaj pa takole....
CTRL+ALT+DEL
pobrišeš Uporabnik
vneseš : Administrator
in geslo: najtsobcirik
Poročajte!!!


Na moji verziji cd-ja to deluje. Samo tudi račun je pravilno ustvarjen, da nikoli ne poteče.
net user Uporabnik /add /expires:never
net localgroup Administrators Uporabnik /add
net localgroup Users Uporabnik /delete
REGEDIT /S autologon.reg
EXIT


Je pa cd res star nekaj let še s sp2. Tako, da je kdo potem še "popravil" skripto za ustvarjanje računa uporabnika.
Voodoo 4Ever

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomay ()

Srecko25 ::

Vidim da ste vsi tukaj taki, ki ste ta CD veselo uporabljali in ste imeli veliko težav.
Jaz se še nisem srečal s tem CDjem, bi pa rad avtorju čestital oziroma ga povabil na pivo.
Že od sobote imam polno dela, danes se je komaj malo umirilo.
Pri nas v Kranju je včeraj ena firma zjutraj zaradi tega stala, cca 30 računalnikov. Računalniki niso bili v domeni, ker se drugače ne bi to zgodilo. Njihov informatik pa je najprej sumil okužbo z trojancem.

Diversion
Tebi pa poročam, ti pa niti malo ne razmišljaš. To da si objavil geslo si mogoče komu tu na forumu olajšal zaslužek, ker slišim da fantje na lahek način služijo na račun neveščih uporabnikov.
http://www.rac-pomoc.si/
Hkrati pa si vse te naivne uporabnike, ki so že tak plačali še ogrozil, da jim lahko od danes vsak šari po računalniku. Dvomim da je kdo zamenjeval administratorska gesla po tej težavi.
Do zdaj so bili vsi ti uporabniki varni, ker niso imeli praznega administratorskega gesla, od danes pa imajo vsi ti uporabniki javni dostop do administratorja.
Verjetno ni bilo geslo javno zato da bi lahko vsak šaril po mašinah, ampak je bilo zato da ni bil administrator nevede odprt.

Ps
Če kdo pozna avtorja mi naj pošlje njegov mail, fanta čaka pivo ko pride v Kranj :)

Wox ::

:))
Popravilo napake "Vaš račun je potekel" 20 EUR+ddv

Kolko pa ti računaš, Srečko?

fosil ::

Jaz se še nisem srečal s tem CDjem, bi pa rad avtorju čestital oziroma ga povabil na pivo. Že od sobote imam polno dela, danes se je komaj malo umirilo.

Najprej se hvališ kako dobro si s to napako zaslužil, nato pa pljuvaš po drugih, ki počnejo isto?

Mogoče ti gre pa v resnici v nos konkurenca?
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Srecko25 ::

Fosil ti ne vidiš dobro, ali pa nekaj sklepaš kak ti delaš ?
Eno je imeti polno dela, drugo je služiti 25 EUR za 5min dela. Tretjo ni moja firma ampak samo delam na firmi, to še ne pomeni da gre direktno k meni zaslužek.
Očitno sem nekomu na žulj stopil.

fosil ::

Tukaj gre za popravilo na domu. Sedaj pa povej kakšna je poštena cena, da se pripelješ k nekomu na dom in mu to popraviš?

Hkrati pa si vse te naivne uporabnike, ki so že tak plačali še ogrozil, da jim lahko od danes vsak šari po računalniku. Dvomim da je kdo zamenjeval administratorska gesla po tej težavi.
Do zdaj so bili vsi ti uporabniki varni, ker niso imeli praznega administratorskega gesla, od danes pa imajo vsi ti uporabniki javni dostop do administratorja.

In kako točno so sedaj vsi ti uporabniki ogroženi? Zakaj so kar na lepem njihovi računalniki javno dostopni? Pri večini ostalih uporabnikov je namreč administratorsko geslo kar prazno.
Tako je!

Wox ::

Ne sekirajte se. Ljudje še za večje oslarije zapravljamo denar.

Srecko25 ::

Fosil
Ti ne ločiš razlike med account-om z praznim geslom in account-om z geslom ki je znano.
Naj Fosilu kdo razloži razliko. Lahko samo namignem da je account z javnim geslom varnostno veliko bolj ogrožen, kot account brez gesla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Srecko25 ()

fosil ::

Zakaj me pa ne moreš kar ti razsvetlit?
Tako je!

Srecko25 ::

Če že komentiraš neko zadevo kar se tiče varnosti uporabniških računov, je zaželjeno da vsaj poznaš osnove.
Če ti kakšna zadeva ni poznana malo pogooglaj, da brezveze ne komentiraš zadev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Srecko25 ()

fosil ::

Nismo vsi tako pametni.

Tako da bi ti bil res hvaležen, če bi lahko razložil zadevo. Konec koncev je forum temu namenjen.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Srecko25 ::

Osnov Windows okolja res ne mislim razlagat to si pojdi sam na google pogledat.
Drugače pa za to obstajajo drugi forumi. Tukaj bi se naj razpravljajo na malo višjem nivoju, ne pa da bomo prazno slamo mlatili.

fosil ::

Sej se mi je zdelo. Samo neko napihovanje.

Ko pa je treba svoje izjave podkrepit s kakšnim dejstvom pa tišina.
Tako je!

Tomay ::

Moja verzija delovnega cd-ja izklopi windows požarni zid in vklopi remote desktop. Slej ko prej bo kak script kiddy poskeniral slovenski ip range in poskusil s temi podatki. Sicer večina uporabnikov na routerju nima odprtega rdp porta, a vseeno ostaja del tistih, ki so priklopljeni neposredno na modem. Verjetno bi se dalo še kaj drugega z admin accountom naredit. :)
Voodoo 4Ever

mihl ::

Pozdravljeni!

Med ne vem koliko uporabniki (sem iz MB), sem tudi jaz imel težavo z nenadnim pojavom zahtevanja gesla in expiried user account 1.1.2010. Začasno sem rešil zadevo s prestavitvijo datuma v biosu na leto 2009 oz. pred 1.1.2010 (dejansko je bil expiried nastavljen na 31.12.2009 ob 23h). Vendar z varianto:CMD, net user Uporabnik/EXPIRES:NEVER , nisem rešil zadeve.
Nič se ni spremenilo, po vnosu ukaza mi je podal nekakšen status napisan v dveh vrsticah v smislu: C>"net user log/not. deleted.." itd. Zdaj ne vem, ali je kaj narobe s sintakso? Prosim, če bi kdo za vse amaterje, kot jaz, navedel natančno dobesedno sintakso tega ukaza in v katerem direktoriju ga moraš izvesti?
Nato sem zadevo elegantno in s prve rešil s pomočjo Accexp.exe, po navodilu Tomay-a. HVALA!
Naj povem, da imam instalirano verzijo Windows XP PRO SP2 included, SLO pack, travniški CD star cca 3 leta, upgradi izklopljeni (ker mi kar naprej želi instalirati Explorer 8, potem pa zanj zahteva licenco, sicer ne dela). Je pa ta verzija kao nek "original" iz servisne roke, ki se blazno hitro in enostavno instalira. Moram pa reči, da je to edini Windows, kar sem jih kadarkoli imel (doma in v službi), ki perfektno funkcionira in je kompatibilen ne samo sam s seboj, temveč z vsem ostalim in se tudi ob pojavu periodnih fatal errorjev čez čas sam popravi in neha težiti...zato ga do nadaljnjega (dokler bodo imeli novi Windowsi tako kretenski in neintuitiven uporabniški vmesnik) ne zamenjam za nič drugega.

LP, Mihl

bosmla ::

net user uporabniško_ime /EXPIRES:NEVER

bi bilo pravilno torej presledek tudi za "uporabniško_ime" (oz "Uporabnik" v tem primeru)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

mihagr ::

fosil

Stvar okoli računov in gesel v win okolju je zelo enostavna.
Če nek račun (administrator ali katerikoli drugi) nima določenega gesla (torej je geslo "prazno", ga ni) potem je privzet način dela v Windows-ih tak, DA NE DOVOLIJO PRIJAVE v tak sistem iz kateregakoli drugega računalnika v omrežju! Seveda lokalna prijava (če si fizično pred računalnikom) gre normalno.
To je sicer točna, vendar enostavna razlaga!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihagr ()

fosil ::

Če nek račun (administrator ali katerikoli drugi) nima določenega gesla (torej je geslo "prazno", ga ni) potem je privzet način dela v Windows-ih tak, DA NE DOVOLIJO PRIJAVE v tak sistem iz kateregakoli drugega računalnika v omrežju! Seveda lokalna prijava (če si fizično pred računalnikom) gre normalno.

Načelno je to res, ampak remote desktop je po defaultu izklopljen in ga "naivni uporabnik" ne uporablja.
Tisti, ki ga uporabljajo, ga uporabljajo večinoma na lokalni mreži, kar pomeni da je računalnik za ruterjem in seveda dostop od zunaj ni mogoč.
Zato je neumnost govorit da je sedaj na stežaj odprtih polno računalnikov po sloveniji.

Eni se seveda raje delajo pametne, namesto da bi malo pomislili.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Drug uporabnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
212787 (2282) filip007
»

Kako dobiti dostop do Windows 7 admin accounta?

Oddelek: Pomoč in nasveti
156088 (4444) kmet12
»

Problem z uporabniškim računom

Oddelek: Pomoč in nasveti
111644 (1331) Tajsk
»

Sfc javi napako - kako jo odpraviti?

Oddelek: Operacijski sistemi
10761 (638) k4vz0024
»

Ne morem potrditi nadzor uporabniškega računa

Oddelek: Pomoč in nasveti
213403 (3127) gorenjc

Več podobnih tem