» »

Opravičilo

1
2
»

]Fusion[ ::

To pa prvič slišim, da se klima vgasne če je premala vlaga...
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Maxtor2000 ::

Izjema, ki potrjuje pravilo...

...naj boljše pa je bilo, ko moja odpre stran, pa ne gre pa reče vidiš internet ne dela, ker ni Slo-techa (prej sva bila, pri kolegu, ki mu dejansko ni delo-router "zmrznu" na podstrešju). Potem pa odpreva potem 24ur in reče sam res čudn če pa Slo-tech ne dela. A maš to v "cashu" stran (24ur)?...:))

Zgodovina sprememb…

cingulingu ::

Nič tragičnega. Vsak ima pravico štrajkat, če niso izpolnjeni minimalni pogoji dela, tudi hrčki.
Še posebej, ko se gre za njihovo zdravje in podaljšanje življenjske dobe, kot v tem primeru.
Ja, sprijaznit se bo treba, da višja sila le obstaja. 8-)

LuiIII ::

Hm nisem opazil! Očitno imam še kar nekaj nevirtualnega življenja ;-)

Lion29 ::

LuiIII je izjavil:

Hm nisem opazil! Očitno imam še kar nekaj nevirtualnega življenja ;-)


you are my hero, my true inspiration....but I am not that awesome to achieve something like that... bummer
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Blisk ::

A so vam anonimusi izklopl klimo :)

]Fusion[ je izjavil:

To pa prvič slišim, da se klima vgasne če je premala vlaga...


Vgasne se, če je preveč vlage in začne zmrzovat zunanja enota :)
Za noter pa ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

ABX ::

Če žalite vam lahko postavim Cacti sistem za nadzor (temperature , ...) z alarmi na email.

Pošljite mi PM če vas zanima glede podrobnosti.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Blisk ::

ABX je izjavil:

Če žalite vam lahko postavim Cacti sistem za nadzor (temperature , ...) z alarmi na email.

Pošljite mi PM če vas zanima glede podrobnosti.


Cacti je jajc, rataš siv preden karkoli nastaviš. So druga preprostejša orodja in delujejo BP.

ABX ::

Odvisno komu in kaj rabiš. Jaz cacti postavim dokaj hitro in mi omogoča kustomizacijo za ne standardne sisteme.

Je pa res da če se prvič srečaš z njim porabiš ogromno časa.


Bom pa pogledal še imena ki si ti predlagal, nikoli ne veš kaj je najboljše.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ahac ::

ST ni delal? I want my money back!
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Blisk ::

ABX je izjavil:

Odvisno komu in kaj rabiš. Jaz cacti postavim dokaj hitro in mi omogoča kustomizacijo za ne standardne sisteme.

Je pa res da če se prvič srečaš z njim porabiš ogromno časa.


Bom pa pogledal še imena ki si ti predlagal, nikoli ne veš kaj je najboljše.


Za samo sistem, ki preverja če je kaj narobe uporabljam icinga, za grafični pregled uporabe sistema, diskov in vsega ostalega munin. Za servis, če delujejo in kako delujejo pa monit.

Cacti sem nekajkrat poizkusil nastaviti pa ni šlo, bral sem na forumih, kako se ljudje ukvarjajo s tem pa jim ne rata, z nekimi svojimi plugini pa kljub temu niso uspeli dobit pametne grafe. Jaz sem ga skenslal ker je prekompliciran za to kar dobiš potem.

ABX ::

Cacti razvijam že par let, tako da sem precej domač. Na strani imam vmware image tako da postavitev mi vzame zelo malo časa. Dnevno delam beckup conf. datotek in baze, tako da nova postavitev mi vzame zelo malo časa in ima notri vse zadnje razvite plugine.

Je pa jeba na začetku ker nimaš kaj dosti pluginov. Ampak enkrat ko je konfiguriran dela čuda.


Za nadzor sistema jaz uporabljam Pandora FMS, sem imel tudi Nagios samo potrebuje preveč časa.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

opeter ::

To je zaradi političnih tem ... verjetno nova vlada že izvaja cenzuro.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jype ::

ABX> Če žalite vam lahko postavim Cacti sistem za nadzor (temperature , ...) z alarmi na email.

V čem bi pa to spremenilo temperaturo v datacentru, kjer se nahajajo mašine?

Blisk ::

ABX je izjavil:

Cacti razvijam že par let, tako da sem precej domač. Na strani imam vmware image tako da postavitev mi vzame zelo malo časa. Dnevno delam beckup conf. datotek in baze, tako da nova postavitev mi vzame zelo malo časa in ima notri vse zadnje razvite plugine.

Je pa jeba na začetku ker nimaš kaj dosti pluginov. Ampak enkrat ko je konfiguriran dela čuda.


Za nadzor sistema jaz uporabljam Pandora FMS, sem imel tudi Nagios samo potrebuje preveč časa.


Ok če si si postavil sistem nima smisla preizkušat kaj drugega.

Nagios je malce kompliciran, ICINGA je malo lažje za nastavit, ampak je in super dela, mi pazi na 7 serverjev dobim tudi SMS ko je kaj narobe. Tak da je zadeva BP.

jype je izjavil:

ABX> Če žalite vam lahko postavim Cacti sistem za nadzor (temperature , ...) z alarmi na email.

V čem bi pa to spremenilo temperaturo v datacentru, kjer se nahajajo mašine?


Verjetno v tem, da preden pride do zajeba, je zadeva prestavljena ali da nekoga opozoriš, da popravi klimo.
Ker zagotovo temperatura ne naraste v 5 minutah, ko crkne klima...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

jype ::

Blisk> Ker zagotovo temperatura ne naraste v 5 minutah, ko crkne klima...

Ne, približno 100 sekund je trajalo.

ABX ::

Potem je jeba ja.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Blisk ::

jype je izjavil:

Blisk> Ker zagotovo temperatura ne naraste v 5 minutah, ko crkne klima...

Ne, približno 100 sekund je trajalo.


V 100 sekundah pridejo temperature diskov na 60 oC ko crkne klima?
A klima hladi na -20 oC

jype ::

Blisk> V 100 sekundah pridejo temperature diskov na 60 oC ko crkne klima?

Ne. Airflow temp pride na 40 in določen tip računalnikov se ugasne. Tisti, ki se ugasnejo pri temperaturi zraka med 60 in 75, so ostali prižgani.

jype ::

je iz omare na drugi strani sobe, kjer je v bližini "okno":

Blisk ::

Jaz sem razumel, da se je server ugasnil ker so diski prišli na 60 oC.
Dober zrak se hitro segreje medtem ko sama oprema ne tako hitro, spet odvisno koliko Watov se kuri.

Potem ti dejansko alarm za temp ne koristi, ker sistem pade preden lahko reagiraš!

jype ::

Blisk> Potem ti dejansko alarm za temp ne koristi, ker sistem pade preden lahko reagiraš!

Glede na to, da so tam 4 klimatske naprave, ki so odpovedale hkrati, res ni bilo veliko možnosti za ukrepanje.

Blisk ::

jype je izjavil:

Blisk> Potem ti dejansko alarm za temp ne koristi, ker sistem pade preden lahko reagiraš!

Glede na to, da so tam 4 klimatske naprave, ki so odpovedale hkrati, res ni bilo veliko možnosti za ukrepanje.

Odpret vrata in okna :)

ahac ::

Blisk je izjavil:

jype je izjavil:

Blisk> Potem ti dejansko alarm za temp ne koristi, ker sistem pade preden lahko reagiraš!

Glede na to, da so tam 4 klimatske naprave, ki so odpovedale hkrati, res ni bilo veliko možnosti za ukrepanje.

Odpret vrata in okna :)


Najboljš, da nonstop nekdo tam sedi in čaka, če se kaj takega zgodi...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Truga ::

ahac je izjavil:

Najboljš, da nonstop nekdo tam sedi in čaka, če se kaj takega zgodi...

Blisk ::

ahac je izjavil:

Blisk je izjavil:

jype je izjavil:

Blisk> Potem ti dejansko alarm za temp ne koristi, ker sistem pade preden lahko reagiraš!

Glede na to, da so tam 4 klimatske naprave, ki so odpovedale hkrati, res ni bilo veliko možnosti za ukrepanje.

Odpret vrata in okna :)


Najboljš, da nonstop nekdo tam sedi in čaka, če se kaj takega zgodi...


Vse se da avtomatizirati, ko klima odpove se avtomatsko vključi ventilacija za dovajanje zraka od zunaj.
Seveda če ne gre za zaprti sistem, ki preprečuje dostop prahu v prostor, itd.....

jl ::

Verjetno se je klima izklopila čisto kot varnostni mehanizem, prenizka vlaga namreč poveča verjetnost statične elektrike in posledično uničenja komponenet. Suh zrak s katerim klime ohlajajo zrak bi še bolj izsušile prostor. Pravtako dovajanje zraka od zunaj...

PrimozR ::

ABX je izjavil:

Če žalite vam lahko postavim Cacti sistem za nadzor (temperature , ...) z alarmi na email.

Pošljite mi PM če vas zanima glede podrobnosti.

Kako bo nadzor temperature strežnika pomagal preprečiti izklop klime?? o_O

ABX ::

Še en pameten.

Če sam do tega ne prideš je precej žalostno, ali pa si troll.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

@nny ::

jype ::

ABX> Še en pameten.

Brez skrbi, prejeli smo komunikacije po vseh mogočih in nemogočih kanalih, a po odpovedi hlajenja rešitve ni bilo.

Monitoring klimatskih naprav je pa stvar ponudnika prostora in ta bo moral v prihodnje malce bolj pozorno spremljati delovanje.

PrimozR ::

ABX je izjavil:

Še en pameten.

Če sam do tega ne prideš je precej žalostno, ali pa si troll.

Očitno je žalostno, lahko pa razložiš, da ne bom žalosten.

JohanP ::

Verjetno je bil odvod toplote v tem prostoru narejen po občutku monterja klime (bomo dali štiri ta močne klime), namesto na podlagi izračuna kakega strojnega inženirja. Čisto tako - predpisana izmenjava zraka, za takšne prostore sploh ni nizka.

prenasalec ::

Nič ne de :)
A se da kakšenga hrča odkupit, če vam delajo težave? :P

celebro ::

Eno ukaželjno vprašanje: kako točno se zgodi preklop na rezervno lokacijo, da zahteva pride do pravega strežnika? Preko spremembe DNS zapisa, ali kakšen pametnejši način?

jl ::

DNS zapisa verjetno ne spreminjajo, edino če imajo nastavljen zelo majhen TTL. Jaz bi prej rekel, da imajo postavljen cluster, DNS pa kaže na virtualen IP.

pegasus ::

JohanP je izjavil:

Verjetno je bil odvod toplote v tem prostoru narejen po občutku monterja klime (bomo dali štiri ta močne klime), namesto na podlagi izračuna kakega strojnega inženirja.

Težavo bolj vidim v tem, da so bile vse štiri klime opremljene z isto logiko in so se odločile štrajkat hkrati ... Če bi imeli dve klimi proizvajalca X in dve klimi proizvajalca Y, bi hkrati umrli največ dve.

Tovrstna problematika je hudo zanimiva. Če se spomnite situacije pred 7imi leti, ko je en inžiner opozarjal na isti problem v sistemu vzdrževanja tlaka v A380, ki je potrojen, a so vsi trije sistemi identični ... če vsebuje bug en, ga tudi ostala dva. Reveža so gladko utišali ...

jype ::

Sej po par resnih nesrečah FAA ne bo dovolila več letet nobenemu letalu, ki ga izdeluje samo en proizvajalec :)

BaToCarx ::

Nisem opazil izpada, me pa zanima ce mi jype lahko pove kaki so to racunalniki, mislim te ki se sklopijo/odpovejo pri 40 C° ? In kaj je fora da se, in pa kaki so tisti pri 60/75 C° thx

jype ::

Običajni računalniki so. Če ima zrak, ki ga v strežnik vlečejo ventilatorji več kot 40 stopinj, je to že ogromno (ker imajo zračno hlajene obremenjene komponente znotraj strežnikov praviloma vsaj 20 stopinj višjo temperaturo).

BaToCarx ::

Ahh sem spregledal da govoroimo o temp zraka, kaj mate to kak senzor znaj njih al kako je to postavljeno?

jype ::

V strežniku je.

pegasus ::

jype je izjavil:

Sej po par resnih nesrečah FAA ne bo dovolila več letet nobenemu letalu, ki ga izdeluje samo en proizvajalec :)

Ma dons "en proizvajalec" nariše samo načrte in na koncu poštemplja, da izdelek res ustreza tem načrtom ;)

Sicer pa iz teh razlogov tudi nikoli ne dajem v mirror dva diska istega proizvajalca.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Potrebujem igralce in igralke računalniških iger!

Oddelek: Konzole
101257 (726) bluefish
»

Zakaj odpirate okna? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
609586 (7355) Nikec3
»

Odstopila vodji eksperimenta OPERA v CERN-u

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
317296 (5064) antonija
»

Plamen (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18214097 (10820) CaqKa
»

Izstreljena odprava proti Plutonu New Horizons

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
125768 (5444) gzibret

Več podobnih tem